Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O abordare de bun simt a anului 2012

Creat de seeker79, 16 Iulie 2008, 04:41:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

   Asa ca; Cei care vin aici pe forum, sunt invitati sa posteze numai ce le convine "unora" altfel se pune la vot cine ramane sau nu........Mai ciuciulete...lasa oamenii sa discute in voie ca doar de aia e un forum deschis. Daca tie nu-ti convine e "berea" ta dar nu instiga acum la "revolta" contra unui om care in fond a venit aici sa ne spuna cam ce gandeste el. Nu stii cine este si nici unde vrea sa ajunga cu ceea ce spune...asa ca daca tie nu-ti convine poate ca altii sunt curiosi sa afle mai multe (de la acest om)...si cine stie cam la ce concluzie se va ajunge in final?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DepthOfField

Lylyt_ice...

Sub conceptul democratiei si a libertatii de exprimare, au loc la fel de usor atat oameni bine intentionati, cat si sarlatanii, profitorii de naivitati, etc, tu insati dadeai demult exemple pe care le-ai vazut tu.

Din punctul meu de vedere, (si nu numai, din ce citesc) Contemplatorul a dovedit cu varf si indesat ca este doar un "bla-bla"-giu talentat si atat. Si care se adreseaza mintilor naive sau necoapte, ca de-aia e aici pe acest forum de uz general si nivel mediocru, a si zis-o (sub alta forma, evident). La incercarile nu numai ale mele de a gira cu argumentatii serioase (adica DOVEZI) afirmatiile la fel de serioase pe care le face (timpul nu exista, el este nemuritor, calator in timp=spatiu, a dat mana cu Macedon si multe alte minunatii pe care le spune= VORBE DULCI  (na, ca m-am molipsit :-D ), omul o da cotita in fel si chip,  dar chiar tu nu vezi?!?. Si, evident, din satanisti, francmasoni, orbi, si alte altea nu ne mai scoate, pe noi, astia ("satanisti" tipa el) care punem la cantar spusele lui. Ia zi tu, dar, chiar asa, oricine are drept sa sustina orice? Eu zic ca nu, si vad ca nu sunt singurul. Cat credit sa dai unuia care bate campii, si NU VREA sa demonstreze ca NU AR BATE CAMPII, asa cum propovaduieste? Daca scopul forumului Rufon este spartul de seminte in ritm de film Matrix...scuze.... chiar nu stiam (sau poate nu vreau sa accept...)
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

parere

ciuciulete..sunt de acord cu tine in mare parte, cred insa ca toti au dreptul de a spune ce vor,chiar daca sunt tampenii...de exemplu pe mine Contemplatorul ma distreaza ...daca esti om cu cap bine-ntels ca o sa ramai la parerea ta conform careia sunt lucruri neintelese dar care se pot dovedi si lucruri plasmuite de mintea unor persoane "deranjate"  pe care nu le iei in seama....daca Contemplatorul are dreptate inseamana ca ne paste "osanda vesnica" :lol:..deci hai sa ne distram cat mai avem timp



DepthOfField

Parere...

tocmai am spus:
"Daca scopul forumului Rufon este spartul de seminte in ritm de film Matrix...scuze.... chiar nu stiam (sau poate nu vreau sa accept...)"

Deci daca tu vrei sa vezi aici distractie pe seama lui unul sau altul...nu stiu ce sa zic. Eu am o idee mai idealista despre forum, anume, discutii serioase si cu simt de raspundere. Ca se mai si glumeste, ma rog, e necesar, si mai e si pagina comica.
Dar daca tie ti se pare distractiv... si daca si altora le place circul acesta... atunci, intr-adevar nu am inteles eu bine ce e cu forumurile astea specializate pe UFO de spart seminte..aaa..de discutii.

De acord, oricine are dreptul sa spuna orice, si sa-si exprima punctul de vedere. Dar nu si sa isi bata persistent joc de mintile celorlalti, mai ales de tineretul necopt care in mare parte frecventeaza forumul.

i-auzi-ia recidiva:

Citat"eu va voi spune in continuare nu numai ca:

1) eu pot calatori - inainte si inapoi - in dimensiunea voastra profana numita timp;
2) si ca pot vedea la fel de bine cu urechea, ceea ce unii pot vedea doar cu ochii (si nici macar atunci nu sunt siguri de ceea ce ei percep)

ci:

3) va mai arat si CUM POT VEDEA UNII SPATIUL=LUMEA, NU DOAR CU URECHEA, CI INCLUSIV CU NASUL:

http://www.youtube.com/watch?v=6NQsCG1NwYg

filmul a fost difuzat si de HBO."

in aceeasi ordine de idei, si eu pot sta in cap 2 saptamani fara sa mananc nimic si sa influentez viitorul asa cum doresc eu, desigur, nu am de ce sa va demonstrez voua asta. Daca ma contrazice careva, este un satanist!
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

contemplatorul

#19
AdancimeaCampului,

Eu nu te contra_zic, atunci cand zici ca poti influenta viitorul stand in cap 2 saptamani, deoarece: eu insumi stiu ca se poate comunica din orice pozitie=telepatic cu MATRIX-ul, si deja l-am convins:

CA SA DEA "DELETE", LA MULTE DINTRE HOLOGRAME !

