Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

someone_creator

Lasa....nu mai fi asa..."sensibil"!
Normal ca se mai "gaseste "si cineva care...sa-ti ceara mai multe detalii!Cand scrii mesaje(publice) iti si asumi responsabilitatea a ceea ce "zici" in ele!Sau ,nu ti se pare normal,logic si firesc  ca cineva curios sa te intrebe?!

aligadot

ce se mai aude despre al3-lea ochi?

eu am incercat acel exercitiu dat de mistic...si sincer nu prea s-a deschis...

am incercat vreo 4 zile...

reusesc sa vad o ceata indigo, asta dupa vreo 5 minute de exercitiu...dar poate imi apare acea ceata deoarece ma gandesc eu la ea, poate ma autosugestionez.alte pareri?sunt pe drumul bun?

la altii cat a durat deschiderea?si cam care sunt nivelele?
alte metode mai sunt?zicea cineva de o metoda rapida de deschidere, dar nu a fost postata din motive ca cica ar face rau.pai cei care li se deschide fara sa vrea acel ochi, nu sunt in acest pericol?
pe mine m-ar interesa acea metoda, deoarece frica nu imi e, si sincer cred ca as putea sa duc aceasta "povara", cum o mai numesc unii, sau acest "har", cum il numesc altii...

darieglobur

nu te mai stradui in felul asta. sau, mai bine zis, nu numai in felul asta. straduieste-te, mai bine, sa intelegi ce se intampla in jurul tau, sa inveti sa fii util, sa iubesti mai mult, alea-alea.
oricum, cand o sa-ti deschizi cel de-al treilea ochi, tot la dezideratele astea simple o sa ajungi. ideea e ca n-ai cum sa sari peste niste etape.
dar daca tu vrei neaparat, incearca iboga.
...und Sie fliegen doch!

mistic

@darieglobur
:?tu vrei sa iti deschizi al 3lea ochi in cateva zile? Chestia asta dureaza. Este un proces foarte lent. Oricum uite niste exercitii mai puternice, citeste bine tot ce scrii ca sa faci totul corect:
http://anmolmehta.com/blog/2007/05/03/ajna-chakra-meditation-technique-3rd-eye-free-guided-meditation-book-for-daily-practice/  (asta are si un video)
si
http://www.anmolmehta.com/blog/2008/04/22/kundalini-yoga-meditation-for-healing-psychic-powers/  (asta e ceva mai greu)
si intelege ca este UN PROCES LENT.

Alex_sm25

#244
Da...ai dreptate "mistic"

Exercitile...nu le poti simplifica,modifica...ca sa iti dezvolti "al 3-lea ochi" in doar cateva zile!!!

Imi vine in minte..."Ness Cafe" sau Vodca la Plic!!!

E cam de stilul "ghiolbanesc"....metodele(sfaturle) mentionate mai sus de "darieglobur"


"sa iubesti mai mult, alea-alea." <--Nu uita nu suntem in Star Wars

Daca intereseaza pe cineva am si eu o metoda...



lylyt_ice

  daca ai o metoda buna...ar fii "interesant" s-o prezinti...ca "interesati" se vor gasii :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Shadowman

#246
 O scurta povestioara pentru cei care vor sa devina "ciclopi",clarvazatori sau cetateni care vor sa umble pe bulevard cu chakra ajna larg deschisa :
    "TELEPATIA MEA A VENIT PRIN GRAÞIA DIVINÃ"
http://www.spiritus.ro/NINA/nina_petre.htm#ELEMENTE%20BIOGRAFICE
Cineva ,la miez de noapte,te poate cauta sa-ti desfunde AJNA... :wink: Atentie, sa n-aveti nasul înfundat !  :lol:
O dovada ca chakra ajna se poate deschide fara ajutorul genoflexiunilor si curelor de corcoduse ori griu incoltit !  :-D
Poate cei interesati,de pe forum,vor fi cautaþi ,mingîiati si gidilaþi pe chakrã de degeþele catifelate !  :-D
Mult noroc !  :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

darieglobur

Citat din: mistic din  16 Iulie 2008, 07:43:26
@darieglobur
:?tu vrei sa iti deschizi al 3lea ochi in cateva zile? Chestia asta dureaza. Este un proces foarte lent. Oricum uite niste exercitii mai puternice, citeste bine tot ce scrii ca sa faci totul corect:
http://anmolmehta.com/blog/2007/05/03/ajna-chakra-meditation-technique-3rd-eye-free-guided-meditation-book-for-daily-practice/  (asta are si un video)
si
http://www.anmolmehta.com/blog/2008/04/22/kundalini-yoga-meditation-for-healing-psychic-powers/  (asta e ceva mai greu)
si intelege ca este UN PROCES LENT.


citeste cu atentie ce-am spus si interpreteaza corect. eu nu am spus ca vreau sa-mi deschid cel de-al treilea ochi nici in cateva zile nici in cativa ani si nici n-am spus ca ar fi un proces lent sau rapid. am zis ca straduinta poate fi canalizata si in alte sensuri (complementare, daca vrei), iar dupa o eventuala deschidere a celui de-al treilea ochi tot la acele deziderate simple ajungi. este parerea mea despre aceasta problema si, daca vrei, este oarecum in ton cu cea a lui pri3st3ss, exprimata undeva pe la inceputul topicului, cand vorbea despre "baza". in concluzie, daca tu ai alt mod de abordare , foarte bine, explica-i lui aligadot; ca uite, el a pus o serie de intrebari concrete la care ai putea sa-i raspunzi, ca am inteles ca te ocupi de ceva vreme de asta.
...und Sie fliegen doch!

darieglobur

#248
Citat din: Alex_sm25 din  16 Iulie 2008, 19:24:59
Da...ai dreptate "mistic"

Exercitile...nu le poti simplifica,modifica...ca sa iti dezvolti "al 3-lea ochi" in doar cateva zile!!!

Imi vine in minte..."Ness Cafe" sau Vodca la Plic!!!

E cam de stilul "ghiolbanesc"....metodele(sfaturle) mentionate mai sus de "darieglobur"


"sa iubesti mai mult, alea-alea." <--Nu uita nu suntem in Star Wars

Daca intereseaza pe cineva am si eu o metoda...




nu omule. tendentioasa si gheolbaneasca este, ca de obicei, interventia ta si nu indemnul de a te stradui spre cunoastere, de a fi util sau a iubi mai mult. probabil ca nu te-ai straduit de nici o culoare sa intelegi mai nimic din ce-am zis si-ai actionat ca unul cu orgoliul sifonat si manat de resentimente.
apropo, incerca macar sa fii original...si intelege ca atunci cand eu am folosit cuvantul am facut-o intr-un context potrivit, ca raspuns la niste afirmatii acide de-ale tale, si nu hodoronc-tronc asa ca tine.
...und Sie fliegen doch!

aligadot

am citit link-urile si sfaturile, unele chiar sunt interesante :)

Am o intrebare: cati de pe acest forum au acest ochi deschis?Sau cati dintre cei care isi dau cu parerea aici au o idee practica, nu teoretica?
Vad ca va certati, e clar ca unii doar isi dau cu parerea si nu prea stiu despre ce vorbesc, neavand acel ochi deschis. corect?

Si alta intrebare: cat a durat deschiderea la cei care au ochiul deschis?stiu ca la unii dureaza mai mult, la unii mai putin. deci?

chestia cu droguri, in primul rand e imposibila, pentru ca nu se gasesc, deci as vrea niste sfaturi posibile de indeplinit, sper ca am fost inteles :) , bineinteles, de la cine vrea sa dea, ca cine sa le primeasca sunt mai multi, zic eu...

ceea ce am experimentat eu, cand am facut acel exercitiu are vreo explicatie?sunt pe drumu care trebuie?

aligadot

dar de ce nu mai raspunde nimeni?

mistic

orcine il are deschis pana la un anumit nivel. Conteaza cat de mult  :wink:

mistic

@darieglobur 1000x srry faceam mai multe lucruri in acelasi timp cand am postat mesajul nu era pt tine am da copy si paste la numele gresit  :oops:

mistic

daca alegi o meditatie si o faci zilnic: 1000 de zile :lol:

mistic

daca prin ce ai experimentat tu te referi la ceata indigo, se datoreaza faptului ca atunci cand te concentrezi asupra unui lucru ochi se indreapta catre el si probabil ca ti-ai fortat ochii asupra centrului fruntii.