Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Protest Anti Summit-ul NATO

Creat de Urban, 28 Martie 2008, 19:32:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

antoniu

pentru cel care protesteaza impotriva NATO ...sa-ti dau un exercitiu de tip zen ..incearca sa protestezi impotriva ta ,in fiecare zi pana la urmatorul summit.

Arckadii

Citat din: Urban din  03 Aprilie 2008, 09:43:55
Pai ori esti pro globalizare ori contra....hotaraste-te.  :wink:
Doar nu ai impresia ca acolo se discuta despre retete de budinca...

Ba...treziti-va !!!!

Mai, nu-mi convine faza cu globalizarea dar in acelasi timp am si realizat ca nu prea avem ce sa le facem. Si decat sa aveti probleme, sugeram sa ii lasati in pace. Isi fac treaba si pleaca.

Ark

sevastase

Citat din: askey din  04 Aprilie 2008, 01:08:42
Probabil, probabil Sevastase. Dar Gore e unul caruia ii pasa de schimbarile climaterice ale Terrei. Si apropo, dintre Obama si doamna lui Clinton pe cine ai vota ?  Sau ai merge pe mana partidului lui Bush ?


Acum te rog sa-mi descrii cum vezi tu marea natiune americana.

     Askey, tocmai asta incercam sa subliniez. In politica, faptul ca tu ai impresia ca ai de facut o alegere este doar atat : O IMPRESIE. Al Gore, ca si Bush, este un pion mutat de ici si colo de catre cei ce controleaza cu adevarat. Aceasta campanie globala ecologica este doar o diversiune bine organizata, menita sa sustraga atentiei adevarata cauza a gaurii in stratul de ozon : HAARP.

     eXISTA O ADEVARATA BATAIE DE JOC SI UN ABUZ AL MEDIULUI INCONJURATOR, DAR NU ARE DE A FACE CU aL gORE NICIDECUM.



http://www.youtube.com/v/kb9aA8JL0VI

Lone Ranger

Citat din: sevastase din  04 Aprilie 2008, 11:27:19
     In politica, faptul ca tu ai impresia ca ai de facut o alegere este doar atat : O IMPRESIE. Al Gore, ca si Bush, este un pion mutat de ici si colo de catre cei ce controleaza cu adevarat.
CORECT. Cu to(n)tzii sunt exponentzii cîte unei gashti de interese. Sau poate ca exista o singura shi mare & bine înfipta gashca de interese, care controleaza toate taberele (aparent) aflata în conflict.

BTW, merita studiate "antecedentele" familiei Gore...

Lone Ranger

Citat din: dedeiu din  04 Aprilie 2008, 00:31:04
De ce protest anti-summit-nato? De ce nu vad un prostest anti-petrol-rusia? Hmm.  :-)
Shi tu ai dreptate... Chiar nu va datzi seama ca începem cu totzii sa semanam cu rabinu' din bancu' cu "shi tu ai dreptate"...
@ Sevastase. Mersi, shtiu shi eu cu ce se ocupa colegii mei de breasla. Iar "calitatea" muncii lor o cunosc de vreo 15 anishori, from the inside....

Lone Ranger

S-a-ntîmplat pe Heathrow, nu pe Otopeni in timpu' summitului... Cine poate, oase roade!
Handcuffed Naomi Campbell bailed after eight-hour quiz 'for spitting at policeman'
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/showbiz/showbiznews.html?in_article_id=556108&in_page_id=1773

MrWhite

Citat din: Arckadii din  04 Aprilie 2008, 08:25:19
... Isi fac treaba si pleaca...

Ark

Respect coane, da ne lasa "treaba" in curte.  :-o

Arckadii

da, ai dreptate. totusi crezi ca daca te-ai fi dus. tu, altul...poate chiar 100 de persoane si ati fi inceput sa protestati in fata unui hotel sau in fata casei poporului, s-ar fi intamplat ceva? doar bataie de la jandarmi...atat. pentru ce sa te mai agiti?:)


Ark

MrWhite

   Respect Arckadii, da, se intampla ceva.
   Batalia de la Bucuresti. Compromitere in mainstream media. Daca erau vreo 1000 aparea o masina in flacari la stiri, imagine repetata obsesiv. Si ca din intamplare imaginile cu masina filmate de departe, cu secventa momentului aprinderii masinii lipsa. Nu de alta da ar fi posibil sa recunoasca vreunu pe vecinu' care lucreaza "acolo" care ca din intamplare da foc la o masina.

   Dublu respect pt. cei care au demnitatea sa spuna adevarul in numele a ceea ce noi numim LIBERTATE. 

sevastase

Citat din: Lone Ranger din  04 Aprilie 2008, 14:23:13
S-a-ntîmplat pe Heathrow, nu pe Otopeni in timpu' summitului... Cine poate, oase roade!
Handcuffed Naomi Campbell bailed after eight-hour quiz 'for spitting at policeman'
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/showbiz/showbiznews.html?in_article_id=556108&in_page_id=1773
Ghici cine apare in trailer-ul documentarului ENDGAME de Alex Jones ? Simpaticul si desteptul Henry Kisssinger ....uitate atent sa nu il pierzi...banuiesc ca face parte din grupul Bildeberg in scopuri umanitare.
http://www.youtube.com/v/f20EIt4QYsI

sevastase

  Inca un clip care il prezinta pe kissinger impreuna cu un alt politician dezbracati , petrecand in Bohemian Grove, impreuna cu expliucatiile necesare....banuiesc ca dl Malica matematicianul nu a avut sansa sa afle chiar TOT despre mr kisssinger..il ajut eu  :wink:http://www.youtube.com/v/2fk1fo1SPXs

antoniu

cultura politica nu se refera la barfe si ce mai stim despre x si y,ci despre raportul real dintre ce se afirma si ce se face de catre exponentii politici....restul sunt adjective emotional,sentimental,afective.

Arckadii

recunoasteti ca ati scapat situatia de sub control. de fapt, cred ca nici nu ati avut vreodata control. vi s-a dat o bucatica de ros si ati muscat. pacat ca e otravita.
nu in directia asta trebuie sa mergeti...mai cautati...


Ark