Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Originea Omului

Creat de baaron, 18 Ianuarie 2006, 00:04:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

loreley


         Lylyt eu  nush....cine  este  Satan si oamenii  lui?

lylyt_ice

Pai....cum vrei sa-i numesti :Templer,masoni,iezuiti,iluminati,sau NOM cu bilderberg in virf.....Tot cam aia e........
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

LupinThe3rd

#17
Citat din: lylyt_ice din  25 Iunie 2007, 21:47:05
Daca stai sa te gindesti bine are o logica si inca una foarte plauzibila,de unde ar rezulta ca tote sunt legate intre ele....La inceput a fost cuvintul si cuvintul este Dumnezeu.Asta inseamna ca sunetul a creeat materie prin unde electromagnetice....implicit forme de manifestare creeate din fotonii expusi fregventelor foarte inalte ,asa numitele creaturi de lumina(ingeri, demoni ,extraterestri).Materia pe care o cunoastem noi,fiind formata din fotonii expusi unor frecvente f.scazute.oamenii fiind un prudus creeat de aceste fiinte de lumina printr-o combinatie intre FF.inalte si joase.Noi am numit aceste fiinte inpropriu,Dumnezei.Asupra evolutiei noastre hotarim singuri in functie de pozitivul sau negativul pe care il acumulam in timpul vietii.cei de sus nu au voia sa intervina in alegerea noastra,dar ne da de inteles prin intermediul unor Profetii cam in ce directie sa n-e indreptam.Dupa cum stim din scrierile f.vechi,un grup dintre aceste fiinte S-au opus planului esential (Satan si ingerii lui),iar dupa o lupta in spatiu,au fost aruncati pe pamint.Interesul lor fiind ca oamenii sa se inmulteasca cit mai mult, in acelas timp atragindui in directie negativa ,Pentru a putea supravietuii ei insisi au nevoie de energie pozitiva, pe care nu o mai pot primii de la sursa(soarele central)de aceea o trag de la oameni, ca niste vampiri.Concomitent,aceste creaturi ,folosesc oamenii pentru a-si duce la sfirsit ,planul de aparare impotriva schimbarii frecventei pamintului ,cind vom primii din nou energie de inalta ff.de la soarele central,ceea ce ar insemna sfirsitul lor.In acest scop, au creeat deja Proiectul Haarp,care poate ecrana pamintul impotriva patrunderii in admosfera a ff.inalte din spatiul cosmic.Sa zicem ca ei se Asteapta la aceasta in jurul anului 2012.Cred ca nu mai este cazul sa reamintesc cine  este satan si oamenii lui.....................
Citat din: lylyt_ice din  25 Iunie 2007, 22:40:59
Pai....cum vrei sa-i numesti :Templer,masoni,iezuiti,iluminati,sau NOM cu bilderberg in virf.....Tot cam aia e........
Lista nu e completa.
Se adauga la lista : fizica elementara, fizica cuantica, wikipedia, profi de fizica, nenoricitii de ingineri, cifrele arabe, logaritmul, calculul integral, calculul diferential (eu sunt e^x  :evil:), manualul de logica din liceu, samd...
http://en.wikipedia.org/wiki/Sound
http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_waves
http://en.wikipedia.org/wiki/Photon
http://en.wikipedia.org/wiki/Microphone
http://en.wikipedia.org/wiki/Schumann_resonance

Semnat cu laba
Cotoiul lui Schrödinger

Max C.

#18
 http://www.youtube.com/watch?v=BpVCz32Wp4Q&mode=related&search=
Mai Lupin ...scuze ca intervin ...am si eu o intrebare...meseria ta e "imbarligator" profesionist???
Nu cred ca ai postat pe forumul acesta ceva in legatura cu fenomenul OZN sau conexe...deci te ocupi cu DEZINFORMAREA! E si asta o meserie ...care intradevar se semneaza cu laba de motan...HALAL!!!

//bluemoon8520 [Reveniti la topic va rog!]

LP

NU as vrea sa amestec electronii cu fotonii si energia electromagnetica, apoi Dumnezeu cu extraterestrii... Nimeni nu stapaneste energiile ca rezultate ale diferitelor fenomene ale materiei. Poate doar incercari matematice cu aplicatii teoretice. In rest, noi, oamenii, la ora actuala, folosim niste efecte vizibile in diferite moduri, fara sa fim in stare sa le intelegem in profunzime. Pana si E=mc2 este denigrat acuma....Ce va fi in urmatorii 50 de ani?

Daca consideram ca Big Bangul a fost originea universului nostru actual fara influente externe, atunci Dumnezeu nu exista si ne tragem dintr-o bacterie ca s-a format intamplator pe Pamant. Deci suntem niste microbi infecti (nici macar maimute). De aici putem sa plecam cu variante: Dumnezeu sau nimica? Eu aleg pe Dumnezeu...

