Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Protest Anti Summit-ul NATO

Creat de Urban, 28 Martie 2008, 19:32:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Propun un miting anti summit....cu pancarte pe care sa scrie NEW WORLD ORDER = DISORDER sau alte lozinci la alegere.
Cine vine ?...................

spooky

iti recomand sa iei o aprobare mai intai pentru ca ai nevoie de aprobare de la primarie, jandarmerie, politie pentru orice fel de protest in strada vrei sa faci...

si sunt convins ca o sa ti se raspunda:
S-a rezolvat!
Nu se poate...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Urban

Era doar un banc sec...oricum nu venea nimeni....lumea e preocupata de "Happy Hour"..."Teo"..."Inima de tiganca" sau ce o mai fi aparut intre timp....  :mrgreen:
Ma surprinde ca nu a aparut pana acum nici o manea cu tema Summit-ului...

antoniu

STIU CA ASTIA ANTI NATO AU FOST OPRITI LA GRANITA.....extrema stanga si extrema dreapta se feresc de NATO ca de tamaie.......ne-am intors cu 2o de ani in urma cand se striga "nu bombe cu neutroni"si se protesta anti summit la comanda ceausestilor?.....de cand se face politica pe acest forum???????????

Urban

Politica pe forum se face de cand Bush se considera salvatorul planetei...fridam ov spici.  :wink:

sevastase

Banuiesc ca toata lumea intelege ca a protesta summitul inseamna ANTI NATO, ANTI GLOBALIZARE, ANTI NWO, ANTI CONTROL, ANTI REPTILIAN AGENDA !

spooky



http://www.gardianul.ro/2008/03/29/summit_nato-c60/serviciile_au_identificat_prima_organizatie_care_pune_la_cale_miscari_anti_summit-s111603.html

http://www.ziare.com/Serviciile_secrete_au_descoperit_o_organizatie_care_vrea_sa_saboteze_summit_ul_NATO-277121.html

Cat priveste cei sase germani retinuti 19 ore si care nu au fost lasati sa intre in Romania, sunt de parare ca s-au incalcat drepturile omului si dreptul la libera circulatie prevazute si "garantate" de Uniunea Europeana...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Arckadii

este adevarat...totusi, va intreb si eu asa cum m-ati intrebat si voi pe mine cand am protestat fata de Biserica. Credeti ca sunteti pregatiti sa sustineti un razboi anti-NATO? Singurul avantaj este ca nu se uita nimeni nici macar cu fundul spre voi. Asta fara suparare. Nu reprezentati un pericol pentru ei. Nici macar cat Alex Jones.
Singurul lucru pe care l-ati putea obtine ar fi un conflict cu fortele de ordine, peste care garantez ca nu se poate trece. Efectiv nu ai avea cum. Asa ca sfatul meu:
Lasati-o moale. Isi fac oamenii treaba, pleaca, toata lumea e fericita:)


Ark

Urban

Poate nu si-ar mai face treaba daca 3 zile la rand ar primi amenintari cu bombe ascunse in subsolurile cladirii sau prin alte locuri strategic aranjate si dichisite...sa nu uitam ca o bombita se poate odihni frumos si intr-o vaza cu flori... :ufo:

sevastase

De acord cu arkadii. A protesta fizic inseamna a te da cu capul de pereti in speranta ca o sa ii spargi.

romulus

CitatCredeti ca sunteti pregatiti sa sustineti un razboi anti-NATO?
---Ei monser, unii chiar "se lupta" cu NATO (vezi "lupta" rusilor si a lui PUTIN).
---Pe la noi insa nu prea sunt amatori,n'ai sa vezi,  ca imediat sunt catalogati ca "securisti" "comunisti " "extremisti" ori alte bazaconii de "isti " ! Si cine se risca sa incaseze d'astea?

