Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Piramidele

Creat de draculasblood, 22 Ianuarie 2006, 17:36:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

paleoastronaut

NON MULTA SED MULTUM...DIXIT!NU MAI ASTEPTA...AM ABANDONAT CAUTAREA....DAR VEZI ALT TOPIC DE-AL MEU....PALEOASTRONAUTICA IN ARTA VECHE

Skywalker

#76
 Apropo de piramide, sau de ce se afla in jurul lor, am intr-o carte niste scheme ale unor galerii de sub Sfinx, care pana nu demult erau secrete. Urmeaza sa fac un desen dupa cel din carte, impreuna cu explicatiile necesare. Insa nu stiu cand va fi gata.

pri3st3ss

abia astept,Skywalker


oare sunt scheme si pt ce exista in bucegi?pt culoarele de acolo?  :? :|
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

lory

paleoastronaut, te pot ruga ceva?
chiar daca nu mai gasesti site-urile si etc, ne poti spune teoria?
cum adica si de ce semanau cu calamarii acele mitre? te referi la reptilieni?

pri3st3ss

la asta te refereai,paleoastronaut?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Skywalker

Pri3st3ss a scris:
Citatabia astept,Skywalker
oare sunt scheme si pt ce exista in bucegi?pt culoarele de acolo?   

  Scheme cu incaperi din Bucegi inca nu am gasit. Cat despre incaperile secrete din Piramide si de sub Sfinx, cred ca mai intai ar trebui sa cunoastem un lucru important.

  Cei 9 zei egipteni

   La inceputuri au fost cei 9 zei ai Egiptului antic. Marea Eneada, in care erau personificate toata magia, puterea, frumusetea. Desi mai multi, ei erau cu adevarat Unul, toti foiind infatisari ale marelui zeu creator Atum. Textele piramidelor, hieroglifele descoperite pe peretii interiori a sapte piramide datand din Dinastiile a V-a si a VI-a, ii invocau pe cei 9 ca Unul:

   "O, tu, Mare Eneada, ca unul[Heliopolis](si anume) Atum, Shu, Tefnut, Geb, Nut, Osiris, Isis, Seth si Nephtys, o voi fiii lui Atum, binecuvantati acest copil..."

  Misterele Marii Eneade erau celebrate de generatii de initiati la Heliopolis(centrul religios al Egiptului Antic).

In zilele noastre, cand in mod normal, cei 9 zei care erau Unul e doar legenda, un grup de medii au avut ocazia sa fie contactati de un anume spirit. In septembrie 1974, spiritul s-a dezvaluit:
"Dupa cum stiti, sunt purtatorul de cuvant al Celor 9. Dar am si o alta pozitie fata de voi(mediile contactate) in acest proiect. Incerc sa ma prezint cu un nume prin care sa intelegeti la ce participati si si cine suntem. Nu pot sa rostesc numele meu intr-un mod pe care sa-l intelegeti, din cauza problemelor pe care le-ar avea creierul Fiintei(se referea la mediul Schemler), dar o sa explic in asa fel incat Doctorul
(Puharich, cercetatorul acestui fenomen)poate va intelege.  Eu sunt Tom, , dar sunt si Harmakus si Harenkur, mai sunt cunoscut si ca Tum si sunt recunoscut ca Atum."

Cu ocazia unui alt contact, i s-a pus o intrebare lui Tom/Atum, legata de Sfinx. El a raspuns:
"[...] O sa-ti spun pe scurt, referitor la Sfinx: Eu sunt inceputul. Eu sunt Sfarsitul. Eu sunt emisarul. Iar adevaratul moment cand am fost pe Planeta Pamant este cel de acum 34 000 de ani. Eu sunt Echilibrul. Si cand spun Eu,inseamna ca sunt emisarul celor 9. Nu sunt Eu, este intregul grup... Suntem cele 9 Principii ale Universului, dar impreuna suntem Unul."

  Atum vorbea despre importanta monumentelor de la Gizeh, dar in special despre Marea Piramida, insa cand a fost intrebat de scopul piramidei, el a refuzat sa raspunda, spunand ca noi vom sti rolul ei adevarat doar in momentul aterizarii Lui. Si totusi, intrebat daca mai exista in Marea Piramida incaperi inca nedescoperite, El a raspuns"Intr-o anumaita masura", adaugand Intrarea dinspre Sfinx, confirmand existenta unui pasaj sub Sfinx.   

DAta viitoare vs voi scrie cine sunt de fapt Cei 9, dar mai ales de pe ce planeta vin; totodata o sa va mai scriu si despre o convorbire dintre un mediu si... Ra. Dar pana atunci... fiti cuminti si purtati discutii constructive :lol:

paleoastronaut

#81
Da priestess la asta ma refeream..si mi-am copiat si eu desenul tau..mersi..Doar ca imaginea din memoria mea era cea a unei statui de faraon...si daca acea rasa avea pe craniu asemenea aripioare care se mai si ondulau ca la calmari?nu e vorba de reptilieni..cred ca este vorba de una din rasele care au venit cu annunaki..rasa acvatica!!!!Iata si cranii in mod EVIDENT alungite spre a semana cu craniile ALIENILOR!!!Cand aveau nevoie si de "ARIPIOARE" si le montau pe "MITRA"faraonica..SI GATA!SEMANAU CU ZEII LEIT!A...Iata si un craniu de hidrocefal care a murit la 50 de ani prin 1600...si un alt craniu banuit a fi tot de hidrocefal....sa faceti comparatia intre boala genetica si alungirea prin metode mecanice,progresive. De aceea le-am si pus intercalat!!!

Mihai_Tm

Pri3st3ss referiror la ce ai spus tu cu schemele din Bucegi:una din cartile lui Pavel Corut facea aluzie la faptul ca in Romania se afla 2 orase subterane,unul se afla sub Curbura Carpatilor iar altul nu mai tin minte.Acum nu zic ca e adevarat dar asa ca titlu informativ. :-)

Protector

o adresa interesanta.//www.bibleufo.com/ancconstjapan.htm
este vorma de o gramada de piramide din alte 16 tari (inafara de Bosnia)

pri3st3ss

stiu de pavel corut,dar voiam mai mult...oricum,ms de informatie
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

paleoastronaut

#85
  cu ceva timp in urma am facut niste afirmatii prin care legam clasa conducatoare a egiptului de "vizitele" unei rase ACVATICE....Era o teorie personala BAZATA DOAR PE SPECULATII SI DEDUCTII LOGICE..MA INTRIGA IN MOD DEOSEBIT "MITRA" FARAONICA IN FORMA hidrodinamica ASEMENI CORPULUI calmarilor..bA CHIAR LA O STATUIE DE FARAON pa lateralele mitrei serau atasate doua "ARIPIOARE" striate..Dar pentru ca nu am mai reusit sa dau de linkul cu acea fotografie mai multi membri Rufon printre care si lory si protector m-au ridiculizat..insinuind ca poate ..mint...Iata ca dupa cautari indelungate desi nu am gasit ACEA fotografie am gasit o alta care infatiseaza mumificarea unui faraon..Si ce remarc?Si altii aveau aceeasi teorie ca si mine ,cum ca rase ACVATICE-AMFIBII au ridicat omul primitiv de la stadiul de bruta la cel de creator de arta si stiinta...Ba chiar se sugereaza pe acel site ca pana si corpul supus imbalsamarii este invelit intr-o structura fusiforma avand pe ea SOLZI DE PESTE...Legatura cu speciile amfibii care le-au adus CUNOASTEREA vechilor egipeni este evidenta.

nu am apucat sa postez si fotografia...va rog moderatori sa extindeti timpul de modificare la 24 de ore..si timpul intre mesaje  la zero!pls..iata si foto..Dar restulteoriei in nou;l topic pe care-l voi deschide"TEORIA CIVILIZATORILOR ACVATICI"

Skywalker


Pri3st3ss a scris mai demult aici:

Citatoare sunt scheme si pt ce exista in bucegi?pt culoarele de acolo? 

  Ba daq, tocmai am cateva scheme, insa cam rudimentare. Dar pentru inceput e bine. Vom putea discuta destul pe marginea lor. Le voi posta in septambrie, cand voi reveni acasa.

pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

paleoastronaut

#88
Lory..parca imi cereai sa-ti explic ce este cu relatia intre faraoni si calmari...ti-am explicat.....esti edificata?

AdiM

Citat din: Skywalker din  27 Iulie 2006, 23:00:16
Eu sunt Tom, , dar sunt si Harmakus si Harenkur, mai sunt cunoscut si ca Tum si sunt recunoscut ca Atum."

Poti sa-mi spui de unde ai aceste texte? Sunt foarte interesante, as vrea sa stiu mai multe.