Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

horia2008

Citat din: jean din  25 Februarie 2014, 15:24:01Este grav, suntem prea multi?.....
Este grav
prea multi ce?
sau prea multi cine?
sau prea multi pentru cine?
zic eu, intrebari legitime...



uforever

Pe langa hrana artificiala, sa nu uitam de glutamatul de sodiu. Carnea practic este "scaldata" in aceasta substanta, ce are efecte devastatoare asupra organismului si creeaza dependenta(detalii pe gogu).
Chestia asta cu "prea multi" este un fals. Problema e alta: suntem prea multi in mediul urban. Nimeni nu doreste sa-si produca singur hrana, toti vor un scaun si un laptop la birou, asta e, domnia se plateste.

jean

Citat din: jean din  25 Februarie 2014, 15:24:01
Este grav, suntem prea multi?.....
horia2008, era vorba de o intrebare, a se vedea semnul. Am zis suntem, este clar ca se refera la noi oamenii.  Eu asteptam un raspuns ceva nu alte intrebari. De fapt nu este obligat nimeni sa raspunda. Asa mi-a venit sa scriu dupa ce am vazut filmul de mai sus.
O zi buna va doresc.
Adevarul este dincolo de noi

horia2008

#3573
Citat din: jean din  25 Februarie 2014, 15:46:57
horia2008, era vorba de o intrebare, a se vedea semnul. Am zis suntem, este clar ca se refera la noi oamenii.  Eu asteptam un raspuns ceva nu alte intrebari. De fapt nu este obligat nimeni sa raspunda. Asa mi-a venit sa scriu dupa ce am vazut filmul de mai sus.
O zi buna va doresc.
@Jean, sigur ca era vorba de o intrebare; intrebare pe care am preluat-o si am dezvoltat-o, chiar daca oarecum retoric si care ar putea avea ceva raspunsuri; sincer, n-am vrut sa insinuez/subminez nimic la adresa ta sau a raspunsului tau; imi pare rau daca s-a inteles altceva
Multumesc,
Cu stima,
Horia


jean

Tocmai am aflat de la cineva ca, bicarbonatul care se foloseste la mici este bun impotiva cancerului. Uniunea europeana este impotiva folosiri lui. Ce sa inteleg de aici, ca vor sa moara cat mai multi de cancer?.....
Adevarul este dincolo de noi

uforever

Daca tot suntem la comentarii libere, hai sa va spun ceva despre mici. Am lucrat cand eram pusti la fermele I.A.S. Ilfov in cadrul I.S.C.I.P.(cresterea porcilor, dar cresteau si vaci). Cand murea cate o vaca sau cate un porc, unde credeti ca ajungea? Si eu consum mici, mai rar ce-i drept, dar am fost sfatuit de un inspector sa ma feresc totusi de carnea tocata. Oricum toata carnea este injectata, plina de mizerii, dar sa mai mananci si animale moarte in urma unei boli, e cam nasol.

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Citat din: Guest din  26 Februarie 2014, 00:30:32
Oare in ce directie se deplaseaza obiectul?  :evil:

Pe sub sub nasul lui ... tati Angela ...  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Ganditorul

#3578
Eu cred ca e vb de "jocul umbrelor" : un lider evreu face "mustata lui Hitler" pe chipul cancelarului german - daca n-a mers cu "stirea fulminanta" cum ca tante Mercle ar fi urmasa din sperma congelata  a lui Hitler ...poate merge cu "jocul umbrelor" (trebe sa recunoastem ca-cam seamana,  asa cum seamana si alti 2.000.000 de germani tunsi "castron") :martiansmile:

.......................................

CitatEnglezii construiesc primul detector de minciuni online. Tintele vizate: Facebook, Twitter si forumurile
Cercetatorii spun ca zvonurile online vor fi impartite in 4 categorii:

-► speculatii
-► controverse
-► ne-adevaruri
-► dezinformare

Oare unde vor include informatiile de pe Rufon ?!?  :-o

Pentru RUFOn se vor inventa inca 2 rubrici care sa cuprinda modul de gandire rufonist, mod de gandire ce nu incape in logica londoneza :
- speculatii controversate
- dezinformari neadevarate   :rainbow: :fullmoon: (in traducere libera : lupu' timid care rosheshte cand urla o data pe  Luna)

jean

Interesanta reactia omului la intalnirea cu ET-ul din GIF-ul de mai sus. Desi este facut bine fizic, tot s-a speriat rau. Pai atunci la ce mai au nevoie de arme cu laser sa ne cucereasca daca murim de frica numai la vederea unei copii a lor?
Adevarul este dincolo de noi

