Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Evenimente Legate

• La multi ani!: 28 August 2008

Autor Subiect: Comentarii libere  (Citit de 3083895 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,969
  • Gen: Bărbat
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 704
  • Likes Given: 5446
Re: Comentarii libere
« Răspuns #5565 : 17 Aprilie 2020, 22:29:01 »
Am citit si n-am inteles ... nimic ...

Rotavirus sufera mutatii minore ... des  (si dispar incipient aceste exemplare prototiop)... adica virusul de acum este o jucarie ... singura lui problema este ... ca pana se manifesta simptomele de boala ... dureaza de la 2 zile la 14 zile sau niciodata ... astfel... ca poti "" impartasii lumanarea neiluminii"" ... pe cand Ebola , etc. ... au "rezultate" in cateva zeci de ore ... bolnavul cade lat.. sub 20% scapare ... Case CloseT ...

Pe cand Virusul Influentza ... odata modificat major nu mai este gripa anuala ... este istorie ... dupa o gripa minora de Incoronata ... apar slabiciuni si sechele ... si la inceputul iernii 2021 vom avea ... "shansa " sa avem si un Sars Cov 3 (gripa sezoniera mai noua) plus fratele sau sora mai mare Influentza NWO(gripa sezoniera mai veche) ...  :mrgreen:

P.S. "Covid 19" ...  este o denumire populara ... stiintific este SARS - COV ... al 2-lea ... incoronat ... :mrgreen:
« Ultima Modificare: 17 Aprilie 2020, 22:43:14 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline panta_rh_ei

• Cool
  • Mesaje postate: 423
  • Liked: 399
  • Likes Given: 1388
Re: Urãri cu ocazia zilelor de naºtere/onomastice ºi de sãrbãtori
« Răspuns #5566 : 18 Aprilie 2020, 20:05:56 »
Paste binecuvantat!
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

Offline Grifon

• Adaequatio rei et intellectus
  • Veteran
  • Mesaje postate: 1,473
  • Liked: 2858
  • Likes Given: 2341
« Răspuns #5567 : 19 Aprilie 2020, 00:22:21 »
HRISTOS A INVIAT !
Igitur cogito

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,053
  • Liked: 2280
  • Likes Given: 5759
« Răspuns #5568 : 19 Aprilie 2020, 01:52:47 »
Adevărat a înviat!
A  burning  aspiration  can  overcome  all  obstacles.

Offline SLEAH19

• Senior
  • Mesaje postate: 953
  • cine n-are sabie, să vândă haina şi să-şi cumpere
  • Liked: 729
  • Likes Given: 3121
« Răspuns #5569 : 19 Aprilie 2020, 10:03:52 »
.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Forum RUFOn

« Răspuns #5569 : 19 Aprilie 2020, 10:03:52 »

Cristian 1

• Vizitator
« Răspuns #5570 : 19 Aprilie 2020, 17:17:25 »
Sarbatori Pascale fericite tuturor!

Offline hoinar

• upside down
  • Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Liked: 106
  • Likes Given: 126
« Răspuns #5571 : 20 Aprilie 2020, 08:01:36 »
Adevarat a inviat!
the older I get, the faster I was

Offline hoinar

• upside down
  • Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Liked: 106
  • Likes Given: 126
« Răspuns #5572 : 20 Aprilie 2020, 08:54:10 »
Guest: Citind oameni ca tine regulat, e ca si cum nu as fi plecat niciodata din Romania.  :crescentmoon:
the older I get, the faster I was

Offline Arhanghelul

• Consacrat
« Răspuns #5573 : 20 Aprilie 2020, 19:54:45 »

Am citit si n-am inteles ... nimic ...

Deci, un pic sa inteleg, prima data ai spus ca acest nou Coronavirus este o jucarie fata de Influentza desi aveai datele oficiale (ambele din acest sezon) si este evident ca afirmatia ta era pe pe dos fata de realitate.
Apoi ai incercat sa spui ca virusul Influentza are acele caracteristici, cu radiatia, cu mutatia etc., pe care le are si Coronavirus dar ai omis sa specifici asta.
Apoi, fara sa admiti eroarea facuta, ai inceput sa compari cu Rotavirus sau Ebola. Cat despre aparitia altor boli in viitor datorita mutatiilor unor virusuri, inclusiv Coronavirs este un fapt cat se poate de logic, dar a da termene gen 2021 intra deja la categoria de profetii... si nu are sens sa spun ce parere am eu despre asta.

