Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O experienta ...

Creat de klingonianul mascat, 19 Mai 2013, 09:49:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

cuconu

Felicitari ai in trat in faza! . io am incercat toata noaptea am avut incercari dar niciuna nu am reusit sa o duc la capat . Are grija concubina sa aibe un somn agitat si sa ma deranjeze mereu.Am ajuns doar in faza in care am deschis ochi si am vazut tavanul luminat ca si cum ar fi fost zi. Trebuie sa precizez ca nu am facut nici un exercitiu in ultimi ani ,tinind cont de asta chiar am reusit ceva , am citit putin din cartea cu detalii despre cum se intra in faza.
Prima data va puneti la somn si va puneti ceasul sa sune dupa 6 ore . Va treziti va duceti beti un pahar cu apa si va puneti inapoi in intervalul de 1-50 minute de la trezire si incercati urmatoarele !!!!! bafta

1-Trebuie neaparat sa stati pe spate cu fata in sus
2-Relaxativa cit puteti de mult
3-Golitiva mintea de problemele si gindurile din timpul zilei ( pt asta e bun exercitiul mentionat de mine in posturile anterioare)
4-Se incearca 3 exercitii ce trebuie repetate pe rind in timpul meditatiei de a intra in faza cite 5-10 secunde fiecare ca sa se mareasca sansele de a intra in faza
5-Inceperea primului exercitiu ( incercati sa va rotiti in toate directiile ,stinga dreapta sus jos 5-10 secunde )
6-Exercitiul doi inotati intrun ocean
7-exercitiul trei va imaginati miinile voastre cum le frecati in fata ochilor si le miscati! toate astea fara sa va miscati un muschi.............
si iesiti pur si simplu cind sinteti pregatiti trebuie doar sa oscilati intre exercitii !!! apropo cele trei exercitii combinate sint foarte eficiente putexi sa experimentati un sentiment de dedublare si in trei zile 

abyss

Te inteleg in privinta faptului de a fi deranjat. :)
  Mentionez ca nu am incercat sa pun ceasul dupa 6 ore sa sune, ci doar am incercat inainte de a adormi, seara. Din motive de nevasta...
Poate si din aceasta cauza a mers mult mai greu.
Constat ca daca nu esti odihnit nu prea functioneaza. Probabil energia corpului fizic te propulseaza sau are mare legatura.
O singura data am incercat dimineata dar am readormit bustean.
Conteaza mult sa ai un plan asa cum sugera si autorul tehnicii de dedublare, adica iesi din corp apoi te duci la baie (sau unde ai hotarat) si te uiti in oglinda apoi pleci imediat catre destinatia stabilita. Conteaza mult sa actionezi, sa nu stai pe loc. Eu am gresit ca m-am holbat la corpul fizic.
Mai incerc saptamana asta ;)

cuconu

mi se pare normal să te holbezi la corpu fizic că era ceva nou pentru tine ! Şi e foarte bine să ai un plan cu ce ai de făcut să fii mai încrezător în tine şi să nu te panichezi. Un control de sine mai bun !

roxaline

Citat din: Arhanghelul din  22 Mai 2013, 10:58:28
Am patit-o de multe ori (mai ales cu haite) ... am salvat copii si oameni maturi (de atacuri in desfasurare) ... dar, cateodata dimineata foarte devreme sau noaptea tarziu...  nu razbesc eu ... pentru mine ... fac cale intoarsa si ocolesc ceva timp ... oare este lasitate sau cumpatare ... de multe ori evit ca sa nu trec prin situatie ...  sa nu raman "armat"(mobilizat/surescitata) ... sa nu fiu irascibil/dur/rece ... cu apropiati, prieteni, colegi si/sau terti ... sunt sincer in ce - am spus ... o mini confensiune ... de maidanez bucurestean ...

@tractorbeam ... respect ...

Nu e lasitate sau cumpatare. Este un reflex. Exista in tine un tipar legat de o situatie similara ( nu neaparat ca decor cat mai ales ca emotii ( aka lumina putina, singur, pericol, atac etc). O posibila solutie este sa te intorci mental ( meditatie ) pe firul emotiei la prima scena ce PARE ca ar corespunde situatiei / tiparului emotional - mental. Nu are importanta daca ai senatia ca ti-o amintesti sau te prefaci ca iti amintesti ceva!! Important este ca in "film" sa stai tu langa tine si sa te "sfatuiesti", orice iti vine sa spui asa incat frica se dizolva! NU se suprima ci se dizolva. In sine, ceea ce-ti spui este legat destul de mult de rational, de modul rational in care ai perceput ceva. Perceptia aceea este trecutul nostru; transforma perceptia si se rezolva  :wink:
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

cuconu

către (abiss) ai mai intrat în faza ? Dacă da povesteşte sînt curios ! Pînă la urmă trebuie să reuşesc şi io din nou să întru în faza pînă voi reuşi cred că vă dura ceva e pericol cum doarme concubina cînd nu sforăie da din dinţi sau se învîrte ca motorul ori se împinge în mine io care dorm la marginea patului că nu mai pot de cald. Aşa că nu voi experimenta prea curînd faza !

