Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fenomene paranormale care vi s-au intimplat si la care nu aveti raspuns

Creat de bungy, 26 Iulie 2008, 05:15:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bungy

 Am deschis acest subiect deoarece as dori sa relatati aici despre orice fenomen care vi s-a intimplat de-a lungul vietii si nu l-ati putut explica. Voi incepe eu relatarea mea.
S-a intimplat intre anii 1985-1989 cand eram mic copil ,la scoala pana in clasa 4. Stateam intr-un bloc cu 10 etaje, familii cu multi copii care ne jucam seara pe afara diferite jocuri. Aveam un vecin mai in varsta,un om cu familie care avea o pasiune pentru astrologie si care avea o luneta iar din cand in cand ne mai lasa si pe noi sa privim cerul noaptea. Blocul in care stateam avea in fata lui alt bloc, la o distanta de aproximativ 50m; intr-o serara cand ne jucam pe afara o lumina puternica venita de sus lumina blocul din fata. Noi copii fiind eram curiosi si fugim sa cautam de unde venea lumina respectiva. Sursa  luminii era un obiect oval foarte mare care stationa deasupra blocului nostru. S-a adunat multa lume curioasa si am mers sa- i spunem vecinului ( cel cu luneta) care curios si-a luat luneta si am urcat la ultimul etaj  ca sa ajungem pe acoperisul blocului.Ajunsi acolo am vazut( amintirea este destul de stearsa) obiectul acela oval care era foarte aproape de bloc. Nu imi amintesc nici un fel de sunet sau zgomot , pur si simplu ne uitam mirati. In acea vreme eu habar nu aveam de ozn-uri ca si ceialalti copii de altfel. Dupa un timp lumina se oprise si obiectul disparu ...intimplarea aceasta mi-a ramas in minte si am povestit-o unor prieteni iar acuma voua.
  Sper sa relatati si voi anumite momente cand ati simtit ca ati trait un moment paranormal inexplicabil....pe curand, Bogdan
totul este relativ...

Cautatorul

Citat din: bungy din  26 Iulie 2008, 05:15:26
Aveam un vecin mai in varsta,un om cu familie care avea o pasiune pentru astrologie si care avea o luneta

Sigur avea pasiune pentru astrologie si nu astronomie?

Citez stire: "Pasionatii de astrologie sunt asteptati astazi, de Ziua Internationala a Astronomiei, in parcurile Cismigiu, Herastrau sau Tineretului, pentru a observa Soarele, Luna si planeta Saturn."

http://www.cancan.ro/2008-05-10/Intrare-gratuita-in-aceasta-noapte-la-Observatorul-Astronomic.html

Nu ca astrologia nu s-ar face pe baza de corpuri ceresti, dar astronomii s-ar simti jigniti daca de ziua lor ar fi invitati toti astrologii la observatorul astronomic...

E ca si cum de ziua medicinei, ar fi invitati la sarbatoare, mama omida si alti descantatori... si descantatoare...

Ia vedeti voi o stire la antena1 din 21.02.2008:

"Azi noapte, a fost prima eclipsa vizibila din 2008. Este vorba despre o eclipsa totala de luna. La un minut dupa ora cinci, azi-dimineata, satelitul natural al Pamantului s-a stins pentru aproape o ora. Cei mai curiosi au mers la observatoarele astrologice sa poata admira fenomenul, mai ales ca a fost ultima eclipsa din acest deceniu. "

http://www.antena1.ro/index.php?page=news&subcat=10&id=14118&currentPage=19

bungy

 Poate pentru amandoua  :wink:  oricum intimplarea ramane valabila...
totul este relativ...

EMIL_48

 :planet:....
ERAM  INTR-O  CALATORIE  PE UN  MUNTE  CU UN  PRIETEN  .....LA UN MOMENTDAT  IN  FATA  MEA    APARE  O  <SFERA  >  MA  APROPII  SI   PUN  MANA  STANGA  PE  EA....ASA  AM  PRIMIT  MESAJUL  TELEPATIC....
...DUPA  O   EXAMINARE  AMANUNTITA  ...AM  INCEPUT  SA  SAP  TN  JURUL  EI  ..AM  INCERCAT SA  O  MISC   DAR   DESI  ERA  IN  PANTA     NU  S-A MISCAT  NICI  UN  MILIMETRU.....
....AJUNS  ACASA  PUNAND  MAINELE  PE  UN  COPIL  ACESTA  CADE  INTR-UN  SOMN.....EU  MA  AMUZAM...DAR  AM  INCEPUT  SA  STUDIEZ  ...HIPNOZA    SI  DE  ATUNCI   TOT  INVAT  .....SI  PRACTIC    ACEST  <  SPORT>
.....poate  o  mai  fi   si  alti   ca  si  mine   ...ca  no-i  fi  eu   sigur <  extraterestru>  pe  aici  .... 
  dar  ma   simt  bine   si    astept...... :ufo:

Nox

Salut EMIL_48, bine ai venit pe forum. O micã rugãmite am ºi anume sã nu mai scrii integral cu majuscule.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

CHIP

Citat din: EMIL_48 din  05 Septembrie 2008, 23:23:19
:planet:....
ERAM  INTR-O  CALATORIE  PE UN  MUNTE  CU UN  PRIETEN  .....LA UN MOMENTDAT  IN  FATA  MEA    APARE  O  <SFERA  >  MA  APROPII  SI   PUN  MANA  STANGA  PE  EA....ASA  AM  PRIMIT  MESAJUL  TELEPATIC....
...DUPA  O   EXAMINARE  AMANUNTITA  ...AM  INCEPUT  SA  SAP  TN  JURUL  EI  ..AM  INCERCAT SA  O  MISC   DAR   DESI  ERA  IN  PANTA     NU  S-A MISCAT  NICI  UN  MILIMETRU.....
....AJUNS  ACASA  PUNAND  MAINELE  PE  UN  COPIL  ACESTA  CADE  INTR-UN  SOMN.....EU  MA  AMUZAM...DAR  AM  INCEPUT  SA  STUDIEZ  ...HIPNOZA    SI  DE  ATUNCI   TOT  INVAT  .....SI  PRACTIC    ACEST  <  SPORT>
.....poate  o  mai  fi   si  alti   ca  si  mine   ...ca  no-i  fi  eu   sigur <  extraterestru>  pe  aici  .... 
  dar  ma   simt  bine   si    astept...... :ufo:
Si ce alte simptome ai mai avut dupa intalnirea cu acea sfera?

EMIL_48

 :ufo:....despre  simptome   .....
....ma  simteam  bine  si  chiar  fb, in  primele  zile..
....acum   la  fel  de  bine....
....multumesc   celor  ce au  grija  de  noi...
........cu  deviza  <  cauta   si ai  sa  gasesti>
...< bate  si  se  deschide>.......mergem  mai  departe....
.....numai  bine  tuturor...... :planet:

romulus

Citat....ASA  AM  PRIMIT  MESAJUL  TELEPATIC....
Emil 48 , hai , te rog, zi mai multe amanunte !
Ce mesaj telepatic ? De la cine? Ce continut avea?  Ca cineva are grija? Sa cauti ? Ce sa cauti ?
Hai, ca nu-mi este prea clar ! ( ori poate e necesar sa ne antrenam si noi imaginatia ?! )
Zici ca ai pus mana pe "sfera" ? Era materiala ? Din ce ? piatra, stanca, lemn, marmura, metal, otel , ?????

Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Shadowman

Citat din: EMIL_48 din  09 Septembrie 2008, 10:04:01
:ufo:....despre  simptome   .....
....ma  simteam  bine  si  chiar  fb, in  primele  zile..
....acum   la  fel  de  bine....
....multumesc   celor  ce au  grija  de  noi...
........cu  deviza  <  cauta   si ai  sa  gasesti>
...< bate  si  se  deschide>.......mergem  mai  departe....
.....numai  bine  tuturor...... :planet:

Citat din: romulus din  09 Septembrie 2008, 10:19:49
Emil 48 , hai , te rog, zi mai multe amanunte !

   Romulus,sunt convins ca stii ca nu tot ce zboara e comestibil si nu tot ce se scrie poate fi adevarat.  :wink:
Cred ca a aruncat mesajul pe forum "la plesneala". Asa imi da impresia.Dupa cum scrie si dupa cum incheie...
E genul de mesaj(e) care inunda mass-media : arunci "bomba",i-ai excitat dupa care spui :sanatate,v-am pupat,ura si la revedere !  :lol:
  Parerea mea...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY


EMIL_48

ok  revin..... :ufo:
.....scuze  pentru  ce  am  omis  sa   spun.....
   Da  sfera era  din  PIATRA  ..cu  diametru  de   aproximativ 1,5m  ,la  distanta  de  10m  am  primit  acest  mesaj  ....pune  mana  stanga  pe   sfera  ..si  asa  am  facut  .
...Apoi am trecut  la  examinarea  ei dar nu  am  reusit sa  o  misc  din  loc   cu  toate  ca  era in  panta  .nu  este  o  bomba  aruncata  pe net  ci  este   intamplarea  mea  ...
,,Ma  intrebi  de  la  cine  am  primit   mesajul    <daca  era  cineva ,,nu era nimeni in  jur> nu  stiu.
.... Acea  sfera  am  mai  vazut-o  in  apa  pe  dunare  atunci  eram  mai  multi martori  dar nu  stiu  cum  se  deplasa.... :martiansmile:
...poate   ca devin penibil  si  nu vreau  , nu am nici  un motiv...   
...  o  zi  buna tuturor :planet: 

unom

2 lucruri mi s-au intamplat ciudat in viata mea subliniez DOUA.


clasa 1 94 ai mei munceau si ramaneam singur in casa, de mic am avut o teama si acum o mai am dar m-am obisnuit ca nu sunt singur, am impresia ca cineva ma urmareste, e in jurul meu. frica asta m-a impins ca pe perioada in care stam singur in casa sa ma inchid in dormitorul in care ma aflu acum cand va scriu asta.

o zi obisnuita, eu inchis cu cheia de mine pe interior in dormitor, imi era frica sa ies din camera asa ca am decis sa fac o miscare brusca si sa fug in bucatarie sa imi iau de mancare, revin in camera mea unde credeam ca sunt "mister untouchable", incep sa mananc, intru in transa si "ma trezesc" dupa vreo 5 ore cu peste 8 vecini la mine in casa, bunicamea disperata, plangand sa deschid usa. s-au chinuit peste 3 ore sa sparga usa n-au putut, in schimb au reusit sa ma vada printr-o gaura data in usa sa ma vada, eram in mijlocul patului si mancam, fara reactie in jurul meu la ce se intampla, cand am realizat ce se intampla am luat cheia si am bagat-o pe gaura aia sa deschida usa, ciudat a fost ca cheia nu era in usa, iar o usa de lemn vaide capul ei care era la camera nu au reusit s-o sparga.

bunicamea imi zicea ca fara sa zic nimic si fara sa ii aud sau sa ii vad imi spunea cum caut usa pe pereti si incercam sa imi dau seama de unde se aude ce se aude, dar eu chiar nu auzeam nimic.

asta a fost prima intamplare.


a doua intamplare a fost ceva mai paranormala, a fost singura data cand chiar am crezut ca e cineva in mine, vorbeam gros, tipam, ziceam eu tatal nostru ca sa controlez pe cel care era in mine, nu puteam sa ma inchin, desi incercam disperat, in baie m-a luat lipsa asta de control, criza asta, isteria, tot bunicamea se chinuia sa ma linisteasca extrem de speriata, stiam ca cineva e in mine si vorbeste prin mine dar nu aveam control.

romulus

Citat...poate   ca devin penibil  si  nu vreau  , nu am nici  un motiv...  
Nu-ti face griji din pricina asta ! Tu esti "parfum" ca sa zic asa ....comparativ cu unii baieti care se "produc" aici, pe forum!
Probabil ca ai vazut suficiente posturi si ti-ai dat seama.
De asemenea, daca ai parcusr toate subiectele de aici, sigur ai vazut si  descrierea unor intamplari asemanatoare la care altii au fost martori ori actori ....
Asa ca poti zice inainte fara probleme.
Revenind la intamplarea ta, dupa modul in care s-au petrecut lucrurile ma asteptam sa faci si alte (multe) comentarii personale , cum ar fi unele referitoare la :
- o explicatie a ta : De ce ti s-a intamplat tocmai tie? Ai avut vreodata ceva deosebit, vreun "dar" mai aparte ? Ai facut unele"conexiuni" cu alte intamplari ciudate ori inexplicabile  din trecut ?
Asa, dupa cum ai relatat in primul tau paost la acest subiect, se poate deduce ca nu te-a surprins prea tare intamplarea, nu ? Ca ar fi fost ceva obisnuit...
Acum spui ca practici hipnoza ! Unde, ai un cabinet ? Pe cine? De ce ?

Ai scris asta mai sus:
Citat....[/b]multumesc   celor  ce au  grija  de  noi...
Cum adica ? ! Cine sunt cei " care au grija de noi " ?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Shadowman

Citat din: EMIL_48 din  05 Septembrie 2008, 23:23:19
:planet:....
ERAM  INTR-O  CALATORIE  PE UN  MUNTE  CU UN  PRIETEN  .....LA UN MOMENTDAT  IN  FATA  MEA    APARE  O  <SFERA  > 

A aparut din senin...? A aterizat...? Era la sol cind ati observat-o...?

Citat din: EMIL_48 din  09 Septembrie 2008, 18:46:24
.... Acea  sfera  am  mai  vazut-o  in  apa  pe  dunare  atunci  eram  mai  multi martori  dar nu  stiu  cum  se  deplasa.... :martiansmile:

 Daca era aceeasi sfera,banuiesc ca a zburat ca sa ajunga in Dunare...Doar n-a mers pe picioare ori rostogolindu-se... :-) Sau,cine stie,o merge in salturi !  :lol:  Daca a fost acelasi obiect (  asteptam sa ne confirmi sau nu...) cred ca am putea vorbi de-un posibil OZN,desi nu l-ai vazut zburind,dupa cum am citit din mesajele tale...
 Asteptam si alte amanunte : data observatiei,loc,culoare...
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Fr0styan

Citat din: unom din  09 Septembrie 2008, 19:12:12
2 lucruri mi s-au intamplat ciudat in viata mea subliniez DOUA.


clasa 1 94 ai mei munceau si ramaneam singur in casa, de mic am avut o teama si acum o mai am dar m-am obisnuit ca nu sunt singur, am impresia ca cineva ma urmareste, e in jurul meu. frica asta m-a impins ca pe perioada in care stam singur in casa sa ma inchid in dormitorul in care ma aflu acum cand va scriu asta.

o zi obisnuita, eu inchis cu cheia de mine pe interior in dormitor, imi era frica sa ies din camera asa ca am decis sa fac o miscare brusca si sa fug in bucatarie sa imi iau de mancare, revin in camera mea unde credeam ca sunt "mister untouchable", incep sa mananc, intru in transa si "ma trezesc" dupa vreo 5 ore cu peste 8 vecini la mine in casa, bunicamea disperata, plangand sa deschid usa. s-au chinuit peste 3 ore sa sparga usa n-au putut, in schimb au reusit sa ma vada printr-o gaura data in usa sa ma vada, eram in mijlocul patului si mancam, fara reactie in jurul meu la ce se intampla, cand am realizat ce se intampla am luat cheia si am bagat-o pe gaura aia sa deschida usa, ciudat a fost ca cheia nu era in usa, iar o usa de lemn vaide capul ei care era la camera nu au reusit s-o sparga.

bunicamea imi zicea ca fara sa zic nimic si fara sa ii aud sau sa ii vad imi spunea cum caut usa pe pereti si incercam sa imi dau seama de unde se aude ce se aude, dar eu chiar nu auzeam nimic.

asta a fost prima intamplare.


a doua intamplare a fost ceva mai paranormala, a fost singura data cand chiar am crezut ca e cineva in mine, vorbeam gros, tipam, ziceam eu tatal nostru ca sa controlez pe cel care era in mine, nu puteam sa ma inchin, desi incercam disperat, in baie m-a luat lipsa asta de control, criza asta, isteria, tot bunicamea se chinuia sa ma linisteasca extrem de speriata, stiam ca cineva e in mine si vorbeste prin mine dar nu aveam control.

Ai auzit de termenul channeling?