Eu nu am afirmat pe nicaieri ca este cea mai periculoasa boala din lume din toate timpurile. Dar este foarte serioasa si masurile luate sunt corecte conform exemplelor pe care le avem in Italia, Spania etc. care au aplicat masurile tardiv.

COVID-19 nu este nicio denumire populara.

COVID-19 este numele oficial dat bolii.
SARS-CoV-2 este nume oficial al virusului.

Sursa: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/technical-guidance/naming-the-coronavirus-disease-(covid-2019)-and-the-virus-that-causes-it

Eu in document am folosit corect numele.

A aparut un grafic care compara media zilnica a deceselor din cauza a mai multor boli/afectiuni.
https://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-23875723-coronavirus-cauze-deces-romania-diabet.htm

Este un grafic care nu arata nici macar formulele de calcul, sau datele de input, dar are clar ca scop minimalizarea perceptiei pericolului. O greseala in acest moment si aceste zile.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imi fac ... mea culpa ... prin superficialitatea si ignoranta ...  de care am dat dovada ... n-am fost atent la evidenta de netagaduit ... in fata acestor informatii concludente ...

Cele de mai sus spuse de mine au fost spuse la ... repezeala ...

In apararea mea ... IO ... subsemnatul ... deoarece sunt angrenat in proiecte (mult peste 10 ore pe zi) de automatizare ...  pe santierele bucurestene ... n-am avut timp si dispozitia necesara ... sa ma informez corect ... din surse oficiale (de incredere) sau de la persoanelor ce au posibilitatea (mai ales timp) de a fi mai bine informate in legatura cu aceast subiect ... boala Covid ... cauzata de rotavirusul SARS - COV2

Zilele astea ... avand ceva momente libere stand acasa ... am citi si vazut in mass-media si pe WWW ... ca este o situatie grava ...

Imi cer scuze ... c-am venit eu sa mah dau ...  :mrgreen: ...

Acum m-am tuns ... si sunt mai normal ... la cap ...

P.S. In aceste vremuri intunecate ... de restriste ... sper sa vedem ... si luminita de la capatul tunelului ...

Sanatate, ca-i mai buna decat toate .

P.P.S.

@Guest ... ai toata consideratia si respectul ... pentru munca ... care o depui ... sa faci acele liste si calcule ... din link ...

« Ultima Modificare: 20 Aprilie 2020, 20:01:59 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline panta_rh_ei

• Cool
  • Mesaje postate: 423
  • Liked: 399
  • Likes Given: 1388
« Răspuns #5574 : 23 Aprilie 2020, 09:03:50 »
Pentru ca se vorbeste in aceste zile de vaccin si vaccinare obligatorie... https://www.facebook.com/sorin.betty/videos/3348104458556283/UzpfSTEwMDAwMDcwMjg2NTkxNTozMzQ4MTA3NDM1MjIyNjUy/
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

Offline Arhanghelul

• Consacrat
« Ultima Modificare: 27 Aprilie 2020, 21:32:27 de Arhanghelul »

Offline Arhanghelul

• Consacrat
Re: Comentarii ... UE 2008 versus 20 20 ...
« Răspuns #5576 : 28 Aprilie 2020, 22:34:01 »
https://cursdeguvernare.ro/cedarea-de-suveranitate-statele-unite-ale-europei-cu-daianu-winkler-voinea-si-marinescu.html

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=XnegAjK8KZI&feature=emb_logo

Rezerva:

https://www.dailymotion.com/video/xsii3n

Citat:
"Realizator: Majoritatea parlamentară îl va invita pe preşedinte la discursul dumneavoastră din parlament?
Victor Ponta: Nu ştiu să vă spun lucrul ăsta, sincer. Dar mai era un lucru pe care vroiam să-l spun şi poate...
Realizator: Vă rog.
Victor Ponta: Nu vreau să ne întindem prea mult cu această discuţie, dar e importantă. Cred că aţi remarcat faptul că preşedintele, la un moment dat, a zis, "La Consiliul European nu poate fi premierul, pentru că inclusiv se poate discuta despre cedarea suveranităţii şi trebuie să fiu eu". Moment în care...
Realizator: Şi nu sunteţi pregătit nici dumneavoastră, nici domnul Marga.
Victor Ponta: Nu... Bun, astea sunt chestii personale. Moment în care eu am întrebat, "Dar preşedintele are voie să cedeze suveranitatea ţării?"
Realizator: Probabil că e mai pregătit, pentru e preşedintele CSAT şi că e...
Victor Ponta: Nu, nimeni nu are voie. Doar parlamentul are voie, eventual, modificând Constituţia şi referendum. Poporul român are voie să ia o asemenea decizie. Până acum, preşedintele Băsescu, fără să informeze pe nimeni, nici guvernul, nici Parlamentul, pe nimeni altcineva, participa la Consiliile Europene, lua sau nu lua decizii, după care noi aflam dacă cumva le-a luat sau nu. Un mod care nu funcţionează în nicio ţară a Uniunii Europene
Realizator: Dumneavoastră veţi informa Parlamentul României şi pe cetăţeni dacă se pune problema cedării de suveranitate?
Victor Ponta: De fiecare dată, sigur că da. Dar nu numai asta, inclusiv cu ce v-am spus dumneavoastră, cu fondurile europene, cu Schengen-ul ce-am discutat, cu ce se întâmplă cu deciziile luate faţă de Spania şi Italia, pentru că nu ascund faptul, România a primit imediat din partea preşedintelui Comisiei Europene o evaluare de ţară, în care s-a spus: "Constatăm că şi noul guvern respectă tot ceea ce s-a convenit cu Fondul Monetar, Comisia Europeană şi Banca Mondială, vă felicităm pentru asta. Ba, toate agenţiile de rating v-au menţinut ratingul de ţară, în condiţiile în care cam toate ţările europene sunt degradate...". După care, evident, preocuparea numărul unu a Consiliului a fost faţă de Spania şi de Italia. Or, dacă vreţi, dorinţa partenerilor noştri europeni este de a avea, în primul rând, stabilitate în România, şi în al doilea rând, de a avea legitimitate. Când te duci acolo, vorbeşti şi în numele Parlamentului, vorbeşti şi în numele guvernului sau te reprezinţi, până la urmă, pe tine, un om aflat în război cu Parlamentul şi cu guvernul. Asta a fost, dacă vreţi, concluzia pe care am avut-o."

Sursa:
https://www.gov.ro/ro/print?modul=stiri&link=participarea-primului-ministru-victor-ponta-la-emisiunea-quot-punctul-de-intalnire-quot-antena-3
« Ultima Modificare: 28 Aprilie 2020, 22:46:29 de Arhanghelul »

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
Re: COVID-19
« Răspuns #5577 : 29 Aprilie 2020, 09:54:17 »
1. Acest subiect  COVID-19 nu se încadrează cu tematica forumului si a fost mutat la la topicul comentarii libere.

Sunt canale oficiale de informare destule, subiectul covid-19 nu mai are ce cauta pe acest forum de extraterestri, ozn-uri , conspiratii. Alte viitoare postări pe acest subiect vor fi șterse fără alte discuții !

2. Totodată sa evitam postarile succesive multiple deoarece si acelea vor fi sterse. Editati postarea in word, reveniti asupra ei apoi postati. Astfel se vor elimina din neplaceri.  :wink:

3. Nu modificati titlul unui topic in cadrul caruia postați.
« Ultima Modificare: 29 Aprilie 2020, 09:58:53 de abyss »

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
« Răspuns #5578 : 29 Aprilie 2020, 13:28:05 »
Fa o lista si vor migra dupa o analiza in "comentarii  libere".
Din acest moment se doreste administrativ a se reveni in mod clar la profilul de baza al forumului.
Ai amintit de conspirații. Da. Legate de tematica forumului adica fenomenul ozn si subiectele/fenomenele conexe.
« Ultima Modificare: 29 Aprilie 2020, 20:29:41 de abyss »

Offline Grifon

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,473
  • Liked: 2858
  • Likes Given: 2341
« Răspuns #5579 : 29 Aprilie 2020, 16:06:03 »
Păi ín acest caz cred că n-ar fi rău să definim "conexele".
Sau mai precis, aria de circumscriere în jurul "centrului" (definit ca UFO).
Căci altfel multe subiecte vor rămâne pe dinafarà, iar odatà cu ele și mulți useri activi.
Inclusiv eu.
Igitur cogito

Forum RUFOn

« Răspuns #5579 : 29 Aprilie 2020, 16:06:03 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.