Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Posibil OZN... Volovat, Suceava, ProTV 24 iunie 2007

Creat de spooky, 28 Iunie 2007, 21:21:03

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Intr-o inregistrare primita pe www.PROTV.ro arata cum un cal este ucis in bataie... in fundal, pare sa apara un OZN... sau o fi o baliza antitrepidatii (sau cum se cheama)

http://www.youtube.com/v/4e6ZNEDt2kU


http://www.protv.ro/stiri/social/imagini-socante-primite-pe-www-protv-ro-un-cal-ucis-in-bataie.html
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

#1
Saracul animal.Acei indivizi ar merita inchisoare pentru multi ani.
Intr-adevar apare sa fie un OZN in acea secventa dar rezolutia pare foarte proasta.Spooky eu cred ca tu ai acel film intr-o rezolutie mai buna decat ce se vede pe youtube.Poate ca ai trebui sa-l dai colegului nostru ''alx'' sa puna putin zoom pe film ca are aparatura necesara sa o faca si se pricepe.Cine stie ce caz a facut acel cal dar nu merita sa fie chinuit intr-un asemenea hal.Poate ca animalul a simtit ceva ''out of this world'' si s-a speriat.Sa fie oare motivul de a fost batut si chinuit?Poate ca nu are nici o legatura.Oricum groaznic sa vezi asemenea imagini si trist sa vezi cum unii oameni a-si trateaza propriile lor animale. :|

Anna

Jackie din pacate scenele au fost filmate cu un telefon deci....rezolutie mai buna nu se poate. Fii sigur ca daca ar fi existat o inregistrare mai buna spooky ar fi intrat in posesia ei.
altceva referitor la caz: balizele antitrepidatie se folosesc in domeniul maritim pe la ancorare....nu stiu daca sunt si prin aer astfel de dispozitive si ce scop au.
daca e un ozn...cu siguranta s-a oprit sa vada si el cat de timpiti sunt unii oameni pe planeta asta si sigur nu mai vine repede prin sistemul nostru solar.  :lol:
se poate sa fie si un balon meteorologic...desi e cam inchis la culoare si cam maricel dar nu este exclus.  :roll: :ufo:
http://www.inmh.ro/index.php?id=117
http://www.inmh.ro/index.php?id=118
baloanele meteo sunt deschise la culoare iar asta pare a fi de culoare inchisa ...desi avand in vedere ca filmarea e de slaba calitate si soarele puternic e posibil sa fie un defect de camera ce a modificat in gri spre negru culoarea balonului.

Nox

Citat din: Anna din  28 Iunie 2007, 22:52:49
altceva referitor la caz: balizele antitrepidatie se folosesc in domeniul maritim pe la ancorare....nu stiu daca sunt si prin aer astfel de dispozitive si ce scop au.

Cred ca se referea la balize de semnalizare agatate pe cablurile de inalta tensiune, dar din cate stiu eu acelea sunt de culoare rosie si/sau alba.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jackie28t

#4
Citat din: Anna din  28 Iunie 2007, 22:52:49
Jackie din pacate scenele au fost filmate cu un telefon deci....rezolutie mai buna nu se poate.
Buna Anna.
De unde stii ca secventa a fost filmata cu un telefon mobil? Am omis unde s-a precizat acest lucru? :roll:
Daca sunt imagini luate cu un telefon mobil atunci sanse mari sa fie doar ceva banal.

Nox

Din cate observ acolo bate vantul (si dupa intensitatea zgomotului are viteza destul de mare), iar acel punct pare a fi "fix" deci nu cred ca e balon meteorologic.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Deanna

Se stie ca in multe cazuri de aparitii OZN animalele devin agitate,poate de aceea calul a refuzat sa traga caruta si si-a gasit acel sfirsit groaznic.Stapinii calului merita sa fie vinati de ET cum sint animalele din Brazilia de chupacabra.
Mie mi se pare ca obiectul si-a schimbat luminozitatea la un moment dat si nu-mi dau seama daca a fost vint ca sa pluteasca sus-jos ca in cazul unei balize,oricum o baliza e fixata mai bine si nu cred ca ar fi facut asemenea miscari.

