Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

NASA vrea sa faca un anunt important pe 15 noiembrie 2010

Creat de saver, 15 Noiembrie 2010, 03:14:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Urban

Citat din: bungy din  13 Noiembrie 2010, 01:06:35
NASA scientists at the Chandra X-ray Observatory are holding a teleconference this morning to announce "the discovery of an object in our Galaxy astronomers have been hunting for more than 50 years."
foarte interesant !!!

Citat din: padme din  12 Noiembrie 2010, 22:13:50
"exceptional object" poate fi orice! Am mari dubii ca este ceea ce crede dl. Negureanu si anume Planeta X?! - dansul a mai prezis si ca sfarsitul lumii ar fi in 1996 sau ceva de genu' ! Tot in urma "decriptarilor" Bibliei!
"WASHINGTON -- NASA will hold a news conference at 12:30 p.m. EST on Monday, Nov. 15, to discuss the Chandra X-ray Observatory's discovery of an exceptional object in our cosmic neighborhood. "

Citat din: OM din  12 Noiembrie 2010, 21:40:29
hai sa o vedem si pe asta!!!!
http://www.agentia.org/teoria-conspiratiei/nasa-va-anunta-luni-ca-exista-un-misterios-corp-ceresc-langa-pamant-6849.html
chiar ca merita urmarita aceasta stire deci poate acea racheta filmata deasupra LA-lui nu era de "capul" ei!!!

Citat din: Xanadron din  13 Noiembrie 2010, 15:06:24
Si da si nu... ;)
10:03: NASA press release goes live, spoiling the fun. Scientists using NASA's Chandra X-ray Observatory have discovered the Milky Way's most recent supernova, which exploded a mere 140 years ago, a few years after the Civil War.
Adica: cea mai recenta supernova din galaxia noastra (produsa in 1868, se pare):

Nici vorba asadar de Nibiru, ET, Disclosure etc. :-P

@Saver
Daca nu ai nimic de comentat si doar pui un link cred ca ai putea sa verifici inainte daca mai exista pe forum subiectul...
Nu de alta dar deja forumul e o mare salata.

saver

Ahh... am postat din emotie si rapid fara sa mai caut!
Daca vrei poti sa stergi postul meu sau poate mai bine, sa-l lipesti la unul din cele citate de tine.

Eu nu postez foarte des pe acest forum, dar nici nu dispar de pe forum. In fond acest forum nu trateaza OZN-uri ci GEOGRAFIA. :)
Suntem ca inainte de America, ne descoperim vecinatatile.

Scuze inca o data.

Urban

@Saver

Nu era o avertizare sau un repros insa daca te uiti pe forum sunt zeci de mesaje deschise aiurea pe acelasi subiect ceea ce ingreuneaza evident urmarirea facila a unui anume subiect.
Oricum stirile astea abramburistice gen "un obiect in imediata vecinatate a planetei noastre" sunt prea OTV-iste...sau altfel spus 140 de ani lumina nu e la o aruncatura de bat.

abyss

Ori nu am inteles cllar despre ce e vorba ori chestia cu supernova e veche din 2008...?

Iata:
""Edited on Wed May-14-08 01:28 PM by BadgerKid
Source: Harvard University

Scientists have used NASA's Chandra X-ray Observatory and NRAO's Very Large Array to discover the most recent supernova explosion in our Galaxy, as measured in Earth's time frame.

Live audio of the teleconference will be streamed online at: http://www.nasa.gov/newsaudio
Instant replays are generally available one hour after a call ends, and will be through MAY-21-08 10:59 PM (CT)""

Totusi ei astazi in cadrul misiunii transmisa live au promis ca vor transmite o conferinta.
Iata ce scrie pa siteul NASA:

"MEDIA ADVISORY : M10-157  NASA Announces Televised Chandra News Conference   WASHINGTON -- NASA will hold a news conference at 12:30 p.m. EST on Monday, Nov. 15, to discuss the Chandra X-ray Observatory's discovery of an exceptional object in our cosmic neighborhood.

The news conference will originate from NASA Headquarters' television studio, 300 E St. SW in Washington and carried live on NASA TV.

Media representatives may attend the conference, join by phone or ask questions from participating NASA locations. To RSVP or obtain dial-in information, journalists must send their name, affiliation and telephone number to Trent Perrotto at: trent.j.perrotto@nasa.gov by 10 a.m. EST on Nov. 15. Reporters wishing to attend the conference in-person must have a valid press credential for access. Non-U.S. media also must bring passports.

Scientists involved in the research will be available to answer questions. Panelists providing analysis of the research include:
- Jon Morse, director, Astrophysics Division, NASA Headquarters in Washington
- Kimberly Weaver, astrophysicist, NASA's Goddard Space Flight Center, Greenbelt, Md.
- Alex Filippenko, astrophysicist, University of California, Berkeley

For NASA TV streaming video, downlink and further information, visit:

http://www.nasa.gov/ntv "

Deci la ce ora e conferinta?

Quicksilver

You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

abyss


adrian75

Sa vedem ce anunta! Cred ca va fi ceva cu adevarat interesant si probabil ca se va deschide un topic aici pe forum despre aceasta descoperire...!

Shadowman

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

OM

NASA a descoperit cea mai apropiata gaura neagra de Terra :( astia ne mai mint mult????
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

abyss

Voi credeti ca intamplator au ""incalzit motoarele"" cu suspansul asta ieftin? Mai urmeaza si altele...

mr

Citat din: @biss din  15 Noiembrie 2010, 20:01:29
Voi credeti ca intamplator au ""incalzit motoarele"" cu suspansul asta ieftin? Mai urmeaza si altele...
Data viitoare vor anunta ca....suntem in drum spre aceasta gaura ... :P
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

darksid3

...si din gaura aia neagra vor iesi 2-3 mothership-uri  :roll:
11.11

jean

 NASA a descoperit cea mai apropiata gaura neagra de Terra? Adica.... 50 de milioane de ani lumina pana in galaxia M100 este aproape de TERRA? Oameni buni, nici macar nu este in galaxia noastra! Pai daca in centrul fiecarei galaxii se afla o gaura neagra (eu nu cred) atunci, nici macar nu este cea mai apropiata de noi. Cea mai apropiata, in acest caz, este gaura din centrul galaxiei. Vrajeli de la NASA, trebuie sa justifice si ei fondurile alocate. Ei au descoperit acolo o sursa puernica de raze X. Cine si cum le produce....Influente asupra Pamantului? Nule.
Adevarul este dincolo de noi

saver

Penibil. Atata tamtam pentru o gaura neagra. E o descoperire importanta dar nu atat de importanta incat sa ne faca pe toti atenti.
Ma asteptam la un eveniment de o magnitudine mai mare.

Acum pot sa anunte tot ce vor ca a 2-a oara nu o sa ma mai intereseze atat de mult.
Vorba aia, cine striga des lupul...