Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

extrateresru_ro

bravo "mistic"imi placi ,ai avansat cunostinte vad ca ai adunat........foarte bine.........Dar tot nu inteleg de ce insisti ca si altii sa-si dezvolte chakra"ajna"? un sfat "amical sa zic asa'daca vrei sa progresezi si cred ca deja ai inceput un "curs" ferestete de "y--a" nu ca nu ar fi buna,dar nu sunt maestri spirituali buni sa te indrume pe cale maiastra.ai un caracter hotarator si bine  ancorat succes.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

greener

in ceea ce priveste ajna, uneori e bine sa insisti pentru deschiderea ei insa trebuie sa ai grija sa nu o deschizi prea tare.
este vorba de chackra celui de al treilea ochi. daca este deschisa prea tare atunci energia se va scurge rapid si efectul ar putea fii o dezechilibrare atat fizica cat si mentala. Acest subiect nu trebuie tratat cu ignoranta. Poate avea efecte capitale si urmari dramatice.
nu va jucati cu astfel de lucruri. Incercati o evolutie prin gandire pozitiva si flitrarea de ganduri negative care sunt emisii de joasa frecventa. e mai bine asa.

a7aAlee

de obicei se transmite genetic doar la femei, traiesc si eu aceeasi chestie ca si tine...din pacate si mama ink se tine de ghicit in viitor si alte prostii de genul, ajungi la un punct sa cedezi, daca nu cumva ai trait asta. cat de curand eu am reusit sa+mi vad aura...care am descoperit+o a fi de culoare mov. ink nu m+am documentat de ce mov, oricum sunt happy ca am reusit asta. nu fiti mandri daca descoperiti astfel de lucru, sau cel putin nu va jucati cu focul!

greener

nu se transmite nimic genetic.
Fiecare are incarcarea proprie, nu are de a face cu incarcarea parintilor sau mai stiu eu ce stramosi. E o incarcare dobandita in Timp. Mai mult nu detaliez.
Una e sa vezi aura alta este sa ai o imaginatie bogata si sa crezi ca ai o anume culoare si sa visezi cu ochii deschisi ce deosebit esti
Daca asa vrei tu ca sa fie mov, atunci ce ai cu ghicitul si vrajitoria si datul in bobi care chiar nu sunt compatibile cu o culoare mov a aurei.
de data aste nu mai e o parere ceea ce spun ci o certitudine.
Imi pare rau ca sunt asa franc........

Seraphim

Nu e nimic genetic.
Nu trebuie sa te crezi special sau speciala in comparatie cu altcineva.
Toti suntem la fel deci toti avem potential de a dobandi anumite "daruri".
Diferenta e ca altii sunt mai sensibili in comparatie cu altii si unii aleg sa traieasca in ignoranta.

mistic

Citat din: extrateresru_ro din  18 Mai 2009, 12:55:31
bravo "mistic"imi placi ,ai avansat cunostinte vad ca ai adunat........foarte bine.........Dar tot nu inteleg de ce insisti ca si altii sa-si dezvolte chakra"ajna"? un sfat "amical sa zic asa'daca vrei sa progresezi si cred ca deja ai inceput un "curs" ferestete de "y--a" nu ca nu ar fi buna,dar nu sunt maestri spirituali buni sa te indrume pe cale maiastra.ai un caracter hotarator si bine  ancorat succes.
nu insist  ca altii sa isi deschida ajna motivul pt care ar trebui este ca oamenii au nevoie de intuitie si ghidare.

jasmin3

este posibil sa ne nastem cu el deschis, sau sa-l deschiem fara sa ne dam seama?

jasmin3

si dak il deschizi cum se ajunge la posedare, sau lucrurri de genu, si cum pot ocoli pericolul? imi poate expl cineva?

darksid3

Cu el deschis nu ne nastem...sau sa zicem ca e intr-o proportie foarte mica activ. Chestia cu al 3-lea ochi tine si de simbolism...ca sinomim este corect si termenul de intuitie.
Acum poate te intrebi de ce nu ne nastem cu el deschis....pentru ca ne nastem direct intr-o retea morfogenetica la care fiecare individ al planetei contribuie si injecteaza in aceasta retea, gandurile sale. Fiecare contribuie inconstient la tesatura realitatii obiective. Deci din start ne nastem intr-un sistem handicapat.
11.11

jasmin3

in regula, dar este posibil ca el sa vrea sa se deschida si noi sa nu vrem... adik eu cand inchid ochii simt ca ard intre sprancene si vad o lumina si nu vreau sa-l deschid... adik mi-e frica sa nu dau peste cn stie ce entitate si sa ma trezesc posedata...

darksid3

Asta cu entitatile, posedare, etc se poate intampla si fara acest "ochi"....depinde ce esenta ai, ce experienta spirituala, etc.
Prin explicatiile mistice, o entitate pura (nu conteaza ca e Bine sau Rau) isi face simtita prezenta in preajma unor locuri cu mare incarcatura energetica...un fel de metropole subtile....sau se manifesta atunci cand sunt invocate.

PS: Explicatiile sunt doar sub forme mistice...daca vrei raspunsuri stiintifice nu ai sa le gasesti pentru ca stiinta este ironica la treburi d-astea...atat de ironica incat devine penibila cateodata.
11.11

mistic

#401
ok hai sa lamurim ceva al treilea ochi este o chakra una din cele 7 principale, fiecare om se naste cu chakrele active unii la un anumit nivel unii la altul, pe parcursul vietii acestea se pot inchide sau deschide depinde de anumiti factori. unii au 3 chakre active si 4 inchise sau unii au doar una deschisa depinde.  Deci normal ca te nasti cu al treilea ochi deschis dar depinde cat de deschis este. fiecare banuiesc ca ati dat dovada de intuitie la un moment dat in viata unii mai mult ca altii. Si doar pentu ca vezi o entitate nu inseamna ca te poate poseda.

jasmin3

eu am simtit dintotdeauna anumite evenimente, adik aveam un anumit sentiment dak era de bn, altul dak s-ar intampla ceva rau... am avut vise care a doua zi le traiam... si simt dak nss.. adik uneori am impresia ca este o entitate langa mn... simt dak cineva are ganduri rele si mi pot da seama dak e o pers rea sau buna... insa... ns poate ca toate acestea sunt inchipuiri ale mele.. voiam sfatul cuiva care se pricepe

padme

nu ti se pare, dar intr-adevar asa ai impresia.

jasmin3

aha, k, deci u crezi ca doar imi inchipui... merci de parere :-D :-D