fiulploii

#125
Citat din: cuconu din  10 Iunie 2013, 17:07:26
către (abiss) ai mai intrat în faza ? Dacă da povesteşte sînt curios ! Pînă la urmă trebuie să reuşesc şi io din nou să întru în faza pînă voi reuşi cred că vă dura ceva e pericol cum doarme concubina cînd nu sforăie da din dinţi sau se învîrte ca motorul ori se împinge în mine io care dorm la marginea patului că nu mai pot de cald. Aşa că nu voi experimenta prea curînd faza !
Durule ...    Chiar e o experienta urata ...  8-)
Uite , eu am reusit sa fac o ''calatorie '' de acest gen si am reusit sa duc cu mine si un aparat foto digital. Am ajuns candva in timpul Razboiului de Secesiune nord-american pentru ca acolo mi-am planificat calatoria . Habar nu am de locatia exacta . Timpul de vizita - ca sa zic asa - chiar nu il pot estima fiindca mie mi s-a parut ca, fie eu m-am miscat prea repede in raport cu oamenii aia fie ei se miscau prea lent in raport cu mine. Asta este doar o ciudatenie. Alta ar fi ca aparatul era setat pe color insa pozele au iesit asa cum se vad in atasament.  :| O fi ceva in legatura cu trecerea timpului ?
  Nu stiu daca am fost si eu la randul meu vazut de acei oameni si nu stiu daca ''vizita'' a fost in aceasta linie temporala. Mie cel putin mi se pare ca am fost asa cum am zis mai sus , in timpul Razboiului de Secesiune.
  Ce parere ai colega @cuconu ? Ca te vad mai experimentat si mai dispus spre impartasirea propriei experiente comparativ cu altii.
Multumesc anticipat.

uforever

CitatConstat ca daca nu esti odihnit nu prea functioneaza.

Am impresia ca nu-i o regula, difera de la persoana la persoana, mie mi se intampla "chestii" doar daca sunt macar putin amortit de oboseala, in cazul in care am consumat fie si un pahar de vin, pot sa-mi iau adio.

Fiulploii, cum D-zeu ti-a reusit treaba cu aparatul foto, poti detalia putin te rog?

abyss

Daca nu esti odihnit ti se intampla chestii dar ele nu dureaza. De regula...

@cuconu: am reusit sa ajung la oglinda. Numai ca acolo am inceput sa ma holbez la imaginea mea in loc sa o tai catre alte orizonturi. Greseala a fost ca nu am facut lista.
   Pana acum eram obisnuit cu alte metode dar asta e data naibii. I like it!!! :)

cuconu

catre (durule ) mi se pare o gluma cum sa duci un aparat foto in alte timpuri cu atit mai mult cu cit totul e ceva spiritual ori stii ceva ce noi nu stim ori ai chief de mistouri!! poate ca nu stiu io dar te rog detaliaza si o sa incerc si io sa imi iau telefonul cind o sa mai ies !!
multumesc mult (abiss) vad ca faci progrese ! io incerc sa recuperez ce am pierdut acum multi ani din nestiinta incerc de 2 zile sa intru in faza total si sper sa reusesc noaptea asta de si sint cam obosit si stiu ca nu prea iese cind esti obosit. doamne ajuta !

uforever

cuconu, care-i faza cu trezitul dupa 6 ore, adica cu ce te ajuta? mai trebuie sa fac si altceva in afara de cele 3 exercitii? si inca ceva, despre ce carte e vorba?  In general am parte de acest gen de experiente de la sine si treptat, vreau sa fortez un pic nota, imi poti da si alte sfaturi?

fiulploii

Citat din: cuconu din  10 Iunie 2013, 22:00:39
catre (durule ) mi se pare o gluma cum sa duci un aparat foto in alte timpuri cu atit mai mult cu cit totul e ceva spiritual ori stii ceva ce noi nu stim ori ai chief de mistouri!! poate ca nu stiu io dar te rog detaliaza si o sa incerc si io sa imi iau telefonul cind o sa mai ies !!
multumesc mult (abiss) vad ca faci progrese ! io incerc sa recuperez ce am pierdut acum multi ani din nestiinta incerc de 2 zile sa intru in faza total si sper sa reusesc noaptea asta de si sint cam obosit si stiu ca nu prea iese cind esti obosit. doamne ajuta !
Esti in eroare . In anumite aspecte ale problemei . Totul se deschide atunci cand esti pregatit , nici mai repede , nici mai tarziu.
Citat
stii ceva ce noi nu stim..
Care noi ?

uforever

CitatTotul se deschide atunci cand esti pregatit , nici mai repede , nici mai tarziu.

De o chestie asemanatoare a avut parte Lavinia Pintea Tatomir, dar nu a putut sa o duca la capat, tocmai pentru ca nu era pregatita, intre timp banuiesc ca a rezolvat-o. Intr-o "calatorie" se pare ca sotul ei a vizitat-o, sfatuind-o ca data viitoare sa aiba cu ea un aparat foto, in ziua X. Din pacate in ziua cu pricina Lavinia Tatomir a fost foarte emotionata, cu anumite accese de panica/teama, bine'nteles "intalnirea" nu a mai avut loc.
Inclin sa-i dau dreptate "blanosului alb", totul se intampla cand trebuie sa se intample, la mine cel putin asa functioneaza. Asta nu inseamna, ca nu trebuie cautat momentul in care-ti fortezi "limitele".

abyss

Cum sa iei in dedublare cu tine un aparat foto? Chiar ca suna nemaiauzit...fara alte detalii. Fiulploii fii dragutza si mai dezvolta povestea. Te rog. Altfel... :)

fiulploii

Citat din: abyss din  11 Iunie 2013, 00:13:40
.fara alte detalii. Fiulploii fii dragutza si mai dezvolta povestea. Te rog. Altfel... :)
?!?! abyss esti o strengaritza neastamparata . Iar umbli cu amenintari ... :)
Dar chiar te rog  sa ...  :-)
  Sa bati de cinci ori intr-un anumit tempo , altfel ...  :evil:

abyss

Soryyy am apasat gresit pe telefon... Acu no, nu ca n-ai fi dragutz dar macar fii totusi amabil si povesteste-ne ce-i cu pozele. Altfel... îi bai mare :)  fara gluma  :evil: