Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Dedublare?

Creat de StarDust, 12 Ianuarie 2008, 16:03:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

Citat din: Shadowman din  18 Septembrie 2008, 17:29:10
[...]  Eu as schimba scenariul.In loc sa scrie pe o foaie de hirtie,subiectul sa apese un buton al unei imprimante conectate la un calculator,calculator care sa selecteze aleator un cuvint (sau mai multe...),o cifra sau o imagine din 1000-10000 (un exemplu). [...]

Programul care va genera numerele sã fie open-source (eventual sã fie inspectat codul înainte ºi apoi compilat). Iar programul sã fie executat de pe un disc (read-only). Ca sã evitãm orice dubiu.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

basesco

...eventual sa se asambleze calculatorul pe piese in ultima jumatate de ora dinaintea experimentului...

Kymosabe

#77
Capacitãþile extrasenzoriale ale lui Emil se înscriu în aºa numitul fenomen de Remote Viewing (vedere la distanþã) , folosit  de CIA ºi KGB în timpul rãzboiului rece .
Aºa cã nu este nevoie de niciun experiment complicat sau de vreo aparaturã costisitoare .
Un KGB-ist inteligent, pentru a-i proba capacitãþile, i-ar fi  cerut lui Emil sã deseneze, de exemplu, planul unei unitãti militare sovietice secrete .
Aºa cã ALX, cel mai simplu ar fi sã îi ceri lui Emil sã îþi deseneze planul casei/apartamentului în care locuieºti . :wink:
Dacã Emil are probleme de orientare în spaþiu pe timpul dedublãrii /concentrãrii , îl poþi ajuta, trimiþãndu-i în privat adresa ta exactã  . :lol:
Presupun cã Emil nu va avea timp sã îþi facã o vizitã FIZICà aºa cã va trebui deci sã îºi punã toatã încrederea doar în capacitãþile sale PARANORMALE .
Simplu, NU? :lol:

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

#78
Citat din: EMIL_48 din  16 Septembrie 2008, 21:38:31
am  fost  in  stare  de  dedublare  in  CHINA ...de   2  ori  in   cateva  locuri  foarte  frumoase  si  benefice  .

Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Capacitãþile extrasenzoriale ale lui Emil se înscriu în aºa numitul fenomen de Remote Viewing
Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Dacã Emil are probleme de orientare în spaþiu pe timpul dedublãrii /concentrãrii

"Remote Viewing (RV) refers to the attempt to gather information about a distant or unseen target using paranormal means or extra-sensory perception. Typically a remote viewer is expected to give information about an object that is hidden from physical view and separated at some distance." 
 http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_viewing

"Dedublarea astralã (sau cãlãtoria astralã) este un subiect legat de Ezoterism ºi Paranormal - Este o experinþã extracorporalã obþinutã fie în starea de veghe, fie prin visare lucidã sau prin meditaþie profundã. Conceptul de Dedublare astralã presupune existenþa unui alt corp, separat de corpul fizic, capabil sã cãlãtoreascã în planuri nefizice ale existenþei. De obicei aceste planuri sunt denumite Astral, Eteric, sau Spiritual." 
http://ro.wikipedia.org/wiki/Dedublare_astral%C4%83


deci Emil_48 afirma ca este capabil de dedublare. iar tu Kymosabe,ca de obicei,vii si dai verdictul:remote viewing.
    dar hotaraste-te,pentru ca remote viewing nu este tot una cu dedublarea,iar tu folosesti ambii termeni in acelasi context...

in plus,emil a afirmat ca el a vizitat locuri frumoase,nu ca ar fi capabil sa vada anumite lucruri la cerere...dar poate ca nu am inteles eu bine...

Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Un KGB-ist inteligent, pentru a-i proba capacitãþile, i-ar fi  cerut lui Emil sã deseneze, de exemplu, planul unei unitãti militare sovietice secrete .
eu nu sunt KGB-ist...insa tu se pare ca mai stii cate una-alta...oare de unde?


Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Aºa cã ALX, cel mai simplu ar fi sã îi ceri lui Emil sã îþi deseneze planul casei/apartamentului în care locuieºti . :wink:
Dacã Emil are probleme de orientare în spaþiu pe timpul dedublãrii /concentrãrii , îl poþi ajuta, trimiþãndu-i în privat adresa ta exactã  . :lol:
Presupun cã Emil nu va avea timp sã îþi facã o vizitã FIZICà aºa cã va trebui deci sã îºi punã toatã încrederea doar în capacitãþile sale PARANORMALE .
Simplu, NU? :lol:



cam prea simplu...si fara nici o relevanta stiintifica...eu am propus un experiment care se poate face in mediu controlat,sub supraveghere,iar rezultatele acestuia sa aiba o anumita relevanta...dar cum eu nu sunt acel kgb-ist "inteligent",a trebuit sa vii tu si sa propui o metoda care e la mintea cocosului :lol:,dar nu are nici o valoare stiintifica... :-D...ce sa-i faci... :-D atata stii...atata poti! :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Kymosabe

În termeni pseudo-ºtiinþifici capacitãþile lui Emil se înscriu la fenomenul de remote viewing , iar din punct de vedere ezoteric este vorbã de cãlãtorie astralã .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:55:18
În termeni pseudo-ºtiinþifici

diferenta intre noi e ca eu vorbesc de stiinta...iar tu...de kgb... :evil:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

oricum,se pare ca ne agitam degeaba...Emil_48  nu a binevoit sa raspunda invitatiei mele nici ieri,nici astazi...deci pana cand nu voi primi un raspuns DE LA EL legat de propunerea pe care am facut-o,consider aceasta vorbarie inutila si fara relevanta,deci nu voi mai posta in acest topic...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Kymosabe

Citat din: alx din  16 Septembrie 2008, 22:02:15
...deci PROPUN:   
       sa stabilim impreuna un loc unde tu stii ca poti sa ''mergi'',iar acolo,la o data si o ora precisa,te va astepta cineva.tu trebuie sa ne spui cine e acolo,cum e imbracat,ce face,etc.

Alx , acelaºi experiment l-ai propus ºi tu doar cã era mai complicat . :lol:
Eu l-am simplificat . :lol:
DAR CE SÃ-I FACI , TU EªTI UN OM DE ªTIINÞÃ , EU NU . :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Shadowman

#83
 
Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Capacitãþile extrasenzoriale ale lui Emil se înscriu în aºa numitul fenomen de Remote Viewing (vedere la distanþã) , folosit  de CIA ºi KGB în timpul rãzboiului rece .
Aºa cã nu este nevoie de niciun experiment complicat sau de vreo aparaturã costisitoare .

Ma citez :

Citat din: Shadowman din  17 Septembrie 2008, 17:10:36
   Aici e vorba de tine,Emil_48...Tu trebuie sa demonstrezi.Una e sa spui ca te dedublezi si ajungi in China ( ar fi bine sa explici chiar tu termenul de dedublare...)
Asteptam raspuns. Sa ne lamureasca daca e vorba de dedublare sau vedere la distanta...

Il citez pe Emil_48 :
"dupa  aceasta  intalnire am  fost  in  stare  de  dedublare  in  CHINA ...de   2  ori  in   cateva  locuri  foarte  frumoase  si  benefice  .
 ...este  foarte  frumos  si  placut sa   calatoresti asa  ...numai  cine a  calatorit poate sa  inteleaga,  o stare  de   beatitudine  si  de  multumire  te   copleseste  ,greu  de explicat...
"
(  http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1592.msg37594.html#msg37594  )

 A calatorit cu gindul,cu "ochiul mintii" sau cu "corpul astral"...? Ce-a vazut in timpul calatoriei pina sa ajunga in China ? Cum s-a deplasat ? Pe unde ? In aer, pe apa,pe ( prin ) pamint...? Si cum s-a intors din calatorie...? S-a teleportat, a spus "hocus-pocus" , a zburat dind din aripi,in fuga,inot sau  s-a urcat in avion...?
  Astept raspuns...


LE : Citez : " in   cateva  locuri  foarte  frumoase  si  benefice ."

Benefice la ce ? La reumatism,la plamini,la ficat...? Explica-mi,te rog...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Kymosabe

Citat din: EMIL_48 din  16 Septembrie 2008, 21:38:31
.. nu  putem  patrunde  undeva  daca  nu  esti   pregatit  nu  ai  o   anume  vibratie  si poate    o  anume  karma...

Deci d.p.d.v teoretic experimentul meu este posibil. :wink:
Trebuie doar un pic de antrenament , o karma pozitivã , iar tu ºi ALX sã fiþi ,,pe aceeaºi frecvenþã de undã'' .   :wink: :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Shadowman

#85
Citat din: EMIL_48 din  16 Septembrie 2008, 21:38:31
..la  cateva  zile  dupa intanlirea  avuta  , am  incercat  din  nou  ,in  acelasi  loc  dar  ....nimic  nu  mai  era  ...
..dupa  aceasta  intanlire am  fost  in  stare  de  dedublare  in  CHINA ...de   2  ori  in   cateva  locuri  foarte  frumoase  si  benefice  .

