Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

De ce se intorc unele spirite pe lumea asta?

Creat de vlad_theman2000, 16 Martie 2007, 19:47:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

vlad_theman2000

De ce se intorc unele spirite in aceasta lume?
Am auzit chiar de la o ruda de a mea ca mama ei care murise cu aprox. 2 saptamani inante i-a aprut in vis si i-a spus ca butelia este deschisa.S-a trezit din somn brusc si l-a trezit si pe sotul ei.Mama sa o avertizase sa nu aprinda lumina pentru ca va sari in aer.
Intradevar,cand au mers in bucatarie mirosea foarte tare a gaz.
Deci s-a intors ca sa o previna.
Dar sunt alte sute de cazuri cu spirite care se intorc din diferite motive:pentru a se razuna de exemplu.
Scrieti si voi daca mai stiti astfel de cazuri. :?

Dreamy

Vlad deja m-ai convins...asa ca BINE ai venit in randul nostru, sper sa te si tina, esti tanar deci timp berechet!!
Spiritele nu se intorc, pentru ca nu pleaca, cel putin cele care au un motiv temeinic sa ramana prinse in "lumea celor vii"!! Ira cele care isi fac simtita prezenta asta si sunt spirite "prinse" sau prizoniere in lumea noastra!!!
Cazuri ca cel prezentat de tine sunt mii in lume, s-au scris numeroase carti si articole despre asta, o sa caut si o sa revin!!!

Max C.

Salut Vlad! In primul rand pozele ,mai putin ultima,sunt hoaxuri(parerea mea),apoi ma bucur sa vad lumea interesata de acest subiect! Spiritele care nu au parasit planul fizic\material sunt legate intr-un fel sau altul de acesta...de anumite persoane,locuri,obiecte si chiar de moartea acestora care este in general violenta...ele nu vor nici in ruptul capului sa plece spre lumina...sau nu realizeaza cele intamplate.

jackie28t

#3
Salut vlad,
Observ ca esti pasionat de fenomene paranormale gen fantome.
Sa fii foarte atent la toate cazurile pe viitor ca sa nu te intocsici cu fel de fel de povesti fanteziste si fotografii prelucrate.
In ziua de astazi senzationalul este la moda deci multi doar se joaca cu timpul nestiind macar cum sa priveasca realitatea.
O spun cu toata caldura...de acea sunt nevoit sa precizez un mic amanunt referitor la cele relatate de tine in primul post.

Citat din: vlad_theman2000 din  16 Martie 2007, 19:47:02
Am auzit chiar de la o ruda de a mea ca mama ei care murise cu aprox. 2 saptamani inante i-a aprut in vis si i-a spus ca butelia este deschisa.S-a trezit din somn brusc si l-a trezit si pe sotul ei.Mama sa o avertizase sa nu aprinda lumina pentru ca va sari in aer.
Intradevar,cand au mers in bucatarie mirosea foarte tare a gaz.
Deci s-a intors ca sa o previna.
Eu as preciza mai bine ca defapt acea ruda de care precizezi a avut un timp foarte trist din cauza ca a pierdut ceva foarte drag.Subconstientul inca sufera ce face sa se gandeasca la persoana pierduta.Noaptea poate,dormind si simtind mirosul de gaz prin somn deci,subconstientul avnd in memorie adica in vis pe persoana pierduta si mirosul de gaz din afara,sau combinat aceste doua cai de gandire si probabil s-a produs o exagerare de imaginatie facand ca ''persoana decedata'' sa apara in vis spunand de gaz...dar defapt se poate ca doar subconstientul sa fi lucrat in acele momente.Sper ca intelegi ce vreau sa spun.

Si lasa filmele de groaza deoparte ca fac numai rau si redau doar lucruri negative.
Apropo,filmele comice reda energie pozitiva psihicului uman. :wink:
Numai bine si-ti doresc un weeken placut alaturi de cei dragi.

vlad_theman2000

Va multumesc tuturor pentru mesaje si apropo pozele sunt de pe net si stiu sigur ca cel putin una din ele este adevarata(poza 3).Este un calugar al unei manastiri.
Nu prea sunt eu pasionat de filmele de groaza,ba chiar prefer comediile si caut doar cazuri adevarate.
Multumesc din nou!

vlad_theman2000


vlad_theman2000


xennon_2000

La ce te referi Vlad?
La aparitii fantomatice sau la reancarnare?

toma

in poza mai e o mina criminala (1) ce vrea sa prinda o fontoma mai mica (2)
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

xennon_2000

Chiar interesant!Nu stiu ce sa mai cred
ciuciulete e pasionat si totodata expert in asa ceva!
treb sa vada si el asta

Ufo

Dar oare chiar se intorc?

Iluzionistul Harry Houdini,a fost una dintre figurile legendare ale magiei.
Pasionat de spiritism si paranormal, el a fost un membru al comitetului American Stiintific care oferea un premiu in bani oricarui medium care isi putea demonstra clar abilitatile paranormale.Vasta sa experienta in ceea ce priveste numerele de magie i-a permis sa demaste multi escroci care reusisera sa pacaleasca pana atunci oameni de stiinta si cercetatori renumiti. Pana la moartea sa, comitetul nu daduse nici un premiu.
Houdini a murit de Halloween, pe data de 31 octombrie 1926, la varsta de 52 de ani.
Inainte de moartea sa, Houdini a spus ca ii va trimite sotiei sale un mesaj din lumea de dincolo, daca va fi posibil. In fiecare an, de Halloween, sotia sa organiza sedinte de spiritism, dar sotul ei nu a aparut niciodata....

pri3st3ss

ma intreb de ce nu a aparut :-D :lol:..o fi gasit o fantoma draguta pe acolo...

iata,ofer si eu  ceva asemanator..ce sa fie? :lol:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

calinahanna


Max C.

Da asa s-ar parea a fii... ai si alte poze cu acelasi aparat si daca s-ar putea si cu acelasi film?

calinahanna

@Pri3st3ss

Auzi...Tu ne supui aici la teste? :wink: :mrgreen: