Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

SIDA

Creat de flow, 18 Februarie 2007, 05:52:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

flow

 
CitatDeputatul ultranaþionalist, Aleksei Mitrofanov, a declarat într-un discurs (octombrie 2005) din cadrul parlamentului cã gripa aviarã a fost inventatã de americani care doresc sã domine piaþa mondialã de pui.

"Nu existã aºa ceva ca gripa aviarã, precum nici nu exista SIDA, lalea sau boala vacii nebune.", declarã Mitrofanov citat de agenþia de presã Rosbalt.

    Ce vrea sa spuna prin "precum nici nu exista SIDA" ?  Facand analogie intre SIDA si gripa aviara ar insemna ca asa cum H5N1 nu e periculos, nici virusul HIV nu este. Deci SIDA e provocat de altceva?

Arckadii

Teoria sa flow, se refera la faptul ca Hiv nu este un virus natural, ci unul produs. La fel cum H5N1 a fost si el o conspiratie: citeste articolul lui spooky referitor la treaba asta: http://www.rufon.org/articol/54/ce-nu-stiti-despre-gripa-aviara.html
Eu unul inclin sa ii dau crezare tinand cont de toate magariile pe care le-au facut marile guverne ale lumii.
Ark

sxn_b

CitatTeoria sa flow, se refera la faptul ca Hiv nu este un virus natural, ci unul produs.
Corect arckadii. De ce nu se descopera nici un vaccin impotriva acestui virus? Credeti ca chiar nu se poate gasi un leac sau nu se vrea descoperirea acestuia?

jackie28t

#3
Citat din: flow din  18 Februarie 2007, 05:52:17
 
    Ce vrea sa spuna prin "precum nici nu exista SIDA" ?  Facand analogie intre SIDA si gripa aviara ar insemna ca asa cum H5N1 nu e periculos, nici virusul HIV nu este. Deci SIDA e provocat de altceva?

SIDA nu este altceva decat un virus facut in unele laboratoare si raspandita in lume de catre NOM (Noua Ordinde Mondiala) pentru scaderea populatiei pe plan global.Cine va investiga cazul de SIDA mai serios va intelege si din ce este format.Adica mai pe scurt din Leucemie de pisica,sifilis si hepatita B.SIDA:7 la 10 ani de a ucide....cancer de pisica.Prin transmisie sxuala....sifilis,prin sange si multe ingriedinete generale ce afecteaza T-cell.Ingrozitor milioane de oameni mor din cauza acestui virus.

jackie28t

SIDA inseamna oprirea sistemului imun,nimic mai mult.

prosecco

dati-mi o sabie si cam 100 de vieti si fac curatenie pe terra  :-D


Arckadii

de ce oare nu ma mira ideea asta?
dar hai totusi sa revenim la SIDA...
Ark

LupinThe3rd

Citat din: jackie28t din  18 Februarie 2007, 11:28:07
SIDA nu este altceva decat un virus facut in unele laboratoare si raspandita in lume de catre NOM (Noua Ordinde Mondiala) pentru scaderea populatiei pe plan global.Cine va investiga cazul de SIDA mai serios va intelege si din ce este format.Adica mai pe scurt din Leucemie de pisica,sifilis si hepatita B.SIDA:7 la 10 ani de a ucide....cancer de pisica.Prin transmisie sxuala....sifilis,prin sange si multe ingriedinete generale ce afecteaza T-cell.Ingrozitor milioane de oameni mor din cauza acestui virus.
Interesanta teoria... singura chestie e ca populatia nu scade si chiar mai mult creste fara nici o problema.
Deci, avem niste oameni de stiinta care combina gentic cativa virusi si ce or mai pune acolo, culmea hitech-ului in acel moment si totusi nu reusesc sa isi dea seama ca fac un virus care sa duca la scaderea populatiei. Pe scurt: stralucitori in inteligenta intr-o directie si niste prosti ingramaditi in partea cealalata....
Ce ne facem cu lama lui Ocam?
entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem
Pai, extrapolam nu?  :evil:

jackie28t

#9
Citat din: LupinThe3rd din  18 Februarie 2007, 21:39:15
Interesanta teoria... singura chestie e ca populatia nu scade si chiar mai mult creste fara nici o problema.

a) LupinThe3rd,poti sa faci putin home-work si sa ne precizezi aici cam cati oameni au murit pana in prezent din cauza acestui virus pe plan global?
Din curiozitate ca sa-ti dai seama putin cu cat s-a scazut.

b)Da,pe acel timp adica cu mult timp in urma SIDA a fost o teorie de scadere a polulatie.Acum sunt altele.Speram ca nu-si doreste nimeni sa apara in jur un nou virus fatal.Asta nu-i de ras.Oamenii mor si sufera.

c)Daca poti sa adaugi ceva constructiv la subiect va fi respectat din deplin.Ironiile te rog lasa-le pentru alte subiecte mai putin sensibile.

