Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Suntem toti sclavi!?

Creat de burebista, 05 Iunie 2010, 23:09:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

burebista

[Va rog sa ma scuzati pentru Romana pe care o vorbesc. Locuiesc in afara Romaniei de cind am fost de 14 ani]

In ultimul timp am avut prilejul de a cunoaste o fata care este prietene cu un om oarecum proeminent din Sydney, Australia.
Acest om este un om politic si este foarte bine conectat.

Ceea ce am invatat in ultimul timp, prin intermediul fetei si a lui, parca ar fi iesit direct din filmul "The Matrix".

De fapt se pare ca majoritatea polulatiei globala este sclava!
Nu este vorba de aceiasi fel de sclavie la care au fost subjugati africanii americani; este o sclavie a sistemului: platim taxe mari, suntem subjugati legilor crunte si nedrepte, nu avem titlul adevarat pe proprietate, suntem tratati rau de autoritati si de fapt nu avem drepturi.

Nu stiu citi dintre voi stiti asta dar in Canada, America si alte tari Anglo-Soxone (dar nu numai) exista o miscare care se numeste Freeman-On-The-Land.
Acesti oameni se considera liberi si in afara sistemulul pentru ca ei stiu si inteleg cum sa ajuns sa sclavie.


Idea este urmatoarea:

La nastere, mama ta, fara sa stie, prin certificatul de nastere te-a dat in grija Sistemului.
Certificatul de nastere este un fel de colateral al tarii in care traiesti pentru platirea datoriilor cu alte state.
Defapt, cind certificatul tau de nastere este intocmit, numele tau este scris mai nou cu litere mari (majuscule).
Din Legea Romana, asta se numeste "capitis diminutio maxima" (verifica dictionarul legal "Black's Law", editia 1) si inseamna ca ti-ai pierdut toate drepturile:

"Capitis diminutio maxima: The highest or most comprehensive loss of status. This occurred when a man's condition was changed from one of freedom to one of bondage, when he became a slave. It swept away with all rights of citizenship and all family rights (Black's Law dictionary, editia 1)"

Ce este dictionarul Black's Law? http://www.youtube.com/watch?v=P2yl9x-KPFk (in engleza)

Asta inseamna ca Sistemul creaza, in numele tau, o persoana artificiala (mai degraba o Corporatie) care o atasaza fiintei tale (o creatura libera, cu suflet, in carne si oase).
Din acel moment esti oarecum cuplat in Sistem (hooked up to The Matrix) si esti sclav, dar nu it dau seama.

Ca copil, daca mama sau tatul tau nu te trateaza cum trebuie, Sistemul poate sa vina sa iti ia copilul in custodia lor.
Dupa mine si asta trebuie sa iti spuna ca nici macar copii nu apartin parintilor pentru ca parintii si-au predat copii Sistemului cind acesti copi s-au nascut.
Atita timp cit cresti copii sa fie sclavi buni ai Sistemului si platesti pentru ingrijirea si cresterea lor, Sistemul te va lasa sa ai grija de acei copii.

Din punctul de vedere al Sistemului copii sint Corporatii, nu fiinte umane, libere si cu suflet.
Acesta este motivul principal pentru care Sistemul poate sa iti impuna sa platesti taxele; sa respecti legile Societatii, stabilite pentru aceste persoane artificialel si sa te inchida in inchisoare.
Ca persoana naturala si libera; nimeni decit Universul si Legile Naturii nu are dreptul sa ati spuna ce ai de facut si cum sa iti traiesti viata. Esti liber si ai a viata scurta pe acest pamant de care vrei sa te bucuri fara interventia nimanui, inclusiv al Sistemului.

Orice document pe care ti se face in Sistem (cont de banca, pasaport, certificat de casatorie, titlul de proprietate...etc), este un derivat al certificatului de nastere.
Titlurile de proprietate nu inseamna ca esti stapin pe proprietatea ta; esti doar chirias. Daca nu crezi; inceteaza sa mai platesti taxele (chiria) pe priorietate si ai sa vezi cui apartine proprietatea.
Defact, nimic ce apartine tie, nu este de-al dreptul al tau...nici copii, nici proprietate, nici banii.

