Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O abordare de bun simt a anului 2012

Creat de seeker79, 16 Iulie 2008, 04:41:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul

#45
Ciuciulete,

N-ai vazut ca Lylyt_ice tocmai ne-a invitat ca sa facem pace ??? Sa nu ne mai contra_zicem, deoarece riscam sa declansam scandaluri ???

Ce ati facut ? L-ati luat la bataie pana si pe arbitrul forumului ?

Asa ca, de ce mai tii tu acum cu tot dinadisnul, ca sa-ti publici:

CORELATIILE=ASOCIERILE+DISOCIERILE BOLNA_VICIOASE ???

Doar nu te crezi re_incarnarea lui Sherlock Holmes !!!

contemplatorul

Lylyt_ice,

Ti-am spus eu, ca este mai bine ca sa plec definitiv de pe acest forum !

Deoarece, pana si simpla pomenire a mea de catre tine - fara ca sa mai luam in calcul si prezenta mea efectiva pe forum - nu face altceva decat sa intarate "fiarele" pana la surescitare, de parca le-ar fi luat cineva definitiv "painea de la gura" !

DepthOfField

#47
Contemplator, eu nu ma cred nimic altceva decat ceea ce sunt, un individ oarecare pe un forum oarecare, spre deosebire de tine care te crezi ceva PRESUS.


De ce tin cu tot dinadinsul sa postez in contra ta?

Pai, esti greu de cap? Pentru ca MINTI, precum orisice sarlatan carismatic.

Ma repet:
"Acuma, daca tu nu esti de fapt sarlatan, si e chiar adevarat ce spui, va trebui sa faci cu totul altceva RELEVANT ca sa fii crezut, cu totul altceva decat VORBE MESTESUGITE, NEGATII, teoriile matrixului si evitari de a raspunde CONCRET la INTREBARI, si ATAT. Deci va trebui sa te diferentziezi de tagma sarlatanilor."

Cat despre Lylyt..ea iti tine isonul, si de aceea vrea sa fii  lasat in pace sa spui ce-i place ei.
Pe de alta parte, are dreptate.. pe unde-s moderatorii?

Spooky? hello? Sunteti in vacante sau ce?


Later edit:
Da, Contemplatorule, este mai bine sa pleci. Nu e numai parerea mea din cate am vazut. Dar, desigur, tu ca si calator in timp, stiai ce se va fi intamplat, si deci, faptul ca pari mirat si dezamagit ca "sar fiarele pe tine" e doar o sceneta pe care o joci, la valoarea ta, care stiai si ora/minutul secunda la ce si cum se va intampla. LOL. oricum, cred ca ti-ai indeplinit cat de cat TARGET-ul propus.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

contemplatorul

#48
Ciuciulete,

Stiam eu, ca pana la final:

ARMA IN_VINCIBILA ESTE CUVANTUL=SPIRITUL SI NU PUMNUL=MATERIA !

Si, acuma ce vreti ?

Sa-mi puneti o coroana de spini pe cap, o haina de purpura pe umeri, un bat de isop in mana, si apoi sa ma indemnati ca sa:

"imi man mai iute magarul, de aici" ??? 

contemplatorul

Ciuciulete,

Ai dreptate: tu, nu esti decat un ..... MILITIAN !

DepthOfField

Nu, nu sunt Militian. Esti tu un pic nervos si vrei sa jignesti un pic. Insa, de ce ai fi nervos, ca doar stiai de demult ce am sa spun, nu?!

Daca iti face placere sa te simti un martir, sau chiar un fel de ISUS, nu ai decat sa-ti pui coroana de spini si ce mai vrei tu, si sa incaleci ce animal vrei.

Dar, ti-am mai spus, mai inainte cu mult de a ajunge eu personal la concluzia ca e mai bine sa pleci...
Ti-am mai spus la momentele respective ca faci afirmatii grele, si care NECESITA argumentatii CONVINGATOARE. Nu bla-bla-uri.
Pentru ca altfel, nu te poti deosebi de orisice sarlatan carismatic, care face cum faci tu. Si totusi TREBUIE sa te diferentiezi.
Cum tu NU VREI sa argumentezi afirmatiile GRELE pe care le faci, pentru ca se pare ca NU POTI, si continui sarada... deci efectiv am ajuns la concluzia ca nu vrei sa te distantezi de tagma unui orator carismatic aburitor...de aceea personal ajung la concluzia ca e mai bine sa pleci de pe acest forum, am mai zis-o public zilele astea. Parerea mea.

Si tot nu mi-ai spus.. il cunosti  pe Sevastase? Daca nu, iti dau un pont: puteti face echipa buna impreuna, ia citeste topicul reptilienii (si nu numai), si ai sa vezi cat de apropiati la ideile de baza sunteti unul cu altul.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

contemplatorul

#51
Ciuciulete,

Nu esti in stare ca sa-ti depasesti conditia=sa faci altceva decat au facut stramosii tai.

Oricate dovezi v-au fost date, voi ati zis ca sunt toate doar minciuni=sarlatanii, si ca doar voi sunteti cei "adevarati".

Daca tu nu ai fi fost atat de disperat, ca eu voi produce in continuare dovezile, si n-ai fi incercat din rasputeri sa ma opresti, poate ca as mai fi ramas pe forum.

Dar, crede-ma ca-ti spun cat se poate de sincer: ca nu vreau sa te amarasc, nici pe tine, nici pe altii, cu dez_valuirile mele.

Nu sunteti inca pregatiti, ca sa primiti: ADEVARUL !

contemplatorul

#52
Ciuciulete,

Daca te-ai fi simtit intradevar un om oarecare, de pe un forum oarecare: AI FI PRIVIT=CITIT, SI CEL MAI PROBABIL AI FI TACUT, asa cum face MAREA MAJORITATE=COVARSITOARE A OAMENILOR OBISNUITI !

Dar, ADEVARUL ESTE CA:

TU NU TE SIMTI UN OM OARECARE, CI TE SIMTI=CREZI SI ACTIONEZI CHIAR CA UN SALVATOR=PAZITOR - NE_DECLARAT=DECI, SECRET - AL FORUMURILOR DE SARLATANI SI DE ESCROCI,

Asa ca: EU ZIC CA AM ADUS TUTUROR MEMBRILOR ACESTUI FORUM, MACAR O SINGURA DOVADA=CERTITUDINE, si anume:

CA CEL CE OBISNUIESTE SA MINTA, ESTI TU SI NU EU !

IAR FAPTUL CA MA ALUNGI, SI II INSTIGI SI PE ALTII S-O FACA, DENOTA SI MAI PUTERNIC FAPTUL CA:

NU ESTI UN OM OBISNUIT DE PE UN FORUM OBISNUIT,
CI ESTI DOAR UN MILITIAN ACOPERIT=SPURCAT,
CARE ISI IMAGINEAZA CA REPREZINTA VREO AUTORITATE !!!

StarDust

#53
Citat din: contemplatorul din  23 Iulie 2008, 17:10:16
Dar, crede-ma ca-ti spun cat se poate de sincer: ca nu vreau sa te amarasc, nici pe tine, nici pe altii, cu dez_valuirile mele.
Nu sunteti inca pregatiti, ca sa primiti: ADEVARUL !

Te asigur ca sunt cat se poate de pregatit sa accept ADEVARUL (de unde stii asa sigur ca nu as fi pregatit?), oricare ar fi el. Din pacate, din toate postarile tale, eu tind sa cred (si sunt sigur) ca e un adevar valabil doar pentru tine. Totusi, daca ai ceva de impartasit, fa-o, suntem oameni maturi aici pe forum. Sunt sigur ca nimeni nu o sa se sinucida, sau sa se deconecteze de la "Matrix" :D afland adevarul ultim pe care tu il cunosti. Eu astept de mult timp asta de la tine d-le contemplator, dar vad ca te lasi asteptat... Subscriu in totalitate la tot ce te-a intrebat DepthOfField si caruia vad ca eviti sa raspunzi punct cu punct si o dai cotita dupa "predici" din nou... Eu astept raspunsuri la acele intrebari, consider ca noi colegii tai de forum meritam acele raspunsuri din partea ta, daca nu... Mai lasa-ne... sau macar, nu mai posta off-topic pe thread-uri si lasa-ne sa ne vedem de ale noastre...

P.S. sa nu ma acuzi ca tin partea cuiva aici pe forum, e doar parerea mea personala si am citat o persoana care ti-a pus intrebari f. indreptatite.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

DepthOfField

#54
CitatDaca tu nu ai fi fost atat de disperat, ca eu voi produce in continuare dovezile, si n-ai fi incercat din rasputeri sa ma opresti, poate ca as mai fi ramas pe forum.
haida de! ti s-au opus fortele oculte, fir-ar sa fie.. Eu iti spun "dovedeste"! si tu spui "as fi dovedit daca nu v-ati fi opus"! A naibii idee cum o sucesti pe dos de nu-i mai vezi capatul.

mi-aduc aminte ca si Sevastase spunea la fel: o sa va pictez un tablou, si o sa va treziti la realitate. Si ce ziceai? Il cunosti au ba pe Sevastase? Adevarul e ca sunteti doar buni pictori.


Citat"Nu sunteti inca pregatiti, ca sa primiti: ADEVARUL !"
zise predicatorul, si gata, a pus capac, s-a pus la umbra...


Dar daca stiai asta, pentru ca in mod sigur ai calatorit in timp, ca doar ne-ai spus asta cu varf si indesat..deci daca stiai din prealabil ca eu is unu' disperat, si mai ales, ca noi, astia asa zis holograme, nu suntem pregatiti sa aflam adevarul (tau)..de ce ai mai facut valuri? Sau e un master plan de-al tau, mai subtil, pe care noi nu-l intelegem? (Bingo! )

Sau, zi mai bine ca o scalzi.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

lylyt_ice

 Cum vreti voi sa expuna cineva ideile lui pe fata, daca tot timpul este provocat, luat in batae de joc si acuzat de minciuna si sarlatanie? Nu a-ti facut decat sa v-a inarmati fiecare cu cite un coimag verbal si ati impuns si lovit din toate partile cerandu-i sa spuna ce stie, iar cand a-ti vazut ca incearca din nou sa spuna ceva, vine alta lovitura sau provocare facandu-l sa taca sau sa se apere...!!! Nu a despartit cuvintele pentru a v-a pune voua nervii la incercare, ci pentru a scoate in evidenta intelesul real ascuns in structura cuvantului respectiv, cu alte cuvinte, mesajul subliminal al cuvantului respectiv...!!! "la inceput a fost CUVANTUL"...imi pare rau ca nu se poate discuta pe acest forum la un mod mai intelept, si preferati sa se discute banalitati cum ar fii "GHICI CE AM FOTOGRAFIAT" sau deliruri cum ar fii "Al trilea ochi"...Nu acuz pe nimeni, pentru ca nu-i numai vina voastra ca nu puteti pricepe cum gindesc unii oameni pe care voi ii considerati; sarlatani. mincinosi, nebuni, profitori...sau cum vreti voi.......PACAT!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

