Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

antoniu

pai este normal ca faci decodificare de grafisme ,semne ,simboluri si sigle asta este ..HERMENEUTICA........populatile se semne sigle si simboliri se intalnesc si in ...HERALDICA ...iar ca semn lingvistic natural ,grafismul are o structura biplana ,semantico-semiotica..........????????????????????????????????????

askey

Citat din: antoniu din  20 Martie 2008, 19:31:50
pai este normal ca faci decodificare de grafisme ,semne ,simboluri si sigle asta este ..HERMENEUTICA........populatile se semne sigle si simboliri se intalnesc si in ...HERALDICA ...iar ca semn lingvistic natural ,grafismul are o structura biplana ,semantico-semiotica..........????????????????????????????????????


exact, despre Tarot este vorba, felicitari

tigre_01123

chstia cu ce am scris eu de sa analizat este scrisa pt ca asa mi-au spus 2 persoane in viatza ... mi-au zis ca voi fi un om extraordinar :).

oricum nu stiu cum se controleaza al 3 lea ochi  :?

askey

Citat din: tigre_01123 din  31 Martie 2008, 01:54:19
chstia cu ce am scris eu de sa analizat este scrisa pt ca asa mi-au spus 2 persoane in viatza ... mi-au zis ca voi fi un om extraordinar :).

oricum nu stiu cum se controleaza al 3 lea ochi  :?

al 3-lea ochi nu-ti semnaleaza nimic in legatura cu semnatura ta ? glumeam, nu ma baga in seama

pri3st3ss

pana una alta, cred ca factorul cheie in acest "joc" este sa ramaneti conectati si sa nu pierdeti legatura cu normalul...deocamdata asta este singurul reper pe care il puteti  avea in vedere.
stiti ca se vorbeste si in magie de acea "alunecare"  in partea neagra a subiectului vizat si de aici o serie intreaga de repercusiuni care pe moment scurt va vor face bine,dar pe termen lung....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

CHIP

Nu cred ca trebuie facuta o obsesie din acest al 3-lea ochi.Se poate vedea mult mai clar cu cei 2 ochi pe care ii are fiecare.

mistic

cea ce vezi cu cei doi ochi fizici este o iluzie, lumea este o iluzie.

DepthOfField

Citatcea ce vezi cu cei doi ochi fizici este o iluzie, lumea este o iluzie.
profunda afirmatie...

Deci tie ti s-a parut ca postezi pe un forum si folosesti un calculator cu procesor la 3 Ghz, si mie mi s-a parut ca citesc mesajul tau pe un monitor LCD? Sau iluzia asta este la un nivel subtil?
  :wink:

Serios, poti explica ceva din afirmatia ta?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Nox

Iluzia e cã în loc de "cea ce" este scris "ceea ce"...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

mistic

Lumea este o iluzie creata de simturile mintii

Serban M

Citat din: mistic din  23 Aprilie 2008, 16:00:01
Lumea este o iluzie creata de simturile mintii

tu ai o teorie,insa nu stii sa o dezvolti.probabil te referi la faptul ca mintea umana ,implicit ochii cu care vedem nu sunt capabili sa perceapa alte dimensiuni decat cea materiala sau dimensiunea 3.

CHIP

@mistic

Fa o diferenta intre ceea ce se vede in mod obisnuit si ceea ce ai putea vedea .Iar ceea ce poti sa vezi este mai real decat pare.

sevastase

Citat din: mistic din  23 Aprilie 2008, 16:00:01
Lumea este o iluzie creata de simturile mintii
Am incercat sa mai explic acest concept mai demult....



Informatia exista in eter sub forma de energie intr-un spatiu virtual pe care noi il numim internet si care ne conecteaza. Computerul primeste aceasta informatie si o decodeaza cu ajutorul unui microprocesor, a unei unitati centrale si nu in ultimul rand, creeaza pt noi imagini cu ajutorul unui ecran. In felul acesta computerul creaza imagini din eter. Le materializeaza daca doriti, pentru noi.


In aceeasi ordine de idei, corpul uman e un superbiocomputer cu o unitate centrala ( creierul ), un microprocesor ( ADN-ul ) si cu un ecran ( ochi-nerv optic-creier ) .

Noi adunam vibratii din jur, le decodam, si creem o experienta vrtuala audio-vizuala-tactilo-miros-gust.

Ceea ce rezulta in creierul nostru este perceput de noi ca fiind realitatea asta tri dimensionala.

Din pacate, ochiul nu e capabil sa decodeze mai mult de 0,5 % din gama de raze care o cunoastem deci suntem virtual orbi.

Audio ....ditto.

Creierul nostru functioneaza la sub 8 %, ADN-ul nostru tridimensional este neactivat in proportie de 95 %, plus o parte virtuala care nici macar nu realizam ca exista ( si aia asteapta sa fie activata).


antoniu

de ce va jucati pe dinafara subiectului,luati un tratat de psihologie si vedeti cum functioneaza "motorul psihic ternar" si ce face de fapt al treilea ochi prin senzatii,perceptii si reprezentari vizuale ale obiectelor ,fenomenelor si proceselor, ca fotografie mentala remanenta,in lipsa lor. :evil:

CHIP

In care tratat de psihologie se vorbeste de al treilea ochi?