Legile sint infiintate pentru societatea careia apartii. Daca nu apartii unei societati ale tale, automat cazi sub societatea in care majoritatea populatiei intra asa ca esti obligat sa urmezi legile societatii generale. Dar ai dreptul sa iti infiintezi propria ta Societate.
Exemple: Avocatii, aristocratii...etc..etc...au societatile lor proprii cu propriile lor reguli si legi.

Legile societatii in care majoritatea oamenilor traiesc au fost intentionat createa foarte greu de inteles si interpretat.
In vremea lui Cristos, numai marii preotii (cred ca se numeau farisei) stiau sa citeasca si asta le permitea sa aiba putere de control asupra populatiei.
Astazi, majoritatea oamenilor stiu sa citeascam si de acea cei care au puterea, au creat legile foarte complicate ca sa nu le intelegi si sa poate sa isi mentina puterea asupra ta.
Oarecum noi am ramas inalfabeti prin faptul ca nu intelegerea sistemului si legilor create sa ne incobitoceasca.

Cind vezi o salvare mergind in urgenta; nu merge ca ii pasa cuiva de fiinta accidentata, ci merge ca sa salveze persoana artificiala (Corporatia) pe care acea persoana naturala o reprezinta.

Probabil te intrebi de ce Sistemul da beneficii somerilor si celor handicapati si incapabili sa lucreze!
Sistemul trebuie sa dea iluzia ca ii pasa de oameni si ca are grija de cei in nevoi in acelasi fel cum face si biserica.
Pe linga asta banii primiti de someri si cei care nu pot sa lucreze sint bani pe care restul sclavilor din societate trebuie sa ii plateasca in favoarea celor incapabili sa produca.
Prin asta sclavia tuturora se  agraveaza.
Cit despre someri, prin faptul ca primesc beneficii si trebuie sa complecteze forme pentru primirea beneficiilor de la Sistem, oarecum isi indica si intaresc cuplarea la Sistem.

Te poti intreba; cum s-a puput ajunge aici?
Asa a fost de cind este lumea dar Sistemul a evoluat in asa fel incit majoritatea oamenilor se aseamana unor turme de vite care nu au habar ce se intimpla.
Informatiile si adevarul este ascuns din fata ochilor tai dar pe linga asta ti se si spala creieri zi dupa zi cu televisiunea, scoala si emisiunile creata sa iti distraga atentia. Ai fost mintit de Sistem de cind te-ai nascut,

Multi dintre voi sinteti pe cale buna; stiti ca darwinismul economic a produs in timp anumite creaturi diabolice care conduc aceasta lume. Ei sint cei care sint stapinii tai! Nu stiu cu exactitate cine este unicul indivil la virful piramidei dar cred ca este cineva care nu este bine cunoscut si in vazul lumii.
Banuiesc ca este General Adolfo Nicolas "The Black Pope" (care pare ca fie asa de treaba dar este o persoana monstruoasa), apoi sub el este Papa din Roma, Regina Angliei (care conduce Anglia, Canada, Australia, Noua Zeelanada, America, probabil EU si Romania si multe alte tari), apoi diferile organizatii Jesuite si Masonice, Bilderberg group, Council on Foreign Relations, Legatus si undeva pe urma presedintii tarilor.

Daca vreti sa aflati mai multe informatii, exista o gramada de informatii (in engleza) pe internet:

Cauta pe Youtube: Rober Arthur Menard.
CreditorsinCommerce.com (asculta MP3-urile gratuite)
www.worldfreemansociety.tv si worldfreemansociety.tv/video/34/The-Magnificent-Deception
http://www.thinkfree.ca/
http://www.davidicke.com/forum/forumdisplay.php?f=60
http://thematrixreel.blogspot.com/
http://www.reddit.com/r/CommonLaw/comments/76rbx/common_law_videos_seminars/

Invata despre UCC (Universal Commercial Code) aka Maritime Admiralty Law, Common Law


Va rog sa nu ma acuzati sa fac pe desteapta; pentru ca nu stiu mai nimic. Doar vreau sa impart cu fratii mei Romani ceea ce stiu si cred. Daca nu crezi ca este adeverat ceea ce scriu, citeste mai departe. Stiu ca voi primi critice din partea inflitratilor pe acest forum, sint convins ca exista si ei pe aici. Dar este OK; asta este doar opinia mea si nu trebuie sa crezi ceea ce am scris.

Numai bine!

Guest

Salut!
Ai dreptate in tot ce ai scris.

calator astral

Eu nu cred ca ai dreptate, as spune ca exista initiati care controleaza Matricea Spatio-Temporala sau cel putin detin informatii din Viitor, în opinia mea, manipularea se situeaza la un totul alt nivel, atinge direct coarda sensibila a fiecaruia: Credinta si Spiritualitatea.
Opinia mea sincera despre acest delicat subiect, (care are referinte tangentiale la Nemurire si Alchimie)ar putea fi asta:

Cautatorul

Citat din: burebista din  05 Iunie 2010, 23:09:35
Cind vezi o salvare mergind in urgenta; nu merge ca ii pasa cuiva de fiinta accidentata, ci merge ca sa salveze persoana artificiala (Corporatia) pe care acea persoana naturala o reprezinta.


Interesant este ca in Romania salvarile au doar girofar albastru (adica doar trebuie sa le dai prioritate, nu trebuie sa si opresti), in timp ce pompierii si politia au si girofar rosu la care trebuie sa opresti masina pe dreapta, adica trebuie sa le dai mai mult decat prioritate.

Ce vreau sa spun cu asta? O salvare care salveaza vieti e mai putin importanta decat un politist ori un pompier, adica organul represiunii (politia) sau pompierii (cei care salveaza de la incendiu proprietatea statului , care doar e inchiriata proprietarului cum ziceai). In plus supraveghetorii sclavilor au privilegii (politistii, militarii, judecatorii, procurorii, etc. au pensii speciale, au casa de asigurari de sanatate separata, etc.).

burebista

Cautatorul,
Ai dreptate.
Un sclav accidentat la care vine o salvarea nu are asa mare valoare ca si proprietatea care a luat foc sau omul care indrazneste sa incalce legea.
Asa ca nu sint surprins sa aflu ca politia si pompierii au mai mare prioritate decit salvarile.
Multumesc pentru aceasta informatioe!


burebista

#5
Am vrust sa mai adaug urmatoarele video-uri (in Engleza; nu am gasit varianta in limba Romana).
Invata despre UCC (Universal Commercial Code) aka Maritime Admiralty Law, Common Law




Mai multe videouri aici: http://thematrixreel.blogspot.com/
Urmareste videourile incepind din partea de sus a pagini merging in jos; videourile se cam leaga intre ele.



padme

#6
Eu zic sa mai si gandim si mai ales cand ne spun altii "adevarul"!
1- pai... regulamentul prevede ca atunci cand salvarea este in actiune te dai la oparte nu discuti, Salvarea are dreptul sa treaca pe rosu si are prioritate!!!Deci... care e problema?? Scopul Salvarii este sa ajunga la spital in cel mai scurt timp, daca esti pe o sosea ingusta, cum este intrarea pe Calea Rahovei-Bucuresti, de ex. si te opresti... Salvarea pe unde mai trece, in zbor?? Intreb si yo! In acest caz valabil si pt masina de politie, te dai la oparte unde poti posibil....de obicei masina foloseste sirena de cateva ori sa avertizeze pe toata lumea, asa incat sa se faca loc!
2- Pai...masina de pompieri... aici sunteti cel putin hilari! E vorba de foc fratilor! Voi stiti ce face focul, mai ales vara? Daca e si un pic de vant?? A avut vreunul dintre voi casa arsa?? Copii ramasi in casa?? Sau alte persoane?? A suferit vreunul dintre voi arsuri?? Paduri arse, ecosisteme distruse de foc?Tot asa.. indreb doar!
3-
Citat din: burebista din  06 Iunie 2010, 05:08:49
sau omul care indrazneste sa incalce legea.

Asta e cel putin hilara!!! "omul care indrazneste sa incalce legea"- Si daca omul e inarmat si omoara alti sclavi ca tine, Burebista, ce ai vrea... politia sa vina sau sa nu vina?!

Asta face parte tot din categoria de ...enunturi hilare ca si " daca ii faci rau copilului sistemul intervine" si altele pe care nu le gasesc acum!
Apropo, toti va plangeti de infractionalitate si acum nu va convine ca intervine politia, asta e chiar buna!

