Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Psihotronica - rãzboiul viitorului

Creat de CHIP, 03 Iunie 2008, 22:49:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

#225
Citat din: CHIP din  11 Iunie 2010, 22:48:13
Cred ca a doua ar fi Lavinia Tatomir care dupa parerea mea , este  un unicat pe plan mondial.

 Cum se diferentiaza de alte persoane care au calitati asemanatoare...? Ce te face sa crezi ca este un unicat pe plan mondial ?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

CHIP

Citat din: Shadowman din  17 Iunie 2010, 17:38:57
 Cum se diferentiaza de alte persoane care au calitati asemanatoare...? Ce te face sa crezi ca este un unicat pe plan mondial ?

Se diferentiaza prin aceea ca poseda un un biocimp foarte puternic de o natura inca necunoscuta.A fost studiata si de cercetatori de la NASA dar nu s-a dat nimic publicitatii.Este in permanenta legatura cu o civilizatie extraterestra .Este numita ,,fata ploii,,.Poate aduce ploaia la comanda sau o poate anula daca doreste.Poate misca obiecte foarte grele ,vindeca boli incurabile .Cred ca se diferentiaza prin diversitatea capacitatilor de care dispune.Oricum este recunoscuta pe plan mondial,iar faptul ca NASA dorea o colaborare cu ea cred ca explica totul.Celebra Djuna considerata nr 1 mondial in domeniu a recunoscut puterile de exceptie ale Laviniei.

Shadowman

#227
Citat din: CHIP din  17 Iunie 2010, 21:31:36
Este in permanenta legatura cu o civilizatie extraterestra .

Am mari indoieli ca pastreaza o legatura permanenta.Ar mai fi de discutat si "originea semnalului".Unii ,dupa cum am vazut pe forum,cam stramba din nas cind aud de dialoguri cu "civilizati extraterestrii"... :lol:

Citat din: CHIP din  17 Iunie 2010, 21:31:36
Se diferentiaza prin aceea ca poseda un un biocimp foarte puternic de o natura inca necunoscuta.

Biocimp...? Am mai intrebat ,in alt topic,ce-i biocimpul.Se pare ca e ceva invizibil ,care te furnica si se intinde intre palme. :lol:

Citat din: CHIP din  17 Iunie 2010, 21:31:36
Este numita ,,fata ploii,,.Poate aduce ploaia la comanda sau o poate anula daca doreste.

Da-mi voie sa nu cred ca poate aduce ploaia la comanda... :-D

Citat din: CHIP din  17 Iunie 2010, 21:31:36
Poate misca obiecte foarte grele

"Foarte grele" insemnind cit...? De la un chintal in sus...?  :roll:

Citat din: CHIP din  17 Iunie 2010, 21:31:36
vindeca boli incurabile .

Vindeca unele boli declarate de unii medici incurabile,iar rezultatele se obtin functie de pacient.Nu-i doctorul "Vindec Tot" !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jean

Citat din mesajul lui CHIP:
CitatNu sint chiar 2 la un miliard.Vreo doi se afla si in Romania.
Citat din: zamotrak din  11 Iunie 2010, 12:06:27
Cum se numesc,desigur ,daca nu e secret? :roll:
Desi nu are legatura cu razboiul viitorului, si din dorinta de a da un raspuns la intrebarea lui zamotrak, doresc sa mai adaug inca o persoana care se afla la Iasi si este recunoscuta ca avand puterea clarvederi atat in microcosmos cit si la nivel cosmic. Se numeste Valentina Garlea, domnul Florin Ghiorghita a scris o carte despre dansa, deasemenea a fost invitata si la NASA, cu propunerea de colaborare, dansa a refuzat aceasta colaborare.
Adevarul este dincolo de noi

Shadowman

#229
Citat din: jean din  17 Iunie 2010, 22:13:25
 Desi nu are legatura cu razboiul viitorului, si din dorinta de a da un raspuns la intrebarea lui zamotrak, doresc sa mai adaug inca o persoana care se afla la Iasi si este recunoscuta ca avand puterea clarvederi atat in microcosmos cit si la nivel cosmic. Se numeste Valentina Garlea, domnul Florin Ghiorghita a scris o carte despre dansa, deasemenea a fost invitata si la NASA, cu propunerea de colaborare, dansa a refuzat aceasta colaborare.

Si,"cu voia dumneavoastra,ultimul pe lista" : Aliodor Manolea !  :star:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

CHIP

Citat din: Shadowman din  17 Iunie 2010, 21:53:51
Am mari indoieli ca pastreaza o legatura permanenta.Ar mai fi de discutat si "originea semnalului".Unii ,dupa cum am vazut pe forum,cam stramba din nas cind aud de dialoguri cu "civilizati extraterestrii"... :lol:

Biocimp...? Am mai intrebat ,in alt topic,ce-i biocimpul.Se pare ca e ceva invizibil ,care te furnica si se intinde intre palme. :lol:

Da-mi voie sa nu cred ca poate aduce ploaia la comanda... :-D

"Foarte grele" insemnind cit...? De la un chintal in sus...?  :roll:

Vindeca unele boli declarate de unii medici incurabile,iar rezultatele se obtin functie de pacient.Nu-i doctorul "Vindec Tot" !
Toate aceste calitati le-a demonstrat in fata unor colective de cercetatori romani si straini.

Shadowman

#231
Citat din: CHIP din  17 Iunie 2010, 22:47:33
Toate aceste calitati le-a demonstrat in fata unor colective de cercetatori romani si straini.

