Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

DREPTUL LA REPLICA!

Creat de Arckadii, 11 Aprilie 2008, 19:09:23

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

Din cauza faptului ca utilizatorul-moderator bluemoon mi-a sters din mesaje si nu mi-a lasat dreptul la replica, inchizand topicurile respective, am sa spun urmatoarele:
1. Nu este corect sa consideri ca fac reclama la blog in momentul in care am postat o stire. Intamplator lucrez in presa, si aflu unele lucruri dinainte de a fi postate pe alte site-uri asa ca eu le am in exclusivitate. Am fost printre primii care au afisat pe un site accidentul de pe kisseleff iar stirea era redactata EXCLUSIV de mine. PENTRU CE MI-AI cenzurat mesajul obscurantistule?
2. Nu va mai lasati calcati in picioare. Regulamentul se incalca in mod flagrant de acest moderator care mai mult sau mai putin este si factor al plecarii mele din RUFOn.
3. Nu este normal sa abuzezi de functia asta. Voi vorbi cu Paul CAND SE INTOARCE (ca sa nu mai zici ca te-ai consultat cu el) ca sa vedem daca e normal ce faci sau nu.


Daca acest mesaj va fi sters, promit sa arat ce inseamna flood, folosind acelasi mesaj ca aici pana cand mi se va raspunde civilizat.


Ark

Arckadii

In plus, blogul meu activeaza de 2 luni. Luna trecuta, am inregistrat 600 de vizitatori unici de unde rezulta ca nu aveam nevoie sa imi fac reclama. Tratez subiecte interesante, sunt indexat de google e suficient.


Ark

Nox

Asearã sã ºtii cã m-am consultat cu Paul când l-am trecut pe Ronin în modul moderated...am dovada logurile de la messenger. Dar nu tre sã-þi demontrez nimic þie pentru cã regulamentul nu s-a încãlcat. Cât despre faptul cã eu sunt mai mult sau mai puþin cauza plecãrii tale de pe RUFOn pot sã demonstrez cã nu este aºa. Aºa cã te sfãtuiesc prieteneºte sã nu mai continui cu vendeta asta pentru cã îþi dai singur cu stângul în dreptul.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Arckadii

in afara de nervi, nu cred ca ai un motiv intemeiat pentru care mi-ai sters postarile. ERAU STIRI. ERAU LA "Legaturi catre stiri interesante". Nu ti s-au parut destul de interesante sau ce?
Stirea cu accidentul inca mai e cautata ("iti dau log" si eu daca vrei).
Nu trebuie sa imi demonstrezi mie, asa e. Dar celorlalti? Oare ceilalti nu se intreaba de ce ii cenzurezi?
Cat despre motivul plecarii...ti-as sugera sa nu ma intarati prea rau. Nu o sa fie placut sa spalam rufele in public. Am si eu multe de spus. Cu si fara loguri.


Ark

antoniu

cam tarziu i-ai citit domnule arkadii,ca si eu i-am citit de la voina ,numai ca eu lucerz cu informatia de mai mult timp decat matale....si i-a speriat planul 'AIDA'   ........ce incearca ei sa faca acum in 2008 cu 7-10 persoane....eu faceam in1992 cu sali de 250 de membrii....si proiecte de mii de dolari....sic.

Nox

#5
Citat din: Arckadii din  11 Aprilie 2008, 19:12:34
In plus, blogul meu activeaza de 2 luni. Luna trecuta, am inregistrat 600 de vizitatori unici de unde rezulta ca nu aveam nevoie sa imi fac reclama. Tratez subiecte interesante, sunt indexat de google e suficient.


Ark

FALS!

LE: (Referrer = "Locul" din care s-a ajuns pe un anumit site, prin intermediul unui link. De obicei, locul de unde se ajunge intr-un site este un alt site, un motor de cautare, un director web, un email.)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Arckadii

#6
ultimele 7 zile stimabile...ce naiv esti. intra pe blogul meu si du-te la extreme tracking te rog. in josul paginii. te vei convinge singur.


link direct: http://extremetracking.com/open;ref2?login=arckadii
uita-te pe luna trecuta daca esti atat de interesat. cu asta o sa termin cu blogul meu. e normal ca oamenii sa intre pe el si prin intermediul RUFOn unde am postat STIRI. lumea ma cunoaste intamplator...

Citat
Search Engines   476       69.19%     
  Websites      210       30.52%     
  Email       2       0.29%
Din cate stiu, RUFOn nu e un search engine...si nici singurul site de pe care sunt vizitat asa ca linisteste-te.


Ark

Arckadii

In plus, tin sa iti multumesc. Mi-ai facut mai multa reclama prin scandalul asta decat as fi putut eu obtine postand adresa pe forum. Keep up the good work... :roll:


Ark

antoniu

ark..ai perfecta dreptate si iti doresc succes intr-un forum de informatie curata,necenzurata si fara violenta in limbaj.

romulus

Citatca si eu i-am citit de la voina ,numai ca eu lucerz cu informatia de mai mult timp decat matale....si i-a speriat planul 'AIDA'   ........ce incearca ei sa faca acum in 2008 cu 7-10 persoane....eu faceam in1992 cu sali de 250 de membrii....si proiecte de mii de dolari....sic.
----Asa don'profesor ? Ma gandeam eu ca n'ati venit atata drum pana la Voina degeaba...! Misto..... ! Si un pic de modestie nu v-ar strica , mai ales ca in vremurile astea, miile de dolari sunt ....maruntis !
----Chiar daca tu ai dreptate Ark,  fii calm ! Mintea limpede si cugetul curat iti vor ajuta foarte mult in viata /lupta !
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Ronin

Iata ce i-am raspuns lui 'bluemoon8520' la 'Official Warning"...
Deasemenea, am postat raspunsul la topicul "Haters of Liberty" deoarece noi NU trebuie sa folosim metodele lor...ale Iezuitilor...!!!

Raspuns: You Have Received an Offical Warning
« Trimis cãtre: bluemoon8520 : Ieri la 10:27:04 » Citat Rãspunde Eliminã   

--------------------------------------------------------------------------------
Oamenii au nevoie de aceste informatii...Iezuitii joaca un rol deosebit de important in politica lumii, America este 'folosita' de Iezuiti pentru realizarea unei politici de gen 'ev-mediu'... deja se vad 'rezultatele' in politica mondiala...falsul 'terorism' folosit pentru anularea unor libertati fundamentale ale lumii...Romania nu poate ramane neutra, am vazut asta la recentul summit NATO...liber la interceptari, liber la abuzuri, etc...
In aceste 'materiale' (carti rare) sunt 'parti' din istorie care lipsesc in mod voit deoarece demasca adevaratul 'inamic' al tuturor libertatilor...deja in anumite parti ale lumii (inclusiv SUA) cartile astea sunt INTERZISE...de ce
In schimb exista un volum imens de 'material' anti-masonic...de ce 
Iezuitii se folosesc de 'arma' lor principala, francmasoneria, pentru a ne pune pe o pista gresita...manipularea este de asa natura incat ei, iezuitii, vor sa-si realizeze 'agenda' cu ... suportul nostru...!!!
Asa ca pentru voi, il cunosc pe Paul si va admir in ceea ce vreti sa faceti...dar daca va temeti ca veti avea probleme din 'cauza' unor asemenea materiale...dincolo de faptul ca le puteti sterge...vreau sa va redau ceea ce au spus altii, inainte de noi...:

"Duty is ours. Consequences are God's." T.J. (Stonewall) Jackson
"The only thing necessary for evil to triumph is for good men (and women) to do nothing."
Edmund Burke

Eu, ca simplu om, sunt deja 'interzis' in anumite cercuri ale mass-media...in 2008... cu libertatea la interceptari...acolo unde puteam discuta liber...acum imi este (aproape) imposibil...
Daca nu as deranja...probabil eram lasat in 'pace'... daca 'vorbeam' si postam despre masoni...doar despre ei..in mod sigur eram lasat in 'pace'... faptul ca incerc sa readuc o parte din istoria 'pierduta' in prezent...asta deranjeaza...dar..."duty is ours, consequences are God's..."
Cu bine !
R

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

spooky

#11
domnule Ronin, eu am fost cel care a aprobat moderarea ta, pentru ca exista niste reguli pe acest forum si vin utilizatori care se cred peste noapte robin hood si fac o mie de postari.

nu se pune problema de a interzice exprimarea si dreptul la opinie... dupa cum poti vedea exista prea mult chiar.

dar uita-te si tu ce * ai facut... a trebuit ca bluemoon sa puna sticky topicul bilderberg 2008 si nu stiu ce alte topicuri.