CitatSingurul avantaj este ca nu se uita nimeni nici macar cu fundul spre voi
----Aci te'nseli : rusii isi vor freca mainile si toata presa lor va da ca exemplu protestele (eventuale ) asa ca "Voiori" se vor gasi .....numai amatori de proteste sa fie.....
Citatsunt de parare ca s-au incalcat drepturile omului si dreptul la libera circulatie prevazute si "garantate" de Uniunea Europeana...
----Spooky nu trebuie sa fim naivi cu "drepturile" astea ale omului  !!! Sunt povesti de adormit "Mitzura" (copiii) - ca sa-l parafrazam/pomenim pe Arghezi  !!!!
----Gogorita asta foloseste cand vrei sa-ti improsti cu rahat inamicii - cum fac si americanii.... si rusii si........ altii! Dar cand vine vorba de tara lor, nuuuuuu dom'le ei is campioni la respectatu' drepturilor !!!  Te apuca si  sila ce mai ........
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

extrateresru_ro

Eu cred ca a fost aleasa tara noastra tocmai pentru asta, ca drepturile sunt incalcate din orce punct de vedere.............securitatea e vechiul comunism adica iti rup oasele si nu ai ce face.
Intr-o alta tara dezvoltata umpic (zic umpic mai mult findca deja au inceput si pacolo sa se rupa oase)mai mult ar fi iesit ravagiiiiiii......

am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

Cred ca singurul mod in care iam putea face sa se simnta niste fraieri' ar fi sa iesim...........multi in strada si sa radem cu hohote si sa-i aratam cu degetul mijlociu.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Arckadii

iar ei ar putea sa faca chiar si *pipi* pe toti cei din multime la adapostul masinilor blindate supravegheate din spate de cele 300 de avioane de lupta aduse aici cu ocazia acestui summit. ca sa nu mai pomenim de cei 1000 de oameni din stafful lui Bush din care aproape jumatate sunt soldati antrenati mult mai bine decat oricare soldat de la noi+inarmati pana in dinti. Faza gen David-Goliat nu merge. Hai, daca e vorba de ai nostri, da, ii poti cafti...dar cand e vorba de Bush, Putin si alti d-astia....crede-ma ca nu ai nici o sansa.
Calmati-va. lasati oamenii sa isi faca treaba. Rugati-va doar sa nu ne trezim in razboi.



Ark

spooky

@romulus, nu incerc sa fiu naiv, dar nici sa ne lasam calcati in picioare nu trebuie.

...

Oricum, daca ati observat sau nu, toti cei care vor protesta/defila la acest summit sunt catalogati anarhisti.

Pentru anarhism vedem cateva definitii variate (http://dexonline.ro/search.php?cuv=anarhism)...

Eu daca as vrea sa imi exprim parerea referitor la politica NATO si nu sunt de acord cu ea (politica NATO si nu instutia in sine), asta nu inseamna ca sunt automat anarhist, anti-NATO sau anti-american... e cel mai usor mod de a catalog pe cineva folosind aceste termene... si se ajunge pana la lucruri gen rasist... anti-nu-stiu-ce-popor-religie-etc.

Asadar, ce forme de exprimare libera si "democratice" ne mai raman la dispozitie? Asta e deja o alta discutie.

Masurile de securitate sunt extrem de mari... si mai mari sunt masurile din zona "informatiei"... si nu cred ca realizati cate lucruri se intampla in Bucuresti la momentul actual.  Ganditi-va ca o singura delegatie, nu exagerez cand zic ca si-au facut dintr-un hotel un nou sediu de operatiune... de la amplasare a sute/mii de camere video, sisteme de bruiaj si interceptare si multe altele... si asta mi s-a povestit din sursa sigura...

Doar asa ca o idee, eu am un detector de radar Bel RX65 pe care l-am setat sa imi arate frecventa undei emise. Ieri am facut un drum Bucuresti - Targoviste - .... si din momentul in care am dat drumul la detector pana undeva la vreo 30-40 km dupa Targoviste detectorul a tipat pe toate benzile, in special banda Ka (frecvente in zona 30-40 GHz)... si foarte multe impulsuri puternice (traduse in limbajul detectorului ca fiind Instant POP - pentru cunoscatori) ceea ce asta inseamna bruiaj si scanare... asadar, suntem sub un asediu de unde electromagnetice pe majoritatea undelor (in special microunde). Am mai vazut o singura data asa ceva, pe 1 ianuarie, undeva in munti intre Sighetu Marmatiei sper Borsa ... Iacobeni, unde timp de o ora detectorul meu de radar, si nu numai al meu, s-a comporat la fel... inca si acum ma intreb ce s-a intamplat atunci si acolo.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984