Si, in timp ce voi "lucrati deschis pe Karma mea", altii mai opereaza=picteaza inca, la destinul=ouale lui Adrian Nastase. 

lylyt_ice

  Da foarte coerent ce spuitu, dar de ce nu spui acelas lucru si celor care dau tot felul de idei tineretului, cum ca se pot decorporalisa si-si pot trimite sufletul nu stiu pe unde sau ca sa-si desctida alti ochi si mai stiu eu ce serpi ai lui Kundalini de pe "SIRA SPINARII"...aia nu-s periculosi pt tineret?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

parere

DepthOfField...
subiecte serioase sunt numai cand sunt si oameni seriosi...eu am facut chiar un topic asteptand o colaborare serioasa cu cineva avizat....nu mi-a raspuns aproape nimeni...si sti de ce? pentru ca toti sunt interesati de senzational si atat, nimeni nu incera sa dea o explicatie concreta la nimic...ce sa mai zic de rezolvari

contemplatorul

#22
Lylyt_ice,

Atat timp cat: LI SE DA TINERILOR O SINGURA PRE_OCUPARE=denumita si OBSESIE (sa se straduiasca ca sa vada "sarpili" cu ochii inchisi - nu sarpele trebuie sa aibe ochii inchisi, ci "ucenicii" trebuie sa stea cu ochii inchisi - care nu li se arata decat "ALESILOR", si numai dupa antrenamente extrem de scump platite, precum si facute doar in compania=sub indrumarea altor "raritati"="unicate" asijderea) nu numai ca TINERII nu devin o problema sociala=periculosi, ci devin chiar IN_OFENSIVI !!!

Adica: in timp ce tinerii vor fi extrem de pre_ocupati ca sa caute sa vada sarpele, serpii adevarati fac si desfac privatizari frauduloase=fura banul public, in parlament, in guvern, pe strada, etc. 

DepthOfField

Citat din: lylyt_ice din  22 Iulie 2008, 20:59:43
  Da foarte coerent ce spuitu, dar de ce nu spui acelas lucru si celor care dau tot felul de idei tineretului, cum ca se pot decorporalisa si-si pot trimite sufletul nu stiu pe unde sau ca sa-si desctida alti ochi si mai stiu eu ce serpi ai lui Kundalini de pe "SIRA SPINARII"...aia nu-s periculosi pt tineret?
Si acolo ar fi de comentat, intr-adevar, insa acolo nu vad decat niste adolescenti sau foarte tineri adulti care cauta mai mult sau mai putin cu succes sa inteleaga o anumita filozofie orientala..ma rog, partea cu exercitii si dezvoltarea anumitor puteri. Dupa ce se maturizeaza si iau viata de coarne, o sa le cam treaca (doar daca nu-si fac o meserie din asta). Nu se compara cu valurile pe care le face Contemplatorul, el a trecut de varsta "cruditatii" si (se) "joaca" dur cu naivitatea celorlalti. Desigur, el calatoreste in timpul nostru profan, si aterizeaza ghici unde, exact pe forumul Rufon, unde sunt multi amatori de gososi si otv -isme...si cativa satanisti precum eu...si incepe sa dea sfaturi de guru matrix-ist si sa dezvolte orice fel de idei nastrusnice, ca nu-i asa, doar el e capabil sa vada dincolo de holograme..mai nou s-a apucat sa stearga holograme la modul serios..Iti dai seama?!? Precum nenea Neo care deleteaza hologramele de agenti Smith. Acuma vede si cu nasul si cu alte parti ale corpului, evident, omul fiind doar informatie pura dincolo de 3D-ul iluzoriu in care traim si iata, scriem noi pe acest forum.


Pt Parere:
Citatsubiecte serioase sunt numai cand sunt si oameni seriosi...eu am facut chiar un topic asteptand o colaborare serioasa cu cineva avizat....nu mi-a raspuns aproape nimeni...si sti de ce? pentru ca toti sunt interesati de senzational si atat, nimeni nu incera sa dea o explicatie concreta la nimic...ce sa mai zic de rezolvari

pai s-ar putea ca oamenii cu adevarat avizati pe care-i astepti tu, sa nu le placa spartul de seminte pe forumuri...





