Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

M!h@!

Sunt multe lucruri care nu pot fi explicate in cuvinte.......decat le poti simtii...(daca le simti  :roll:)

M!h@!

Si ar fi de dorit sa nu stie fiecare dntre noi aceste simturi...sau puteri paranormale .....ele totusi fiind simturi normale ascunse in noi....multi nu vor aceste puteri pt ei insasi ci pentru a vedea lumea..pentru a profita pe seama acestui  DAR...unii il pot folosii in scopuri rele nu bune....de aceea nu este bine sa stie oricine....

Zammolxe

Citat din: mistic din  12 Februarie 2009, 14:55:16
niste exercitii fizice pot ajuta nu este neaparat nevoi e sa meditezi si la alte chackre. Este adevarat ca e bine sa le deschizi in ordine.


Exercitile fizice , defapt mentale ajuta , daca tu spui ca merg si alea fizice freacate tu 3 zile in frunte in sensu opus acelor de ceasornic cum se zice(esoteric) si dupaia sa`mi spui cum e la tine al treilea ochi.

mistic

mai tu nu intelegi ce am spus. :| Exercitiile fizice sunt pentru a te tine ,,ancorat de pamant", nu sa deschizi anja. Meditezi asupra anjei si faci exercitii fizice(alergare, abdomene etc.) pentru a nu iti pierde interesu fata de aceasta lume.

Andy

#364
mistic banuiesc ca tu ai reusit sa iti deschizi al treilea ochi de la inceputul topicului si pana acum nu? (daca gresesc sa ma corectezi) Care e diferenta acum ca ai reusit sa ti-l deschizi? vezi lumea altfel? am inteles ca poti sa vezi aura ... totusi eu sunt mai sceptic si as vrea sa urmez exact pasii pe care i-ai facut tu. cel mai bun exemplu e exemplul propriu, zic bine nu ?  :star:

Zammolxe

Citat din: mistic din  13 Februarie 2009, 14:35:35
mai tu nu intelegi ce am spus. :| Exercitiile fizice sunt pentru a te tine ,,ancorat de pamant", nu sa deschizi anja. Meditezi asupra anjei si faci exercitii fizice(alergare, abdomene etc.) pentru a nu iti pierde interesu fata de aceasta lume.

Armonia corpului fizici in raport cu armonia spirituala e un  lucru bun dar asta nu iti va deschide al treilea ochi.

mistic

ok zamolxe asculta iti explic CLAR sa intelegi : meditezi asupra celui de-al treilea ochi pentru a se deschide si faci exercitii fizice pentru a pastra armonia intre lumea spirituala si cea fizica. Eu nu am zis ca armonia dintre cele doua iti deschide al 3-lea ochi, meditatia o face, exercitiile te tin ancorat de pamant, exista armonie si tu ejti bine. Mai ai inteles sau tot tre sa iti mai explic? Citeste bine ce am scris pana te prinzi.

Zammolxe

Am inteles ce vrei sa spui.
Acuma am si eu o intrebare, tu ai deschis al treilea ochi ?

mistic

multi il au deschis, fiecare pana la un anumit nivel. unii nu-l au deschis deloc. eu il am poate ca si tu si cine mai stie cine. depinde cat de mult.

Zammolxe

Cam care consideri tu ca sunt aceste nivele ?

mistic

eu nam vorbit de nivele, ma gandeam mai mult la procente: unii 3% altii 15% altuii 50%.....

Zammolxe

Pai bun , asta am inteles, dar care e diferenta dintre 3% si 15% , e cam greu sa pui un procent la asa ceva dar tu sti mai bine.

mistic

fie care chakra are anumite proprietati care caracterizeaza individul, in cazul nostru:intelepciune, imaginatie, intuitie  acestea sporesc pe masura ce anja se deschide. Cauta si tu pe google chakra test, nu au acuratete dar totusi....

Shanti Nilaya

Citat din: mistic din  14 Februarie 2009, 17:00:28
ok zamolxe asculta iti explic CLAR sa intelegi : meditezi asupra celui de-al treilea ochi pentru a se deschide si faci exercitii fizice pentru a pastra armonia intre lumea spirituala si cea fizica. Eu nu am zis ca armonia dintre cele doua iti deschide al 3-lea ochi, meditatia o face, exercitiile te tin ancorat de pamant, exista armonie si tu ejti bine. Mai ai inteles sau tot tre sa iti mai explic? Citeste bine ce am scris pana te prinzi.
O lectura foarte utila care sa ilustreze ceea ce explici aici ar fi"Meditatia dinamica"-OSHO;
Foarte bine sunt stabilite conexiunile dintre partea dinamica ca manifestare si partea meditatie in rugaciunea isihasta(este o meditatie ce are la baza tehnici de respiratie"dacica", miscare(metania"), focalizare intr-un anumit punct prin ridicarea privirii la un nr. de gr., coborarea mintii in inima,pt ca rugaciunea si sobrietatea sa se localizeze in amandoua,repetarea "rugaciunii inimii",pazirea mintii-stadiu ce incorporeaza scopul isihasmului,ateptarea in liniste a raspunsului lui D-zeu.
Sper sa-ti fie utile aceste informatii.

Tha D

A mcautat o poza sa vad unde este asa zisul ochi... Si e exact unde am eu un cos :)) O sa fie usor sa il gasesc :)