CHIP

@LP
Probabil ca peste 50 de ani o sa reusim sa aflam mai multe date legate de originea noastra.Pina acum doar ipoteze care nu pot fi inca probate stiintific.

lylyt_ice

Asa este LP...Dumnezeu a creeat totul pina si fanteziile noastre,de aceea v-am spus in mesajul meu penultim;ori ca luam cele trei posibilitati separat, ori ca le combinam intre ele,nu ajungem decit sa debitam nebunii,care creeaza alte intrebari fanteziste si pina la urma chiar daca esti pe aproape de adevar,cei din jur tot nu vor accepta teoria ta.De aceea fiecare are drepttul sa-si expuna varianta fantezista chiar daca el singur nu crede in ea,ci e doar o parere de moment."DIN DISCUTII IESE LUMINA"!....."GURA PACATOSULUI ADEVAR GRAIESTE"!!! :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

adelinn

ce ar fi sa plecam de la o baza existenta deja.s-a amintit si aici si poate si pe alte topic-uri despre cartea Programul Terra al lui toni victor moldovan. am putea aduce noi, probe pro sau contra teoriilor expuse in carte? bineinteles cei care au citit-o. care sa fim cinstiti este bine documentata si are niste teorii interesante

pentru lylyt_ice:  sunetul nu are legatura cu electromagnetismul.si nu poate fi sunet fara materie,respectiv in vid.fotonul este cuanta de lumina,cea mai mica particula cum ar veni. nu este foton de frecventa inalta ci de energie inalta sau joasa.
eliminand imposibilul,ceea ce ramane,oricat de improbabil ar fi,constituie adevarul.Arhtur Conan Doyle

M!h@!

Imi doresc sa apuc ziua in care sa aflu cu adevarat cine ne-a creat...  :rainbow:

mr

De ceva vreme darwinismul primiste lovituri grele din partea sustinatorilor intelligent design-ului. Si pe buna dreptate...acum..in era nanotehnologica s-a descoperit ca intr-o celula este o intreaga uzina coordonata de informatia genetica din ADN. Daca Big Bang-ul a existat cu adevarat...atunci cine a creeat informatia dupa care materia capata forme bine definite?
In opinia mea, existenta informatiei demostreaza clar faptul ca totul a fost creeat.

Ramane sa descoperim cine a creeat totul. Dar cum? Prin mijloacele pe care le avem acum si cele mult mai avansate care vor veni putem sa incepem sa emitem ipoteze pertinente....dar atat. Ce lipseste? Eu cred ca atitudinea. Acum suntem prea egocentristi, prea grosieri in constiinta si prea cufundati in logici exclusiv materialiste. Ce demosntreaza acest lucru? Simplul fapt ca noi...ca si omenire nu am reusit nici pe departe sa rezolvam problemele cele mai elementare ale existentei fiecaruia dintre noi: conditii decente minimale de trai....doar ptr ca exista tot felul de motive stupide  legate binenteles de egocentrismul individual sau de grup (sistem social, economic, militar etc etc) . Si e doar un exemplu! Cum sa ne inaltam constiinta, sa lucram cu adevarat ca o echipa si sa ne concetram pe scopuri mai nobile cand nu avem o baza solida de plecare? Nu putem accede la nivelul urmator fara ca sa ne cunostem in primul rand pe sine. Logic!

Nu suntem in stare sa intelegem nici macar vestigiile "ciudate" ale civilizatiilor vechi. Si sunt multe...

Religiile ...in fazele de inceput cred ca s-au bazat pe cunostinte adevarate. Pe masura ce a trecut timpul, setea de putere a unor oameni a determinat preschimbarea lor in mijloace de manipulare. Rezultatul se vede cu ochiul liber..

Citat din: M!h@! din  24 Ianuarie 2009, 15:25:33
Imi doresc sa apuc ziua in care sa aflu cu adevarat cine ne-a creat...  :rainbow:

Ai grija ce-ti doresti... :rainbow:

O varianta venita pe canale mai putin "oficiale". Merita citit pana la capat...
http://www.ascendpress.org/Articles/earth-motherII/HumanHistory-Romanian.htm


"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

M!h@!

Salut MR !
   Asa este este din pacate omul traieste numai sa ignore si sa isi ridice nivelul cat mai sus al EGO-ului...sa creeze o armata cat mai mare...sa distruga cat mai mult....nu mai conteaza sufletul pt multi ci contul cat mai mare ....masini si 50 daca se poate.....ATAT...in loc sa dam mai multa atentie planetei care e pe moarte :cry:....si alt camin nu avem...ea ne mentine in viata si noi i-o luam..Referitor la dorinta mea chiar imi aleg cu grija dorintele  :wink:...vreau doar sa aflu cine sunt si ce sunt cu adevarat...creatia include si raspunsul la ce "esti cu adevarat" nu ce este scris in carti ...Multumesc pentru adresa site-ului.. :rainbow:

adelinn

mi-a ramas in minte un episod din star-trek in care o fiinta umanoida ca sa zic asa, de undeva din univers, isi avea un simbiont.practic era vorba de 2 fiinte care nu puteau trai una fara cealalta si traiau in simbioza.din DEX:
SIMBIÓZÃ, simbioze, s.f. Formã de convieþuire reciproc avantajoasã între douã specii diferite de organisme
avand in vedere aceasta idee as zice ca nu cumva suntem si noi tot o astfel de fiinta? adica o simbioza intre forma fizica a omului,si o fiinta spirituala,suflet sau cum vrem sa o numim? si daca cumva ar fi asa, atunci tratarea originii omului cred ca ar trebui sa mai includa si acest aspect.ca ipoteaza de lucru sa ne gandim la sufletul care paraseste trupul cand acesta moare.deci nu poate trai in continuare in acel  trup mort ci cauta un altul.reincarnarea ar fi astfel un argument in favoarea acestei ipoteze.
ca parere personala, originea omului nu cred ca poate fi tratata separat de cea animala sau a plantelor,adica nu cred ca ele au existat din alte cauze aici iar noi oamenii am fost "plantati" aici din alta parte.
eliminand imposibilul,ceea ce ramane,oricat de improbabil ar fi,constituie adevarul.Arhtur Conan Doyle

noua

Adam, omul primoridial, nu avea corp. Cel putin asa sustine Cabala.