Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Psihotronica - rãzboiul viitorului

Creat de CHIP, 03 Iunie 2008, 22:49:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Citat din: Shadowman din  10 Iunie 2010, 14:59:42
"Ea a fost vrãjitoarea familiei Ceauºescu"
http://www.libertatea.ro/stire/ea-a-fost-vrajitoarea-familiei-ceausescu-291122.html

Interesant...oare "vrajitoarele" or sti de cursul dl. Rudan?
Cu siguranta ar participa la el....

Shadowman

#212
Apropo de razboiul mintii si agresiunile "para"... 8-)

       "Push"




http://www.push-themovie.com/
http://www.imdb.com/title/tt0465580/
http://www.cinemagia.ro/filme/push-razboiul-mintii-30123/
http://www.cinemarx.ro/filme/Push-Razboiul-mintii-322676.html

Asa o fi si-n realitate ?  :roll: :-o :
Sau viata bate filmul...?  :lol: :lol: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

daos

Citat din: Shadowman din  10 Iunie 2010, 16:38:11
Apropo de razboiul mintii si agresiunile "para"... 8-)

       "Push"

Asa o fi si-n realitate ?  :roll: :-o :
Sau viata bate filmul...?  :lol: :lol: :lol:
Sa stii Shadowman ca in realitate nu vei gasi asa ceva. Exceptand poate unul, doi la miliardul de oameni. Fictiunea nu prea are corespondent in realitate. Abilitatile telekinetice se bazeaza pe un "biocamp" extrem de mare si mai ales condensat, iar omul trebuie sa aiba abilitatea de al cobora la nivelul ombilicului foarte lejer, nu doar concentrandu-se pana-i plesnesc venele.

CHIP

Citat din: daos din  11 Iunie 2010, 00:05:26
Sa stii Shadowman ca in realitate nu vei gasi asa ceva. Exceptand poate unul, doi la miliardul de oameni. Fictiunea nu prea are corespondent in realitate. Abilitatile telekinetice se bazeaza pe un "biocamp" extrem de mare si mai ales condensat, iar omul trebuie sa aiba abilitatea de al cobora la nivelul ombilicului foarte lejer, nu doar concentrandu-se pana-i plesnesc venele.

Nu sint chiar 2 la un miliard.Vreo doi se afla si in Romania  .Iar in viitor fictiunea va avea corespondent in realitate in totalitate ,nu crezi?

zamotrak

Citat din: CHIP din  11 Iunie 2010, 08:27:52
Nu sint chiar 2 la un miliard.Vreo doi se afla si in Romania  .


Cum se numesc,desigur ,daca nu e secret? :roll:

Shadowman

Citat din: CHIP din  11 Iunie 2010, 08:27:52
Nu sint chiar 2 la un miliard.Vreo doi se afla si in Romania  .Iar in viitor fictiunea va avea corespondent in realitate in totalitate ,nu crezi?

Citat din: zamotrak din  11 Iunie 2010, 12:06:27
Cum se numesc,desigur ,daca nu e secret? :roll:


Cred ca stiu cine sunt cei doi...

http://www.youtube.com/watch?v=tdhvkfcFMwE
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY


Shadowman

#218
Citat din: CHIP din  11 Iunie 2010, 14:26:35
Uite unul dintre ei

http://video.google.com/videoplay?docid=-2808909116507973590#docid=-5054333063531767754

Cu mâinile in buzunarele blugilor ,in fata asistentei de sex feminin...?  :lol:
Jenant...
Sa scoata mainile din buzunare,ca-i maninca captuºeala unghiile...!
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

CHIP

Citat din: Shadowman din  11 Iunie 2010, 14:36:37
Cu mâinile in buzunarele blugilor ,in fata asistentei de sex feminin...?  :lol:
Jenant...
Sa scoata mainile din buzunare,ca-i maninca captuºeala unghiile...!
E parerea ta,asa cum o am si eu pe a mea si se pare ca nu coincid
Si dupa cum spuneam ramin la parerea mea ca e cel mai in forma  pe domeniu discutat anterior

zamotrak

Citat din: CHIP din  11 Iunie 2010, 15:14:11
Si dupa cum spuneam ramin la parerea mea ca e cel mai in forma  pe domeniu discutat anterior


O.K.,care ar fii cel de al doilea?