In ce an ai calatorit in China ? Si cum ti-ai dat seama ,in starea de dedublare in care erai, ca te afli in China...? Banuiesc ca nu cunosti limba chineza ,ca sa-ti fi dat seama ca locurile erau in China...Sau ai gasit inscriptii scrise in romaneste "Bine ati venit in China " ? Mai stii numele localitatii ? Sau era undeva prin creierii muntilor,unde nu era tipenie de om ? Ai intilnit persoane in calatoria ta ? Vorbeau chineza,romana sau comunicati prin semne,ori telepatic ? :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Nox

#86
Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Capacitãþile extrasenzoriale ale lui Emil se înscriu în aºa numitul fenomen de Remote Viewing (vedere la distanþã) , folosit  de CIA ºi KGB în timpul rãzboiului rece .
Aºa cã nu este nevoie de niciun experiment complicat sau de vreo aparaturã costisitoare .
Un KGB-ist inteligent, pentru a-i proba capacitãþile, i-ar fi  cerut lui Emil sã deseneze, de exemplu, planul unei unitãti militare sovietice secrete .

Îmi pare rãu, dar dacã cineva pune botul fãrã sã clipeascã la tot ceea ce zice un serviciu care se ocupã de intelligence pot sã zic tot fãrã sã clipesc cã e naiv. (mai ales la o informaþie lansatã în timpul unui rãzboi)

Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Aºa cã ALX, cel mai simplu ar fi sã îi ceri lui Emil sã îþi deseneze planul casei/apartamentului în care locuieºti .

Experimentul tãu nu e bun cã poate fi compromis uºor.

Citat din: Kymosabe din  18 Septembrie 2008, 19:35:23
Simplu, NU? :lol:

Nu, nu e simplu.


Acum revenind la subiect, îl aºteptãm pe EMIL_48 sã rãspundã. Dar cred cã aºteptãm degeaba.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kymosabe

#87
Citat din: bluemoon8520 din  19 Septembrie 2008, 01:00:39
Îmi pare rãu, dar dacã cineva pune botul fãrã sã clipeascã la tot ceea ce zice un serviciu care se ocupã de intelligence pot sã zic tot fãrã sã clipesc cã e naiv.

Nu sunt naiv. :lol:
Pentru mine pãcãlicii folosiþi de CIA , KGB , WC , s.a.m.d nu sunt cu nimic mai presuºi decît Mama Omida sau oricare alt clarvãzãtor sau voiajor astral . :lol:

Citat din: bluemoon8520 din  19 Septembrie 2008, 01:00:39
Experimentul tãu nu e bun cã poate fi compromis uºor.

Asta trebuia sã spui atunci când ALX a propus primul acest experiment .  :wink:
Eu nu am fãcut , repet, decât sã îl simplific.
Apropo, experimentul propus de mine este compromis în ce fel , detaliazã puþin . :-D


Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Nox

Citat din: Kymosabe din  19 Septembrie 2008, 01:14:18
Nu sunt naiv. :lol:
Pentru mine pãcãlicii folosiþi de CIA , KGB , WC , s.a.m.d nu sunt cu nimic mai presuºi decît Mama Omida sau oricare alt clarvãzãtor sau voiajor astral . :lol:

E bine atunci. Oricum pãstrez observaþia ca o nota bene.

Citat din: Kymosabe din  19 Septembrie 2008, 01:14:18
Asta trebuia sã  spui atunci când ALX a propus primul acest experiment .  :wink:
Eu nu am fãcut , repet, decât sã îl simplific.
Apropo, experimentul propus de mine este compromis în ce fel , detaliazã puþin . :-D

Citat din: Kymosabe din  19 Septembrie 2008, 01:14:18
Aºa cã ALX, cel mai simplu ar fi sã îi ceri lui Emil sã îþi deseneze planul casei/apartamentului în care locuieºti .
Dacã Emil are probleme de orientare în spaþiu pe timpul dedublãrii /concentrãrii , îl poþi ajuta, trimiþãndu-i în privat adresa ta exactã 


Pãi în casa/apartamentul lui alx or fi intrat zeci de persoane, care persoane cunosc alte zeci de persoane, º.a.m.d. Deci probabilitatea ca experimentul sã fie compromis creºte exponenþial cu nr de persoane care au fost în casa/apartamentul lui alx ºi (direct proporþional) cu vechimea casei/apartamentului lui alex. Plus cã România e micã. c.c.t.d
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kymosabe

#89
Citat din: bluemoon8520 din  19 Septembrie 2008, 01:23:40
Pãi în casa/apartamentul lui alx or fi intrat zeci de persoane, care persoane cunosc alte zeci de persoane, º.a.m.d. Deci probabilitatea ca experimentul sã fie compromis creºte exponenþial cu nr de persoane care au fost în casa/apartamentul lui alx ºi (direct proporþional) cu vechimea casei/apartamentului lui alex. Plus cã România e micã. c.c.t.d

Blue , las-o-n sânge. :lol:
Tu, ca moderator al acestui forum ai posibilitatea sã afli din ce oraº este fiecare utilizator.ªi cu siguranþa ALX ºi Emil nu împart acelaºi oraº .
Iar probabilitatea cã Emil sã cunoascã planul casei lui ALX este aproape zero .

PS Ceea ce spui tu îmi aduce aminte de orele de matematicã : probabilitãþi, combinaþii ºi variabile . :lol:




Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)