panta_rh_ei

"Joy spune ce trebuie.SI cit pot oameni obisnuiti, adica cei neracordati la informatii spirituale, sa inteleaga.//La finele lui decembrie anul trecut, lumea s-a schimbat cu adevarat.S-au modificat energiile, vibratia. Lumea despre care se spunea ca se va sfirsi in decmebrie 2012( 12 si 21 decembrie) s-a sfirsit cu adevarat. Traim deja intr-o alta dimensiune si ar trebui sa ne ridicam la vibratia acesteia. E un lucru care devine tot mai evident.Cine nu reuseste va disparea intr-un fel sau altul.In afara de asta, voi aminti iar de legea miscarii in omocineza si anticineza.Mai precis,conform miscarii Soarelui, de la Rasarit la Apus. Pe cei care incearca sa se miste invers, adica de la Apus la Rasarit ii asteapta esecul.Si voi da iar doua exemple: Napoleon si Hitler. De aceea, ma uit cu interes la ce fac occidentalii si americanii, care ii copiaza pe cei doi predecesori: se duc spre Rasarit. Mare greseala fac! In aceeasi logica, rusii ii au in costa pe chinezi.Cu care insa s-au aliat. Foarte buna miscarea!In logica Universului.Cit despre romani,oricit se strofoaca unii sa puna minuta pe Ardeal sa nu uitam ca noi am ajuns victoriosi in capitala lor si nu invers.Adica ne-am dus de la Rasarit catre Apus."
Joy asta fiind o prezicatoare egipteana  iar citatul este un comentariu.  Ma intereseaza insa  parerea  voastra vis-à-vis de ideea expusa in textul bolduit (bolduirea imi apartine).  Trecand peste faptul ca in sustinerea unei idei se scot de regula din context fapte si evenimente, ar fi interesant de verificat daca finalitatea unor evenimente a stat  sau nu sub semnul acestor  miscari. Daca exista un sambure de adevar aici, putem face oare previziuni  legate de evolutia evenimentelor in derulare (la nivel global)? Si ce se va intampla daca Pamantul isi va schimba sensul miscarii de rotatie asa cum se spune?
Faptul ca am ramas de veacuri pe aceste pamanturi, desi E si V trag de noi ba intr-o parte ba in alta, se datoreaza faptului ca suntem pozitionati la zenit (?), avem ceva special in AND(?) sau si una si alta?
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

Xanadron

#3581
As fi tentat sa raspund cu rezultatul unei statistici: 25% dintre americani sint convinsi ca Soarele se-nvirte-n jurul Terrei si nu invers. :lol:

Pe o nota ceva mai serioasa totusi, diversii prezicatori emitzatori de diferite zicale ar trebui sa-si aminteasca macar raidurile dinspre... Vest spre Est ale armiei americane, care a inversat balantza de fortze in ambele rezbeluri mondiale.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii


sunnyboy

vestul si estul sunt conventii (geografice) umane... meridianul zero (greenwich) este o conventie si el... pamantul e rotund... asa ca nu vad sensul prezicerii respective!
Ca sa aiuresc la maxim ce spunea Xanadron, americanii aflati in vest, pentru a ajunge in est (China, Japonia si celalte tari din extremul orient care le-au asigurat prosperitatea mai multe decenii) au luat-o tot spre vest!

Daca pamantul ar fi fost plat - turtit, ca un gratar sau ca o plita de gatit ar fi fost aaaaaaalta treaba !  :lol:

panta_rh_ei


Citat din: sunnyboy din  27 Februarie 2014, 03:44:31
vestul si estul sunt conventii (geografice) umane... meridianul zero (greenwich) este o conventie si el... pamantul e rotund... asa ca nu vad sensul prezicerii respective!
Ca sa aiuresc la maxim ce spunea Xanadron, americanii aflati in vest, pentru a ajunge in est (China, Japonia si celalte tari din extremul orient care le-au asigurat prosperitatea mai multe decenii) au luat-o tot spre vest!

Daca pamantul ar fi fost plat - turtit, ca un gratar sau ca o plita de gatit ar fi fost aaaaaaalta treaba !  :lol:

Ca să aiuresc şi eu la supermaxim, dacă n-o fi cu bănat...
   Da' ce ghini ai nimerit-o cu plita. Io am o hartî a lumii, d'aia pi hârtii. Şi-aşă di tari îmi placi di ea cî-i coloratî aşă frumoooooooooos.  Şî am pus-o pi plitî s-o am mereu în faţa ochilor – aşa îmi e di dragî – cî mi-am luat aragaz di cela şî n-o mai folosesc.  Şî ca sî revenim la oili noastre, îţi zic cî eram sigurî, da' sigurî-sigurî cî pământu' ista-i ca o plită. Da' tu zici acuma cî nu-i   :?  :-o . Şî pă ce te bazezi, ai fo probî? Ai? Zî dacî ai. Cî m-ai băgat în ceaţî. Io, sî spui drept, sînt acuma la Polu' Nord şî vream sî mă duc oleacî la Polu' Sud.  Da' nu mai ştiu acuma încotro s-o iau şî pă unde sî mă duc ca s-ajung acolu.  Văleu, vai di capu' meu, în ce dilemî m-ai bagat.  :-o :-o :? :-D
P.S.
Prezicătoarea...prezice, nu comentează.  Citatul, aşa cum am zis acolo, era un comentariu la prezicere.
Şi timpul e tot o convenţie.  Ar fi cazul să-mi omor eu convenţia asta numită timp cu ceva mai folositor.
O seară bună şi s-auzim numai de bine. :-D
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.