Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

loreley

         Vorbiti de  vrajitorie....Eu  nu   cred  in  asa  ceva .  Cum  cineva  prin  folosirea unor  descintece  (nu  pot  sa  le zic  formule)    poate   schimba  viata  cuiva?

alinutzu

CitatMulti oameni sau jucat cu asa ceva si au fost posedati de diferite spirite in special de diavol.
Nu cred in chestia cu posedarea, adica nu poti fi posedat daca nu crezi in asa ceva
CitatDumnezeu intrezice vrajitoria si are un motiv bun sa faca asta!!!!!!!!!!!!!
Nu am auzit de La Dumnezeu sa zica asa ceva, doar de la preoti in care nu cred, nu spune nicaieri ca nu ai voie sa evoluezi si depinde si modul in care folosesti "vrajitoria"(magia).

CitatVorbiti de  vrajitorie....Eu  nu   cred  in  asa  ceva
Dar crezi ca omul isi poate folosi mai mult de 10% din creier ?
In zilele noastre vrajitoria este asemanat cu ceva rau, asa ca mai bine am folosi termenul de magie(nu magie neagra, nu magie alba si in nici un caz nu trucuri magice ci pur si simplu capacitatea superioara de a-ti folosi abilitatile)

Si e alinutzu ca sunt baiat ;) :P
can't stop the signal ...

Arckadii

Citat
Multi oameni sau jucat cu asa ceva si au fost posedati de diferite spirite in special de diavol.
CitatNu cred in chestia cu posedarea, adica nu poti fi posedat daca nu crezi in asa ceva

Asta e cea mai mare greseala a omului. Sa nu creada in existenta diavolului pentru ca atunci gandurile cu care el iti otraveste sufletul o sa crezi ca sunt ale tale si o sa tinzi sa le urmezi pentru ca vei gandi: Daca eu vreau, asta fac.


CitatDumnezeu intrezice vrajitoria si are un motiv bun sa faca asta!!!!!!!!!!!!!
CitatNu am auzit de La Dumnezeu sa zica asa ceva, doar de la preoti in care nu cred, nu spune nicaieri ca nu ai voie sa evoluezi si depinde si modul in care folosesti "vrajitoria"(magia).

Nu ai auzit nimic direct de la Dumnezeu insa Biblia este Cuvantul Lui Dumnezeu care a relevat voia Sa anumitor oameni. In Biblie scrie ca Dumnezeu isi va intoarce fata de la vrajitori, ghicitori etc...
Asa ca mai gandeste-te inainte sa te apuci sa faci asa ceva sau sa spui ca nu conteaza in fata LUI.

Oricum, am sa va rog sa reveniti la topic: Al 3-lea ochi. Nu are legatura cu ce vorbiti. Scurt si la obiect. Pentru subiectul DUMNEZEU exista deja topicuri deschise.

Ark

mistic

Sunt de acord cu ark si ce vrei sa spui tu alinutza cu 10% creier nu are legatura cu magia! Este adevarat ca are legatura cu niste forte supranaturale in anumite cazuri cum ar fi kudlini( gasesti tot pe site la wingmaker care sper sa-l studiezi e foarte interesant si chiar ma antrenez cu el) dar cat timp nu te abati de la cele de acolo e bine. Vrajitoria sau magia nu au legatura cu puterile paranormale cu toate ca al 3 lea ochi era folosit si in chestii oculte.

pri3st3ss

alinutzu, am sa vorbesc acum tot din experienta mea


Citat din: alinutzu din  21 Aprilie 2007, 02:18:37
si apropo de al treilea ochi , stiam ca merge sa ti-l deschida(sau sa te ajuta) cineva :) priceput in chestia asta desigur.



sa te intreb ceva,alinutzu...
cand erai mic, mama ta te ajuta sa inveti sa mergi,nu?apoi a venit un moment in care te-a lasat sa mergi singur,fara ajutorul ei..nu te lua ea in brate si te trecea dincolo de prag ...
asa este si cu deschiderea celui de-al 3lea ochi..daca faci tu,altfel lucrezi cu energia, altfel stii cum sa te porti si alta responsabilitate ai...
si,inainte sa iti deschizi al-3lea ochi,intreaba-te de ce vrei asta..ce urmaresti?
sa nu fie cumva doar  o "jucarie" cu care te vei juca 3-4 zile,ca apoi sa o lasi in plata domnului.

si inca ceva...ca sa deschizi al 3lea ochi, trebuie sa lucrezi cu baza...si abia apoi,dupa ce activezi si esti capabil sa tii in frau toate energiile, te poti incumeta la asa ceva.
nu uita, cu energiile  nu e de joaca!
lucreaza si perfectioneaza mai intai baza....altfel nu vei reusi,,,e ca si cum ai termina gimnaziul si te-ai duce sa te angajeze ca director general la microsoft,fara ca tu sa ai habar de asa ceva..


in concluzie, sfatul meu e sa muncesti singur pentru a-ti deschide aceasta chakra.



