Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O experienta ...

Creat de klingonianul mascat, 19 Mai 2013, 09:49:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

Noapte buna!

Nox

Citat din: Xanadron din  22 Mai 2013, 17:46:45
Ai - partial - dreptate si tu, Padme. Dar numai partial, fiindca cel putin 50% din "subiecti" au dat pe goarna probleme de genul mentionat la destul timp dupa ce-au devenit RUFOn-isti.

Eşti un foarte fin observator... :)

Citat
Explicatii ar fi destule, dar nu cred sa fie locul lor aici si-acum – iluzia stiintei accesibile (si devenita plicticoasa implicit) construita pe tsunami-ul de gadgeturi din ultima vreme fiind doar una din ele.
Cea mai importanta ramine insa (parerea mea) o DIRECTIONARE subtila a Turmei taman in directia asta. 8-)

Atunci trebuie să stabilim un timp şi un loc... la o bere.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

horia2008

Citat din: abyss din  22 Mai 2013, 23:01:50
Noapte buna!
Somn usor si, desigur, vise placute! :-)



uforever

CitatNu cred ca asta e sensul postarii lui zen - ci o subliniere a coincidentei ca oameni cu experiente similare

E, m-am prins, dar avand in vedere ca Domnu' Zen e asa scump la "barfa" in ultimul timp, l-am prins nitel in corzi, "meciurile" cu dansul sunt intotdeauna constructive, d'aia-l simpatizam, nu? 8-)

Citatpot sa spun ca avem membri cu o imaginatie foarte bogata ceea ce e foarte bine

Aliosa, Aliosa, tu nu ti-ai luat-o pe coaja serios de la vreo "umbra" d-asta, e singura explicatie pentru care "vorbesti" asa relaxat "about this". E nasol ma prietene cand nu te poti odihni, mai nasol devine dimineata cand tre' sa-ti onorezi angajamentele, esti mult prea relaxat pentru a fi o potentiala "victima" a acestui gen de entitate, fie ea si o proiectie a mintii.

p.s. O noapte frumoasa si furtunoasa in acelasi timp abyss.


SLEAH19

#94
 Topicul s-a ,,accelarat,, , părerea mea, pentru că acest fenomen de la care s-a plecat , sleep paralysis , este foarte prezent mai ales la vârstă adolescentă , nu discutăm multele  cauze ci doar efectele care bagă lumea în boală şi de acolo avalanşa de mărturisiri probabil în căutarea de explicaţii.
Este  de fapt o stare de între somn şi starea de veghe . Muşchii sunt total relaxati şi din cauza asta apare senzaţia de paralizie totală . De fapt nici măcar ochii nu îi ai deschişi . Totul se întâmplă doar în mintea ta .

Cât despre  reacţia şi schimbul de energie prin fica în faţa unei haite de câini nu ştiu ce să spun dar am participat de câteva ori la vânătoare de mistreţi şi la începuturi fiind singur în stand , când auzeam huruitul copitelor turmei bezmetice şi furioase  cum se îndrepta către mine, instinctiv mi se ridica părul şi simţeam fiorul rece pe toată coloana vertebrală.
Credeam atunci că reacţia asta reflexă cu ridicatul părului în cap o moştenim din ancestral de la strămoşii noştrii care vânau pentru supravieţuire, luptându-se cu arme rudimentare parte în parte cu tot felul de fiare periculoase.

Eu aş dori să ,,decelerăm,, acum sau cu altă ocazie pe topicul ,,Forţelor malefice,, , analizând câteva cazuri de atacuri psiho/energetice cu flux negativ de energie , sau cazuri de atacuri cu entităţi ,,trimise,, către o ţintă, cazuri de persoane ,,legate,, pe viaţă în angajamente pe care nu şi le-au dorit şi după ce le dezbrăcăm , poate  constatăm că măcar unul ar putea fi catalogat ca ,,Forţă Malefică,,

                                                                          În rest vă doresc şi eu nopţi liniştite, ...fără vise !
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

andrei

  Din cate am reusit eu sa aflu pana acum,nu cred ca sunt arhontii.Sunt cu totul alceva.Am inteles ca nu interactioneaza cu lumea asta decat daca au un anumit interes.Pare-se ca pot face foarte mult rau daca vor sau daca au interesul,altfel nu prea prezentam interes pentru ei de nici un fel.Mai decraba se pare ca au un fel de razboi cu alte entitati.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

fiulploii

Citat din: antrenor din  22 Mai 2013, 18:55:00
..am surprins din copy-pastul lui abyss urmatoarele "afirmatii" care pot constitui numitorul comun si anume:

De fapt, fenomenul extracorporalizării este atât de normal, încât poate fi semnul următorului pas al evoluţiei conştiinţei noastre. Poate, în viitor, conştiinţa noastră va fi prezentă nu numai în starea de veghe a trupului fizic, ci chiar şi în afara ei.


Esenţa stării de fază (vis lucid şi proiecţie astrală) constă în faptul că o persoană, pe deplin conştientă, realizează că şi-a părăsit corpul fizic, despre care doar îşi aduce aminte şi pe care nu-l mai simte în vreun fel. În schimb, se descoperă, pe sine însăşi, într-un spaţiu care este la fel de realistic, raportat la percepţii şi structură, dar în care experimentează senzaţii cu mult mai intense decât cele din starea de veghe."


Coroborate ele exprima ceea ce am subliniat ingrosat in textele extrase .
Sunt de acord cu ceea ce spui si nu am nimic de comentat decat eventual ''  'om trai si 'om vedea ''

Citat din: alx din  22 Mai 2013, 18:57:33
@fiulploii
Cum sa-ti spun pe sleau? Nu stiu cum,asa ca o sa o fac...direct: iepurele e de mult mancat,gatit la microunde si servit in farfurie!

In rest,nu pot spune in acest moment decat ca eu personal nu astept ceva special de la topicul asta...pentru ca asa ceva nu prea ar mai fi posibil...
Restul e...can-can.

PS  aplicarea anumitor tehnici de catre domnia ta pe subsemnatul ar putea da roade...intr-o alta viata!  :D
Ma simt dator sa iti raspund in acelasi mod ..direct :
     1- daca ai fi scris ca iepurele a fost servit pe farfurie si nu in farfurie as fi zis : Sa-ti fie de bine !
     2- daca tot ne-ai aratat urma iepurelui aici pe forum si lumea a sarit care mai de care cu diverse explicatii si daca intr-adevar ai fi avut raspunsurile alea de la atatea topicuri initiate in doi peri sunt convins ca te-ai fi simtit obligat moralmente sa ne impartasesti si noua raspunsurile, nu ne-ai fi lasat cu ochii pierduti in zare dupa poalele zanei disparute-n in zgomot de motoare si scapand la abureala un maldar de bobine capacitoare mai mult sau mai putin luminiscente  8-)
     3- varianta de can-can pentru inviorarea sau testarea forumului a fost discutata in cazul altor useri si eu cel putin, o resping apriori ca fiind nefondata in cazul tau. Ma insel?
     4- replica la P.S.-ul Domniei Tale : ma simt onorat de nivelul de inteligenta pe care mi-l atribui si promit ca voi incerca sa il onorez cum se cuvine. Daca voi reusi se va vedea . daca nu acum atunci poate .. intr-o alta viata !  :lol:

Citat din: andrei din  22 Mai 2013, 21:26:09
   Va sa zica nu a auzit nimeni de Umbre,sau cine a auzit nu vrea sa spuna! :-D :-D
   Pe bune Umbrele cica ar exista.Sunt cele mai puternice entitati care pot sa interactioneze cu lumea noastra,si se zice ca isi cam fac de cap,fara sa tin  cont de niciun fel de ierarhii divine.Se zice ca atunci cand isi doresc ceva iau fara sa tina cont de zei sau demoni,oricat de puternici sunt ei.
  ..
Nu forta usi deschise  :-D  Daca vreo usa iti pare inchisa e pentru ca nu ai ''cheia'' necesara . Parerea mea..criptica  :lol:  Poftim de mai intelege ceva  :-D

Citat din: SLEAH19 din  23 Mai 2013, 00:34:38

Eu aş dori să ,,decelerăm,, acum sau cu altă ocazie pe topicul ,,Forţelor malefice,, , analizând câteva cazuri de atacuri psiho/energetice cu flux negativ de energie , sau cazuri de atacuri cu entităţi ,,trimise,, către o ţintă, cazuri de persoane ,,legate,, pe viaţă în angajamente pe care nu şi le-au dorit şi după ce le dezbrăcăm , poate  constatăm că măcar unul ar putea fi catalogat ca ,,Forţă Malefică,,

Esti amabil sa expui vreun caz ori poate doua ? Merci anticipat.

