Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

EI sunt printre noi...

Creat de Dreamy, 10 Februarie 2007, 13:41:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca marile corporatii  sunt ajutate, in munca lor, de fiinte extraterestre!!!

DA
7 (41.2%)
NU
0 (0%)
NU STIU
2 (11.8%)
ORICE E POSIBIL
6 (35.3%)
E O ABERATIE
2 (11.8%)

Numărul total de membrii care au votat: 8

Votare închisă: 12 Martie 2007, 13:41:35

EMIL_48

Eu  pot fi unul   dintre  EI...  dar  si  tu  poti  fi. atat  timp cat  inca  nu-i  putem  recunoaste   se  pot  plimba  si  vizita  pe cine  doresc.  Dar  sa  va  spun  prin  ce am trecut  eu  si  asta  nu  o  singura  data  ......  acum 11 ani am  fost oprit pe  o  strada  nu  prea  circulata intr-o localitate  ceva mai mica  unde  toata  lumea  se  cunoaste  < la  sat> de  doua  persoane pe  care   le  cunosc  si  cu  care  si  astazi  ma  intanlesc am vorbit  timp  de  10-15 minute dupa care au  disparut  instantaneu cat  timp  eu  am  intors  capul  sa  le  arat  ceva la  o  casa  ceva  mai departe.......am  ramas  singur  si  uimit  in acelasi timp.
   Despre  aceste   fenomene  am mai  auzit,  am  mai  citit  dar  nu  credeam  ca  eu  voi  fi martor cu  intreaga  mea  fiinta  la  asa  ceva  ....am  luat  imediat  legatura  cu  cele  doua  persoane  si  le-am povestit  intamplarea  mea  .....nici  vorba  de  prezenta  lor???  atunci la intrebarea    cu  cine  am  vorbit  eu???  nici  atunci  si  nici  acum  nu  pot  raspunde  ...  Dar  de  atunci  si  pana  astazi am    mai   avut  astfel  de  intanliri    ...  in   alte  locuri  si  alte  imprejurari   , pot  spune  ca  au  devenit  ceva  obisnuit  si  nu  trebuie  sa  ne  impacientam  cand auzim  sau  traim  astfel de  situatii...
  Acum  ma  bucur  cand  ma  intanlesc cu  cate  o  persoana  cunoscuta si  povestesc  despre aceste  intanliri < care  nu  stiu  de  ce   grad  or  fi > dar la  intrebarea  daca  EI  sunt  printre  noi  eu  raspund  cu  convingerea  lui  TOMA   ..DA  EI  SUNT  PRINTRE  NOI...  si  ne  ajuta. :ufo:

jean

Citat din: EMIL_48 din  06 Decembrie 2010, 19:37:39
Acum 11 ani am  fost oprit pe  o  strada  nu  prea  circulata intr-o localitate  ceva mai mica  unde  toata  lumea  se  cunoaste  < la  sat> de  doua  persoane pe  care   le  cunosc  si  cu  care  si  astazi  ma  intanlesc am vorbit  timp  de  10-15 minute dupa care au  disparut  instantaneu cat  timp  eu  am  intors  capul  sa  le  arat  ceva la  o  casa  ceva  mai departe.......am  ramas  singur  si  uimit  in acelasi timp.
Ar fi interesant daca ai veni cu mai multe detalii, ca exemplu:
-era ziua, seara sau noaptea?
-mai erau si alte persoane pe stada in acel moment?
-persoanele cu care ai stat de vorba aratau identic cu cele cunoscute?
-ai simtit ceva schimbat in vocea lor? A fost o comunicare nonverbala?
-ai simtit ceva mai deosebit atunci, fiind in prezenta lor?
-cum era timpul? Timp cetos, innorat, posibilitate mai mare de camuflare, mai greu vizibile de alte persoane.
Citatam  luat  imediat  legatura  cu  cele  doua  persoane  si  le-am povestit  intamplarea  mea  .....nici  vorba  de  prezenta  lor???
Din acest citat deduc ca s-a intamplat ziua, deci nu putea fi cumva vorba de un vis ceva. Bun, ai mers la ei si ai intebat ce s-a intamplat de au disparut asa subit. Ai vazut daca purtau acele haine din timpul discutiei, daca era vreo schimbare?
Persoanele locuesc impreuna, sau in locuri diferite? Sunt buni prieteni? Aceasta duce la cresterea posibilitati unei farse.
Sunt multe intrebari, vino si tu cu mai multe detalii.
Adevarul este dincolo de noi

Xanadron

#92
Logice intrebari, Jean!  8-)
In teorie, orice paradox temporal e posibil, indeosebi in conditiile singularitatilor stranii create, se pare, de cei mai iresponsabili dintre noi (si/sau de "ei") in matricea spatiu/timp - experimentul Philadelphia, Montauk etc.

