Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

contemplatorul

#330
Extraterestrule,

Mie personal, a inceput sa-mi fie teama de orice religie, deoarece, ca orice produs comercial:

ESTE MENIT=GANDIT CA SA PRODUCA HALUCINATII=VIZIUNI SI DEPENDENTA !!!

Asta nu inseamna insa, CA AS FI FARA NICIUN DUMNEZEU=CA N-AS AVEA NIMIC SFANT !!!

Ba chiar, sunt dispus ca sa impart din aceasta SFINTENIE cu altii, GRATUIT=NE_CONDITIONAT, bineinteles, doar daca ei vor acest lucru, deoarece:

ORICE CREDINTA TREBUIE CA SA SE NASCA=SA FIE INSUSITA IN MOD NATURAL, FARA NICIO CONSTRANGERE=OPOZITIE=CONCURENTA.


Chiar se spune ca: ORICE RELIGIE, TREBUIE SA FACA OAMENII MAI BUNI, NU MAI RAI, DECAT SEMENII LOR !!!

parere

contemplatorule...o sa fiu rau acum,dar  imi aduc aminte de un topic mai vechi in care o cam luai razna, de unde aceasta shimbare in bine? Te tineai inainte de mistouri sau urmezi tratament acum?
E doar o curiozitate...

contemplatorul

#332
parere,

Se spune, ca cine este curios, moare repede !
Asa ca, o sa te las sa mori de curiozitate !


P.S.
Ai fi putut ocupa timpul=spatiul asta virtual, cu invataturi cu privire la cel de-al 3 lea ochi, si nu cu atacuri - mai mult sau mai putin voalate - la persoana.

adipop



Ba chiar, sunt dispus ca sa impart din aceasta SFINTENIE cu altii, GRATUIT=NE_CONDITIONAT, bineinteles, doar daca ei vor acest lucru, deoarece:

ORICE CREDINTA TREBUIE CA SA SE NASCA=SA FIE INSUSITA IN MOD NATURAL, FARA NICIO CONSTRANGERE=OPOZITIE=CONCURENTA.


Chiar se spune ca: ORICE RELIGIE, TREBUIE SA FACA OAMENII MAI BUNI, NU MAI RAI, DECAT SEMENII LOR !!!
[/quote]

Trebuie luat cei bun din toate. Acest lucru se realizeaza natural, daca scopul este nobil.
adi

mistic

contemplatorule, adica ce vrei sa spui ? ca eu incerc sa contolez lumea de pe forumu asta? Sau ce? tu atribui aici un eveniment cu ceva care este cu totul diferit. Nu au nici o legatura. Tu vorbesti ca si cum ai fi impotriva anjei, de parca ar fi ceva rau. Poate ca pe bune nu inteleg eu ce vrei tu sa zici sau tu nu stii sa te exprimi.

extrateresru_ro

Citat din: aligadot din  09 August 2008, 16:01:37
extraterestru_ro,
cum adica totul a inceput de aici?de pe forum?de la topicu asta?
ce anume ai patit?
Uite cu desenul asta...........mi-am deschis al 3 ochi,e foarte periculos,daca nu ai pe cineva sa te indrume sa-ti fie calauza spirituala.O poarta cand o deschizi,dai peste cineva dincolo. Eu am dat peste o gramada de "mediumi"care de abea asteptau sa mai rada de cineva.mi-au trebuit luni sa inteleg,si sa devin iar eu,si bine inteles doar cu ajutorul lui Dumnezeu am scapat.
Ce sa zic,nustiu sa explic mai bine,documenteazate citeste despre radiestezie,citestel pe Argesanu,vieti de Sfinti.dar nu YOGA.
Acum daca deranjez pe cineva imi este egal,am invatat protectia.Ii astept................contemplatorule,esti deviat de la realitate,sa nu ai incredere in nimic,duce spre animalism.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

Citat din: mistic din  12 August 2008, 18:17:37
contemplatorule, adica ce vrei sa spui ? ca eu incerc sa contolez lumea de pe forumu asta? Sau ce? tu atribui aici un eveniment cu ceva care este cu totul diferit. Nu au nici o legatura. Tu vorbesti ca si cum ai fi impotriva anjei, de parca ar fi ceva rau. Poate ca pe bune nu inteleg eu ce vrei tu sa zici sau tu nu stii sa te exprimi.
mistic nu te supara dar eu asa banui,cam o faci,controlezi sau esti controlat pentru a controla.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

aligadot

Citat din: extrateresru_ro din  21 August 2008, 19:34:20
Uite cu desenul asta...........mi-am deschis al 3 ochi,e foarte periculos,daca nu ai pe cineva sa te indrume sa-ti fie calauza spirituala.O poarta cand o deschizi,dai peste cineva dincolo. Eu am dat peste o gramada de "mediumi"care de abea asteptau sa mai rada de cineva.mi-au trebuit luni sa inteleg,si sa devin iar eu,si bine inteles doar cu ajutorul lui Dumnezeu am scapat.
Ce sa zic,nustiu sa explic mai bine,documenteazate citeste despre radiestezie,citestel pe Argesanu,vieti de Sfinti.dar nu YOGA.
Acum daca deranjez pe cineva imi este egal,am invatat protectia.Ii astept................contemplatorule,esti deviat de la realitate,sa nu ai incredere in nimic,duce spre animalism.

uite un raspuns mai exact...

dar cum anume cu desenul asta?
meditezi intr-un fel anume?ce anume faci?