Noapte buna .. cu vise din belsug  :lol:

classic

Citat din: andrei din  23 Mai 2013, 01:13:40
  Din cate am reusit eu sa aflu pana acum,nu cred ca sunt arhontii.Sunt cu totul alceva
Cred ca seamana, mai degraba cu niste langolieri.
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

Aliosa

Citat din: uforever din  23 Mai 2013, 00:15:15
Aliosa, Aliosa, tu nu ti-ai luat-o pe coaja serios de la vreo "umbra" d-asta, e singura explicatie pentru care "vorbesti" asa relaxat "about this". E nasol ma prietene cand nu te poti odihni, mai nasol devine dimineata cand tre' sa-ti onorezi angajamentele, esti mult prea relaxat pentru a fi o potentiala "victima" a acestui gen de entitate, fie ea si o proiectie a mintii.
Te las pe tine sa fii victima , eu o sa-mi continui viata relaxat :D
Pradatorul se numeste frica si e ceva omenesc :P , iar daca tu vrei sa-i spui umbra , intreaba-te , oare a cui e ?

uforever

#99
Citat din: Aliosa din  23 Mai 2013, 02:29:06
Te las pe tine sa fii victima , eu o sa-mi continui viata relaxat :D
Pradatorul se numeste frica si e ceva omenesc :P , iar daca tu vrei sa-i spui umbra , intreaba-te , oare a cui e ?

E "putin" mai complicat, nu-i vorba ca as complica eu situatia, doar am niste fire de par alb pe cap(ce-i drept bine ascunse :lol:) Oricum, meriti un like pentru sugestia pozitiva, expusa oarecum cu "tupeu", in sensul de indrazneala, dar e favorabila in cazul de fata, avand in vedere ca "pradatorul" e alimentat de frica intr-un anumit context. Nu-i bai, candva "razboiul" va lua sfarsit, luptele sunt pentru cei "recrutati"din pacate, nu-i optionala treaba. Inclin sa cred, poate e doar o dorinta, ca cei "recrutati" incearca de fapt un examen, nimic mai mult sau mai putin. Nu uita o chestie, in anumite situatii, frica te aduce cu "picoarele pe pamant", cine stie cunoaste :wink: Am zis, nu-s desteptul desteptilor, dar pe cuvant daca fac pe desteptul :lol:

Ganditorul

Pna la urma trebuie sa acceptam ca stim prea putin despre relatia corp fizic – corp energetic si interpretam extinderea acestor capacitati de relationare ca atacuri din neant. Cred ca de fapt e vb de ceva nou care apare la un moment dat in aceasta relatie fizic-energetic iar tot ce simtim este ,,traducerea" uneori eronata a acestei relatii de schimb de informatie.
Cat despre rap-uri (sunete in pereti, usi ...) si fluctuatii ale energiei electrice - se pare ca ni le provocam singuri cand ajungem la un anumit nivel de concentrare/apropiere de unele capacitati extrasnzoriale. Acceptam situatia si cautam sa vedem care anume simt ni s-a dezvoltat - ok, zgomotele & Co dispar si noi ne "cheltuim" energia in plus pe ceea ce tocmai am dobandit ca simt extins.
Ignoram situatia, mergem la "vrajitoare", preoti si altele - scapam, dar mai tarziu, dupa ce ne facem un pic de ras si ajungem prin jurnale. Orice "capacitate" dobandita si nefolosita corect se atrofiaza si dispare - iar totul devine normal.
Cu furculitele ... nu stiu. Imi dispar si mie lucruri prin casa (inclusiv tacamuri), apoi reapar - dar am crezut mereu ca e efectul "distractiei" mele de-a ,,nenea Geller", eu indoi furculitele cu ciocanul ... iar alta mana care le vede indoite, le arunca la gunoi.
Unbrele ... n-am experiente de acest gen dar nici nu cred ca suntem atat de imaculati incat sa avem o aura perfect alba. Ceva din trecut, o forma-gand nu ne lasa in pace pentru o problema nerezolvata, pentru ceva ce trebuie rezolvat pentru a nu cara dupa noi acea entitate-gand a nerealizarilor/rautatilor/greselilor noastre. Cum a explicat si colegul mai sus ... te intorci spre ea si intrebi ce vrea - si ar trebui sa afi in subconstient care-i motivul, si sa te comporti corespunzator - chiar daca o faci fara sa vrei, fara sa sti.
Mai e o forma de umbra - aia pe care tu nu o vezi dar o vad animalele - de obicei cainele, prietenul omului, si in general asta inseamna o boala, o suferinta care inca nu a ajuns sa se manifeste fizic atat de evident incat sa te doara.
Cand ai asa o umbra ca insotitor cainele te latra... dar nu pe tine, ci undeva la 2-3 m in spatele tau (si aici vb din experienta). Ai ocazia astfel sa-ti descoperi - la un exmen medical mai atent - o boala de care nu stiai. Iti descoperi o umbra in corpul energetic, o umbra care netratata poate produce suferinta in corpul fizic. 
Probbil ca  formele-gand umbre, ce apar in vis, pot fi interpretari ale unei suferinte viitoare care te urmareste, un "semnal de alarma" tras de subconstient, pe care arareori il luam in seama.
 
Iar dupa ce se intampla ceva - pntru ca noi nu am luat in seama acest avrtisment al subconstientului - suntem convinsi ca am fost atacati de "ceva". Ne intoarcem astfel la "frica", la materializarea ei in viata noastra, la felul cum nu reusim sa trecem de "barierele impuse de educatia sociala" pt ca nu reusim sa gandim liber despre relatia dintre corpul nostru fizic cu 5 simturi si cel energetic cu infinit mai multe potentze. Pana la urma gestionarea acestei relatii, fizic-energetic, se face prin diferite tehnici de respiratie & Co, ce fac ca viata sa se desfasoare altfel decat pana in momentul primei "intamplari".
Parerea mea.

alx

Citat din: fiulploii din  23 Mai 2013, 01:18:40
  Ma simt dator sa iti raspund in acelasi mod ..direct :
     1- daca ai fi scris ca iepurele a fost servit pe farfurie si nu in farfurie as fi zis : Sa-ti fie de bine !
     2- daca tot ne-ai aratat urma iepurelui aici pe forum si lumea a sarit care mai de care cu diverse explicatii si daca intr-adevar ai fi avut raspunsurile alea de la atatea topicuri initiate in doi peri sunt convins ca te-ai fi simtit obligat moralmente sa ne impartasesti si noua raspunsurile, nu ne-ai fi lasat cu ochii pierduti in zare dupa poalele zanei disparute-n in zgomot de motoare si scapand la abureala un maldar de bobine capacitoare mai mult sau mai putin luminiscente  8)
     3- varianta de can-can pentru inviorarea sau testarea forumului a fost discutata in cazul altor useri si eu cel putin, o resping apriori ca fiind nefondata in cazul tau. Ma insel?
     4- replica la P.S.-ul Domniei Tale : ma simt onorat de nivelul de inteligenta pe care mi-l atribui si promit ca voi incerca sa il onorez cum se cuvine. Daca voi reusi se va vedea . daca nu acum atunci poate .. intr-o alta viata !  :D
1. nuante...nuante...relativ,tot de bine mi-a fost... ;D sau macar asa cred...
2. cele enuntate de tine sunt(cred) interconectate de la un anumit nivel incolo...din pacate,nu am reusit in toate cazurile sa gasesc legatura,desi am niscaiva banuieli...
  Cat despre obligatia morala...hm...asta e deja o chestie discutabila,atata timp cat moralitatea nu mai reprezinta un etalon in zilele noastre...
3. Nu te inseli...eu NICIODATA nu o sa fac ceva doar de dragul rating-ului sau traficului...mie imi place forumul asa cum e el,deci nu am intentia sa ma apuc sa inventez subiecte doar ca sa para ca exista activitate pe aici,sau ca sa fac teste pe alti useri...am trecut de mult de faza asta,cu testele... >:D
4. Nici nu ma indoiesc ca ar fi altfel... :D

Si ca sa fiu on-topic,pun o intrebare: de ce cand lovesti in cap cu crucea o...umbra de asta,se domesticeste brusc?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Aseneth

Citat din: Aliosa din  22 Mai 2013, 20:14:25
pot sa spun ca avem membri cu o imaginatie foarte bogata ceea ce e foarte bine, asa evolueaza si dezvolta mintea puteri :P , cu timpul o sa invatam cum sa materializam ceea ce gandim :P.

Lasa-ma sa ghicesc...  8-)  Tu esti cercetatorii britanici.

Aliosa

Citat din: Aseneth din  23 Mai 2013, 11:42:03
Lasa-ma sa ghicesc...  8-)  Tu esti cercetatorii britanici.
Nicidecum , eu sunt cei care citeste forumul :D cu atentie   :-)

cuconu

Vă salut ! Am citit cele 22 de pagini înainte să mă decid să vb scriu şi experienţa mea în legătură cu paralizia în somn !