Citat din: alinutzu din  21 Aprilie 2007, 02:18:37


Daca am avut strabunica si stra-strabunica "initiate" in ale descantecelor(vrajilor, sa mentionez ca foloseau in tratarea altora nu alte tipuri de vraji periculoase :-s ) , e posibil ca sa ramana pe linie genetica ceva "har" ... si cam cum ai putea sa-l activezi ?? daca merge spus asa



se poate activa daca te initiaza cineva




Citat din: alinutzu din  21 Aprilie 2007, 02:18:37

Daca ai reusit sa faci acest lucru si poti sa faci macar si cea mai mica parte dintre capacitatile mentionate mai devreme de tine, atunci merita :)

vietile astea anterioare(istoria, stramosii) :) , cand te gandesti la ele parca iti dau un sentiment asa de "maretie", de putere sufleteasca



alinutzu, scopul meu nu a fost sa obtin telepatia si telekinezia.am obtinut altele..
telepata sunt uneori,nu mi-am dat seama inca de toate variabilele, dar nu asta am urmarit..
eu am avut de curatat altele...iar vietile mele anterioare nu imi dau un sentiment de putere sufleteasca,pt ca trecutul este trecut,iar tu traiesti in prezent...tot ce trebuie sa faci cu trecutul, este sa inveti din greselile pe care le-ai facut si sa ai grija sa nu le mai repeti


Citat din: alinutzu din  21 Aprilie 2007, 02:18:37
Si apropo si de acest lucru si termin....
Poti afla ce ai fost intr-o viata anterioara ?, nu ma refer la chestia cu horoscopu unde se calculeaza in functie de anul, luna si ziua nasterii(nu stiu daca e sigur 100%), poti in vreun fel sa vezi imagini din ce ai fost ? ....

da,poti afla cu ajutorul mentorului sau protectorului tau astral. mentorul ,te asigur de acum, nu va interveni,asa cum nici al meu nu a intervenit...
de ce?
pt ca o viata anterioara nu conteaza decat prin lectia pe care trebuia sa o inveti!
iar tu esti acum aici si cunosti deja lectia aceea,chiar daca nu o constientizezi...probabil o vei constientiza atunci cand "ceva" iti va aduce aminte...

eram si eu tare dornica sa aflu ce am fost in alta viata...
mi s-a spus exact acelasi lucru pe care ti l-am zis mai sus, dar eu, incapatanata fiind de fel, am insistat..si mi s-a aratat prin intermediul viselor...dar faptul ca acum stiu, nu ma face sa ma simt puternica sau deosebita...m-a facut sa fiu mult mai constienta de ceea ce ar trebui sa fac acum,in prezent.

daca esti totusi interesat de metoda, eu ti-o voi spune...te anunt de pe acum ca e dificila si vei avea de lucru foarte mult ,depinde de dorinta ta de a reusi si, in primul rand, de motivatia ta...
inainte de a incerca orice,absolut orice, fie ea magie alba sau neagra, meditatie, trezirea si activarea kundalini-ului, activarea chakrelor  etc, gandeste-te bine, pune totul in balanta si vezi de ce vrei sa faci toate aceste lucruri.
ca sa fii deosebit?
ca sa ai cu ce te lauda?
ca sa te joci 2-3 saptamani cu aceste energii si apoi sa le lasi balta?
acesta e un"proiect" pe care, daca l-ai inceput, esti dator sa il continui toata viata!
este responsabilitatea ta si , orice joaca ce acum ti se pare "inofensiva" cu energiile, spiritele etc, poate scapa de sub control si poate degenera in multe alte fenomene mult mai urate..la fel ca si in cazul focului.

alt sfat: meditatia incepe cu 15-30 min si trebuie mereu depus efortul de a mari aceasta perioada.desigur,daca nu esti apt si esti prea obosit, nu te acuza nimeni ca faci doar 10 minute...dar ar trebui sa inveti sa controlezi trupul si respiratia si ,in general, starea de meditatie.sa nu uiti niciodata ca meditatia inseamna iubire, liniste interioara si uniune.in meditatie, trebuie sa devii una cu trupul tau,cu universul.are acelasi efect cu o rugaciune bine si corect spusa..spusa din toata inima...tot la sentimente marete ajungi,dar nu te vei simti puternic si mare si unic!vei fi doar o picatura intr-un mare ocean!

am sa iti ofer doua cadouri; te rog sa le citesti cu atentie si sa meditezi la ele; ti se vor parea simple, insa trebuie sa te gandesti la ele pana cand le vei intelege si vor capata pentru tine proportii uriase... si chiar mai departe, pana vor deveni din nou simple :

1> maestrul intrebat de discipolii apropiati:
-ce este mai important :Iubirea sau Meditatia.
raspunsul vine imediat:
- de ce separati Iubirea de Meditatie, ambele sunt Una.

2.Era odata o picatura care cauta pacea Oceanului, care cauta  profunzimea Oceanului. Dorinta ii era mare si puterea de iertare ii era mare... si deodata Oceanul ii spuse:
-Tu si cu mine, noi suntem una! Si Oceanul isi deschise larg bratele si imbratisa picatura, si tot ce apartinea Oceanului deveni si al picaturii.
Ea se patrunse de pacea Oceanului, se intinse pe toata suprafata Oceanului si prin profunzimea sa deveni salvarea lumii.

- aceasta minipovestioara face parte dintr-una mai mare,numita : PICATURA SI OCEANUL..poate intr-o zi o voi posta pe toata.



Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

albinuta

Ma poate initia cineva in activarea ochiului trei?

Arckadii

In cazul in care ca utilizatori ai acestui forum va hotarati sa va ajutati reciproc punand la comun informatii legate de activari energetice, practici complementare sau orice altceva care are o evolutie nesigura va rog sa nu puneti informatiile pe topic ci numai prin mesaj personal. Nu toti cei de aici au capacitatea de a intelege si/sau practica anumite lucruri. In acest caz ele pot deveni periculoase. Totodata retineti ca aceste lucruri/practici nu au de a face cu RUFOn si le veti face pe propria raspundere.


Ark

mistic

albinuta nu tre sa te initieze nimeni! deschidel singur am dat o modalitate uitate cu cateva mesaje mai in urma si uitate ca si uitate ca si darkness a last un exercitiu. TU cauti pe cineva sa faca altceva in locu tau sau ce. Deschideti singur al 3 -lea ochii deoarce in timp ce o vei face vei invata si sa controlezi energia si sa o simti. Si exercitiu meu e sigur doar l-am experimentat pe mine si sunt bine!

mistic

Ok! Am un exercitu foarte rapid pentru cei care nu pot simti energia cu mainile.Este sigur si rapid:
-freacati palmele intre ele timp de aproximativ 20 sec.
-departeazati palmele la odistanta nu prea mare 10-15 cm
-apropie palmele cat de mult poti fara sa le atingi intre ele si apoi iar departeazale si iar apropiele cam de 20 de ori
-fa acest exercitiu de cateva ori in aceiasi zi energia va incepe sa circule prin chakrele palmelor
Asta nu are legatura cu al 3-lea ochii dar amindoua au in comun ENERGIA!

mistic

Pristess tu spui ca ti-ai deschis al 3 lea ochi si spui ca esti telepatica uneori dar nu ai obtinut chiar ce vrei.
Sa iti deschizi al 3 lea ochi nu e de ajuns tre sa si te antrenezi in abilitatile telepatice sau telekinetice! tu o faci???
SI spunemi si mie mai exact ce ai simtit cand ti-ai deschis al 3 lea ochi?

albinuta

Da ai dreptate Mistic dece sa cautam puteri paranormale ca tot nu folosesc preamult la ascensiunea spirituala,ba mai mult poti sa cazi dinou in ignoranta.Cred ca sti povestea celui care a muncit 10 ani sa poata sa mearga pe apa .Cerindui parerea unui mare guru ,i-a apus ca putea sa foloseasca o barca.In legatura cu ozeneurile am vazut si au unul acum 20 de ani ,a stat pe cer citeva ore nemiscat era argintiu si toata lumea care la vazut spuneau ca este un balon meteo ,in acea zi datea vintul destul de puternic la nivelul solului dar acolo sus ?.De aici concluzia .Salutare .

mistic

Da stiu povestea si este chiar foarte interesanta!

pri3st3ss

#27
Citat din: mistic din  22 Aprilie 2007, 12:33:15

Sa iti deschizi al 3 lea ochi nu e de ajuns tre sa si te antrenezi in abilitatile telepatice sau telekinetice! tu o faci???


mistic,deja am zis ca eu nu doream acele capacitati telepatice si telekinezice,eu vreau sa folosesc energia respectiva spre alte actiuni.
telepata am fost mereu,chiar inainte sa incep sa lucrez cu energia,dar nu asta ma intereseaza.stiu ca, daca vreau ceva cu adevarat, o persoana din bucuresti sau aflata in alt capat al orasului, ma poate "auzi".sau,mai usor,daca vreau ceva,sun acea persoana..eu "imi simt" prietenii..starea lor de spirit,oboseala,stresul,tristetea.."simt" multe, dar e oribil si vreau sa scap de asta..e un calvar,pt ca "vezi si simti ceva" si apoi devine realitate..si de aici se isca o multitudine de intrebari..si tot de aici vin multe  solicitarti si e obositor.
...deci nu ma intereseaza acest lucru si nu vreau sa lucrez pentru asta..nu vreau sa  perfectionez  aceste "puteri", pentru ca ele  sunt realitati ale vietii mele si oricat as incerca eu sa le stopez,nu voi reusi..



Citat din: mistic din  22 Aprilie 2007, 12:33:15
Pristess tu spui ca ..... nu ai obtinut chiar ce vrei.



am obtinut ce voiam si am fost dezamagita...sunt perfectionista din fire,iar faptul ca mi-am atins scopurile m-a dezamagit,in sensul ca am constientizat ca acele scopuri erau minore si nu aveau importanta..nu aveau importanta, pentru ca erau deja acolo, intr-o stare de somnolenta usoara..insa eu le consideram departe..
...din cauza asta am spus ca nu am obtinut ce am vrut...nu am obtinut,pentru ca nu am stiut ce sa cer...trebuie doar sa ceri si ti se da,mai ales daca muncesti...
trebuie sa ceri mereu,dar cu masura si conform puterilor tale!nu ti se va da niciodata ceva ce nu poti duce...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Shadowman

#28
Citat din: pri3st3ss din  19 Aprilie 2007, 21:23:58
nu,alinutzu,nu vei putea sa vezi prin pereti si prin haine..nu vei putea trage cu ochiul (mental ) la vecina care se dezbraca...

ce vei vedea dupa deschiderea ochiului:
-observi obiectele si oamenii intr-un mod oarecum ciudat: acestia sint colorati neobisnuit sau sunt inconjurati de o aura, care isi schimba forma si culoarea in functie de starea fizica si emotionala a stapanului ei; dupa care vei vedea normal,in culorile pe care le vezi si azi,dar acea aura va fi permanent acolo
-obiectele si evenimentele obisnuite pot aparea dintr-o perspectiva cu totul neobisnuita: de exemplu, din interior sau de la inaltimea zborului unei pasari. Cel mai adesea, tablourile observate apartin prezentului sau trecutului apropiat.
- a treia etapa e cea mai grea,se numeste a "maestrului",este o vedere spirituala;poti ajunge la acest nivel numai daca pleci undeva departe de civilizatie si te axezi doar pe partea spirituala.Vederea  spirituala ii permite sa vada si sa cunoasca tot ceea ce doreste – indiferent de timp si spatiu.

    Cine isi deschide al treilea ochi,sa ne anunte prin fax...Sa ne spuna si noua ce vede si cum vede... :-D
  Ascultind marturia clarvazatoarei Valentina in fata adeptilor Misa si a lui Gregorian Bivolaru se poate observa (vezi inregistrarile audio-video prezentate la : http://www.esnips.com/web/valentina-public/  ) cum toti stau si privesc  "ca la urs"...Clarvazatoarea Valentina le povesteste despre cum vede ea lumea prin "al treilea ochi"...Cum ii poate indrepta catre tarimurile ascunse privirii (vezi marturia  despre Sfinx si Babe...) Cum arata "chaKrele",parul de pisica,lumea luminii...Privitorii stau si asculta hipnotizati...Inclusiv Gregorian Bivolaru...  :lol:  Altfel de ce ar fi chemat-o...? Ca sa le povesteasca ce vad si ei sau "guru" Bivolaru...? Nici un membru MISA din sala,inclusiv "guru",nu-si deschisesera al treilea ochi...!!!  Asa cum pretind ca "vad" sau cum promit "profanilor" neinitiati in tainele MISA...Nici unul nu stia despre ce vorbeste ,doar isi imaginau...!!!  :wink:
  Surprinde coeficientul de inteligenta extrem de scazut al unora ,care cred ca tot ce zboara prin anumite cercuri de
de initiere se si maninca...!   8-)
Penibil,foarte penibil,extrem de penibil moment pentru o organizatie de "yoghini" care au pretentia ca-si dezvolta "extra-simturile"...! Dar de carute rasturnate cu "intelectuali" nu ducem lipsa....!  :-D
  Cine are ochi sa vada, cine are urechi sa ma asculte...! Va intelege  multe...!  :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

mistic

pristess eu zic sa folosesti al 3 -lea ochii ca sa iti dezvolti capacitatile paranormale acum ca ti-ai deschis al 3 -lea ochi.
Si fii atenta aici ziceai ca ti-ai indeplinit scopuri mici si neimportante care credeai ca sunt departe de tine dar ele erau foarte aprope. Pai ceva de genu asta mi sa intamplat si mie. Nu prea stiam ce e frumos la viata nu prea imi dadeam seama ce rost are dar acum vad frumusetea peste tot: copacii, florile, pamantul, aerul care il inspir si il expir cerul, stelele.