Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Dedublare?

Creat de StarDust, 12 Ianuarie 2008, 16:03:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

#90
Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Capacitãþile extrasenzoriale ale lui Emil se înscriu în aºa numitul fenomen de Remote Viewing (vedere la distanþã) , folosit  de CIA ºi KGB în timpul rãzboiului rece .
...
Presupun cã Emil nu va avea timp sã îþi facã o vizitã FIZICà aºa cã va trebui deci sã îºi punã toatã încrederea doar în capacitãþile sale PARANORMALE .
Simplu, NU? :lol:

Ca e remote wiewing (vedere la distanta ),"dedublare" ori"decorporalizare" ,ramine de vazut.
Kymosabe ,vizita FIZICA e cu totul altceva...Fenomenul se cheama BILOCATIE

Bilocatie : posibilitatea de a te afla în acelaºi timp în douã locuri diferite. ( conform Dex online )
Bilocation : "Bilocation, or sometimes multilocation, is a term used to describe the ability/instances in which an individual or object is said to be, or appears to be, located in two distinct places at the same instant in time.[1][2][3]

Bilocation is said to be a physical, rather than spiritual, phenomenon, and a person experiencing it is supposedly able to interact with their surroundings as normal, including being able to experience sensations and to manipulate physical objects exactly as if they had arrived through natural means. [1] This makes it distinct from astral projection. In most instances, bilocation is said to be involuntary and not to have been directed by the individual concerned in terms of time or space
."
  (  http://en.wikipedia.org/wiki/Bilocation  )

Cine stie ,poate EMIL_48 e capabil sa fie prezent fizic in doua locuri diferite in acelasi timp... :-D
Pina primim un raspuns clar si detaliat,discutiile noastre,mai mult sau mai putin in contradictoriu ( :-D ), se rezuma la simple presupuneri...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Kymosabe

#91
Iatã cum este descrisã Vederea la distanþã controlatã (CRV), în cartea lui Jim Schanabel "Spionii psihici":

Spionul psihic cãlãtoreºte mental spre destinaþia respectivã, încearcã sã obþinã o imagine mentalã a ceea ce se aflã acolo ºi apoi sã schiþeze ceea ce vede.

Deci este vorba de acelaºi fenomen , de aceleaºi capacitãþi extrasenzoriale, doar cã unul  cãlãtoreºte mental (d.p.v.d parapsihologic),  iar celãlalt cãlãtoreºte astral (d.p.d.v ezoteric).
Singura diferenþã constã în faptul cã un spion psihic poate pãtrunde oriunde atâta timp  cît are la dispoziþie coordonatele exacte ale locului pe care urmeazã sã îl cerceteze/viziteze .
Dar ºi Emil a afirmat cã poate realiza acelaºi lucru cu puþin antrenament/concentrare .
Cât priveºte dedublarea-decorporalizarea, aceste afirmaþii îi aparþin în exclusivitate lui Emil. El a încercat doar, sã descrie modul în care realizeazã aceste cãlãtorii .
ªi iar ajungem la parapsihologie vs ezoterism , deoarece spionul psihic susþine cã face aceste cãlãtorii cu ajutorul minþii , în timp ce un clarvãzãtor sau Emil  suþine ca se dedubleazã ,cã spiritul este cel care cãlãtoreºte .

Concluzie: experienþele lui Emil se înscriu la fenomenul de Remote viewing .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

#92
Citat din: Shadowman din  19 Septembrie 2008, 11:14:53
Kymosabe ,vizita FIZICA e cu totul altceva...Fenomenul se cheama BILOCATIE

Când am spus ,,vizitã fizicã'', m-am referit la faptul cã Emil , cunoscând adreasa lui ALX îi va face o vizitã cu trupul ºi nu cu spiritul. :lol:
Pentru ca apoi sã vinã pe forum ºi sã ne descrie exact locul .  :lol:
Dar acest lucru nu este posibil deorece ,în cazul experimentului propus de mine,  Emil va afla adresa locului în care urmeazã sã cãlãtoreascã astral, cu 5 minute înainte începerii experimentului . 
ªi pentru ca ºi Blue sã fie mulþumit, adresa va fi al unui utilizator din afara þãrii .
Deci Emil, ai pus-o. :lol:



 
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Shadowman

#93
Citat din: Kymosabe din  19 Septembrie 2008, 19:12:33
Concluzie: experienþele lui Emil se înscriu la fenomenul de Remote viewing .


  Dedublarea,cum e intilnita in literatura, presupune existenta unei dubluri, a unei copii a "ceva" ( in cazul nostru,corpul fizic,eu asa  inteleg,presupun ca nu i s-a "dedublat corpul "astral","eteric" sau ochii... :lol: ) Iar calatoria sau voiajul presupune deplasarea "dublurii" ( eterice,astrale ? )in spatiu si timp...Cu un "vehicul" sau fara (per pedes,tiris,in miini...)
  Cit priveste "remote viewing" ( vederea la distanta ) asta nu necesita deplasare,voiaj sau calatorie,in opinia mea...
  Vederea la distanta sau clarviziunea se poate realiza ( si ,sau ori numai...  ? ) prin receptie,primire de informatie care nu necesita deplasare sau calatorie a dublurii...  :wink:
  Parerea mea ca EMIL_48,dupa cum ne-a povestit,nu se refera la "remote viewing" .

Citat din: Kymosabe din  19 Septembrie 2008, 19:12:33
Iatã cum este descrisã Vederea la distanþã controlatã (CRV), în cartea lui Jim Schanabel "Spionii psihici":

Spionul psihic cãlãtoreºte mental spre destinaþia respectivã, încearcã sã obþinã o imagine mentalã a ceea ce se aflã acolo ºi apoi sã schiþeze ceea ce vede.

Deci este vorba de acelaºi fenomen , de aceleaºi capacitãþi extrasenzoriale, doar cã unul  cãlãtoreºte mental (d.p.v.d parapsihologic),  iar celãlalt cãlãtoreºte astral (d.p.d.v ezoteric).
Singura diferenþã constã în faptul cã un spion psihic poate pãtrunde oriunde atâta timp  cît are la dispoziþie coordonatele exacte ale locului pe care urmeazã sã îl cerceteze/viziteze .
Dar ºi Emil a afirmat cã poate realiza acelaºi lucru cu puþin antrenament/concentrare .

Ori "calatoreste" ( cu ce....?)  ,ori "receptioneaza",aceasta-i intrebarea...!


PS : EMIL_48,pina la urma calatoresti sau ai "antene" care-ti transmit 3D si High-Definition imagini si sunete din mediul inconjurator...?  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Kymosabe

#94
Citat din: Shadowman din  19 Septembrie 2008, 20:11:21

  Dedublarea,cum e intilnita in literatura, presupune existenta unei dubluri, a unei copii a "ceva" ( in cazul nostru,corpul fizic,eu asa  inteleg,presupun ca nu i s-a "dedublat corpul "astral","eteric" sau ochii... :lol: ) Iar calatoria sau voiajul presupune deplasarea "dublurii" ( eterice,astrale ? )in spatiu si timp...Cu un "vehicul" sau fara (per pedes,tiris,in miini...)
  Cit priveste "remote viewing" ( vederea la distanta ) asta nu necesita deplasare,voiaj sau calatorie,in opinia mea...
  Vederea la distanta sau clarviziunea se poate realiza ( si ,sau ori numai...  ? ) prin receptie,primire de informatie care nu necesita deplasare sau calatorie a dublurii...  :wink:
  Parerea mea ca EMIL_48,dupa cum ne-a povestit,nu se refera la "remote viewing" .
 
PS : EMIL_48,pina la urma calatoresti sau ai "antene" care-ti transmit 3D si High-Definition imagini si sunete din mediul inconjurator...?  :-)

Dedublarea presupune o delimitare a sufletului (spiritului) de trup (corpul fizic) ºi poate fi de douã tipuri :
- dedublare în mod inconºtient  , de exemplui cele care au loc în timpul somnului (s-a mai discutat acest subiect ) 
- dedublare în mod conºtient, ceea ce susþine Emil cã face .
În ambele cazuri spiritul cãlãtoreºte fie într-o altã dimensiune , fie viziteazã anumite locuri de pe planetã (de ex. China  :lol:).
Legat de Remote viewing, eu rãmân la aceeaºi pãrere .Expresia cãlãtorie mentalã este sinonimã cu cãlãtorie spiritualã (sau dedublare cum îi spune Emil).
Ambele au acelaºi rezultat , subiectul vede/viziteazã mental/spiritual locuri aflate la zeci, sute , mii de Km distanþã .
De aceea toþi cei selectaþi pentru programul de Remote viewing erau persoane de genul lui Emil , cu capacitãþi extrasenzoriale (clarvãzãtori sau telepaþi) , capabili sã cãlãtoreascã mental/spiritual în orice loc de pe planetã .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

EMIL_48

buna.....va   respect  si vreau  sa  nu  dezamagesc  pe  cineva .....
....DAR  in saptamana  ce  vine  trebuie   sa  ajung  fizic  la WIENA..   sa  nu  va   suparati   dar  am  sa revin  ...
..raspunsul  este  dedublare in mod  constient...
....limbajul  folosit  de  mine  a  fost  in romaneste.....
.....cititul  textelor in  piramida  se  face  de  la   dreapta  la  stanga
......greutatea  corpului  fizic  scade  cu  pana  la  500g...in timpul  dedublari
.........Am  sa  revin.... :ufo:.
........ :martiansad:cu  antene am lucrat  pana  in 1999....... :martiansmile:.
la  rezonanta  se poate  accesa  armonia divina.....

alx

Citat din: EMIL_48 din  19 Septembrie 2008, 22:45:59
buna.....va   respect  si vreau  sa  nu  dezamagesc  pe  cineva .....
....DAR  in saptamana  ce  vine  trebuie   sa  ajung  fizic  la WIENA..   sa  nu  va   suparati   dar  am  sa revin  ...
..raspunsul  este  dedublare in mod  constient...
....limbajul  folosit  de  mine  a  fost  in romaneste.....
.....cititul  textelor in  piramida  se  face  de  la   dreapta  la  stanga
......greutatea  corpului  fizic  scade  cu  pana  la  500g...in timpul  dedublari
.........Am  sa  revin.... :ufo:.
........ :martiansad:cu  antene am lucrat  pana  in 1999....... :martiansmile:.
la  rezonanta  se poate  accesa  armonia divina.....

Emil_48
   e o vorba: "canta la alta masa...aici nu avem marunt!"
cred ca spune tot...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

OFF TOPIC

Citat din: EMIL_48 din  16 Septembrie 2008, 21:38:31
......buna..... revin   cu  cateva  detalii  ale  sferei   pe  care  eu  am  pus  mana  stanga  ...
.deci  avea  un  diametru  de  1,5m  si era  din  piatra  <  asa  o  vedeam  eu>  am  comunicat  telepatic  cu <ea>    de vazut  in  jurul  ei   nu  am  vazut pe  nimeni  ...
...dupa  ce am primit comanda de  a  pune  mana  pe  ea  am   simtit  ceva  furnicaturi in  tot  corpul....ma  incalzeam  asa  simteam  ....
..la  cateva  zile  dupa intanlirea  avuta  , am  incercat  din  nou  ,in  acelasi  loc  dar  ....nimic  nu  mai  era  ...

In ziarul Adevarul de ieri,am gasit un articol interesant...Citindu-l ,mi-am adus aminte de intimplarea lui EMIL_48,cind a intilnit o sfera de piatra...Pietre,aproximativ sferice si de dimensiunile celei intilnite de el,se pot intilni in excursiile pe munte.
Care se mai rostogolesc,uneori... :-)
Nu afirm ca piatra intilnita de EMIL_48 este un trovant,nu am dovezi...Dar pietre rotunde,de aproximativ 1,5 m diametru, care apar in cale si dispar dupa o perioada,nu sunt o fictiune... :-)
Despre trovanti puteti citi aici :  http://www.adevarul.ro/articole/costesti-muzeul-pietrelor-care-cresc/371600
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#98
Citat din: Kymosabe din  19 Septembrie 2008, 20:59:26
Dedublarea presupune o delimitare a sufletului (spiritului) de trup (corpul fizic) ºi poate fi de douã tipuri :
- dedublare în mod inconºtient  , de exemplui cele care au loc în timpul somnului (s-a mai discutat acest subiect ) 
- dedublare în mod conºtient, ceea ce susþine Emil cã face .
În ambele cazuri spiritul cãlãtoreºte fie într-o altã dimensiune , fie viziteazã anumite locuri de pe planetã (de ex. China  :lol:).
Legat de Remote viewing, eu rãmân la aceeaºi pãrere .Expresia cãlãtorie mentalã este sinonimã cu cãlãtorie spiritualã (sau dedublare cum îi spune Emil).
Ambele au acelaºi rezultat , subiectul vede/viziteazã mental/spiritual locuri aflate la zeci, sute , mii de Km distanþã .
De aceea toþi cei selectaþi pentru programul de Remote viewing erau persoane de genul lui Emil , cu capacitãþi extrasenzoriale (clarvãzãtori sau telepaþi) , capabili sã cãlãtoreascã mental/spiritual în orice loc de pe planetã .