extrateresru_ro

am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

aligadot

exista pe internet poze cu un anumit semn....vezi imaginile

pasii pentru incepatori sunt urmatorii:
- 3-5 minute privesti semnul,golindu-ti mintea de alte ganduri
- "gandul este proiectat intre sprancene"....e un fel de concentrare dubla
- privesti imaginea in aceasta ordine:
               -  creati un fond bleu deschis( de preferat culoarea cerului  senin)
               - priveste razele
               - priveste cercul soarelui cu semnul ( 3-ul intors)
               - priveste doar semnul
                - priveste doar punctul cel mic
- inchide ochii, incercand sa redai cat mai bine toata imaginea
- cand vezi un ochi bleu,care priveste fix, ai reusit sa iti deschizi al-3lea ochi

vedeti sa nu va plictisiti si sa va concentrati cat mai bine...
cum spunea si priestess intr-un post, aruncati toate grijile,gandurile la gunoi in acele doua ore, cat dureaza experimentul...doua ore pe zi e de preferat sa faceti acest lucru.
opriti telefoanele,nu va uitati la meciuri si telenovele,sau uitati-va si apoi realizati acest exercitiul.
spor si sper sa reusiti.


la asta te referi?

lylyt_ice

#340
 si cam cat timp dureaza pana reuseste un "incepator" sa-si deschida acest ochi? SI...ce schimbari majore se produc...cum realizeaza "practicantul" respectiv schimbarea(?) cu ce se diferentiaza sau ce avantaje are un individ care "crede" ca si-a deschis al III-lea ochi? Tu de exemplu ce poti face in plus, fata de un om cu doi ochi? Expune mai pe larg. sa inteleaga fiecare. A...! Si inca ceva;ai spus ca tu, numai cu ajutorul Lui DUMNEZEU, ai reusit sa scapi si sa devii tu din nou. Dca-i atit de oribila aceasta experienta, de ce mai explicati si ii mai incurajati si pe altii sa cada in aceeasi oribilitate?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

extrateresru_ro

#341
Citat din: lylyt_ice din  21 August 2008, 20:40:01
si cam cat timp dureaza pana reuseste un "incepator" sa-si deschida acest ochi? SI...ce schimbari majore se produc...cum realizeaza "practicantul" respectiv schimbarea(?) cu ce se diferentiaza sau ce avantaje are un individ care "crede" ca si-a deschis al III-lea ochi? Tu de exemplu ce poti face in plus, fata de un om cu doi ochi? Expune mai pe larg. sa inteleaga fiecare. A...! Si inca ceva;ai spus ca tu, numai cu ajutorul Lui DUMNEZEU, ai reusit sa scapi si sa devii tu din nou. Dca-i atit de oribila aceasta experienta, de ce mai explicati si ii mai incurajati si pe altii sa cada in aceeasi oribilitate?
Eu am reusit foarte repede,"am ceva in plus".Schimbarile sunt,calatorii in astral,sa faci ceva fara voia ta,te trezesti ca ai alta personalitate,poti duce spre paranoia si chiar sinucid,mai pe scurt si in termenii nostri nationali"devii posedat".In schimb,daca ai avut chemare de la CEL DE SUS,sau un ajutor spiritual bun nu rau,poti face o gramada de fapte bune,iti creste credinta in Dumnezeu,poti vindeca ,etc adica sa-ti ajuti semeni.Ceia ce pot face eu acum,hm,e treaaba mea :lol:.Pai cum sa nu pot trece peste tot raul cu ajutorul Lui Dumneze,nu este El Bun-ul.Eu incerc sa explic sa nu se bage,si nu incurajez din contra,as vrea sa-i indepartez.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

Si,pentru cei initiati pe intuneric,sa stiti ca pentru orce boala exista remediu.Spovedania,impartasania,participarea la slujbe,rugaciunile,care sunt un mod de a vorbi cu Dumnezeu,etc,indeparteaza raul de langa noi, din noi.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

daniel

Citat din: extrateresru_ro din  21 August 2008, 20:51:47
Eu am reusit foarte repede,"am ceva in plus".Schimbarile sunt,calatorii in astral,sa faci ceva fara voia ta,te trezesti ca ai alta personalitate,poti duce spre paranoia si chiar sinucid,mai pe scurt si in termenii nostri nationali"devii posedat".In schimb,daca ai avut chemare de la CEL DE SUS,sau un ajutor spiritual bun nu rau,poti face o gramada de fapte bune,iti creste credinta in Dumnezeu,poti vindeca ,etc adica sa-ti ajuti semeni.Ceia ce pot face eu acum,hm,e treaaba mea :lol:.Pai cum sa nu pot trece peste tot raul cu ajutorul Lui Dumneze,nu este El Bun-ul.Eu incerc sa explic sa nu se bage,si nu incurajez din contra,as vrea sa-i indepartez.
oh brother  :roll:

mistic

Citat din: lylyt_ice din  21 August 2008, 20:40:01
si cam cat timp dureaza pana reuseste un "incepator" sa-si deschida acest ochi? SI...ce schimbari majore se produc...cum realizeaza "practicantul" respectiv schimbarea(?) cu ce se diferentiaza sau ce avantaje are un individ care "crede" ca si-a deschis al III-lea ochi? Tu de exemplu ce poti face in plus, fata de un om cu doi ochi? Expune mai pe larg. sa inteleaga fiecare. A...! Si inca ceva;ai spus ca tu, numai cu ajutorul Lui DUMNEZEU, ai reusit sa scapi si sa devii tu din nou. Dca-i atit de oribila aceasta experienta, de ce mai explicati si ii mai incurajati si pe altii sa cada in aceeasi oribilitate?
anja iti da intuitie in primul rand. Asta e un avantaj destul de mare.

Si inafara de extraterestu si contemplatoru mai e cineva care crede ca eu incerc sa controlez lumea de pe forum?
Hai sa vedem ce se intampla daca zic: NU va deschideti anja!!!!!!!!!!!!!! e periculos!!!!!!!!!!!!!!! poti muri!!!!!!!!!!!!!!