Cercetatori la Libertatea si OTV...?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Ronin

Citat din: Shadowman din  17 Iunie 2010, 22:26:20
Si,"cu voia dumneavoastra,ultimul pe lista" : Aliodor Manolea !  :star:

Dar Aliodor (ce dragutz nume) a fost sau nu invitat la NASA ???
Si de ce-i invita NASA pe toti si unii refuza ?!
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

zamotrak

#233
Citat din: Ronin din  18 Iunie 2010, 11:32:30
Dar Aliodor (ce dragutz nume) a fost sau nu invitat la NASA ???


Poate mai degraba a fost invitat, de baietii lui Obama.Si nu stiu de ce,dar am asa un sentiment,ca nu a putut refuza. 8-)

Xanadron

#234
Citat din: Shadowman din  17 Iunie 2010, 21:53:51
Am mari indoieli ca pastreaza o legatura permanenta.Ar mai fi de discutat si "originea semnalului".Unii ,dupa cum am vazut pe forum,cam stramba din nas cind aud de dialoguri cu "civilizati extraterestrii"... :lol:

Biocimp...? Am mai intrebat ,in alt topic,ce-i biocimpul.Se pare ca e ceva invizibil ,care te furnica si se intinde intre palme. :lol:

Da-mi voie sa nu cred ca poate aduce ploaia la comanda... :-D

"Foarte grele" insemnind cit...? De la un chintal in sus...?  :roll:

Vindeca unele boli declarate de unii medici incurabile,iar rezultatele se obtin functie de pacient.Nu-i doctorul "Vindec Tot" !
Faptul ca Lavinia Tatomir are un "camp gravitational" propriu e incontestabil (c-o fi biocamp, aura, magnetosfera unificata etc, n-am habar  :roll:) - dar telekinezia propriu-zisa nu-i deloc "specialitatea" ei: una-i sa deplasezi un obiect greu (o carte de telefoane de ex) cu puterea mintzii si alta-i sa ti se lipeasca de maini (fenomen demonstrat intr-adevar de LT).

Subscriu la opinia lui Shadowman si apropo de relativitatea puterilor ei vindecatoare - iar aici, din pacate, nu vorbesc doar "din auzite". :oops:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Shadowman

#235
Citat din: Xanadron din  18 Iunie 2010, 16:50:53
Faptul ca Lavinia Tatomir are un "camp gravitational" propriu e incontestabil (c-o fi biocamp, aura, magnetosfera unificata etc, n-am habar  :roll:) - dar telekinezia propriu-zisa nu-i deloc "specialitatea" ei: una-i sa deplasezi un obiect greu (o carte de telefoane de ex) cu puterea mintzii si alta-i sa ti se lipeasca de maini (fenomen demonstrat intr-adevar de LT).


Cercetatorul Vasile Rudan a declarat in ziarul Independentul ( http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,10.msg15243.html#msg15243 ,din pacate articolul a disparut de pe pagina...) ca abilitatile paranormale dispar cu apa si sapun,care atenueaza magnetismul uman.

Uitindu-ma la Racz Ferenc ( http://www.rollywood.ro/omul_magnet.html ),Lavinia Tatomir,Aurel Raileanu ma intreb daca pot lipi obiecte de corp si-n apa ori sub jetul de la robinet ...
Ar fi un pas inainte in cercetarea acestui ciudat fenomen,care inflacareaza imaginatia unora... :wink:  
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

romulus

Citatabilitatile paranormale dispar cu apa si sapun,care atenueaza magnetismul uman.
O prima consecinta logica a acestui fapt, ar fi ca, aceia care - inca - mai au asemenea "abilitati"
ar trebui sa fie niste imputiti, ca , deh, daca s-ar spala, le-ar disparea .....
Da : -  daca simtiti un miros de sconcs pe langa voi, e clar de la unul d'ala .... :-D
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

padme

#237
E interesant ca lui Aurel Raileanu i-au aparut in urma unei suferinte fizice, a unei boli, tot asa mai cunosc pe cineva care in urma unei boli s-a trezit ca i se lipeste vesela de maini si a descoperit si anumite abilitati curative. Ar fi interesant de discutat si incercat de inteles cam ce se intampla in aceste situatii?!

Cat despre spalatul capacitatilor cu apa si sapun e chiar hilar, parerea mea.
Vizavi de magnetism si umiditate, eu stiu pe cineva care isi lipea telefonul de frunte... vara, cand pielea este mai grasa si mai umeda!

Shadowman

#238
Citat din: padme din  18 Iunie 2010, 21:12:48
E interesant ca lui Aurel Raileanu i-au aparut in urma unei suferinte fizice, a unei boli, tot asa mai cunosc pe cineva care in urma unei boli s-a trezit ca i se lipeste vesela de maini si a descoperit si anumite abilitati curative. Ar fi interesant de discutat si incercat de inteles cam ce se intampla in aceste situatii?!

Cat despre spalatul capacitatilor cu apa si sapun e chiar hilar, parerea mea.
Vizavi de magnetism si umiditate, eu stiu pe cineva care isi lipea telefonul de frunte... vara, cand pielea este mai grasa si mai umeda!

Oare pot lipi obiecte daca li se aplica pudra de talc pe piele...?  :-)
Vor dispare calitatile "paranormale"...?  :roll:  :lol:


http://www.randi.org/jr/082704gluton.html#7 ( SAME OLD MAGNETIC FLUMMERY )
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

StarDust

Am deschis un topic separat despre oamenii-magnet.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16