Si daca tot ai adus in discutie o problema .. Burebista... solutiile care sunt...??

loreley


           Dupa mine mesajul lui Burebista nu  aduce nimic nou. Asta  se stie  ca suntem  scalvi . Sclavi
moderni pe  plantatii  moderne,avem  chiar "paine si  circ".  Gladiatori  nu :evil:Pe de alta parte  cum  ati vrea  sa traim? Fara legi? Fara sa  avem pe cineva in  fruntea turmei? :evil:Cand s-a nascut  al  doilea  om pe  pamant atunci  s-a  nascut  si sclavia si o  sa ramana mereu.Este adevarat ca  acum  sclavia  a  ajuns  a fi  o  arta.Si  daca ar  fi  date jos sistemele de  guvernamant  si  am  fi organizati  in triburi  tot sclav ai  fi.
Padme vorbea de solutii. Nu exista solutii.
Sau nu le vad  eu? :evil:

darksid3

Cat timp nu suntem capabili in a ne imagina viata si altfel decat sistemul actual, solutii nu vor exista. Trebuie sa gandesti in afara cercului.
11.11

Tayka

NU existã soluþii ptr. cã nu se doresc iar cine le ºtie nu mai apucã sã le dea.Aºa a fost conceput sistemul încã de-la început; Anunaki ne-au creiat doar ca sclavi ºi nu ca ºi fiinþe egale cu ei,iar cei rãmaºi aici(pãstorii turmei) sã ne pãzeascã pânã la venirea vremii nu sânt dispuºi sã facã concesii,se pare însã cã a cam venit,,venirea vremurilor" cea de demult aºteptatã.Cât despre certificatul de naºtere care îþi deschide ºi el larg poarta sclaviei,ce sã mai vorbim;deºi nu existã decât de vreun secol,te defineºte ºi el ca pe o investiþie ºi nu ca pe o fiinþã liberã,iar dacã comentariul Burebiste-i,pare sã se potriveascã de minune acum în era modernã,în antichitate nu mai este chiar atât de valabil deoarece atunci oamenii trãiau liber prin pãduri,nu exista recensãmânt,impozite,taxe ºi nici Cf-uri.ideia cu viaþa libertinã sa nãscut acum când omul sa vãzut prins total în cãtuºele vieþii moderne,cã vezi doamne,ar fi mai bine de trãit liber în afara legii,deºi semneazã zilnic nesilit de nimeni adeziuni pentru acest stil de viaþã;împrumuturi,investiþii,etc.Da este f. tentantã viaþa liberã, numai cã omul modern nu s-ar mai descurca,s-au i-ar veni f.f.greu,sã o ia dela început trãind undeva în afara corsetului legii din vânãtoare pescuit ºi muncã brutã,fãrã electricitate, internet,telefon,tv,salvarea cu girofar, apã la vanã ºi la..budã.


Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Guest

Idee: o sera imensa care sa produca diferite soiuri de legume si fructe, a cate 4 culturi pe an???? As mai avea de zis dar ma opresc aici.

loreley

#11

    Tayka,
   Nu stiu daca Annunaki ne-au  creat,  daca ne-au creat se  pune  intrebarea: Cine  i-a  creat pe  ei? Ipoteza lui  Sitchin cam are  fisuri...In  alta  oridine de  idei, In  antichitate  existau taxe,  recensamant etc...iar la  noi au  existat si  haiduci care  traiau liber  in  paduri.Si  sa fii  sigur  ca  daca ar  disparea  electricitatea ,tel,  internet s.am.d. omul  s-ar  adapta. Probabil ar  incepe din  nou  sa deseneze prin  pesteri :evil:


burebista

#12
Citat din: darksid3 din  06 Iunie 2010, 15:18:16
Cat timp nu suntem capabili in a ne imagina viata si altfel decat sistemul actual, solutii nu vor exista. Trebuie sa gandesti in afara cercului.

Ok! Idea este urmatoarea. Doar pentru ca majoritatea oamenilor care apartin Sistemului sint sclavi, asta nu inseamna ca si tu trebuie sa fi la fel.
Oamenii din lipsa de nestiinta stau atasati Sistemului pentru ca nimeni nu bine sa iti spuna ca nu esti nevoit sa stai atasat.
Autoritatile exista pentru turmele de bovine (scuse pentru termen), si tu ne esti una din acele bovine.

Cunosc oameni in Sydney care s-au rupt de Sistem in sensul ca s-au scapat de persoana artificiala pe care Sistemul a creat-o.
De acea acesti oameni sint asemanatori unor suverani dau diplamati; Sistemul nu are de-a face cu ei pentru ca Sistemul nu are de-a face decit cu persoanele artificiale.
De acea acesti oameni nu sint indatorati financiar sistemului (they are not debtors), sint creditori (they are creditors).
Prin faptul ca inteleg justitia si stiu sa se comporte ca creditori; toate datoriile pe care le au la stat sau la banca, le pot anula.

Cind merg la curte in fata judecatorului, ei se identifica ca agent al corporatiei care s-a stabilit in lumele lor, nu ca corporatia respective.
De acea, ei de abicei cistiga procesul si datoriile le sint anulate.

Daca sti engleza, exista o gramada de material in privinta asta si va recomand ca sa urmariti.
Este foarte interesant odata ce intelegi:




http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=4024663011008894776

Cautatorul

Citat din: padme din  06 Iunie 2010, 12:26:22
Eu zic sa mai si gandim si mai ales cand ne spun altii "adevarul"!

...

Uite aici adevarul din lege:

http://www.permis-online.ro/legislatie/curs-legislatie2.htm

"- lumina roºie - poate fi folositã numai de cãtre autovehiculele aparþinând poliþiei ºi pompierilor;
- pentru lumina albastrã - autovehiculele aparþinând poliþiei, jandarmeriei, poliþiei de frontierã, serviciului de ambulanþã sau medicinã legalã, protecþiei civile, Ministerului Apãrãrii care însoþesc coloane militare, unitãþilor speciale ale Serviciului Român de Informaþii ºi ale Serviciului de Protecþie ºi Pazã, Administraþiei Naþionale a Penitenciarelor din cadrul Ministerului Justiþiei, autovehiculele de serviciu ale procurorilor criminaliºti din Ministerul Public, precum ºi cele aparþinând Direcþiei Naþionale Anticorupþie, atunci când se deplaseazã în acþiuni de intervenþie sau în misiuni care au caracter de urgenþã;
"

"- la apropierea autovehiculelor cu însemnele poliþiei ºi ale pompierilor, aflate în misiune, care au în funcþiune semnalele luminoase de culoare roºie ºi albastrã ºi, respectiv, roºie, concomitent cu cele sonore, conducãtorii celorlalte vehicule sunt obligaþi sã opreascã de îndatã în afara pãrþii carosabile sau, când nu este posibil, cât mai aproape de partea din dreapta a pãrþii carosabile ºi sã permitã trecerea acestora;

- la apropierea de autovehicule cu regim de circulaþie prioritarã, care au în funcþiune semnalele luminoase de culoare albastrã, concomitent cu cele sonore, conducãtorii celorlalte vehicule sunt obligaþi sã reducã viteza, sã elibereze banda pe care se deplaseazã autovehiculul prioritar ori sã circule cât mai aproape de bordurã sau acostament, iar la intersecþii, sã le acorde prioritate de trecere;
"


Iar faptul ca sunt obligat sa opresc pe dreapta cand trece politia este un fel de umilire. In Armata cand trecea un ofiter, toti trebuiau sa se ridice in picioare si sa-l salute. Si ma opresc aici ca sa nu transformam discutia in comentarii pe tema codului rutier.

Cautatorul

#14
Citat din: X din  06 Iunie 2010, 16:13:28
Idee: o sera imensa care sa produca diferite soiuri de legume si fructe, a cate 4 culturi pe an???? As mai avea de zis dar ma opresc aici.

Si sera aia pe ce teren se afla? Cine e proprietarul terenului? Acel proprietar trebuie sa plateasca taxe, iar taxele se platesc cu bani, si de catre persoane inregistrate fiscal, adica trebuie sa existe oficial, cu alte cuvinte trebuie sa aiba certificat de nastere, buletin, etc.  si astfel esti obligat sa te inregimentezi in SISTEM. Ca sa nu mai spun de necesitatea unei autorizatii de constructie pentru sera, care iarna trebuie incalzita deci trebuie combustibil, etc.

Povesti de genul: mergem in padure si facem o cabana din copaci, si traim acolo nestiuti de nimeni sunt povesti de adormit copiii.  Care padure? Cine e proprietarul? Ai autorizatie de constructie? Daca ai copii atunci statul te poate acuza ca nu-i duci la scoala si ti-i ia. Etc.

PS: Sorry pentru postari succesive...