Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Probe stiintifice pentru anul 2012

Creat de extrateresru_ro, 08 Februarie 2008, 16:02:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

extrateresru_ro

Stirea aceasta cieva a publicato in acest blog si e foarte importanta si vreau s-o impart cu dumneavoastra,intre timp am sa incerc sa o mai studiez.

Contine mai mult sau mai putin,probele stiintifice pe anul 2012 si schimbarea in noua Era.
Mai pe scurt,pana acum am inteles care au fost facute cu telescopul infrarosu,super calculatoarele observatorilor astronomici din lume confirma ca soarele nostru (cu planeta noastra) e, pe o parte,ajunge in partea cea lanta a galaxiei nostre (comfirma ca va fi in 2012) pe cealanta parte alta galaxie,se incruciseaza cu calea lactee,ce-ia ce produce o schimbare in toata orbita sistemului nostru solar.Aceasta nici mai mult ,nici mai putin ar pute fi schimbarea de Era.

Explicatia vine din o noua disciplina de la astrofizica ce vede universul cum o mare plasma sau Univers Electric.

Indraznesc sa spun ca aceasta pagina,in engleza,datorita fotografiilor si diagramelor,e cea mai importanta din tot internet-ul.
Daca reusim sa traducem cel putin prima parte, putem intelege in mod stiintific schimbarile ce Noi,Seres Humanos, din sec.XXI,traim chiar acum in aceasta minuscula -dar importanta-planeta si in acelas timp,sa ne preparam pentru ceia ce va veni.



http://curezone.com/blogs/fm.asp?i=985423
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

lylyt_ice

 Asteptam cu nerabdare comentariile voastre....mie m-i s-a oprit respiratia citind ce scrie, m-i s-au epuizat toate parerile....nu stiu ce as putea spune.........?!?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Yagg

ªi mie mi s-a oprit respiraþia... a dracu' limba asta românã!

Încã un subiect pentru 2012, abia aºtept sã vinã ºi sã treacã anul ãsta! Mai degrabã caut OZN-uri sau OZN-ee pânã în douã mii doiºpe'.

Acum lãsând micile rãutãþi la o parte, pagina mi se pare plinã de aberaþii ºtiinþifice, decât de probe. Probele reprezintã ceva tangibil, în nici un caz teorii ºi probabilitãþi. ªi da... plasma reprezintã a patra stare a materiei, e mult de învãþat ºi ocupã o foarte mare parte din Universul cunoscut pânã acum. Se presupune cã Universul e infinit.

lylyt_ice

  Bravo Yagg. esti baiat destept...multumesc pentru apropoül de mai sus, dar...pentru gresala mea de om incult, nu trebuia sa dai dracu' Limba Romana...! Cit despre "probe tangibile"...nu stiu cine ar putea sa l-e procure...si nici de unde(?) nu stiu...Poate este nevoie de o dovada scrisa, cu stampila si semnatura de la Tatal Ceresc(in persoana)...!!! Pina atunci, cascam si noi ochii si urechile la ce au profetit unii si la aberatiile oamenilor de stiinta actuali...........
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

ogarul

inca nu aveam informatii despre anul 2012 cand simteam ca timpul se scurge mai repede ca deobicei.mirat incercam sa intreb si alti colegi daca simt acelas fenomen si spre linistea mea am inteles ca asa este si ca nu am inebunit.nu exista nici o explicatie pt mine pt ca ceasul mergea la fel si gandind ca un ceas mecanic nu poate fi influentat in nici un fel in a merge altfel decat il impinge resortul lui mecanic am renuntat in a mai gasi o explicatie.pana in ziua in care am aflat de anul 2012 cu fenomenele corespunzatoare.de atunci stau linistit si astept sa treaca anii sa vad ce se va intampla atunci.este clar ca atunci va avea loc un eveniment care nu va putea fi influentat de oameni iar matematica universului isi va derula evolutia.ce este periculos este faptul ca oamenii pana atunci vor putea declansa evenimente care sa faca rau pamantului dar fara nici o legatura cu evenimentele universului.

