Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pri3st3ss

mistic si la mine merge exercitiul cu mainile..


cum evoluezi?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

mistic

binisor am inceput sa simt energia din ce in ce mai intens

pri3st3ss

la cati cm distanta intre palme ai ajuns?
ce simti exact?atractie,sau respingere?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

calinahanna

Intrebare:

Puteti aprecia distanta unui obiect fata de voi insiva cu ochii inchisi? Fara a sti unde este plasat obiectul respectiv, ceea ce presupune in prealabil asezarea acestuia intr-un anume loc de catre o alta persoana...

mistic

distanta dintre palme poate fi de vreo 10-15 cm

pri3st3ss

poate fi oricat de mare vrei/poti tu...
intrebarea mea era alta....

ai incercat sa iti indrepti energia din palme,spre alte persoane?aceste persoane te simt?de la ce distanta?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

mistic

foarte mica cam 5 cm
e cam greu sa o directionez si fac un exercitiu indrept energia spre o planta si incerc sa simt viata din ea.

Unidentified

Cum poti sa-ti dai seama daca 'energia' pe care o simti chiar este energie sau doar imaginatia ta?

darkness

UNidentified, te-ai jucat vreodata cu magneti??? ai observat ce simti atunci cand ei se atrag sau/si se resping???
asa ar trebui sa simti si intre palmele tale...

lylyt_ice

Din cite stiu eu,este vorba despre energie statica...exact ce se intimpla cind te piepteni si se ridica parul dupa pieptene,sau cind desbraci un pulover si face scintei si se aud trosnituri de descarcari electrice...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

mistic

cei care au incercat sa faca exercitiu meu sa incerce acum fara sa mai frece palmele apropiatile la o distanta de 15 cm si  vizualizati cum energia iese din palme si se cimbina. Poate avea ce culoare vreti.

pri3st3ss

incearca sa iti misti mainile de-a lungul trupului..insista pe anumite zone daca dispare "senzatia" (apropie si departeaza palma )
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

mistic

ce va mai fac palmele???(vorbesc de cei care au facut exercitu spus de mine) simititi cum palmele atrag energie tot timpul???
am un exercitiu nu pt voi :-D
Deci! mana dreaptao intindem in fata si apoi ne imaginam ca o mutam putin mai la stanga si apoi o mutam. Apoi ne imaginam co mutam putin mai la dreapta si apoi o mutam. continuati exercitu si veti incepe sa simitit ceva voi ceti afla ce!!!!!!!!!!!!!111 :-D :-D

SinapX

Al treile ochi(ochiul lui Horus sau ochiul lui Shiva)este de fapt o chakra,numita in oculism Ajna.Acest centru corespunde supramentalului dupa descrierile lui Sri Aurobindo iar trezirea complecta a lui Ajna confera iluminarea spirituala si distrugerea legaturilor karmice permitand dobandirea uluitoarelor puteri paranormale ce tin de sfera mentala si nu numai. Guverneaza cu precadere atentia, luciditatea, functiile mentale si ale gandirii, clarviziunea etc.
Imi pare rau sa va dezamagesc,dar activarea celui de al treilea ochi nu se poate realiza prin simple exercitii fizice,e nevoie de o munca spirituala intensa.

CHIP

Si cam in ce ar consta munca asta spirituala intensa pentru deschiderea acestei chakre?