Autor Subiect: Extratereștri aurii  (Citit de 456 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline abyss

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,991
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
  • Liked: 2315
  • Likes Given: 5416
Extratereștri aurii
« : 30 Septembrie 2019, 16:50:13 »
Postare ciot.  :-) :-)

Golden Triangle Head Being — An ancient race, almost like an elder race to the Avian beings. Described with a huge head of a large upside-down golden triangle head with huge circle blue eyes in the center. Body was very skinny, loose and spindly like jellyfish. Ten-foot tall, extremely long thin arms, no clothing, brown skin with golden sheen. Three-fingered and three-toed, like tripods.

Voi reveni cu niște clarificări.

Offline abyss

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
    • Vezi Profilul
Re: Extratereștri aurii
« Răspuns #1 : 30 Septembrie 2019, 17:38:21 »
Corey Goode a menționat aceste ființe.
Capete triunghiulare foarte mari,  cu doi ochi mari albaștri,  corp subțire si asemănător cu cel al meduzelor, piele brună cu reflexe aurii, trei degete la maini si picioare.  El afirma ca ar fi  o specie străveche.

Alte referințe despre aceste ființe nu am gasit.

As dori sa verific o informație primită,  cum ca aceste ființe au mai multe creiere sau lobi, iar prin corp le apar tot soiul de bioluminiscențe piela si țesuturile fiind transparente si sunt capabile de procesrare multidimensională a informațiilor . Poate mai găsește cineva vreo informație in afară de Corey G.  As amane îndatorat.
« Ultima Modificare: 30 Septembrie 2019, 17:39:38 de abyss »

Offline xperyens

• Senior
  • Mesaje postate: 996
    • Vezi Profilul
  • Liked: 713
  • Likes Given: 1737
« Răspuns #2 : 30 Septembrie 2019, 20:58:58 »
Desi nu este chiar domeniul meu de interes, nu am urmarit subiectul dezvoltat de Corey G., ceva interesant mi se pare totusi coroborand cu informatiile primite de tine.

Poate este vorba de niste referinte la detalii heraldice si poate se refera la o organizatie, straina (alien), si nu la ET. Daca este vorba de blazonul unei organizatii cu forma triunghiulara si cu ochi deja ma gandesc la Sfanta Treime si la ochiul Atotvazator - elemente pe care le identificam si la organizatiile cu carcater masonic. Poate a vrut sa faca referire la o anumita loja/organizatie insa nu cunosc contextul, este doar o presupunere.

Poate eu fortez niste legaturi aici, insa scepticismul meu nu prea ma lasa sa cred ca acest Corey G. se refera la anumite entitati ET. Stiu ca el si altii au totusi o agenda, nu am auzit de filme SF facute dupa cartile lui si de aceea ma intreb care este scopul acestor scrieri. Poate este doar pierdere de vreme ori poate el doreste sa indice ceva anume. Ma gandesc totusi ca daca el si altii scriu despre asa ceva inseamna ca vor sa comunice cumva criptat ceva si altor persoane/organizatii/retele ceea ce nu se poate spune direct.
Ori poate este doar propaganda unei puteri care foloseste subiectul pentru destabilizare sociala.

Insa dupa cum am spus, nu cunosc scrierile si contextul, asadar sunt doar ipoteze.
« Ultima Modificare: 30 Septembrie 2019, 21:12:36 de xperyens »

Offline abyss

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 01 Octombrie 2019, 02:27:24 »
La rândul meu din cauza unor păreri preconcepute nu l-am studiat pe Corey G până la momentul actual.  Dar nu insist pe speculații personale.  Din lipsa de altceva ca sa ma deconectez seara dupa programul meu incordat am început sa il urmaresc pe Gaia unde are împreună cu David W. o emisiune.  Ce spunea omul prin 2015 părea un delir SF... asta până cand a ajuns cu descrierea la ființa aurie. Am ramas surprins. Pur și simplu nu avea de unde să o "scoată". A relatat foarte putin despre et-ul auriu si atât. Aici e chichița. A relatat fix ce am si introdus in prima postare, citat din spusele sale.
De ce povestit doar atât? Plus ca in cele peste 200 de episoade ăștia doi împreună cu alții puțini care mai apar delirează miliarde de chestiuni si bat moneda pe o specie de ET aviară , umanoida cu pene albastre. Altă nazdravanie. Ce sa însemne acest lucru? Pe de altă parte daca nimicul ăsta de relatare pe care nu l-am mai auzit sspus pe la alții pare a fi adevărat fiindca validează cel puțin pentru mine personal detaliul,  oare restul cum o fi?  Bizară treabă,  ce sa mai zic.
« Ultima Modificare: 01 Octombrie 2019, 02:28:46 de abyss »