intra si tu la sectiunea NWO si sa vezi ce porcarie e acolo. (toata pagina e plina de subiectele tale, iar restul au ajuns pe pagina X) nu ma enerva ca iti sterg toate posturile. daca nu e suficient de clar o sa fiu si mai dur de azi incolo... mai ales ca sunt in limba engleza.

nu e forumul tau, nici al meu, nu e blogul tau, nu e site-ul tau de stiri... fa-ti frate un blog, un site de stiri si lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

drept urmare am facut acest subiect important sa vada toti chiorii care nu pot citi regulametul si toate cele. cine nu-i convine SA SE DUCA.
m-am facut inteles? chiar trebuie sa explic fiecarui nou venit (si nu numai!) facerea forumului asta, toata istoria lui, ca trebuie sa ne respectam unii pe altii si ca aici trebuie sa legam discutii si nu reclama sau ambiguitati sau nu stiu ce altceva in 10 limbi?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Arckadii

#12
cat de mult s-a schimbat totul fata de inceput. pacat. nu voi mai deranja cu postarile mele. incepuse bine...dar de.
o zi buna.


LE: Domnule Antoniu Butnaru...multumesc pentru mesaje insa nu incercati sa ma atrageti de partea dumneavoastra. Acest tip de mesaje magulitoare nu ma impresioneaza. As putea spune chiar ca ma dezgusta. nu m-am nascut ieri si nu reprezint unealta nimanui in afara Lui Dumnezeu. singura colaborare dintre noi, daca se va realiza, va fi schimbul de linkuri despre care vorbeam pe MP. atat.
Ark

Ronin

Eu nu am 'venit' peste noapte, Paul...
Noi doi ne cunoastem..dar vad ca-ti place sa conduci...daca ma intereseaza ceva pe acest forum il pot gasi foarte usor...limbajul tau este 'destul' de jignitor si lipsit de argumente...spamuri si flooduri... poate in 'viziunea' ta dar NU si in viziunea altor forumisti 'rufon'...

Gasesc 'justificata' atitudinea ta doar prin varsta pe care o ai si, poate, oboseala...daca este altfel, afla ca esti pe locul 2 la 'sanctiuni'...cand unul te opreste sa postezi si vine un al doilea facand la fel...pe 'locatii' diferite...incepi sa te intrebi serios...DE CE ???
Motivatia voastra este inadecvata pentru formatul site-ului si 'greutatea' subiectelor...!

"Duty is ours. Consequences are God's." T.J. (Stonewall) Jackson
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

sevastase

Citat din: spooky din  12 Aprilie 2008, 14:05:09
domnule Ronin, eu am fost cel care a aprobat moderarea ta, pentru ca exista niste reguli pe acest forum si vin utilizatori care se cred peste noapte robin hood si fac o mie de postari.

nu se pune problema de a interzice exprimarea si dreptul la opinie... dupa cum poti vedea exista prea mult chiar.

dar uita-te si tu ce * ai facut... a trebuit ca bluemoon sa puna sticky topicul bilderberg 2008 si nu stiu ce alte topicuri.

intra si tu la sectiunea NWO si sa vezi ce porcarie e acolo. (toata pagina e plina de subiectele tale, iar restul au ajuns pe pagina X) nu ma enerva ca iti sterg toate posturile. daca nu e suficient de clar o sa fiu si mai dur de azi incolo... mai ales ca sunt in limba engleza.

nu e forumul tau, nici al meu, nu e blogul tau, nu e site-ul tau de stiri... fa-ti frate un blog, un site de stiri si lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

drept urmare am facut acest subiect important sa vada toti chiorii care nu pot citi regulametul si toate cele. cine nu-i convine SA SE DUCA.
m-am facut inteles? chiar trebuie sa explic fiecarui nou venit (si nu numai!) facerea forumului asta, toata istoria lui, ca trebuie sa ne respectam unii pe altii si ca aici trebuie sa legam discutii si nu reclama sau ambiguitati sau nu stiu ce altceva in 10 limbi?
wow !!!
Ma bucur ca " seful  :roll: " forumului e impartial macar  :roll:

De ce i-ar fi frica cuiva sa lase pe oricine vrea sa spuna absolut ce vrea ? ( definitia liberei exprimari ? ) ... orice ar spune..lasa-l sau lasa-i ca niciunul dintre noi nu suntem perfecti...departe.