David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

contemplatorul

#24
Ciuciulete,

BINGO !

MEMORIA=STOC DE INFORMATIE !

DAR NU BALASTUL INFORMATIONAL ATEU, CI INFORMATIA PURA=I_MACULATA=NE_DIS_TORSIONATA !

DepthOfField

#25
CitatMEMORIA=STOC DE INFORMATIE !
Contemplatorule, Evrika!

CitatDAR NU BALASTUL INFORMATIONAL AT-EU, CI INFORMATIA PURA=I_MACULATA=NE_DIS_TORSIONATA !
Ultima fraza a ta nu o inteleg ca e despartita aiurea in silabe. Dar chiar daca o scriai corect, tot a propovaduiala suna, deci, din nimicnicia mea, tot nu as fi inteles-o.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

contemplatorul

#26
Former Ciuciulete,

Mai, dar tu esti aici pe forum, doar pe postul inchizitorului=piromanului Torquemada ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1s_de_Torquemada

Ma declari "eretic", si instigi poporul ca sa arda pe rug, nu doar mesajele="cartile" mele, ci si pe mine insumi odata cu ele ?

alx

Maria Ta ''contemplatorul''   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   citind posturile tale,de pe diverse topicuri(apropo,mi-a trebuit o grãmadã de TIMP pentru asta...dar vai...TIMPUL NU EXISTÃ!!!!!!!!  :evil:), am ajuns la concluzia ca tu ai o mare frustrare religioasã...cand si cand,te cam ia gura pe dinainte!!!!!
    Nu doresc sa iti purec posturile,ar fi o pierdere INUTILÃ de TIMP(ptiu drace,iar am uitat ca timpul nu existã :-D),dar observ ca te contrazici in mod flagrant,in posturi diferite,de pe un interval de cateva zile...par iecsample: afirmi sus si tare ca timpul nu exista,dar LA VARSTA DE OPT LUNI ai avut un ''accident''...cum puteai sa ai 8 luni,daca timpul nu exista?
    btw,ti-ai facut ceva tomografii dupa faza aia? :mrgreen:  nu de alta,dar s-ar putea sa ai o surpriza... :-D

in alta ordine de idei,tare imi seamana discursurile tale cu cele ale unei persoane care a intrat in direct,la o emisiune televizata,de pe OTV parca,unde era invitat Pavel CORUT,care persoana a dat-o in balbaieli de predicator...adica cam ceea ce faci tu pe forumul asta!

sigur ca se vor gasi destui pe aici care sa ma critice...asta e...dar eu personal m-am cam saturat sa deschid forumul,si sa caut ceea ce ma intereseaza printre zecile tale de mesaje,incorect scrise si pline de ineptii!
       apropo,ca sa repet intrebarea lui Pavel Corut din emisiunea respectiva: cate clase ai? (in afara de scoala de predicatori,care nu se pune...).

   deci,rugamintea mea este sau sa iti revii,si sa postezi si tu ca orice membru ''normal'' al acestui forum...sau...stii tu...lasa-ne...lasa-ne...ole ole ole...

  si ca sa termin asa cum iti place tie...
                                                 PAREREA MEA!   alx


PS   in popor este o vorba:''cand doi sau mai multi iti spun ca esti beat...du-te si te culca!''    :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

lylyt_ice

#28
  Inapoi la tema de baza...DA?
Sa zicem ca toate prezicerile si calendarele si apocalipsa mint si in 2012 nu se va intampla nimic; asteroizii ne ocolesc, bombele atomice stau linistite, soarele isi vede de treaba lui, iar catastrofele sunt normale, nu-i nimic nelalocul lui, asa a fost si va fi mereu. BUUUN ! dar ce se v-a intampla in momentul intrarii sistemului nostru solar(implicit pamantul) in centura fotonica(?) cum vor suporta schocul de energie, ce efecte vor suporta (SAU INSUPORTA) vietatile...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DepthOfField

CitatBUUUN ! dar ce se v-a intampla in momentul intrarii sistemului nostru solar(implicit pamantul) in centura fotonica(?) cum vor suporta schocul de energie, ce efecte vor suporta (SAU INSUPORTA) vietatile...?
Pai am mai spus..care centura fotonica? care soc de energie?
Pentru ca daca e vorba de zona de densitate maxima de energie din planul Galaxiei noastre, asa cum se pare ca de aici provine ideea macinata pe internet, pai un calcul sumar ne arata ca suntem practic deja in planul Galaxiei de peste 100 000 de ani, reamintesc postul meu aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1633.msg27979.html#msg27979
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm