Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

NASA vrea sa faca un anunt important pe 15 noiembrie 2010

Creat de saver, 15 Noiembrie 2010, 03:14:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

  Ok Urban, foarte corect ce ai spus, cam asa gandesc si eu. Nu sunt impotriva oamenilor de stiinta, nici a stiintei, dar in acest caz nu stiu prea multe si se bazeaza pe modele teoretice. Modele, care de multe ori pot fi gresite.
  Zilele trecute am citit cateva articole de pe ,,Scienta.ro", articole despre radiatia electromagnetica, spectrul electromagnetic. Va recomand aceste articole, aveti multe de invatat, sunt si filmulete acolo. Pot fi citite, vazute, aici:
http://www.scientia.ro/tehnologie/39-cum-functioneaza-lucrurile/1162-spectrul-electromagnetic-1-introducere.html
  Dupa ce am citit aceste articole am avut o revelatie. Si anume: Pai daca  vrem sa transmitem o unda electromagnetica de frecventa joasa la distanta mare, conform articolului respectiv, trebuie sa-i marim energia. Cum facem asta? Modulam o unda de frecventa mult mai mare cu acea unda de frecventa joasa, si asa i-am crescut nivelul energetitc si ea se poate propaga prin mediu.
lumina = unda electromagnetica
Cum se propaga lumina prin vid? Probabil moduland ceva cu frecventa mult mai mare decat lumina. Acel ceva este vehiculul, suportul, cu ajutorul caruia lumina calatoreste prin mediul cosmic. Rezulta ca vidul nu este gol, este umplut de acel ceva, materie neagra sau cum s-o numi. Cum spunea si Urban, toate din univers plutesc in acest ceva, ceva cu o energie superioare fata de ce cunoastem noi. Am spus mai sus ca asa numitele gauri negre este posibil sa fie condensari, aglomerari, de astfel de materie.
Gresesc?... Deci gandesc, dar am uitat eu nu sunt om de stiint si bat campii. O seara buna.

Urban cred ca ar fi indicat sa scrii mai putin, sa condensezi ce vrei sa spui. Nu stiu cati au timpul si rabdarea sa citesca tot, si asfel tu pierzi timpul si ei nu acumuleaza informatii noi.
Adevarul este dincolo de noi

aress1818

Cred ca multi dintre voi au auzit de extraterestrul Bashar, prin intermediul mediumului Darryl Anka.
Demonstratiile lui despre Univers (you-nivers) sunt foarte frumoase si iti dau de gandit apropo de particulele din univers
(citat din BASHAR - Prezent la evenimentul EXTRATERESTRII (19.08.2010)

"Acum, am vrea sã mergem cu asta un pas înainte fatã de ceea ce au descoperit pânã acum oamenii vostri de stiintã explicându-vã ideea în cel mai simplu mod cu putintã reinterând faptul cã atunci când vorbim de ideea cã Totul e Unul, vrem sã spunem cã e valabilã si pentru conceptul pe care-l numiti "o singurã particulã". Noi întelegem cuvântul "particulã" ca pe un eufemism. În realitate e energie, e constiintã; se poate reprezenta sau exprima pe Sine ca o particulã, ca o undã, ca energie, ca masã, însã ca o înlesnire în aceastã conversatie, vom folosi conceptul de "particulã".[...]
Exista o SINGURA PARTICULA IN EXISTENTA! Nu vreau sa spun un anumit fel de particula. Vreau sa spun O SINGURA PARTICULA. Atat! Toata existenta e creata din aceeasi unica particula... in timpul final impartasit.
Ce vrem sa spunem cu asta? Va explic.
Si vom explica cu ajutorul unei demonstratii foarte frumoase. Dupa cum puteti vedea de-o parte si de alta sunt 2 bile de cristal. Pentru moment, presupuneti ca e doar una. Acesta e Particula. Unica Particula ce exista. Singura.
Daca acea particula nu are masa pentru ca nu mai exista nimic altceva, nimic cu care sa interactioneze; nu exista gravitatie, intr-un sens, nimic altceva in afara acelei particule, niciun spatiu cu-adevarat,... nu are masa. Se poate cu-adevarat misca in orice directie doreste, se poate misca dincolo de viteza luminii... De fapt, viteza ei – folosesc iar un eufemism – poate fi infinita. Se poate misca in ce directie doreste cat de repede doreste.
Sa zicem ca aceasta particula se hotaraste sa se miste de aici – aici, acolo. Acum veti spune: Ei bine, acum e acolo.

Sa spunem ca se misca aici si acolo, acolo si aici, inainte si-napoi, iar ideea e ca, deoarece se poate misca cu o viteza infinita, inainte – inapoi, inainte – inapoi... miscandu-se inainte si-napoi cu o viteza infinita, se va duce inainte si inapoi atat de repede, incat va parea ca se gaseste in doua locuri in acelasi timp. (nota: demonstratie vizuala cu doua cristale luminate – "Bashar's Lab 15-6-08"). Vedeti asta? Bun.
De fapt se misca inainte si inapoi, insa pare ca se afla in doua locuri in acelasi timp. Ceea ce in realitatea voastra fizica par ca astea sunt doua particule, in realitate nu e asa: e aceeasi particula.
Prin urmare, extinzand aceasta notiune, daca va puteti imagina ca aceasta unica particula se misca cu viteza infinita, ceea ce inseamna e ca poate fi peste tot in acelasi timp, parand ca sunt o multitudine de particule cand de fapt e doar aceeasi unica particula miscandu-se inainte si inapoi pe un model complicat/complex, un model geometric complex de constiinta care prin asta face sa para ca Universul e plin de particule diferite, de atomi diferiti, de lucruri diferite. In loc de asta, Fiecare lucru, fiecare stea, fiecare galaxie, fiecare roca, fiecare fiinta, fiecare atom, fiecare particula subatomica sunt toate facute din ACEEASI UNICA PARTICULA! Deci, cand noi vorbim de ideea ca TOTUL E UNUL, nu e de inteles doar din punct de vedere spiritual si energetic. E si fizic la propriu.
Cand aceasta particula se intretaie cu propria traiectorie, in acest model geometric de-o nemaipomenita frumusete si complexitate, se intareste pe sine, devine din ce in ce mai densa. Acum are ceva cu care sa interactioneze. Cu ea insesi pe o traiectorie diferita. Si pe masura ce interactioneza cu sine din ce in ce mai des, pe diferite traiectorii multiple si pe perspective multiple diferite, devine din ce in ce mai densa si formeaza diferitele stari ale realitatii, de la dimensiunile superioare pana la realitatea fizica. Dar e totul unul si acelasi lucru, sunt toate facute din acelasi lucru la propriu!
Vi se pare clar?
Deci, ideea e ca pe masura ce veti revedea aceasta demonstratie in imaginatie, cand va veti uita la cineva sau ceva din realitatea voastra, permiteti-va sa extindeti aceasta demonstratie vizuala de azi, intr-un asemenea mod, incetul cu incetul, in orice ritm va e comod voua, astfel incat atunci cand stati in fata unei pietre sau a unei alte persoane, sa vedeti aceasta unica particula miscandu-se atat de repede incat construieste in voi sau in persoana din fata toti atomii, formand-o. Inainte si-napoi pana cand ambii veti palpai atat de repede incat sunteti ambi doua lucruri solide. Cu cat veti practica mai mult aceasta vizualizare, cu-atta mai mult veti incepe sa va identificati cu din ce in ce mai multe lucruri in Creatie pentru ca veti intelege cu-adevarat ca sunteti toti facuti din acelasi UNIC lucru. [...] Prin asta veti incepe sa va deblocati punctul de vedere asupra existentei, asupra Creatiei, a realitatii fizice. Veti incepe sa traiti experinete diferite. Va puteti trezi din senin ca aveti senzatia ca nimic din jur nu e real. [...]
----------------------------------------------------------------------------------------
Iar apropo de gaurile negre exista si gauri albe si din nou un citat din Basahr de data asta in engleza
Energy Domains of the Human System – Part I http://www.scribd.com/doc/35216241/Energy-Domains-of-the-Human-System-Part-I

B: In your physical universe, anything in your world, anything of the physical universe traveling from
your planet to another planet, anything you call physical materiality at all, is a product of third density
reality and is a product of seven vibrational reinforcements. This is why you intuitively understand that
there are seven levels above you, what you call seventh heaven. Because you know there are seven
levels of rarefaction above you to go back to the tenth dimension. The connection point of your physical
dimensionality and non-physical dimensionality, your reality universe to the Infinite starts in the tenth
dimension.
Now, as you go into more and more crossings – for you see there are more crossings available, going
from no crossings all the way to ten crossings, which brings you down to zero dimensionality – when
the particle crosses itself ten times, "rigidation," absolute "rigidization" takes place. No dimensions are
perceivable and everything is absolute static, stagnant and un-grown – very dense.You can't move at all,
frozen, rigid, blocked.
Q: Is it a black hole? B: In a sense, very perceptive, yes, it is. 4
Q2: What? B: Black hole. Q1: Why? B: Because it is infinite density; but then, as soon as it achieves infinite density, because it's infinite it is
also the doorway to absolute infinite openness and it completes the cycle back up to zero. That's why
black holes are gateways; very perceptive.

Urban

Citat din: jean din  16 Noiembrie 2010, 22:28:11
Urban cred ca ar fi indicat sa scrii mai putin, sa condensezi ce vrei sa spui.
Nu stiu cati au timpul si rabdarea sa citesca tot, si asfel tu pierzi timpul si ei nu acumuleaza informatii noi.

Ai dreptate.
Nici eu nu stiu de ce ma obosesc atat.
O seara buna.

saver

Citat din: StarDust din  15 Noiembrie 2010, 23:41:41
Jean, daca gaurile negre, sunt total negre, sau poate maro :D, asta fiindca mai scapa energie pe undeva e putin important. Cert e (pentru mine) ca ele reprezinta cele mai extreme manifestari din universul nostru, din toate punctele de vedere.

Unii mai slabi de gaura chiar au scapari de energie prin gaurile maro.  :-D
Sorry dar nu m-am putut abtine.  :-D :-D

Cat despre cele mai extreme manifestari... as spune ca sunt cele mai extreme manifestari CUNOSCUTE!

StarDust

Urban, gresesti, GN din centrul Caii Lactee a fost observata prin efectul ei asupra stelelor din imediata ei apropiere, iar in jurul centrului de masa pe care ele le orbiteaza nu se vede NIMIC! Deci iata inca o metoda excelenta de a le detecta. Vezi filmul demonstrativ de la subiectul Astronomie topicul despre GN. Ceea ce se vede acolo e rezultatul trasarii traiectoriilor stelelor in peste 10 ani de observatii. Jean, e buna explicatia ta, nu am nici o indoiala ca materia neagra care inca nu poate fi detectata direct dar prezenta ei se poate demonstra la masa macro, in univers, umple absolut totul si probabil constituie suportul pentru multe, probabil e raspunzatoare pt. propagarea undelor gravitationale, luminii, etc (binenteles, aici aberez si eu ca nu-s om de stiinta), dar ce zici ca se intampla cu mase enorme de materie care atunci cand nu mai sunt tinute la distanta de o forta care sa contracareze gravitatia, ce parere ai ca se poate intampla acolo? Pentru mine, teoria cum ca GN nu sunt decat rezultatul gravitatiei scapate de sub control mi se pare mai mult decat plauzibil. Dar binenteles asta e doar punctul meu de vedere si nu incerc sa conving pe nimeni de nimic.

O seara buna!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

saver

Am citit toate raspunsurile voastre si 1 singur mi se pare foarte interesant:

Citat din: Shiro Phoenix din  15 Noiembrie 2010, 20:56:40
Erau foarte mici sansele sa dezvaluie ceva cu adevarat important...Adica nu cred ca au luat aceasta decizie peste noapte dupa atata timp in care totul a fost musamalizat...
Oricum nu ma asteptam nici la ceva atat de putin surprinzator....Speram cel putin la ceva mai interesant. :|

E foarte posibil sa fi dorit sa anunte cu adevarat ceva interesant si probabil ca a inceput razboiul telefoanelor, autorizatiilor, etc.
Scenariul din mintea mea e simplu. Cercetatorii sunt oameni care vor sa impartaseasca omenirii descoperirile lor.
Sunt genul de oameni care sunt mai putini interesati de castiguri si mai mult de comunitate. Unii au ajuns pe rug pentru asta.

Probabil exista cu adevarat o descoperire importanta iar un om de stiinta bine intentionat, a anuntat in anumite medii ca vor face o dezvaluire importanta.
De obicei oamenii de stiinta si militarii sunt vazut ca oameni cu caracter integru si care nu vorbesc in plus. Inchipuiti-va sa Stephen H. spune ca vrea sa anunte omenirii ceva foarte important. Pai e clar ca e luat in serios.
Dar apoi incep telefoanele sa sune, amenintarile voalate si directe, concluziile logice de genul, nu e momentul acum caci am crea haos, etc.

Parerea mea e ca aceasta ipoteza este extrem de posibila.

Iar ce ma duce cu gandul catre o ipoteza atat de conspirationista e fasul anuntului. Daca spuneau ca au de gand sa lanseze in 2050 o misiune cu echipaj uman catre zonele unde se crede ca exista apa pe Marte, pe bune ca era mai interesanta stirea.
Mult mai interesanta.

Daca ipoteza descrisa mai sus ar fi adevarata, atunci ceea ce se dorea comunicat de NASA este foarte grav. Trebuie sa fie un eveniment de o magnitudine foarte mare.

Dar un lucru e cert, NASA s-a scremut puternic pentru aceasta stire si ne-a aratat o sparcuiala.
De obicei natura joaca feste. Asa a fost mereu. NASA sta si se screme inchisa cu cheia in closet si poate trage Soarele intre timp un vant solar de ne lasa pe intuneric si ne trimite in paleolitic.
Mare atentie, daca Soarele tragea un vant in Evul Mediu era fix pix. Dar azi, stim toti numai butoane si aparate electrice. Copiii cred la propriu ca rosiile cresc undeva prin supermarket. 99.99% din oraseni ar muri de foame, ca nu stie unul sa puna un cartof.

Vai de capul nostru.

Vlad6

Citat din: Xanadron din  16 Noiembrie 2010, 21:52:39
Hello, juniors, :-D voi nici macar pagina CURENTA n-o cititi ?!  :roll:
Fiindca, doar cu citeva postari mai sus, scriam:

Un fiss penibil  :-D (ce sa ne fi asteptat insa de la NASA = Never A Straight Answer? ;))
Oricum, credeam ca "savantii" d-acolo au macar bunul simt sa spuna ca respectiva Black Hole n-are 30 de anisori, ci 59.000.030 ani - nu-i asadar deloc "tinerica si sexy" cum sustin ei.  :lol:


Si eu, care voiam sa mai comentez principiile urbaniene ale Incertitudinii, Excluziunii si pe cel Cuantic...
Fac asta mai bine in gind.  :lol:



imi pare rau Xanadron,prima pagina o citisem cu o zi inainte si nu mai tineam minte tot.
ideea mi-a venit vazand inca o data stirea pe hotnews si acolo se tot afirma in stanga si in dreapta ca are 30 de ani vechime,ceea ce nu este adevarat.

OM

Parerea mea!!!

Daca-mi permiteti o sa fac si eu "figuratie" pe acest subiect, doar sunt primul care a sesizat stirea.
Pentru inceput am crezut cu adevarat ca este o stire "bomba" care chiar merita, dar dupa ce am asteptat atat vreme ca sa vad conferinta de presa a marilor astrofizicienti ai NASA sperand ca o sa avem parte de o stire de genul primiri din spatiul cosmic a unui semnal al vietii de pe alta planeta, existenta unei structuri de origine ET in apropierea sistemului nostru solar, existenta unui meteorit care ar putea sa loveasca pamantul si multe altele, DAR NU EXISTENTA Planetei X, Nibiru etc. deoarece aceasta ar obita odata la cca. 3600 ani in jurul Soarelui nostru, ca ar urma sa schimbe polii Pamantului, sa ii opreasca pentru trei zile miscarea de rotatie, fapt care s-a mai fi petrecut in istoria Terrei, hai sa fim seriosi pai pana acum ar trebui sa fie deja vizibila, doar mai sunt 2 ani pana cand ea ar finaliza ciclul, in concluzie aceasta planeta NU  EXISTA!!!!!! Sa nu zica cineva ca ne este ascunsa de cei de la NASA  existenta ei, deoarece sunt alte telescoape private in lume destul de puternice care ar sesiza exiztenta ei!!!!!
DAR spunandu-ne ca au descoperit o "tanara" GN este, citand pe Xanadron ,,un fiss penibil"  si nu cum a scris NOX
Citat din: Nox din  16 Noiembrie 2010, 20:29:22
Spuneți mulțumesc cã ne spune chiar și atât, pânã la urma urmei nu cu banii noștrii fac ei cercetarea.
IN CONCLUZIE cred ca ei au testat "piata" cu acesta prelungire a suspansului!!!

Parerea mea!!!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

mr

Eu vad cam asa lucrurile:
- pe de o parte, stiinta, cat de avansata este astazi, ar putea explica fenomenele pana la propria limita superioara de intelegere, oricare ar fi ele. Dar, realitatea ne arata faptul ca multe dintre aceste descoperiri au fost ocultate si mai ales, au fost folosite in scopuri militare. Controlul asupra stiintei de varf, facut de unii dintre semenii nostri, imi submineaza increderea in obiectivitatea stiintei, la modul general. Cu alte cuvinte nu mai pot inghiti toate franturile de informatie care-mi sunt aruncate in ochi (ca sa-si justifice macar sumele cheltuite), oricat de aratoase ar fi. Cu atat mai mult legat de domeniul astronomiei, domeniu la care nu am acces decat prin intermediul celor implicati direct... 
- pe de alta parte am la indemana multe texte vechi, vestigii, ruine care au la baza o cosmologie vasta care ma determina sa cred ca mijloacele de cercetare "moderne" nu sunt decat niste simple jucarii.

Acest context ma face sa raman in asteptarea unui raspuns concret. S-ar putea sa nu-l primesc in viata asta...dar este timp.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Xanadron

Citat din: Nox din  16 Noiembrie 2010, 20:29:22
Nu vã mai plângeți cã NASA vã minte, cã NASA vã induce în eroare. Plângeți-vã de ceilalți care v-au indus tot felul de idei cum cã existã extratereștri pe LUNA, pe MARTE ca PÃMÂNTUL e gol, º.a.m.d. Dacã nu ne-ar fi zis de descoperirea asta ați fi spus cã ne ascunde informații. Acum cã ne-a spus tot nu e bine. Felul cum alege sã prezinte subiectul e treaba lor... la fel cum e treaba unui producãtor de MEZELURI sau de AUTOTURISME sã-și prezinte produsul. Spuneți mulțumesc cã ne spune chiar și atât, pânã la urma urmei nu cu banii noștrii fac ei cercetarea.

Ma-ntreb (din nou) ce ne-am face oare fara tine, stimate moderator global Nox ?!  :roll:

Am uita in continuare, ignorantii de noi, ca sintem de fapt miezu' din dodoasca :-D al Universului, nascuti din maimutzoi in mijlocul unui Sistem Solar pustiu, ca OZN-urile sint gaze de mlastina ale crocodililor balonati  :lol: - cind nu-s fulgere globulare sau planeta Venus -, sau ca nimeni nu ne supravegheaza evolutia de nicaieri fiindca nea' Darwin are perfecta dreptate, la fel ca teoriile cu aleatorii supe primordiale din care am iesit direct cu totii uzi, c-un zimbet tamp si gata sa credem orice aberanta poveste cu ET, NWO, conspiratii, control, iezuiti, Illuminati, reptilieni, Psyops, Black Projects si alte prosteli ...

Am mai uita si ca numai stiintza cu stampile si parafe poate fi credibila, ca NASA-i mai transparenta ca apa de izvor (a dovedit-o doar de mii de ori, nu?  :-P), ca primitiva propulsie reactiva-i unica de care umanitatea dispune, ca "free energy" e doar o halucinatie tembela sau, in fine, ca visam nepermis de mult (de fapt ce 'reaku  :evil: om mai cauta pe forumu' asta, cind totu-i clar? - cititi ziarele, priviti TV-ul si vedeti ca-i chiar asa).  :lol:

...Serios acum: tu chiar existi, Nox ?!  :roll: :|
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

StarDust

Un clip ceva mai detaliat, in care se face referire si la modul in care a fost observata supernova in 1979:



Xanadron, din punctul meu de vedere Nox a pus bine problema. Nu v-ati saturat oare de puzderia de informatii false care circula pe internet, informatii care cred eu ca sunt special puse pentru a "adormi" si a tine in ignoranta si mai mult pe unii, desi se pretinde ca acestea sunt "mari adevaruri"? Nu e rau sa iti pui anumite intrebari, sa pui la indoiala anumite lucruri, dar nici sa iei de bune lucruri care nu sunt dovedite dar sunt prezentate ca adevaruri fara nici o dovada palpabila... insa aceasta chestiune face obiectul unui alt subiect, poate e bine sa deschidem un topic referitor la asta. Un topic in care sa discutam despre modul in care dezinformarile circula pe internet.

Subiect mutat la sectiunea "Astronomie"
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

OM

@ StarDust cred ca Xanadron nu pune botul la aberatiile care circula pe net, iar asta reiese din ultima lui postare
Citat din: Xanadron din  17 Noiembrie 2010, 12:11:14
c-un zimbet tamp si gata sa credem orice aberanta poveste cu ET, NWO, conspiratii, control, iezuiti, Illuminati, reptilieni, Psyops, Black Projects si alte prosteli ...
Dar nici sa ne multumim cu ce ne dau ei (NASA) ca sincer descoperirea unei GN nu merita suspansul celor 3 zile hai sa fim seriosi acum cu atat mai mult cu cat ea era observata de mai mult timp!!!
Citat din: StarDust din  16 Noiembrie 2010, 13:22:27
Am interpretat gresit, eu am inteles ca era tinuta sub observatie de 30 de ani dar se pare ca supernova intr-adevar a explodat in 1979. Deci un material de studiu extraordinar!
Nu pun la indoiala acuretetea observatiilor oamenilor de stiinta. Stiu ce fac si sunt experti in domeniul lor.
Ramane sa ma documentez despre observatia din 1979, nu stiam de aceasta supernova.

http://www.esa.int/esaCP/SEME2C0DU8E_index_0.html

Deci cum poti sa spui ca s-a descoperit acum ceva cand ea (GN) este descoperita mai demult???
astronomii sustin ca aceasta (GN) se formeaza atunci cand moare o stea foarte mare, atunci are loc o explozie uriasa, numita supernova, in urma careia steaua face implozie (centrul stelei se proabuseste in el insusi) si devine din ce in ce mai mic pana cand gravitatia devine uriasa si tot ce se afla in apropiere este absorbit inauntru. De o gaura neagra nu poate scapa nimic, nici macar lumina, care este absorbita complet si va ramane acolo la infinit, de aici si numele de "gaura neagra".
conform dex
IMPLÓZIE s. f. - prãbușire gravitaționalã a unei stele, însotițã de eliberarea unei mari cantitãți de energie. (< fr. implosion)
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

StarDust

Citat din: OM din  17 Noiembrie 2010, 13:38:56
... ca sincer descoperirea unei GN nu merita suspansul celor 3 zile hai sa fim seriosi acum cu atat mai mult cu cat ea era observata de mai mult timp!!!
...

Cu afirmatia asta sunt de acord. O prezentare de genul asta se preta de exemplu la anuntarea descoperirii GN supermasive din centrul Caii Lactee! Asta o consider eu o stire majora.

Citat din: OM din  17 Noiembrie 2010, 13:38:56
@ StarDust cred ca Xanadron nu pune botul la aberatiile care circula pe net, iar asta reiese din ultima lui postare...
A nu se intelege ca prin postarea mea anterioara as fi vrut sa fac vre-o referire la vre-unul din membri forumului. Departe de mine o asemenea intentie. Ma refer la situatia generala existenta acum pe internet.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

OM

Citat din: StarDust din  17 Noiembrie 2010, 13:43:20
... Ma refer la situatia generala existenta acum pe internet....
Da, aici sunt deacord in totalitate cu tine, exista o multitudine de informatii false care circula pe net si care nu fac nimic altceva decat sa induca o stare de psihoza in masa, ca vine sf lumii, ca ne invadeaza ET, ca nu stiu ce meteorit sau asteroid ne v-a lovi peste nu stiu cati ani iar toate astea sunt amplificate de ecranizarile hollywoodiene!!!!
Fratilor trebuie sa disecam si sa "rumegam" informatiile nu sa le luam ca atare.
Parerea mea!!!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

Nox

Nu NASA e de vina pentru faptul ca voi sunteti dezamagiti de aceasta stire, ci ALTII care in mod sustinut va ridica asteptarile poate prea sus.

Eu am scris ce cred. Mi se rupe de  ce credeti voi despre ceea ce scriu eu.

Eu NU EXIST. EU SUNT.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee