Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Accidentul aviatic al presedintelui Poloniei - o simpla intimplare nefericita?!

Creat de Xanadron, 10 Aprilie 2010, 12:40:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Ceva e putred in Danemarca - pardon, Rusia !!!  8-) ...Desi nu cred ca rusii au "aranjat" accidentul asta straniu. Polonezii au fost oricum, de-a lungul intregii lor istorii, "dizidenti" - inclusiv de data recenta, protestind impotriva diverselor manipulari ale ocultei mondiale (includ aici FMI, la care polonezii n-au vrut sa se imprumute), ba chiar si ale UE. Sint atitea arme scalare pe orbita acum, incit provocarea unui astfel de accident e o joaca de copii pentru cei cu adevarat interesati in asa ceva. Si care, evident, au acces la genul asta de arme.
Hmmm... polonezii au refuzat in plus instalarea sistemelor americane anti-racheta pe teritoriul lor... Aici poate fi buba de fapt. :?

Tensiunile ruso-poloneze (legate nu doar de genocidul de la Katyn comandat de Stalin), pe care multi cred c-or sa le speculeze, erau de fapt in scadere si o "impacare istorica" era pe cale sa se produca taman acum, cu ocazia vizitei asteia a presedintelui Poloniei. Impacare "ajutata" si de refuzul Poloniei de a primi pe teritoriul lor sistemul anti-racheta american - care i-ar fi transformat si pe ei in adevarate tzinte (CA PE NOI ACUM, dupa decizia favorabila luata in 30 de minute de slugarnicul Base  :x si CSAT). Tzinte nu doar pentru iranieni, ci mai ales pentru rusi si chinezi (aliatii Iranului, care par sa urmeze pe "lista neagra" a agresiunilor americanilor, mina-n mina cu israelienii, se pare).
Care ar fi opinia voastra insa? (poate-s io prea "conspiratzionist"?!  :lol: )
Evident ca unii deja sustin ca orice concluzie ar fi prematura inainte de concluziile diverselor comitete si comisii de ancheta, dar nu cred ca se poate pune mare baza pe datele asa-zis "oficiale" in cazuri din astea (rapoartele Condon ori cele privind asasinaera lui Kennedy mi se par elocvente). :|
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Stefy1994

Dupa parerea mea,n-a fost doar un accident nefericit...Ceva e putred in accidentul asta ;)
Friendship is the greatest treasure

romulus

Citatluata in 30 de minute de slugarnicul Base  angry si CSAT).
Apropo de cel care-i azi presedintele tarii: TOTI , dar absolut toti , cei cu care am vorbit pana in secunda asta au zis
" Unde n'am fi avut si noi noroc de o astfel de durere !!!?"
De aici se pot trage foarte multe concluzii privind, atat persoana subsemnatului si "pretenii" pe care-i are,  precum si de popularitatea lui Basescu in ziua azi. Dar eu o subliniez numai pe ultima :-D !
CitatDupa parerea mea,n-a fost doar un accident nefericit...Ceva e putred in accidentul asta Wink

Stefy draga sa stii ca si eu am avut toata viata mea asmenea suspiciuni!
Unii ziceau ca ar fi defect profesional. Insa intr-adevar, nu se poate respinge nici o ipoteza de lucru:
-Conspiratie ruseasca - si fie vorba intre noi, FSB-ul , vajnicul urmas al KGB-ului - are maestri in asa ceva;
-Conspiratie a finantei mondiale ( la bord se afla si omologul lui nea Isarescu al nostru);
-Complot al opozantilor din tara ai presedintelui polonez.....
si asa mai departe
Si totusi, cum nu de putine ori simplul si purul adevar nu este credibil, n'ar fi exclus sa avem si aici asa ceva , si sa fie chiar un simplu/complicat  accident ori concurs de imprejurari nefericite !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David


mm

Accident? Exclus. Intretinerea unei nave prezidentiale este asigurata de echipe intregi de meseriasi de mana'ntai. Dac-as fi prezident "zburator", nu nu m-as scumpi la intretinerea aparatelor...
Cu tehnica secreta, care exista la ora asta, se poate pulveriza o tinta fara probleme; are dreptate Xanadron. Din pacate semnificatia intamplarii, tragice, este ca Razboiul bate la usa. Si iarasi Europa e tinta favorita.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Xanadron

Citat din: mm din  10 Aprilie 2010, 19:18:28
Accident? Exclus. Intretinerea unei nave prezidentiale este asigurata de echipe intregi de meseriasi de mana'ntai. Dac-as fi prezident "zburator", nu nu m-as scumpi la intretinerea aparatelor...
Cu tehnica secreta, care exista la ora asta, se poate pulveriza o tinta fara probleme; are dreptate Xanadron. Din pacate semnificatia intamplarii, tragice, este ca Razboiul bate la usa. Si iarasi Europa e tinta favorita.


Bine punctat apropo de regimul strict controlat al intretinerii avioanelor prezidentiale (au un pomelnic intreg de operatiuni, care include pina si analiza chimica a kerosenului din rezervoare), la care as adauga si indoielile privind fundamentul unor opinii care deja sustin versiunea unei erori de pilotaj. :-P Fiindca pilotii folositi in astfel de misiuni trebuie sa fie - si chiar SINT - cei mai buni dintre cei mai buni.

...Ori poate si avionul presedintelui Poloniei era pilotat de un "amator" membru Al-Qaeda, ca-n 9/11/2001 ?! :-D (care a reusit, printre multe alte "minuni", sa zboare la rasul solului spre Turnurile Gemene cu mult peste viteza maxim admisa/posibila in conditiile date 8-)).

Iar apropo de "semnele unui eventual WW-III", sper doar din toata inima ca "accidentul" asta sa nu aiba semnificatia atentatului de la Sarajevo... :?
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Shiro Phoenix

Si totusi, asasinatul de la Sarajevo a fost pe fata...
Aici a fost lasat loc de interpretare, adica la Sarajevo pac studentul l-a impuscat pe ala si gata, a fost un fapt concret....Aici au dat-o pe accidente si erori de pilotaj.
Totul a fost facut cu "manusi" asa ca, pagubitii nu ar putea inainta un ultimatum, avand in vedere ca nu au dovezi concrete cum ca ar fi fost un asasinat...




      O seara buna!
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

Xanadron

Citat din: Shiro Phoenix din  10 Aprilie 2010, 19:42:17
Si totusi, asasinatul de la Sarajevo a fost pe fata...
Aici a fost lasat loc de interpretare, adica la Sarajevo pac studentul l-a impuscat pe ala si gata, a fost un fapt concret....Aici au dat-o pe accidente si erori de pilotaj.
Totul a fost facut cu "manusi" asa ca, pagubasii nu ar putea inainta un ultimatum, avand in vedere ca nu au dovezi concrete cum ca ar fi fost un asasinat...

    O seara buna!
Vorba rabinului :D - si tu ai dreptate, Shiro Phoenix!
Aici nici nu prea mergea insa faza cu ultimatumul (imagineaza-ti Polonia, membru NATO, declarind razboi Statelor Unite, Rusiei sau... FMI-ului ! 8-)).

Semnalul pare a fi tot unul de tipul "ciocu' mic" :evil: - adresat evident tuturor "indisciplinatzilor" care indraznesc sa cricneasca (poate si-n cadrul NATO) impotriva eventualelor planuri destructive in oricare (sau... toate?) din sensurile astea:

- indatorarea cvasiobligatorie a tuturor la FMI ori alti asemenea camatari si dansul la fel de obligatoriu "pe muzica asa-zisei crize"
- continuarea spiralei conflictelor mai mult sau mai putin locale - si implicit a cursei inarmarilor
- control total / NWO / guvern-banca-moneda globala / "cipuirea" oamenilor
- depopularea Terrei (pentru usurarea controlului absolut)
- etc etc
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Guest


Xanadron

Citat din: X din  10 Aprilie 2010, 19:58:47
Cat mai am pana mor? Vreau sa stiu si eu... :?

:D Fii pe pace, X - sufletu-i clar nemuritor !!!  Si poate zbura fara avioane... :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Shiro Phoenix

CitatCat mai am pana mor? Vreau sa stiu si eu...
Cine stie...Din punctul de vedere al elitilor cu cat mai repede cu atat mai bine, nu cred ca se supara.
Acum lasand gluma deoparte ,Xanadron are dreptate.Se da o mare lupta pentru a tine masele cuminti si usor de controlat, si nimeni nu ezita sa mai dea si cate o astfel de "lectie".Si uite asa ei isi vad linistiti de treaba si oamenii la fel, se simt oarecum in siguranta, au o oarecare certitudine asupra zilei de maine asa ca accepta linistiti papucelul deasupra crestetelor, avand in vedere ca toata lumea stie ce se intampla cand misti in front.
Nimeni nu se risca pt. cine stie ce idealuri marete, avand in vedere ca oamenii traiesc fericiti cu stomacul nu prea gol.
Acesta am impresia ca este singurul ideal al omului contemporan.
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

Stefy1994

Xanadron,ai spus ceva ce m-a pus pe ganduri...prea se aseamana cu 9/11 acest accident,poate ne trezim cu vreun razboi in urma acestui accident.Speram totusi sa se dovedeasca eroare umana(dar asa sa fie,nu ca mint kgb-istii ca sa acopere nu stiu ce),si sa nu fie niciun razboi.;)
Friendship is the greatest treasure

Xanadron

Citat din: Stefy1994 din  10 Aprilie 2010, 20:13:48
Xanadron,ai spus ceva ce m-a pus pe ganduri...prea se aseamana cu 9/11 acest accident,poate ne trezim cu vreun razboi in urma acestui accident.Speram totusi sa se dovedeasca eroare umana(dar asa sa fie,nu ca mint kgb-istii ca sa acopere nu stiu ce),si sa nu fie niciun razboi.;)

"Regia" clara din 9/11/2001 a declansat doar ipocritul razboi impotriva terorismului - o manevra de intarire a controlului oricui si de limitare a libertatilor individuale, cu "actori" inventati. Ca celebrul (si niciodata gasitul :-D) Bin Laden, inca util ca personaj imaginar in operatiunile de inspaimantare a credulilor. Fiindca americanilor (si nu doar lor) inca li se mai arata cind si cind "maimutza" Bin Laden - si inca cu succes.  :wink:

N-am sustinut insa ca accidentul asta (sau ce-o fi el) ar fi un semn declansator al vreunui razboi, draga Stefy1994 - desi, Doamne fereste, ar putea fi un pas in esafodajul manipularilor necesare motivarii unui asemenea nedorit conflict global.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

lylyt_ice

 Din cate se spune pe la "stiri" rusii sustin ca avionul a incercat sa aterizeze de 4 ori si ca inainte de a se prabusii a golit rezervorul in aer si de aceea nu sa produs o mare explozie...!!! Cam curios, nici morti nu prea se vedeau pe acolo, iar avionul parca era dezintegrat in aer la mica distanta de sol, pomii aia nu prea pareau asa rupti ca si cum avionul s-ar fi rupt in halul ala din cauza acroserii pomilor.  Nu-i exclus sa fi fost totusi o eroare umana. Eu nu prea cred, dar sa vedem ce mai afla expertii dupa audierea cutiilor negre.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

Daca e sa-mi dau si eu cu parerea, raspunsul meu este DA a fost o simpla intimplare nefericita?! Ninic altceva. Disparitia acelor oameni in acel moment si in acelasi loc nu a fost hotarata in lumea asta.
Adevarul este dincolo de noi