#56
Eu am prins "ideea" pentru care contemplatorul desparte acele cuvinte in acel mod. Nu iau nici in deradere ceea ce spune, din nou i-am "prins" ideile care vrea sa le expuna, dar, din pacate nu o face intr-un mod care e f. inteles, si din pacate sunt afirmatii si idei care absolut oricine poate sa le faca... Imi pare rau, dar din punctul meu de vedere nimic din ce spune nu e credibil, iar faptul ca foloseste acele despartiri si caps... pe mine nu ma impresioneaza cu nimic, ca sa nu mai vorbesc ca face o asemenea risipa de CAPS/=/_ incat devine de-a dreptul obositor a citi ceea ce expune. Ca sa nu zic ca ne mai priveste si "de sus", de unde  stii d-le contemplatorul ca eu poate sunt mai initiat decat tine??? Faptul ca nu bat toba pe acest forum, nu inseamna ca nu pot fi mai initiat decat tine care vii aici cu pilde si predici... poate ca eu, am trecut de faza asta... si te privesc de si mai sus... si vad, cum te zbati, intr-o lume imaginara din care nu poti scapa tocmai pentru ca te lasi dus de fanteziile tale care te tin inlantuit acolo...De unde stii ca nu e asa? Lumea ta este mica privita din punctul meu de vedere, te invarti in cerc in ea si nu poti scapa, iar de disperare ai acuzi pe altii de neputinta ta. Asa ca d-le contemplator, te rog nu ma mai privi "de sus" ca-ci s-ar putea sa nu stii cu cine vorbesti... un alt initiat... 8-)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

parere

oameni buni...voi nu intelegeti ca ala ori e nebun ori face misto de voi? Lasati faza cu initiatii, suna foarte bine dar..sa fim seriosi, uitati-va la primele posturi de pe forum si uitati-va la ce s-a ajuns acum....treziti-va!

DepthOfField

#58
Lylyt_ice, o dai si tu un picut cotita. Adica, ce incearca sa ne spuna contemplator pe de o parte, e una bucata categorie, si ti se pare tie ca asta nu ne-ar conveni noua, alora "rai" de pe forum, adica:
- guvernul minte
- suntem niste holograme manipulate de altii:
- suntem mai mult decat cele 5 simturi
- sa ne pocaim (hmm)
- sensuri ascunse in cuvinte etc

si ce critic eu ca MINTE, din categoria " eu spun adevarul si numai adevarul, ba naivilor, am zis!":
-calatoreste in timp?
-este in RAI?
-s-a intalnit cu Alexandru Macedon?
-este invizibil?
-a calatorit in timp pana la Geneza?
-a calatorit pe lumea cealalta sa vada spiritele TUTUROR?
-este un ALES SPECIAL

hai sa nu amestecam mere cu pere.

Daca zice una buna de dezbatut pe forum si apoi minciuneste cu alta incredibila, ca sa cascam gurile naivi... pricepi de ce il critic ca bate campii precum orice orator carismatic aburitor de care nu se poate detasa? nu nene, discursul ar fi cam asa: spui una, lumea nu crede, argumentezi obligatoriu ceea ce tocmai ai spus. Nu poti doar face afirmatii si sa o dai cotita.... ce vrei, sa aplaudam circul?

Spune-mi, Lylyt_ice, tu il crezi pe Contemplator cand afirma cele cu calatoria in timp, Macedon, Geneza etc? Sau doar consideri ca esti open mind si deci, are dreptul omul sa spuna orice? Care e pozitia ta?

Hai ca i-am dat lui Contemplatorul un pont de contemplat: poate ca se va reincarna dupa un timp pe acest forum, sustinand aceleasi idei (alea primele, cu guvernul, manipularea, sensuri ascunse), dar fara afirmatii socante cum ca e un ales special, calator in timp, mai presus decat plebea etc, pentru ca asa ar fi mai greu hologramelor satanice sa il acuze de abureala.



edit: Parere, eu zic ca omul nu e nebun (poate doar un pic de confuzie), insa, e abil ca sa se mentina atata vreme pe forum si mai ales si sa fie crezut pe ici pe colo, adica intrigant, citit (culturalizat), misterios, vorbeste in subintelesuri ca sa-si bati creierul si sa intelegi ce te duce capul, si chiar e cool, ceea ce place unora.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

liteady73

 Salut Forumiste si Forumisti !...

Salut Contemplator !...

Am o mare rugaminte la tine in privinta mesajelor incoerente pe care le postezi. Te rog sa scrii direct la subiect, pe topicul ales, fara a te mai erija in cavalcada de idei si credinte personale pe care le expui.

Iti multumesc anticipat pentru intelegere!

PS : Iata un link care iti descreteste fruntea obosita : http://www.youtube.com/watch?v=8AGjA1IYvp4&feature=related