Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fenomene paranormale care vi s-au intimplat si la care nu aveti raspuns

Creat de bungy, 26 Iulie 2008, 05:15:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

unom

nu am auzit dar am dat search pe google si am gasit un site pe care se vorbeste despre asta, poti fi mai explicit te rog? sa-mi spui mai multe?

Fr0styan

ma refer la a doua ta intamplare ca simteai pe cineva..da-mi mai multe detalii aici sau in privat..ma refer la ce ai simtit, iti vroia raul, daca ai simtit frica, ce membre,organe interne etc le-ai simtit(in sensul ca te-ai luptat pt controlul lor, ca daca erai de acord cu acea situatie nu mai simteai nimic dar aveai acces la "o biblioteca" de informatii, de la alfa la omega)
daca ti se mai intampla asa ceva nu te mai speria, intreaba-te ce se intampla si fi curios, exploreaza si puneti in momentul ala intrebari intrebari nu ataca.. corpul tau iti permite mai multe atata tot, invata sa-l folosesti. esti ca un sofer neexperimentat si speriat intr-o masina super performanta si dotata. use it, experimentare placuta XD

CHIP

Citat din: EMIL_48 din  09 Septembrie 2008, 18:46:24
ok  revin..... :ufo:
.....scuze  pentru  ce  am  omis  sa   spun.....
   Da  sfera era  din  PIATRA  ..cu  diametru  de   aproximativ 1,5m  ,la  distanta  de  10m  am  primit  acest  mesaj  ....pune  mana  stanga  pe   sfera  ..si  asa  am  facut  .
...Apoi am trecut  la  examinarea  ei dar nu  am  reusit sa  o  misc  din  loc   cu  toate  ca  era in  panta  .nu  este  o  bomba  aruncata  pe net  ci  este   intamplarea  mea  ...
,,Ma  intrebi  de  la  cine  am  primit   mesajul    <daca  era  cineva ,,nu era nimeni in  jur> nu  stiu.
.... Acea  sfera  am  mai  vazut-o  in  apa  pe  dunare  atunci  eram  mai  multi martori  dar nu  stiu  cum  se  deplasa.... :martiansmile:
...poate   ca devin penibil  si  nu vreau  , nu am nici  un motiv...   
...  o  zi  buna tuturor :planet: 


Deci cu aceeasi sfera ai avut 2 intalniri ?

maiami

cel mai paranormal fenomen care mi se intampla e ca visez ca zbor :ufo:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

romulus

Citatcel mai paranormal fenomen care mi se intampla e ca visez ca zbor
Nu-i nimic "paranormal"!
Se intampla multora. cam pe la varsta  pubertatii.
Daca tu ai depasit-o, (varsta asta adica )  inseamna ca .....niciodata nu-i prea tarziu!
O sa-ti "treaca"  , dar fii pregatit si pentru alte intamplari "paranormale"! Oricum un om avizat face cat doi....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Tha D

Citat din: unom din  09 Septembrie 2008, 19:12:12



a doua intamplare a fost ceva mai paranormala, a fost singura data cand chiar am crezut ca e cineva in mine, vorbeam gros, tipam, ziceam eu tatal nostru ca sa controlez pe cel care era in mine, nu puteam sa ma inchin, desi incercam disperat, in baie m-a luat lipsa asta de control, criza asta, isteria, tot bunicamea se chinuia sa ma linisteasca extrem de speriata, stiam ca cineva e in mine si vorbeste prin mine dar nu aveam control.


Interesant.. Dar ce vorbeai? Aica ce vorbea cel din tine? S-a mai intamplat cuiva din familia ta acest lucru... S-a intmaplat ceva tragic cu unul din membrii tai in trecut?

Shanti Nilaya

Iata o intamplare care nu e cu OZN-uri dar e cel putin curioasa...
Anul trecut fiul meu avea 13 ani.El este nascut pe data de 13 , si trebuia sa mearga la un concurs de fizica.Stiam ca acesta se desfasoara la sc. Al. Cel Bun, dar nu prea aveam repere. Am oprit masina si am intrebat un trecator unde este acea scoala, el a raspuns ca e scoala nr...13.Odata ajunsi, ne-am dus la listele de inscriere, iar copilul era al 13-lea pe lista.A intrat in sala, a stat in banca a 13-a, am asteptat cateva zile si s-au afisat listele, era al 13-lea pe judet...
Nu e vorba de superstitii, nu suntem absolut deloc superstitiosi....coincidente?Ce ziceti?

Tha D

Nu:P un coleg deal meu este nascur pe 13 a dat teza pe 13(marti) a fost tot asa nr 13 in sala 13 banca 13 si varianta 13 :P

Kbal

Acuma ar fi culmea ca si baiatul lui Sheila sa aibe acelasi nume precum prietenul tau, sau coincidente de alta natura intre baiatul luiS. si prietenul tau !  :lol:
Only the best is good enough ...

lylyt_ice

 interesant.....Si la mine sint astfel de coincidente inexplicabile, sunt nascuta pe 1, sunt 1 copil la parinti, am 1 copil, Sotul meu nascut pe 1,tot 1 copil la parinti, am 1 copil, fata mea nascuta pe 01.01......Nr de la masina 1 AS........Siiiiiiiii.... ce inseamna toate astea; NIMIC........Oricine cauta astfel de coincidente in viata lui, imposibil sa nu gaseasca ceva........
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Kbal

Da si eu is nascut de Sf. Adrian si ma numesc Adrian, iar numele de familie Stavarache s-ar traduce din grecescul stavros care inseamna cruce... deci daca stau sa ma gandesc bine cred ca mai gasesc vreo 20 de astfel de coincidente .
Oricum lylyt la tine problema cu scepticismul e putin peste masura... si cred ca ti se trage de pe vremea cand ai pierdut cele 4 sarje a cate 400 eur  :-D (asta ca sa vezi ce memorie am).
Only the best is good enough ...

Kbal

P.S. citat din teocratul "INALTAREA=TENDINTA SPRE IDEAL=PERFECTIUNE A SPIRITULUI :D deci am facut o sesizare corecta nu ? :-D
Only the best is good enough ...

lylyt_ice

Kbal, nu-i vorba de scepticism, dar... nici nu m-a apuc sa scriu o carte, pentru ca in fiecare noapte de sub patul lui bunica-mea, m-a priveau neincetai doi ochi luminosi.....cu toate ca m-au torturat citeva saptamani............pana mi-am dat seama ca erau cataramele de la papucii bunicii care sclipeau in lumina unui lampadar de pe strada..........
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

CHIP

Citat din: lylyt_ice din  22 Februarie 2009, 19:42:03
interesant.....Si la mine sint astfel de coincidente inexplicabile, sunt nascuta pe 1, sunt 1 copil la parinti, am 1 copil, Sotul meu nascut pe 1,tot 1 copil la parinti, am 1 copil, fata mea nascuta pe 01.01......Nr de la masina 1 AS........Siiiiiiiii.... ce inseamna toate astea; NIMIC........Oricine cauta astfel de coincidente in viata lui, imposibil sa nu gaseasca ceva........

Chestiuni de genul asta trateaza Numerologia.Oricum sunt interesante.

Shanti Nilaya

Hai sa schimbam registrul...Va povestesc o intamplare care pentru mine a fost total nefericita.Intr-o dimineata de iarna , dorind sa merg la o ruda in alta localitate am facut autostopul.Tarziu, o masina a oprit.Fiind ceata, nu prea am vazut cine era in masina.Cand am urcat, am vazut ca voi calatori in compania unui domn foarte inalt si solid care s-a dovedit a fi foarte periculos...Chiar ma gandeam la un moment dat ca e un criminal in serie, era un obsedat...Cu toata spaima mea, parca ceva imi spunea sa fiu cat mai linistita, sa nu arat frica, si culmea, nu puteam sa-mi fac in minte nici un plan de salvare...Deoparte si de alta a drumului padure...La un moment dat individul ma intreaba cat mai e pana in localitate, el nu era de prin partea locului si nu cunostea zona...Am fortat nota si am spus ca suntem f. aproape ,desi chiar atunci am trecut pe langa o borna kilometrica ce spunea altceva...Sar peste amanunte, a oprit masina si atunci am coborat, iar tipul a plecat...Am luat urmatoarea masina si am ajuns cu bine dar, de spaima, am ratacit drumul in 500m pe care-i mai aveam de parcurs pe jos.
Acum iata ce s-a intamplat in acest timp acasa :mama spala rufe, era in baie,cand ma vede pe mine in carne si oase in hol, cu palton si tot tacamul cum plecasem...S-a gandit cum de am ajuns acasa, cand....am disparut!Si-a dat seama ca ceva nu era in regula cu mine.M-a sunat, nu aveam semnal, l-a sunat pe sotul meu caruia i-a spus ca s-a intamplat ceva grav cu mine...Cand mi-a sunat telefonul, el m-a intrebat direct:ce-ai patit?Nu a fost singura data in care mama m-a vazut in casa in timp ce eu eram altundeva...