CHIP

Cred ca a doua ar fi Lavinia Tatomir care dupa parerea mea , este  un unicat pe plan mondial.

daos

@CHIP
Stimabile cand am spus ca nu exista decat unul, cel mult doi la miliardul de oameni capabili de asemenea abilitati, ma refeream la telekinezie in sensul cel aproape SF al cuvantului. Adica sa miste obiecte de greutate nu neparat foarte mare cu asa-zisa "putere a mintii". Deci fara pase energetice (folosirea centrilor energetici din palma pentru a expulza energie din corp). Daca vrei doar asa ceva, vezi maestrii de qu-gong chinezi: misca suprafata apei, o fac sa lumineze sau reusesc sa miste obiecte relativ usoare cu o "izbire" de energie focalizata. Dar referitor la asta nu poti spune ca este telekinezie, cum bunaoara poti vorbi in cazul Djunei (gruzina din Rusia) sau al lui Uri Geller (israelianul) si, ... poate nici macar la ei. La un nivel foarte jos pot sa ma laud si eu cu experientele "telekinetice" din trecut. Ma strofocam si-mi frecam mainile, faceam diverse pase in jurul corpului pentru intinderea campului energetic si pe urma reuseam sa misc un creion cu bula de energie dintre palme. Dar asta nu e mare scofala. Cu ceva timp pierdut si exercitii se poate. Nu poti spune ca este TELEKINEZIE. In cazul telekineziei iti trebuie doar un gand pentru a misaca obiectul. Si acesta sa aiba ceva greutate. "Unda de energie" care-l misca este aproape materializata, consistenta ei este mult mai grosiera decat atunci cand cobori "energia" la nivelul inimii bunaoara si chiar la nivelul plexului solar. Daca reusesti sa cobori "energia" la nivelul ombilicului reusesti ceea ce poti vedea in filmele chinezesti despre marii maestri de kung-fu, practicanti de tehnici energetice, interne. Dar daca o tii la nivelul inimii acea consistenta materializata a energiei, devine mai subtila si capata alte valente, bunaoara vindecarile.

CHIP

Citat din: daos din  11 Iunie 2010, 23:32:48
@CHIP
Stimabile cand am spus ca nu exista decat unul, cel mult doi la miliardul de oameni capabili de asemenea abilitati, ma refeream la telekinezie in sensul cel aproape SF al cuvantului. Adica sa miste obiecte de greutate nu neparat foarte mare cu asa-zisa "putere a mintii". Deci fara pase energetice (folosirea centrilor energetici din palma pentru a expulza energie din corp). Daca vrei doar asa ceva, vezi maestrii de qu-gong chinezi: misca suprafata apei, o fac sa lumineze sau reusesc sa miste obiecte relativ usoare cu o "izbire" de energie focalizata. Dar referitor la asta nu poti spune ca este telekinezie, cum bunaoara poti vorbi in cazul Djunei (gruzina din Rusia) sau al lui Uri Geller (israelianul) si, ... poate nici macar la ei. La un nivel foarte jos pot sa ma laud si eu cu experientele "telekinetice" din trecut. Ma strofocam si-mi frecam mainile, faceam diverse pase in jurul corpului pentru intinderea campului energetic si pe urma reuseam sa misc un creion cu bula de energie dintre palme. Dar asta nu e mare scofala. Cu ceva timp pierdut si exercitii se poate. Nu poti spune ca este TELEKINEZIE. In cazul telekineziei iti trebuie doar un gand pentru a misaca obiectul. Si acesta sa aiba ceva greutate. "Unda de energie" care-l misca este aproape materializata, consistenta ei este mult mai grosiera decat atunci cand cobori "energia" la nivelul inimii bunaoara si chiar la nivelul plexului solar. Daca reusesti sa cobori "energia" la nivelul ombilicului reusesti ceea ce poti vedea in filmele chinezesti despre marii maestri de kung-fu, practicanti de tehnici energetice, interne. Dar daca o tii la nivelul inimii acea consistenta materializata a energiei, devine mai subtila si capata alte valente, bunaoara vindecarile.
Ce intelegi prin obiecte cu greutate nu foarte mare?

daos

Citat din: CHIP din  13 Iunie 2010, 23:30:26
Ce intelegi prin obiecte cu greutate nu foarte mare?
Pai bunaoara pistoalele din filmuletul lui Shadowman.