Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Arcchangel

nu neaparat eu miam deschis prima chakra si al treilea ochi singur si nu am avut nici o problema depinde de la persoana la persoana la alti pot interveni probleme mari

padme

#421
Citat din: Arcchangel din  05 Octombrie 2009, 10:57:04
nu neaparat eu miam deschis prima chakra si al treilea ochi singur si nu am avut nici o problema depinde de la persoana la persoana la alti pot interveni probleme mari

nu uita sa faci mereu aceasta precizare-depinde de la persoana la persoana- si dupa cum recunosti si tu, pot interveni probleme mari! deci are dreptate Chip! eu daca m-as apuca sa fac de capul meu toate exercitiile si recomandarile pe care le gasesc pe forumuri.....deci se merita precizat ca aceste lucruri nu se fac oricum ci in anumite conditii! banuiesc ca tu ai avut o pregatire temeinica buna si cunostinte solide despre ceea ce te-ai apucat sa faci! vad ca ai scris pe aici ca ai un mentor, deci n-ai fost chiar de capul tau!

lylyt_ice

Archanghele, FELICITARI!!! Vad ca ti-ai deschis toate alea...a mai ramas un singur lucru pe care l-ai uitat nedeschis...Cand il (o) vei deschide(?), iti vei da seama ca cele deschise pana acum sunt de fapt iluzii.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

CHIP

Citat din: Arcchangel din  05 Octombrie 2009, 10:57:04
nu neaparat eu miam deschis prima chakra si al treilea ochi singur si nu am avut nici o problema depinde de la persoana la persoana la alti pot interveni probleme mari
Si cam ce poti vedea tu cu al treilea ochi?

Tayka

Arcchangel-am mai subliniat mai sus ºi repet:La tot omul sãnãtos chakre-le sânt active,dar nu deschise.În cazul unei înbolnãviri chakra din zona bolnavã îmcetineºte viteza ,sau chiar se opreºte,pentru ca apoi când omul se însãnãtoºeºte,ea revine la culoarea ºi viteza normalã ºi zicem noi cã sa reactivat,dar nu sa..deschis-deschiderea se face treptat,prin procedee mistice sau yoga,ori sã zici cã ai deschisã direct ajina,e ca ºi cum ai zice cã ai terminat o facultate,iar tu eºti încã un beby mic cu pampers ºi suzetã.Mulþi yoghini mor de bãtrâneþe fericiþi cã au deschis una,douã,sau chiar trei chakra-suri,unii pustnici înþelepþi cãlugãri budiºti mai deschid Anahata,wishuda,iar tu ai trecut direct la...a ºasea,vorba lui Chip ºi cam ce vezi tu cu noul tãu ochi,cã pe kundaliny nu lai trezit ( neavând ºi celelante deschise)sau te pomeneºti cã la tine o fii al treilea ochi între..picioare.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Tayka

biss-Prima chakra Mulathara,se aflã în dreptul osului sacral adicã-între picioare-sânt convins cã nu cunoºti aceste lucruri de aceia te iert,convins fiind cã ai picat ca musca ..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

CHIP

Citat din: Arcchangel din  05 Octombrie 2009, 10:57:04
nu neaparat eu miam deschis prima chakra si al treilea ochi singur si nu am avut nici o problema depinde de la persoana la persoana la alti pot interveni probleme mari
Si pana la urma urmei spune-ne  ce reusesti sa vezi cu al treilea ochi?

Arcchangel

nu nu saunt expert si nu ma laud cu nimic vroiam sa zic ca eu mi leam deschis fara nici o problema si este adevarat exact cum spuneti voi,aceste puteri paranormale sunt foarte aproape de noi dar nu le constientizam si acum va spun exact ce am simtit cand am deschis al-3-lea ochi:prima data am simtit o izbitura mare sau o presiune cateva secunde apoy o durere mare de cap,dupacea ai o senzatie de placere nu pot sa o descriu in cuv dar cine si la deschis poate stie.Ma rog nu e la toti la fel apoi dupa ce am inchis ochi vedeam prin el mai exact vedeam cu ochi inchisi.

lylyt_ice

Interesant ce spui! Deci; tu poti vedea si in intuneric si chiar cu ochii total legati(acoperiti), poti vedea normal fara nici o problrma...Atunci anumite obstacole cum ar fi pereti sau paravane, nu prezinta nici un obstacol. Poti vedea si ce se intampla in alta incapere?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

 Voi chiar credeti...(dar acum sincer)?...ca s-a varsat caruta cu prosti pe forumul asta? Nu mai bateti campii cu "ceeeacrele" deschise si cu occhiul de-al treilea pe care cicalea l-a-ti deschis, ca nu tine ....stati mai de-o parte si cititi intai ce s-a tot scris pe acest forum pana acum....daca ar fii posibil ceea ce aberati voi :lol: nu a-ti scrie pe forumuri, ci ati fi demonstrat de mult pe la tv, de ce sunteti in stare. totul este fantezie bolnava si voi credeti ca v-ati gasit prostii creduli pe aici. Aveti ceva lectura in capsor...nu contest, dar cam atat...restul este "schizofrenie" dobindita din dorinta de a fii altfel decat ceilalti...si poate si putina propaganda in directia NWO!!!  !!! CITITI CARTI MAI SERIOASE; PENTRU OAMENI MARI!!! SI...Vizionati si voi filme cu continut real nu pacaleli pe care le transmiteti mai departe.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Arcchangel

nu nu nu pot vedea prin pereti vad dar imaginile sunt cam cu pureci mai bine nu ma laud sa zic nik stiu doar eu si cu asta ma multumesc :-D

Arcchangel

nu eu nu mai zic nimic am facut o gresala ca ma laud nu vreau asta mai bine raman anonim  :-D

lylyt_ice

@biss, nu vad de ce tu te simti ofensat! Da, sunt persoane care au si au avut trairi cat se poate de neobisnuite, dealtfel si eu am o experienta deajuns de vasta, dar asta nu inseamna ca trebue sa deviem si sa apelam la astfel de aberatii, si sa spunem ca miscam banci si televizoare din loc. Pana in acest moment nimeni in intreaga lume nu a atins aceste performante...Au fost cativa pe aici, care bateau campii in aceste directii...TOTUL ESTE FANTEZIE!!! Tu spui ca am sarit eu si am stricat procedura de interogare...Nu te supara dar chiar sa facem pe prostii pentru a forta pe cineva sa dezvolte fantezia sa aberanta, mi se pare ridicol si pierdere de timp.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

padme

nu vreau sa ma amestec in micile voastre harjoneli, dar nu ma pot abtine sa nu fac o observatie: tu @biss ai adus vreo dovada in intampinarea celor spuse vizavi de telekinezie sau altceva? adica nu mi se pare normal sa va repeziti toti la archanghel.... pe ce motiv? nu mi se pare ca a scris mai fantezist decat altii! si cum anume, mai exact, v-ati putea demonstra capacitatile pe forum? vreti sa va intalniti? hai sa fim seriosi!

tu lylyt_ice te-ai gandit vreodata la repercusiunea demonstratiilor televizate? de zici repede ca toata lumea tre' sa se prezinte la tv? eu cred ca nici daca vezi nu crezi! mie chestia cu televiziunea mi-a zis-o cineva in mom. in care am pus aceasta intrebare-chestiile astea nu sunt un fel de circ! crezi ca cine a aparut pe la tv, un ex. la intamplare, lavina tatomir si-a atras cumva un val de simpatie? oamenii se tem de ceea ce nu cunosc si o asemenea persoana care se dezvaluie risca in cel mai bun caz sa fie izolata de cunoscuti! nu mai vorbesc de altele.
poate unii nu sunt dispusi sa se supuna unor teste, pt ca asta urmeaza, sau...sunt o gramada de motive. eu stiu pe cineva care atunci cand te intalneste iti zice chestii pe care credeai ca doar tu le stii! iti spun sincer ca evit persoana respectiva, nu e chiar placut sa stii ca altul te poate "citi" si nu o face cu rea intentie-da si sfaturi vizavi de problema respectiva! si totusi....

CHIP

Tu crezi ca  descoperit cineva roata in acest topic? Eu zic  ca nu.Pacat ca cei invitati la discutii serioase  au un mod foarte confuz de postare
Oricum subiectul poate avea si o abordare stiintifica ,si nu intr-un stil intamplator.