extrateresru_ro

Citat din: ogarul din  12 Februarie 2008, 18:35:44
inca nu aveam informatii despre anul 2012 cand simteam ca timpul se scurge mai repede ca deobicei.mirat incercam sa intreb si alti colegi daca simt acelas fenomen si spre linistea mea am inteles ca asa este si ca nu am inebunit.nu exista nici o explicatie pt mine pt ca ceasul mergea la fel si gandind ca un ceas mecanic nu poate fi influentat in nici un fel in a merge altfel decat il impinge resortul lui mecanic am renuntat in a mai gasi o explicatie.pana in ziua in care am aflat de anul 2012 cu fenomenele corespunzatoare.de atunci stau linistit si astept sa treaca anii sa vad ce se va intampla atunci.este clar ca atunci va avea loc un eveniment care nu va putea fi influentat de oameni iar matematica universului isi va derula evolutia.ce este periculos este faptul ca oamenii pana atunci vor putea declansa evenimente care sa faca rau pamantului dar fara nici o legatura cu evenimentele universului.
hm,informatii despre anul 2012,sunt destule.nu astepta sa-ti spuna la tv,cu toate ca o vor spune ca nu vor avea ce face,cauta cerceteaza.ca pana la anul 2012, asa e ,nu mai e mult,ca e pace liniste si dormim pe noi.............dar ia sa-si bage umpic dracusorul coada...........saaa veziiiiiii atunci ce departe e 2012.
si cine ne va salva?
cum cine?
bunul nostru Dumnezeu Isus Hristos........cu toate minunatiile lui.
parerea mea e ca shimbarea se produce, se simnte, se vede,...........problema e ca trebuie ,sa ne pregatim ,s-o primim asa cum trebuie.

am trait cu aceasta fotografie........

si acum?eu cred ca nu e timp de gandit.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

hhhaaaaa  haa cineva imi face bucurii la calc.........ma desconect.
aceasta e urmatoarea fotografie pe care am vrut sa o postez,scuze.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

leo17


SCUZATI OT PARTIAL DAR TINEAM FOARTE MULT SA SCRIU ASTA

dupa mine punctele cheie pentru a intelege cat de cat sunt: cartea The biggest Secret de David Icke , The Holographic Universe de Michael Talbot , cautati despre experimentele lui Aspect,Pribram,Bohm ... asa, dupa asta cititi despre noile experimentele si confirmarea stiintifica despre dna-ul multidimensional ... dna-ul nu este un "cod" fix..!!! functioneaza ca o antena, este in curs de evoluare si va deveni un dna cu 12 "elicii",(scuzati exprimarea dar nu stiu cum sa va redau cat mai bine in romana numele experimentelor..) ... dupa aceasta informativa bine si despre probele stiintifice care confirma existenta KI (a energiei emanate de corp... asa zisa energia care este la baza disciplinelor orientale gen qi kong (chi kung) .. mai clar de atat nu poate fi, oricum cum zis mereu e mai bine sa ne axam mai mult pe dezvoltarea spirituala decat sa stam sa analizam toate ipotezele, dar pentru "INCEPUT" cartile de mai sus sunt esentiale.... a si cititi si The divine matrix de Gregg Braden ...si in general conerintele lui gregg braden.. in curand o sa deschid un thread despre toate acestea sa ne sfatuim mai bine..

SCUZATI OT PARTIAL DAR TINEAM FOARTE MULT SA SCRIU ASTA

lylyt_ice

 Bine ai venit printre noi, leo17 si gasesc foarte interesant ceea ce spui, pe mine m-ar ineresa in mod special daca ai putea sa dezvolti putin cunostiintele tale, cu privire la dna-ul multidimensional si evolutia lui, de la 2 "antene" la 12 "elicii"...cam cum functioneaza aceasta evolutie si mai ales cine v-a beneficia de aceasta si de cit timp este nevoie pentru a se produce acest proces!?!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

#9
... ADN-ul este sub formã de: double-helix (în englezã) / dublã-spiralã (în românã) ....

L.E. eu vroiam doar sa fac o corectura la unele denumiri tehnice (pentru ca topicul asta are pretentia se se denumeasca probe stiintifice...)...iar mesajul nu era in mod special pentru tine lylyt_ice.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

lylyt_ice

 bine ca nu mi-ai spus ca arata ca un"fermoar"in forma de spirala... :lol: oricum m-ai luminat cit de cit...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Yagg

Toate aspectele enunþate mai sus nu sunt probe pentru a demonstra cã timpul, helixul ADN-ului ºi alte constante generale se modificã special pentru anul 2012. Faptul cã unii cautã doar informaþii "pro-isterie-2012" îi face sã fie subiectivi ºi le-ar place ca ceva sã se întâmple în anul 2012. Probabil o sã fie o dezamãgire mai mare decât dacã va pierde România la Euro 2012, înainte de optimi. Dacã vreþi sã vã informaþi corect cãutaþi informaþii pro ºi contra deopotrivã, puneþi-vã întrebãri logice, pentru cã în general, cam toate ideile "pro-2012" sunt subiective, ilogice ºi irealizabile. Un DNA cu 12 elicii tot nu ar rezolva problema corupþiei la nivel înalt în România.

OFF: Lyly, am observat cã ai început sã lucrezi cu virgulele, cu cratimele(la locul lor), cu suspensia, mai sunt mici scãpãri, dar e bine; ar fi frumos ca ºi alþii sã îþi urmeze exemplul. Felicitãri!

lylyt_ice

 Yagg, daca nu intram pe forumul acesta, crede-ma ca m-as fii exprimat ca un copil de clasa a VI-a...sincer; nu-i gluma...uitasem total limba materna...iar gramatica ce sa mai spun(?) o pierdusem cu totul prinre amintiri...tare as vrea sa vad, cam cum te-ai descurca tu dupa 20 de ani in care nu ai vorbii sau scrie, nici un cuvint in Romana(?!) tu abea ai fost nascut acum 20 de ani...!!! Ce-i mai grav insa este; ca cei abea iesiti de pe bancile scolii...sau cu pretentii ca detin studii universitare, se axprima... ca eu, abea reusesc sa pricep (in mare) cam ce vor sa balmaje...Oricum; Multumesc pentru lauda si incurajare!!! Vezi? De multe ori invata si gaina de la ou...!!! :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

leo17

#13
edit:e vina mea ca am scris mesajul aici dar am si scris mare SCUZATI OT PARTIAL...dar..

yagg, nu am venit aici ca sa conving pe nimeni, si nu am atacat pe nimeni, am vrut doar sa dau in general 2-3 puncte pentru a stimula cautarea..  exista multe experimente care confirma teoria universului olomovimentat , asa zis olografic..  cu proprietati holografice.. cine e interesat sa caute experimentele STIINTIFICE caci sunt cateva.. unele sunt chiar noi dar altele au fost ignorate si uitate!! uitate...
mersi oricum pentru atentie... te asigur ca am analizat informatii pro si contra, sunt doar in cautarea unui adevar nu in convingerea OARBA 2012 = schimbare neaparat ... eu inainte sa aflu de multe chestii ascunse si nepopulare, aveam o viziune 100% canonica-stiintifica...
cine vrea sa inteleaga la ce ma refer a inteles.. uitativa la 360°  si va veti da seama de multe lucruri... ii invit pe toti sa-si foloseasca cu adevarat creierul .... ganditi la 360 grade.. zis asta va zik ca nici nu mai aveam intentie sa mai intervin pe forumul acesta di lipsa de timp... daca am dereglat topicurile , sau cuvintele mele vi se par erezii si v-am deranjat nitel sistemul de credinte imi cer scuze, stergetimi mesajele..
cu sau fara 2012 spiritualitatea e importanta.. si aici iar cine vrea intelege cine nu ramane superficial..

@lylyt_ice bine zis, si dupa 6 ani mai uiti unele expresii :D

Kymosabe

Citat din: extrateresru_ro din  08 Februarie 2008, 16:02:08
Stirea aceasta cieva a publicato in acest blog si e foarte importanta si vreau s-o impart cu dumneavoastra,intre timp am sa incerc sa o mai studiez.

Contine mai mult sau mai putin,probele stiintifice pe anul 2012 si schimbarea in noua Era.
Mai pe scurt,pana acum am inteles care au fost facute cu telescopul infrarosu,super calculatoarele observatorilor astronomici din lume confirma ca soarele nostru (cu planeta noastra) e, pe o parte,ajunge in partea cea lanta a galaxiei nostre (comfirma ca va fi in 2012) pe cealanta parte alta galaxie,se incruciseaza cu calea lactee,ce-ia ce produce o schimbare in toata orbita sistemului nostru solar.Aceasta nici mai mult ,nici mai putin ar pute fi schimbarea de Era.

Explicatia vine din o noua disciplina de la astrofizica ce vede universul cum o mare plasma sau Univers Electric.

Indraznesc sa spun ca aceasta pagina,in engleza,datorita fotografiilor si diagramelor,e cea mai importanta din tot internet-ul.
Daca reusim sa traducem cel putin prima parte, putem intelege in mod stiintific schimbarile ce Noi,Seres Humanos, din sec.XXI,traim chiar acum in aceasta minuscula -dar importanta-planeta si in acelas timp,sa ne preparam pentru ceia ce va veni.



http://curezone.com/blogs/fm.asp?i=985423


Extrateresru_ro , tu vrei sa analizez ,,probele stiintifice'' afisate pe un BLOG?
Proprietarul acelui blog nu a facut decat sa ,,culeaga'' niste informatii de pe siturile de specialitate si sa le interpreteze asa cum a vrut ,,inimioara'' lui de amator .
Altii scriu carti intregi si nu ii baga nimeni in seama , iar asta vrea sa dea lovitura cu cateva fraze scrise pe un blog. :lol:



Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)