Anna

Citat din: Deanna din  28 Iunie 2007, 23:20:07
Se stie ca in multe cazuri de aparitii OZN animalele devin agitate,poate de aceea calul a refuzat sa traga caruta si si-a gasit acel sfirsit groaznic.
bine punctat deanna...numai ca tot ce se poate ca animalul sa fi refuzat sa mearga pentru ca era pur si simplu flamand obosit si bolnav.
de multe ori aparitia unui ufo afecteaza atat animalele cat si oamenii inducandu-le o stare de spaima. ori persoanele implicate in eveniment nu prea par sa manifeste acest lucru  :roll:
@jackie
am inteles de la stiri ca e filmat cu un telefon.

Nox

Citat din: Deanna din  28 Iunie 2007, 23:20:07
nu-mi dau seama daca a fost vint ca sa pluteasca sus-jos ca in cazul unei balize,oricum o baliza e fixata mai bine si nu cred ca ar fi facut asemenea miscari.

Uita-te la vegetatie ce fel se misca in bataia vantului...care este pe directia stanga-dreapta (?!) dar obiectul nu se misca.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Yagg

Aºtia ar trebui puºi sã tragã cãruþa ºi sã îi biciueºti pânã cad pe jos. Inaceptabil aºa ceva în zilele noastre. Ar trebui potcoviþi ºi aruncaþi în puºcãrie nebunii ãºtia, ca altceva nu sunt. Interesantã capturã video, dar aº fi preferat sã fie fãcutã în alte ipostaze. Sã îi ia extrabãieþii ºi sã le facã niºte teste directe ... nu ne supãrãm, probabil altceva decât alcool nu ar putea extrage din ei, dar ar extrage ca petrolul...

Kymosabe

Imi pare rau daca va dezamagesc insa ceea ce apare in imagine nu e un OZN .
Daca ati fi fost atenti v-ati fi dat seama ca filmarea se face din masina , iar ceea ce apare in imagine e doar ceva ce se afla pe parbrizul  sau geamul masinii. :-D
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

#11
Imaginea de pe situl PROTV-ului e mult mai clara si se vede bine acest lucru . :-o
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#12
Pai vazusem secventa de pe youtube unde a postat spooky si observ ca nu are sonor.
Acum tocmai am vizionat filmul direct de pe website'ul PROTV si intr-adevar rezolutia este mai buna.
Nu cred ca filmarea a fost facuta cu un telefon mobil.Dar tot ce este posibil.

Citat din: Anna din  28 Iunie 2007, 23:25:49
@jackie
am inteles de la stiri ca e filmat cu un telefon.
Anna,
in secventa de pe PROTV nu spune ca a fost filmat cu un telefon mobil.Te referi ca s-a spus defapt acest lucru cand a dat stirea la TV si ai vazut LIVE?Explica-mi te rog ca nu inteleg. :roll:

Citat din: kymosabe din  29 Iunie 2007, 00:01:27
Imi pare rau daca va dezamagesc insa ceea ce apare in imagine nu e un OZN .
Daca ati fi fost atenti v-ati fi dat seama ca filmarea se face din masina , iar ceea ce apare in imagine e doar ceva ce se afla pe parbrizul  sau geamul masinii. :-D

kymosabe,
Nu te contrazic tot ce este posibil.Dar te rog daca esti amabil arata-ne si noua unde se vede ca filmarea a fost facuta din masina prin parbriz?
Eu unul nu am observat acest lucru.

Nox

#13
Citat din: kymosabe din  29 Iunie 2007, 00:01:27
Imi pare rau daca va dezamagesc insa ceea ce apare in imagine nu e un OZN .
Daca ati fi fost atenti v-ati fi dat seama ca filmarea se face din masina , iar ceea ce apare in imagine e doar ceva ce se afla pe parbrizul  sau geamul masinii. :-D

Serios....si vantul de ce se aude?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kymosabe

Filmarea se face prin partea din spate  a masinii , iar la un moment dat ,in partea de jos ,  apare un fundal negru care dupa mine e bancheta din spate .
Apoi unghiul de filmare , lasa impresia ca cel care filmeaza sta jos (asta daca nu cumva cel care filma statea in mijlocul drumului in fund cu telefonul in mana . :lol:)
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)