Citat din: EMIL_48 din  19 Septembrie 2008, 22:45:59
..raspunsul  este  dedublare in mod  constient...
....limbajul  folosit  de  mine  a  fost  in romaneste.....
.....cititul  textelor in  piramida  se  face  de  la   dreapta  la  stanga
......greutatea  corpului  fizic  scade  cu  pana  la  500g...in timpul  dedublari

  Ce n-am inteles ,e cum vorbeste romaneste in starea de "dedublare constienta"...In vederea la distanta,CONTROLATA,CONSTIENTA,poti vorbi romaneste...?    :?  Tot n-a raspuns la unele intrebari...Deschidea gura ,misca  limba si mandibula corpului eteric,astral,sistrelic ( :-D ),ori transmitea telepatic...?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Evia

Este fantastic ce discutii interesante au loc aici!!
Sunt curioasa care dintre voi poseda "calitati"paranormale....sau cunoaste pe cineva .
A nu se intelege ca paranormal "esti"daca stii sa dai un Search , sau sa fol Google , si sa reproduci aici pe forum experientele altora care s-au documentat pe viu  , sau au fost martori directi la fenomene de genul paranormal.
Sa ridice mana cine a avut parte de asa ceva.....si se pricepe cit de cit( nu din citate de pe fel si fel de siteuri) ca vad ca la dat cu pietre ca pricepeti aproape toti.Ma si miram de ce nu scriu mai scriu aici cei deosebiti sau anormali.....acum nu o mai fac.Stiu ca existati VOI! Din nefericire....pretutindeni.....
  :x

EMIL_48

Si  eu  cunosc  mai  multe  persoane  care  au  aceste  calitati ,ori  defecte  nu  stiu  de  ce  nu
vin  aici  sa  spuna  ,nu  vor  , nu  cunosc ori.......
Daca tot  vreti  sa  faceti ceva  experente  incercati  la  IASI  < fenomenul VALENTINA> 
,pe  la  spitalul  9   si  mai  sunt  in  tara  asta  mare.....
Liberul meu  arbitru  ma  lasa  sa-mi  aleg   masa......  si  nu  numai.... :ufo:
    ,<daca  vorbesc   sunt  un  nebun  ,daca  tac  un  prost  ,,,,,cum  o  fi mai  bine????>> :rocket:

romulus

Citat,pe  la  spitalul  9
Da, din nefericire,  sunt o multime de medici (chiar psihiatri) inchistati, cu mintea ingusta ,  care atunci cand aduci vorba da capacitati extrasenzoriale, paranormal, posedare, etraterestrii si altele asemenea , tin cu tot dinadinsul sa te bage la socuri electrice, dusuri reci si camasa de forta ...... Asta-i lumea in care traim !
Am zis ! 
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

EMIL_48

Comunicarile  maicutei  VERONICA  care  au  fost  facute  publice  dupa 50  de  ani   ....  poate  ca  trebuie  sa  mai treca un  timp  si pentru  noi......inca  nu  suntem   pregatiti pentru   urmatorul pas..
<  DAR  IN  VREMURILE DIN  URMA  TOATE VOR FI  CUNOSCUTE>>
...CINE  STIE   ....???/

Evia

Citat din: EMIL_48 din  20 Septembrie 2008, 10:38:25
Si  eu  cunosc  mai  multe  persoane  care  au  aceste  calitati ,ori  defecte  nu  stiu  de  ce  nu
vin  aici  sa  spuna  ,nu  vor  , nu  cunosc ori.......
Daca tot  vreti  sa  faceti ceva  experente  incercati  la  IASI  < fenomenul VALENTINA> 
,pe  la  spitalul  9   si  mai  sunt  in  tara  asta  mare.....
Liberul meu  arbitru  ma  lasa  sa-mi  aleg   masa......  si  nu  numai.... :ufo:
    ,<daca  vorbesc   sunt  un  nebun  ,daca  tac  un  prost  ,,,,,cum  o  fi mai  bine????>> :rocket:
Nu mai vin pentru ca nu are rost.....
E foarte greu sa explici unui "normal"ce inseamna paranormalul....pt ca te va considera nebun iar reactia tipica este: hai sa facem teste!
Orice ai spune tu ca persoana "patzita" despre experientele tale  ei( cei care habar nu au) stiu mai bine.
Imediat dau un search , gasesc nu stiu ce text scris de cineva care a auzit de la altcineva care stia de nu stiu unde....si hop! sunt experti.
Daca te apuci sa povestesti experientele tale...esti ori nebun , ori ai probleme "sus"la etaj.
Este forate greu de inteles pentru ei ca fenomenele paranormale nu se manifesta numai la persoane educate , cu un master  , cu nu stiu ce IQ , ci si la persoanbele care sunt  agramate , fara fel si fel de universitati si la care poate ocupata de baya este  oieritul sau sapa la porumb.
Asa ca se uita pe site vad pe minunatii domni care nu au nici o calitate paranormala  , ii observa cum dau cu pietre si pleaca mai departe...

alx

#104
Citat din: EMIL_48 din  17 Septembrie 2008, 20:42:55
...Hai  sa  trecem la  lucruri  mai serioase  ....ce  zici  cum sa-ti  demonstrez eu un  lucru????ca  tu  sa  crezi   dupa  acesta  ????
alege   tu  o  varianta   de  genul  acesta.......un  loc izolat  unde  sa  fii  tu  si  inca o  persoana  ???la  o data  si  o  anume  ora  ...stabilim  astazi pentru  maine???

Citat din: alx din  17 Septembrie 2008, 21:11:22
De aceea,inainte de a face un experiment costisitor,care se poate dovedi un fiasco total,doresc o confirmare(doar pentru mine) a posibilitatilor tale.  Deci,sa stabilim acum pentru maine o modalitate de a verifica puterile tale.Astept sugestii...

ultimul post este un raspuns la invitatia pe care singur mi-ai facut-o,de a face o demonstratie "particulara",numai pentru mine...din nefericire,de atunci nu ai mai avansat in directia asta,si ai inceput cu alte abureli,pe langa subiect...
 
Citat din: EMIL_48 din  19 Septembrie 2008, 22:45:59
buna.....va   respect  si vreau  sa  nu  dezamagesc  pe  cineva .....
....DAR  in saptamana  ce  vine  trebuie   sa  ajung  fizic  la WIENA..   sa  nu  va   suparati   dar  am  sa revin  ...
deci ne respecti,nu vrei sa ne dezamagesti...dar cu toate acestea nu te tii de cuvant...trebuie sa iti amintesc ca nu eu am fost cel care a afirmat ca poate face anumite lucruri,si ca LE FACE IN PUBLIC!   eu inca astept sa discutam detaliile demonstratiei promise... :lol:   Apropo...nu TE MAI GRABESTI sa ajungi la Viena?   ca vad ca ai revenit deja...sau ESTI ACOLO, prin dedublare? :evil:

Citat din: EMIL_48 din  20 Septembrie 2008, 10:38:25
Si  eu  cunosc  mai  multe  persoane  care  au  aceste  calitati ,ori  defecte  nu  stiu  de  ce  nu
vin  aici  sa  spuna  ,nu  vor  , nu  cunosc ori.......
ori NU POT SA DEMONSTREZE ? 
In principiu,persoanele care au CU ADEVARAT astfel de puteri,nu isi fac reclama,NU LE FOLOSESC PENTRU A FACE BANI...aceste puteri sunt folosite,din cate stiu eu,pentru a accede la nivele superioare ale constiintei...de aceea sunt foarte circumspect cand apar persoane care isi declara public puterile,si incearca sa-i convinga si pe altii...
   si in plus,aici era vorba de tine,nu de altii...da te faci ca nu pricepi!

Citat din: EMIL_48 din  20 Septembrie 2008, 10:38:25
Daca tot  vreti  sa  faceti ceva  experente  incercati  la  IASI  < fenomenul VALENTINA> 
,pe  la  spitalul  9   si  mai  sunt  in  tara  asta  mare.....
despre asta vorbeam...se arunca pisoiul mort in curtea altuia...ce avem noi cu Valentina?  Nu ea a intrat aici si ne-a facut capul calendar cu puterile ei,cu dedublarea,cu hipnoza...
   in plus,aluzia la spitalul 9 ar trebui putin disecata...adica incerci sa spui ca toti cei care au astfel de puteri sunt parcati prin astfel de spitale?  Ca din cate am mai citit prin presa,pe la spitalele astea e internat si Napoleon,tot felul de regi si de imparati...unii care se considera zei...etc...
    si se impune si o intrebare...ai trecut si tu pe acolo?

Citat din: EMIL_48 din  20 Septembrie 2008, 10:55:08
Comunicarile  maicutei  VERONICA  care  au  fost  facute  publice  dupa 50  de  ani   ....  poate  ca  trebuie  sa  mai treca un  timp  si pentru  noi......inca  nu  suntem   pregatiti pentru   urmatorul pas..
<  DAR  IN  VREMURILE DIN  URMA  TOATE VOR FI  CUNOSCUTE>>
...CINE  STIE   ....???/
am mai zis si o mai spun:cand vii pe un astfel de forum,si incepi sa spui ce tare esti tu...si ce puteri ai...nu te poti astepta ca lumea sa te creada doar pentru ca o spui tu...iar cand folosesti ca argumente tot puterile altora...ce sa mai zic?
   in plus,afirmatia din urma mi se pare o "secventa" dintr-o predica a unor sectanti...care asteapta sa le pice para malaiata in gura...




Citat din: Evia din  20 Septembrie 2008, 06:57:00
Ma si miram de ce nu scriu mai scriu aici cei deosebiti sau anormali.....acum nu o mai fac.Stiu ca existati VOI! Din nefericire....pretutindeni.....
  :x

@Evia
   nu te grabi SA ARUNCI CU PIETRE!  inainte de toate,defineste  : "deosebiti"  si  "anormali" :evil:

Citat din: Evia din  20 Septembrie 2008, 11:11:18
Nu mai vin pentru ca nu are rost.....

de ce nu mai are rost? si-au dat cumva seama ca pe forumul asta NU s-a rasturnat caruta cu prosti?

Citat din: Evia din  20 Septembrie 2008, 11:11:18
E foarte greu sa explici unui "normal"ce inseamna paranormalul....pt ca te va considera nebun iar reactia tipica este: hai sa facem teste!
a...deci "crede si nu cerceta!"??????????????
asta nu-mi convine...eu nu cumpar blana ursului din padure... :evil:

Citat din: Evia din  20 Septembrie 2008, 11:11:18
Asa ca se uita pe site vad pe minunatii domni care nu au nici o calitate paranormala  , ii observa cum dau cu pietre si pleaca mai departe...

a...deci aici e problema?  ca nu suntem noi aia care sa stam cu limba scoasa si cu urechile ciulite la toate ineptiile declarate de acesti "domni"? 
   
deci evia(tanti sau domnu?...ca dupa profil esti cam asexuata...eu vroiam sa-ti spun "minunata doamna"...),forumul asta nu e facut pentru publicitatea unora...si daca ne ocupam de studiul fenomenelor OZN,asta nu inseamna ca suntem CREDULI!  Mai ales ca cei care se ocupa de studiul acestor fenomene sunt discreditati masiv...deci EU personal nu voi accepta nimic cu ochii inchisi,si in mod sigur doresc demonstratii ale afirmatiilor facute!

deci concluziile care se pot trage pana acum sunt:  Emil_48 vorbeste deocamdata doar ca sa sune,eventual face ceva teste...
                                                                     Evia are nevoie de niste dusuri foarte reci...sa se trezeasca la realitate!

     my opinion...alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."