LupinThe3rd

#10
Jakie, draga
scuza-mi ironia, dar iti era dresata tie si nu victimelor AIDS, si sper ca nu esti printre ele.
Te citez inca odata:
CitatSIDA nu este altceva decat un virus facut in unele laboratoare si raspandita in lume de catre NOM (Noua Ordinde Mondiala) pentru scaderea populatiei pe plan global.
si ma citez si pe mine
Citatsingura chestie e ca populatia nu scade si chiar mai mult creste fara nici o problema.
Stiu unde pot gasi numarul victimelor de SIDA si crede-ma , cred ca era inanul 1988 sau oricum inainte de 89 cand am citit primul articol despre SIDA intr-un almanah Flacara. Aveam in jur de 12 ani si crede-ma ca nu am dormit cateva nopti.... atat de impresionat am fost.
La fel imi aduc aminte si un film documentar unde se spunea ca a fost creata in laborator si ca e inutil sa folosesti prezervativele pentru ca virusul e foarte mic si trece prin porii latex-ului... samd...
In virus letal deja a aparut. A tasnit din adancurile junglei si se numeste Ebola iar faptul gradul de interconectare al lumii este atat de mare il poate ajuta oricand... E una din cele mai stravechi creaturi de pe acesta planeta si una dintre cele mai simple...
De multe ori ma gandesc ca de fapt natura nu face decat sa se apare... noi intram inadancul junglei si acolo, cazul Ebola, gasim un inamic... ne repliem, si atacam din nou iar natura raspunde...
Revenind la AIDS, stiu ca exista cateva cazuri care se pare ca s-au vindecat... si ma gandesc ca e normal ca la unmoment dat si organismul uman sa se adapteze la virus... Nu e domeniul meu...

Arckadii

OK, intrevad o viitoare cearta. Calmati-va va rog. Cred ca fiecare a inteles gresit ce a zis celalalt. Aviz pentru Lupin si Jackie.


revenind la topic.
Adevarat Lupin, si din cate stiu Ebola afecteaza in special persoanele de culoare. Sper sa nu ma insel.
Ciudat dupa parerea mea.
Ark

jackie28t

#12
Citat din: LupinThe3rd din  18 Februarie 2007, 22:38:53
Revenind la AIDS, stiu ca exista cateva cazuri care se pare ca s-au vindecat... si ma gandesc ca e normal ca la unmoment dat si organismul uman sa se adapteze la virus... Nu e domeniul meu...

Da, in Germania deja exista un caz din cate stiu unde cineva cu AIDS dupa un tratament cu anumite pastile,dupa un timp revenind la control s-a gasit ca a fost vindecat complet.Efectiv tratamentul ia scapat viata.

Este normal cred ca dupa atata timp sa se gaseasca si un antidot.

dedeiu

Sa o luam altfel. Daca dispare SIDA oare nu apare alt virus? :evil:

jackie28t

#14
Citat din: Arckadii din  18 Februarie 2007, 22:41:25
OK, intrevad o viitoare cearta. Calmati-va va rog. Cred ca fiecare a inteles gresit ce a zis celalalt. Aviz pentru Lupin si Jackie.

Arckadii,
Te rog foarte mult pe viitor nu te mai grabi sa ''avizezi'' pe altii public fara sens doar ca tu ai o iluzie.Nu s-a certat nimeni aici si nici nu ducea la o cearta.Efectiv s-au dat niste pareri ca intr-un forum liber si democratic.Asta nu inseamna ca trebuie sa te grabesti si sa-mi folosesti numele intr-un mod negativ doar ca tu ai o iluzie sau un motiv anume defiecare data cand ai chef.Aviz catre moderatorul Arckadii.Multumesc de intelegere.