Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

mistic

Citat din: contemplatorul din  22 Iulie 2008, 10:42:39
De ce va trebuie al treilea ochi ???

Nu vedeti destul de bine cu ceilalti doi ???


eu am mai spus ceva in legatura cu asa, cineva a mai intrebat odata. Ochii fizici vad doar iluzia acestei lumi. lumea arata cu totul altfel fata de cum o vedem.

mistic

Citat din: aligadot din  22 Iulie 2008, 13:10:51

cu o tehnica poate sa vina oricine, dar eu vreau demonstratii ca sa vad ca e eficienta.
si daca nu vreti sa faceti demonstratie, inseamna ca e egoism, deoarece nu vreti sa ajutati si pe altii sa isi implineasca dorinta/chemarea...intelegeti?
sper ca am fost inteles
repet: demonstratie, cel putin pt mine, nu inseamna circ!
de asta spune lumea ca vrea demonstratie. am dreptate?????
Daca apesi pe ultimele doua linkuri care le-am postat ai sa observi ca tehnicile sunt din Kundalini yoga si in caz ca nu stiai este cea mai puternica forma de yoga. A fost practicata in secret de mii de ani daca nu functiona crezi ca rezista atat timp?

lylyt_ice

  Deci inteleg ca. deschizind al treilea ochi, poti vedea lumea pe care cu doi, nu o poti vedea? Deci: contemplatorul are dreptate cand spune ca totul este ireal? Buun ! si atunci de ce acestia care au deschis ochiul respectiv, nu ne spune si noua cam cum arata lumea reala? Sau cam cum se folosesc ei de ochiul asta!!!....pai daca nu spun, nu sunt altceva decit inchipuiri si idei fixe... :-D Contemplatorul a explicat cam ce fel percepe el timpul si spatiul, pe cind astia cu al treilea ochi o perpelesc fara nici o noima !!! :lol: De ce Contemplatorul este luat drept bala-bala si cei cu ochiul al treilea, nu ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

aligadot

Citat din: mistic din  22 Iulie 2008, 18:32:39
Daca apesi pe ultimele doua linkuri care le-am postat ai sa observi ca tehnicile sunt din Kundalini yoga si in caz ca nu stiai este cea mai puternica forma de yoga. A fost practicata in secret de mii de ani daca nu functiona crezi ca rezista atat timp?


si tu ai facut ce zicea acolo?si a avut efect?si ochiul deschis?(al 3-lea :) )
eu asta incerc sa aflu.
si din ce am mai auzit...yoga nu e de preferat...faza e ca  nu stiu care forme...

lumea o fi altfel vazuta cu al 3-lea ochisor, dar totusi ei traiesc in lumea asta, unde putini vad cu al 3-lea ochisor...sau aud cu a 3-a ureche... mai nou...

am zis si eu...

contemplatorul

#304
In timp ce voi va dati de ceasul mortii presupunand ca eu n-am, eu presupun tot timpul asta ca si voi aveti ceea ce ziceti ca eu n-am, deoarece mie mi-e clar ca am, ceea ce voi ziceti ca n-am.

Asa ca pana cand faceti rost de al 3 lea ochi, eu va voi spune in continuare nu numai ca:

1) eu pot calatori - inainte si inapoi - in dimensiunea voastra profana numita timp;
2) si ca pot vedea la fel de bine cu urechea, ceea ce unii pot vedea doar cu ochii (si nici macar atunci nu sunt siguri de ceea ce ei percep)

ci:

3) va mai arat si CUM POT VEDEA UNII SPATIUL=LUMEA, NU DOAR CU URECHEA, CI INCLUSIV CU NASUL.

Lor, formandu-li-se O IMAGINE=VEDERE=VIZIUNE=ANTICIPATIE pe creier, doar cu ajutorul MEMORIEI MIROSURILOR:

http://www.youtube.com/watch?v=6NQsCG1NwYg

Filmul a fost difuzat si de HBO.

Acum o sa vreti sa aveti si "cel de al treilea nas", nu ????

Dati-o mai incolo de treaba, si RENUNTATI LA IM_PLANTURILE CU SILICON !!! Natura este cel mai inspirat dintre arhitecti.

Hai, ca usor, usor, va invat: CUM SA VA TRIPLATI, SI NU DOAR (DE)DUBLATI CAPACITATILE (sa jucati intotdeauna, doar "la mai mare") !!!

aligadot

contemplatoru...ma poti vedea si pe mine in timp?sa imi spui ceva anume?sau in trecut?

aligadot

vroiam sa zic in trecut si in viitor...

adica dovada este totusi un film? filmele sunt filme...mai sunt si reale, sau cel putin cazuri reale...dar asta nu inseamna ca toate...

de la iluzie la realitate(chiar daca e si cea pe care o vedem noi) nu e drum lung...

darieglobur

#307
Citat din: lylyt_ice din  22 Iulie 2008, 03:44:14
  darie, esti dragut si apreciez interventia ta. Insa daca unii tind sa creada in toate aceste indemnuri la deschiderea nu stiu carui ochi, dedublari,,,,samd, prin tehnici si meditatii, este ca un masaj pe un picior de lemn. Sa nu crezi ca daca am abordat o pozitie mai lejera si pur si simplu am fost mai mult axata pe cunoasterea oamenilor si mentalitatilor celor care se perinda pe acest forum, sunt in necunortiinta de cauza. Nu; sunt o persosna total ciudata si am capacitati pe care multi le clasifica la "nepamantene", nu-mi place sa vorbesc despre mine, insa sincer spun ca ceea ce vad in jurul meu mi se pare ca-i o comedie. iar oamenii niste marionete care se straduiesc sa danseze in ritmul unei muzici care a inceput lent, devenind din ce in ce mai complicata si ritmata. Unii cred ca daca incep din nou sa danseze dupa muzica lenta de la inceput, vor pricepe mai bine pasii urmatori, astfel fiind mult mai initiati in dans decat cei care sunt deja in iuresul dansului mai complicat. Asta e gresala celor care o dau pe proceduri si invataturi "mistice".........nu progreseaza cu absolut nimic, ci bat numai pasul pe loc, nedepasind niciodata musica scrisa in partitura!!! Numai cei care au reusit printr-o moarte clinica sau sunt intradavar veniti din alte dimensiuni mai avansate au posibilihatea de a privii iuresul horei in care se invart bietii oameni. Asa ca eu v-a spun ce stiu...ce spune pri3st3ss e o glumita omeneasca cu tiluri de evolutie spirituala....iar ce spune CONTEMPLATORUL este purul adevar, stiu ca nu pricepeti nimic din ce spune acest om, este dinainte programat sa nu pricepeti...!!! pentru ca cineva deacolo de sus a spus;"VOR AVEA OCHI SI VOR FII ORBI SI VOR AVEA URECHI SI VOR FII SURZI" desi unii sunt convinsi ca sunt lucizi si clari, sunt ca oamenii beti, cu toate ca nu au baut nimic!!!

hmm, de-acord cu tine ca-s multi entuziasti pe lumea asta care pierd uneori chiar ani din viata ca sa-si deschida cel de-al treilea ochi sau sa dobandeasca rapid oaresce "puteri" si, in cel mai fericit caz, ajung sa realizeze ca au pierdut ani pretiosi ca sa-si dea pana la urma seama ca viata trecu mult prea usor pe langa ei si n-au facut lucrul ale mic si simplu, dar asa de important, adica sa traiasca pur si simplu: sa invete sa faca ceva util, sa ajute, sa iubeasca, sa se straduiasca sa cunoasca, sa creasca un copil etc. asta am incercat si eu s-o spun insa, se pare, fara prea mare succes. dar asta nu-i o tragedie pentru ca, nu-i asa, pan' la urma, nu putem invata de la altii ci numa' pe propria noastra piele.
in cazul de faþa, insa, cred ca gresesti un pic, adica absolutizezi o anumita latura fara a lua in considerare si alti factori. si am impresia ca datorita temperamentului tau faci alergie la cuvantul: "meditatie", gresesc? :-D
oricum, interesant ce spui tu cu acele capacitati "nepamantene". poti sa dezvolti putin?
...und Sie fliegen doch!

spooky

mesajele inutile si certurile au fost aruncate la cosh. alti utilizatori au fost moderati. daca o sa continuati, asta o sa se intample in continuare. discutati la subiect sau inchid topicul.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

aligadot

a murit topicul asta?

eu inca mai astept sa posteze cineva tehnici/metode...de deschidere a celui de-al treilea ochi si eventual si experiente legat de acest lucru...

contemplatorul

#310
Citat din: aligadot din  04 August 2008, 20:46:51
a murit topicul asta?

eu inca mai astept sa posteze cineva tehnici/metode...de deschidere a celui de-al treilea ochi si eventual si experiente legat de acest lucru...


Aligadot,

Sursa Wikipedia, ai studiat-o deja ???
La sursa asta=enciclopedica, trebuie ca sa apeleze ORICINE mai intai=inainte de toate, atunci cand incepe o documentare.

http://en.wikipedia.org/wiki/Third_eye


Te rog ca sa acorzi ATENTIE celor trei tipuri de lumi, mai ales LUMII INTELECTUALE=SPIRITUALE=inca ne_materializate=ne_intrupate.

contemplatorul

#311
Aligadot,

Prima CONDITIE care trebuie indeplinita de catre ORICE individ, care isi doreste ca sa-si deschida "cel de al treilea ochi", este aceea de:

A-SI DEPASI=A-SI REFUZA PRE_CONDITIONAREA - PROGRAMAREA NEURO_LINGVISTICA ANIMALICA=DE FIARA, LA CARE A FOST SUPUS ABSOLUT DELOC INTAMPLATOR - RESPECTIV ACEEA DE MAIMUTA DARWINIANA,


SI DE A CREDE CU CONVINGERE: CA EXISTENTA SA, SE DATOREAZA UNEI CREATII INTELECTUALE=UNEI SUPER_INTELIGENTE=DIVINE !!!

In faptul ca:

APARITIA OMULUI IN UNIVERS NU A FOST RODUL=EFECTUL SELECTIEI "NATURALE" PROPOVADUITE DE CATRE CHARLES DARWIN=adica: NU A FOST O CONSECINTA A UNUI ACCIDENT UNIC=SINGURUL FERICIT, DINTR-UN SIR=LANT INTREG DE ACCIDENTE NE_FERICITE !!!

contemplatorul

#312
Aligadot,

Daca iti vei incepe "antrenamentul" - FORMAREA SPIRITUALA - cu incrucisarea ochilor in centrul fruntii:

CEL MAI PROBABIL AI PUTEA MURI CA UN PROST=ORB !!!!

Vizioneaza filmul urmator, si, fii atent mai ales la FINALUL lui:

http://www.youtube.com/watch?v=2F_zjwDPLPk


Deci, "NU MAI PIERDE TIMPUL"=adica: NU MAI FACE UMBRA SPATIULUI DEGEABA, ci:

DESCHIDE CAT MAI IUTE, PRECUM SI FOARTE BINE, BINE DE TOT OCHII AIA PROFANI - EVENTUAL COMANDA-TI SI NISTE OCHELARI, DACA AI IMBATRANIT SI TI-A SLABIT VEDEREA - SI APUCA-TE DE CITIT CAT MAI MULTE CARTI=MATERIALE, tiparite si/sau electronice. 

contemplatorul

#313
Aligadot,

Dupa ce te vei lasa astfel "insamantat"=CULTIVAT=PROGRAMAT MINTAL de altii, o sa-ti pomenesc despre:

1) DIS_CERNAMANT;

2) SI APOI=IMPLICIT, DESPRE CRESTEREA VITEZEI DE RE_ACTIE=RESPINGERE A BALIVERNELOR=MISTICISMULUI=HOLOGRAMELOR=ILUZIILOR, deoarece:

STIINTA, NU INSEAMNA AUTOMAT=IMPLICIT CUNOASTERE, ci:

STIINTA INSEAMNA PREPONDERENT FICTIUNE !!!

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?