Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Dumnezeu dat in judecata

Creat de loreley, 10 Iulie 2007, 21:46:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

loreley

         
         Scuze,dar  n-am stiut  unde sa   pun asa ceva :-D

N.U.P. PENTRU DUMNEZEU PENTRU CÃ NU ARE DOMICILIU

   
  Dosarul în care Dumnezeu a fost dat în judecatã de un deþinut din Timiºoara a fost clasat de procurori, care au dispus neînceperea urmãririi penale. Argumentul procurorilor: Creatorul nu este o persoanã realã ºi nu are domiciliu. În 2005, Pavel Mircea, condamnat la 20 de ani de puºcãrie pentru omor, l-a dat în judecatã pe Dumnezeu pentru cã nu l-a apãrat de cele rele, aºa cum s-a spus la Botez, ºi l-a lãsat pradã Satanei, care l-a împins la omor. Mai mult decât atât, deþinutul l-a acuzat pe Creator de luare mitã ºi înºelãciune ºi i-a cerut înapoi banii cheltuiþi pe lumânãri ºi slujbe, pentru cã nu au avut niciun efect.

Aceasta nu este singura plângere ieºitã din comun formulatã de deþinuþi. Ele sunt folosite mai mult ca pretext sã mai iasã din penitenciar.   

Antena 3



Marius MMG

Citat din: loreley din  10 Iulie 2007, 21:46:44
         
         Scuze,dar  n-am stiut  unde sa   pun asa ceva :-D

N.U.P. PENTRU DUMNEZEU PENTRU CÃ NU ARE DOMICILIU

   
  Dosarul în care Dumnezeu a fost dat în judecatã de un deþinut din Timiºoara a fost clasat de procurori, care au dispus neînceperea urmãririi penale. Argumentul procurorilor: Creatorul nu este o persoanã realã ºi nu are domiciliu. În 2005, Pavel Mircea, condamnat la 20 de ani de puºcãrie pentru omor, l-a dat în judecatã pe Dumnezeu pentru cã nu l-a apãrat de cele rele, aºa cum s-a spus la Botez, ºi l-a lãsat pradã Satanei, care l-a împins la omor. Mai mult decât atât, deþinutul l-a acuzat pe Creator de luare mitã ºi înºelãciune ºi i-a cerut înapoi banii cheltuiþi pe lumânãri ºi slujbe, pentru cã nu au avut niciun efect.

Aceasta nu este singura plângere ieºitã din comun formulatã de deþinuþi. Ele sunt folosite mai mult ca pretext sã mai iasã din penitenciar.   

Antena 3



Ha ha... ce face omul de plictiaseala

alx

Citat din: loreley din  10 Iulie 2007, 21:46:44
         
         Scuze,dar  n-am stiut  unde sa   pun asa ceva :-D


  pagina comica...dar daca ma intrebi pe mine,mai bine lasai subiectul acolo unde l-ai gasit...pe acel site de ''profesionisti''...nu stiu daca astfel de subiecte isi au locul aici...si asa planeaza destule suspiciuni asupra noastra(vorbesc de cei care vor sa afle adevarul),ca sa nu mai dam si noi motive de barfa...parerea mea...fara suparare!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

calinahanna

Cand dracul n-are de ce rade, il face pe hotz judecator...

Anna

#5
http://www.antena3.ro/Reclamantul-lui-Dumnezeu-asteapta-2-milioane-de-euro-de-la-Biserica-(VIDEO)_act_35724.html
completare:
"Unde eºti tu, Þepeº Doamne,/ Ca, punând mâna pe ei,/ Sã-i împarþi în douã cete: în nebuni ºi în miºei./ ªi în douã temniþi large cu de-a sila sã-i aduni,/ Sã dai foc la puºcãrie ºi la casa de nebuni!"  :evil:

lylyt_ice

  Bine,si de ce nu l-a dat pe satan in judecata(?)pentru ca el l-a ispitit...?DUMNEZEU, i-a acordat sansa sa aleaga intre bine si rau !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Arckadii

Lasati mai omul in pace:)
E si el necajit... Bineinteles ca satan l-a ispitit dar nu cred ca e de condamnat omul pentru intentia de a-L da pe Dumnezeu in judecata.


Ark

Protector

 Daca aveti timp si aveti chef sa va enervati pe biserica ortodoxa puteti citi : www.sfaturiortodoxe.ro/ozn.htm        :martiansad:

xennon_2000

Chiar comica faza!!!! :lol: :lol:
si cine este oare avocatul Domnului? :lol:

romulus

----Cu siguranta ca omul a scris acea petritie la caterinca, sa vorbeasca lumea de el .
----Cred ca noi  n-ar trebui sa-i dam  atata atentie, fie chiar si pentru asta :...."Sa nu iei in desert numele Domnului tau..!."
----Howgh .
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

HAWK

Daca Dumnezeu nu are domiciliu de ce I-l cautam in biserica care,cu totii stim,este casa Domnului ?

lylyt_ice

 Da, ai dreptate ...Biserica, este Casa Lui DUMNEZEU...Stii tu poate adresa exacta ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?