Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ora 3:00 AM

Creat de adrianh, 09 Mai 2007, 01:45:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adrianh

Poate ca veti rade de acest topic,dar aceasta ora este foarte ciudata!De ce spun asta?Pentru ca este ora opusa morti lui Iisus,este considerata ca fiind ora in care vrajitoarele fac cele mai multe vraji,si este ora in care se spune ca demonii au ce-a mai mare putere asupra oamenilor!Un exemplu ar fi si filmul"The exocism of Emily Rose" care fusese posedata de diavoli la ora 3:00!Intrebarea care se pune referitoare la acest film,este de ce la ora 3:00 a avut loc posedarea si nu la alta ora?Deci probabil ca aceasta ora are ceva special!

Astept opiniile voastre cat si alte exemple!
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

Nox

Da, ora 3:00 AM e miezul noptii (un fel de maxim nocturn).

Stiam si ceva legat de asta...o sa caut prin arhive.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

loreley

Pe ce parte a planetei stiind ca avem 24 de fuse orare?

calinahanna

Mai stiam o varianta, legata de perioada 2:00-4:00 a.m....Citisem intr-o carte ceva de genul ca si pentru anahoreti, calugari etc, ideea nu era aceea de a se ascunde de lume prin fel de fel de pustiuri, ci de a medita, a se ruga etc in acest interval orar. Explicati era aceea cum ca "lumea" obisnuita doarme iar "constiinta" colectiva este in alta dimensiune, nefiind "atenta" sau capabila de a intra pe frecventele oamenilor respectivi.

Nox

Citat din: loreley din  09 Mai 2007, 10:29:14
Pe ce parte a planetei stiind ca avem 24 de fuse orare?

loreley, realitatea este definita de spatiu si timpul in care ne aflam, iar timpul este prezent. Deci 3:00 AM unde esti tu.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Citat din: calinahanna din  09 Mai 2007, 10:44:31
Explicati era aceea cum ca "lumea" obisnuita doarme iar "constiinta" colectiva este in alta dimensiune, nefiind "atenta" sau capabila de a intra pe frecventele oamenilor respectivi.

Da. Acealsi motiv pentru care schimbarea orei (DST) are loc de la 3:00 la 4:00 si invers.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

darkness

Citat din: adrianh din  09 Mai 2007, 01:45:41
!Un exemplu ar fi si filmul"The exocism of Emily Rose" care fusese posedata de diavoli la ora 3:00!Intrebarea care se pune referitoare la acest film,este de ce la ora 3:00 a avut loc posedarea si nu la alta ora?Deci probabil ca aceasta ora are ceva special!



tot in acelasi film ti se explik dc..
ora 3 am, este opusa orei 3pm,ora la care a fost rastignit isus...deci,ora 3 am devine o batjocura fata de ora 3 pm...acum nu stiu cat e de adevarat,dar filmul a fost interesant...

loreley


             Ora opusa mortii lui Isus este  3 dimineata  si se considera a fi ora demonica iar  ora  3
  amiaza ora  angelica .
   In traditia hindusa se spune, ca perioada dintre orele 3 si 4 AM este "Brahman Muhurta", adica "Timpul lui D-zeu". O perioada numai potrivita pentru rugaciuni, meditatii, etc. 

toma

CitatAcealsi motiv pentru care schimbarea orei (DST) are loc de la 3:00 la 4:00 si invers.
Pai schimba si demonii ora la ceas! :lol:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)