Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

antoniu

daca vrei sa accelerezi deschiderea celui de al 3-lea ochi, ia dimineata o lecitina , la pranz o spirulina si seara o melatonina.
     

- dupa sapte zile vei vedea diferenta.

sevastase

#166
Cel de-al 3 lea ochi ... apa ... poarta spre planul astral ... calatorii in infinit






pri3st3ss

deja ma doare capul  :-D ...sa le iau pe rand


Citat din: darieglobur din  11 Mai 2008, 23:16:09

pri3st3ss, tu esti o draguta...fie si numai pentru faptul asta, ca ti-ai asumat scopul de a ajuta.

iti multumesc pt cuvintele dragute..


Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 11:22:52
Cel de-al treilea ochi este in cazul nostru ( al rasei umane ), este EPIFIZA. Glanda PINEALA ( sau EPIFIZA ) , este mica, plina cu apa, si are forma unui con de pin sau de brad

Simbolic, conul de pin reprezinta conoasterea realmului astral si stiinta care ilguverneaza . Asta reprezinta conulde pin in toate culturile, EPIFIZA, al 3lea ochi, stiinta despre natura infinita si univarsala a fiintei umane incatusata in planul tridimensional de forte malefice cu ajutorul nostru bineinteles


daca te uitai in primele pg ale acestui subiect, nu mai umpleai pagina de pomana,repetand informatiile. :x


Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 16:49:37
ciumpercute cu proprietati miraculoase...cine ar fi crezut ? Apropo de intrebarea de mai devreme, ce cauta un con de pin gigant in gradina vaticanului ? Si mai important : pamantul gol pe dinauntru si un alt corp astral in interior ?


ai deja un topic in care vorbesti despre asa ceva, nu virusa si alte topicuri.



Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 17:11:49
Budda pe un sarpe cu mai multe capete....de notat simbolistica conului de pin din varful capului reprezentand iluminarea.

De notat si sarpele simbolizand.....stiti voi ce.


m-ai zapacit "de cap" !!!!
ce inseamna sarpele in budism?! stii asta?ti-am mai explicat o data!
....aaaah,scuze, mi-am adus aminte; posturile mele nu se ridica la nivelul tau si nu le iei in seama.
sarpele care se ridica in spatele lui buddha reprezinta ENERGIA,KUNDALINI. clar?!


Citat din: antoniu din  12 Mai 2008, 17:39:21
daca vrei sa accelerezi deschiderea celui de al 3-lea ochi, ia dimineata o lecitina , la pranz o spirulina si seara o melatonina.
- dupa sapte zile vei vedea diferenta.
oare?! ...nu stiu ce sa spun,antoniu,dar nu da astfel de sfaturi ca nu se stie cine ce intelege. sfatul meu este sa muncesti pentru asa ceva,nu sa iei medicamente.


Citat din: pri3st3ss din  11 Mai 2008, 21:13:24
acum sunt mult mai organizata,mai calculata in toate miscarile si actiunile pe care le fac, extrem de calma...nu am schimbat nimic inainte sa intru pe "cale"..."calea" m-a schimbat...
referitor la faptul ca ajungi sa constientizezi ca totul e posibil....eu nu cred ca tine de al 3-lea ochi sau alte abilitati psi.tine de educatie, de cat de open minded esti,cata incredere ai in tine,cat de mult iti doresti acel lucru....
exact ca in star wars - FORTA E IN TINE! puterea gandului uman e uriasa,nu iti trebuie - repet - nicio abilitate psi dezvoltata..
desigur, nu neg faptul ca o combinatie intre puterea gandului si abilitatile psi ar fi excelenta si ai rezolva mai multe, dar pana la urma si prin puterea gandului iti poti "deschide/accesa" abilitatile psi...
...da,nu totul e permis. inca o data: nu trebuie sa ai ab. psi ca sa iti dai seama ca totul e posibil dar  nu totul e permis!!!

se rectific ceva... nu cred ca trebuie sa renunti la vicii si sa te oferi umanitatii avand ca scop unic dezvoltarea ab psi. ar trebui sa faci asa ceva fara sa astepti nimic inapoi...altfel nu ar mai fi...altruist,nu?
si inca ceva..anumite "puteri"  "te gasesc" ,te "aleg" si nu invers...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

sevastase

Sarpele este un simbol al influentei reptiliene. India, cu sistemului ei de caste, reprezinta imaginea fidela a societatii reptiliene : ierarhica, piramidala, exclusivista. Posoaba de pe cap reprezinta activarea epifizei si simbolistic e reprezentata de conul de pin.



Imi pare bine ca te pot ajuta sa descifrezi simbolismul mascat de monden sau clasic.

adipop

anumite "puteri"  "te gasesc" ,te "aleg" si nu invers...
[/quote]

Entitatile superioare se regasesc, existand o relatie biunivoca intre ele. Relatia evolutiva dintre ele pot determina in planul fizic, materie.
adi

darieglobur

Citat din: pri3st3ss din  12 Mai 2008, 20:46:51
deja ma doare capul  :-D ...sa le iau pe rand

iti multumesc pt cuvintele dragute..


cu placere pri3st3ss... si oricand! considera ca te vazui cu cel de-al treilea ochi :-D.

iote ca sevastase ne delecta, in stilu-i caracteristic, cu un adevarat "filmulet", ce mai! daca se rezuma doar la consideratiile asupra glandei pineale totul era ok. insa, ca de obicei, el cade in pacatul redundantei si, din exces de zel, bagatelizeaza subiectul. orice-am face ajungem tot la reptilieni si la pamantul gol. ufff, gata, nu mai vreau!
adevaru' e ca, vizualizand unele poze am, asa, sentimentul fericit ca se apropie craciunul :-D
...und Sie fliegen doch!

pri3st3ss

Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 21:10:57
India, cu sistemului ei de caste, reprezinta imaginea fidela a societatii reptiliene : ierarhica, piramidala, exclusivista.

da?de unde stii asta? a facut cineva recensamantul in societatea lor?



Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 21:10:57

Imi pare bine ca te pot ajuta sa descifrezi simbolismul mascat de monden sau clasic.
ai dori tu sa ma ajuti la asa ceva...dar nu poti si doamne fereste nici nu m-as da pe mana ta daca ai fi profesor de arte!!!



si dupa aceea te intrebi de ce in cartile de religie sunt asa aberatii.... :cry: :x




Citat din: adipop din  12 Mai 2008, 22:01:51

Entitatile superioare se regasesc, existand o relatie biunivoca intre ele. Relatia evolutiva dintre ele pot determina in planul fizic, materie.
adi
sau asa,explicat mai in termeni "academici" :-D




Citat din: darieglobur din  12 Mai 2008, 22:04:58
cu placere pri3st3ss... si oricand! considera ca te vazui cu cel de-al treilea ochi :-D.


ok :roll: :lol:



Citat din: darieglobur din  12 Mai 2008, 22:04:58
orice-am face ajungem tot la reptilieni si la pamantul gol. ufff, gata, nu mai vreau!
adevaru' e ca, vizualizand unele poze am, asa, sentimentul fericit ca se apropie craciunul :-D

ai cumva sentimentul ca te lupti cu morile de vant?!?! :lol:



Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

darieglobur

Citat din: pri3st3ss din  12 Mai 2008, 22:19:02

ok :roll: :lol:

ai cumva sentimentul ca te lupti cu morile de vant?!?! :lol:



ah, pai ma cam lupt, ce-i drept :cry:; insa, vorba aia, in fiecare dintre noi se afla un mic...don quijote :-D
...und Sie fliegen doch!

antoniu

am un amendament ...lecitina,spirulina si melatonina nu sunt medicamente.

Kymosabe

Citat din: antoniu din  13 Mai 2008, 00:09:04
am un amendament ...lecitina,spirulina si melatonina nu sunt medicamente.

Sunt suplimente alimentare .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

sevastase


The pineal gland or third eye in human terms is an alien piece of biochemistry in the human race - as any biochemistry text book will tell of its reptilian biochemistry - so it leads us to wonder whether or not the Aryan Race was a phase 2 hybrid created by the Shape Changing reptiles so that they could colonise this sector of the '3' dimensional cosmos.

Reptiles could do with a pineal gland - because they want its mystical powers, but it looks like they have been unable to integrate this organ into their own being - as it gives access to dimensions of incredible energy and spiritual purity that would be a bit off-putting to a species hell bent on slaughter. The Reptiles are trying to bring through the 'Old Ones' in fact as characterised by HP Lovecraft in 'the Dunwich Horror'.

They have a hypnotic gaze which fixes the victim - in a trance of terror - which promotes secretion of the pineal gland - at that point, they cannot hold human form any longer and shape shift in anticipation of supper. They have a pecking order at bloodfest ceremonies, and seem to need more and more blood these days as the planetary food supply is deteriorating in quality. [must be the additives etc]
http://www.greatdreams.com/reptlan/pindar.htm

sevastase

Similarly, when the Aryans mixed with the Dravidians in India, they created the Hindu religion, which is actually a recreation of the Reptilian seven-tier hierarchy. The caste system of India is a direct copy of the Reptilian division of function.

LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 21:10:57
Sarpele este un simbol al influentei reptiliene. India, cu sistemului ei de caste, reprezinta imaginea fidela a societatii reptiliene : ierarhica, piramidala, exclusivista. Posoaba de pe cap reprezinta activarea epifizei si simbolistic e reprezentata de conul de pin.



Imi pare bine ca te pot ajuta sa descifrezi simbolismul mascat de monden sau clasic.
Da de unde stii ca reptilele sunt organizate ierarhic. Traiesc in turme.

Khaarsha

#178
  Propun sa revenim la subiect, ajunge un topic despre reptilieni...ahm...uitasem, EI sunt peste tot, au invadat fiecare cotlon, rezistenta e inutila!  :-D  :takeme:

       Cunoasteti cazuri in care atacurile in astral au ca tinta al 3-lea ochi al unei persoane? Care e diferenta dintre protectia fata de un atac de acest gen si una contra unuia la nivelul plexului solar , de ex.?  De curand am constatat ca loviturile energetice au si alte tinte decat chakra   inimii sau cea a plexului solar. Mai mult, atacul a fost perceput printre altele si ca o incercare de a deschide fortat ajna.  Am fost surprinsa de acest lucru si nu am prea inteles ce si cum.

someone_creator

Cred ca vineri-16 mai pe B1tv la emisiunea lui Oreste ,la orele 20,tema este atacul psi! poate o inregistreaza cineva!