"Ab ovo" discutind ontopic insa, fie si simpla asertiune a cuiva care afirma c-ar putea fi ET :martiansmile: argumentind in sensul asta cu o presupusa, deloc probata macar circumstantial si confuz descrisa intimplare de-acum 11 ani ma face sa ma indoiesc de relevarea, in fineeee, a LOR printre NOI.  :-)
E doar parerea mea, evident.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dorel6

#93
EMIL_48  si eu am avut o asemenea intamplare.
Cand aveam 12-13 ani (nu mai stiu sigur) un batranel cu barba (par alb) imbracat decent m-a intrebat unde se afla x (prin x ma refer la o locatie).I-am indicat locul (eu stateam langa o tasnitoare) si m-am aplecat sa beau apa (imi era foarte sete).Nu au trecut doua secunde si m-am uitat sa vad unde ii batranelul.Ca sa vezi nici urma de el(si unde era amplasata tasnitoarea nu aveai unde sa fugi sa te ascuzi,cel putin pe o lungime de 50 de metri).Chestia interesanta era ca am stat pe ganduri daca am vorbit cu el sau el mi-a vorbit prin gand.
Si recent cand aveam 16 ani acel batranel cu par alb si barba l-am vazut uitanduse la mine dintr-o masina,la fel cand mi-am luat ochii de la el a disparut.

Totusi daca unul dintre noi ar fi ET sunt sigur de asta ca nici unul nu ar lua doar forma noastra.Ar lua si ar trai printre noi cu memoria altei persoane ne avand acces la amintirile in viata lui ca ET pana cand "misiunea ar fi terminata".(poate aberez,dar asta ii pararea mea)
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Tayka

Citat din: EMIL_48 din  06 Decembrie 2010, 19:37:39
.. la  intrebarea  daca  EI  sunt  printre  noi  eu  raspund  cu  convingerea  lui  TOMA   ..DA  EI  SUNT  PRINTRE  NOI...  si  ne  ajuta. :ufo:
Toma a fost un baiat destept,nu se incredea in tot ce vedea si cerea probe,acelasi lucru ar fi bine sa faci si tu atunci cand crezi ca ti se intampla ceva paranormal.Primul lucru care trebuie facut cand te abordeaza o entitate care reuseste sa-ti induca vizual ideia ca o cunosti, este sa dai mana f. degajat cu persoana respectiva.Daca aceasta nu vorbeste cu tine in timpul stangerii de mana,si nu se uita in ochii tai,este mai mult ca sigur o mare problema,va trebuii fie sa-i spui ceva in genul:-ce mai faci omule,ca nu ne-am mai vazut de mult,mai bine zis nici odata..cine esti de fapt si ce doresti de-la mine?..cauti de asemeni sa prelungesti strangerea de mana observand temperatura normala sau scazuta a mainii,si daca exista tendinta de salut sincer,adica de ridicare ,coborare a mainii,sau chiar de intarire a salutului cu ambele maini.In caz contrar este bine sa nu intrii in panica pentru ca tocmai aceasta se doreste,ar fii indicat sa inveti din timp cateva exercitii de protectie psyho,pentru ca altfel te vor putea controla.Nu toti sant EI,mai sant si de-ai nostrii.. :-( :-)
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

jean

CitatChestia interesanta era ca am stat pe ganduri daca am vorbit cu el sau el mi-a vorbit prin gand.
Vezi, de asta am interebat pe EMIL_48 daca: ,,ai simtit ceva schimbat in vocea lor? A fost o comunicare nonverbala?"
Si in cazul tau sunt prea putine detalii. Mai gandeste-te si vino cu detalii, vezi intrebarile de mai sus. Cred ca este interesant.

Tayka, este foarte bine ce spui, dar cred ca este foarte greu sa faci asa ceva in momentele alea. In prima faza pare totul normal si nu pare a fi necesar. In faza a doua esti mut de uimire, mintea si simturile sunt blocate, nu mai reactionezi normal. Abia foarte tarziu realizezi ca ceva nu a fost in regula, de....psihologia umana.
O seara buna.
Adevarul este dincolo de noi

dorel6

#96
-era ziua, seara sau noaptea?
-Era in jur de ora 17:00

-mai erau si alte persoane pe stada in acel moment?
-Eram eu si varul meu.(am uitat sa precizez asta,dar in momentul in care mi-am luat eu privirea si varul meu a facut la fel,apoi am stat si ne-am intrebat "Ce a fost? ,Ce s-a intamplat?" )

-persoana cu care ai stat de vorba aratau identic cu cele cunoscute?
-Nu am cunoscut persoana aceea in viata mea.

-ai simtit ceva schimbat in vocea lor? A fost o comunicare nonverbala?
-Nici acum nu stiu.Totul este in ceata.Presupun ca a fost o comunicare nonverbala deoarece vocea o cunosteam.Cel putin asa imi spunea psihicul.

-ai simtit ceva mai deosebit atunci, fiind in prezenta lui?
-Da,o stare de prietenie catre persoana/entitatea aceea.Parca totul s-a intamplat in vis.

-cum era timpul?
-Noros.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Tayka

Citat din: jean din  06 Decembrie 2010, 23:01:00


Tayka, este foarte bine ce spui, dar cred ca este foarte greu sa faci asa ceva in momentele alea. In prima faza pare totul normal si nu pare a fi necesar. In faza a doua esti mut de uimire, mintea si simturile sunt blocate, nu mai reactionezi normal. Abia foarte tarziu realizezi ca ceva nu a fost in regula,
Pai tocmai aici e problema;sa nu lasi cumva sa urmeze faza a doua,caci in aceasta faza baietii ti-au strapuns aura si te vor controla fara probleme.Daca insa iti vei putea activa macar Manypura,nu prea mai au ce-ti face,iar daca esti mai versat si activezi si Ayna,ai vei si vedea cine sant de fapt,altfel insa daca nu esti pregatit,e mai bine sa nu-i privesti de loc,si nici sa nu-i asculti ci sa o ..tai cat mai repede.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

jean

Citat din: dorel6 din  06 Decembrie 2010, 23:24:02
-Era in jur de ora 17:00
-Eram eu si varul meu.(am uitat sa precizez asta,dar in momentul in care mi-am luat eu privirea si varul meu a facut la fel,apoi am stat si ne-am intrebat "Ce a fost? ,Ce s-a intamplat?" )
-Nu am cunoscut persoana aceea in viata mea.
Totul este in ceata.Presupun ca a fost o comunicare nonverbala deoarece vocea o cunosteam.Cel putin asa imi spunea psihicul.
-Da,o stare de prietenie catre persoana/entitatea aceea.Parca totul s-a intamplat in vis.
-Era noros.
Dupa cele scrise de tine sunt o multime de elemente ca ceva straniu s-a intamplat acolo. Seamana cu alte intalniri apropiate cu un anumit tip de entitate nonumana. Daca este adevarat cele spuse de tine, probabil mai sunt si alte elemente blocate in subconstient. Totusi nu este cumva vorba de un vis care datorita straneitati si timpului scurs sa para o intamplare reala? Ai vorbit cu varul tau despre asta? Dupa tine, care a fost perceptia scurgeri timpului in acele momente.
Adevarul este dincolo de noi

Xanadron

Comentariu scurtissim (din vreo 1001 ginduri care-mi trec acum prin cap mai rapid ca glontzul lui Bula) :D : ma-ntreb doar de ce oare extra_ordinarele - ad-litteram - entitati pun oare doar intrebari dezarmant de... banale cu ocazia intersectarilor cu oamenii? (intersectari care-ar trebui sa fie si ele cumva... iesite din comun, nu?) :roll:

Fiindca, sincer sa fiu, chiar nu vad sensul unei fiintze transgresate de unde-o vrea Al de Sus (egal daca alt timp, alt spatiu etc) doar ca sa ne intrebe unde-i carciuma din coltz.  :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dorel6

Citat din: jean din  07 Decembrie 2010, 09:28:39
Dupa cele scrise de tine sunt o multime de elemente ca ceva straniu s-a intamplat acolo. Seamana cu alte intalniri apropiate cu un anumit tip de entitate nonumana. Daca este adevarat cele spuse de tine, probabil mai sunt si alte elemente blocate in subconstient. Totusi nu este cumva vorba de un vis care datorita straneitati si timpului scurs sa para o intamplare reala? Ai vorbit cu varul tau despre asta? Dupa tine, care a fost perceptia scurgeri timpului in acele momente.

Nu,sunt sigur ca este o intamplare reala.
Pe moment nu mi-am dat seama nici eu nici el cum de a disparut,doar l-am intrebat unde a disparut batranelu.Si mi-a zis ca nu stie.(Nu aveam aceleas cunostinte pe care le am acum,doar acum imi dau seama ce a fost defapt).
Dupa mine perceptia scurgeri timpului a fost normala.
Oricum poate a fost doar o coincidenta.Orice este posibil.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

jean

Citat din: Xanadron din  07 Decembrie 2010, 10:16:11
Fiindca, sincer sa fiu, chiar nu vad sensul unei fiintze transgresate de unde-o vrea Al de Sus (egal daca alt timp, alt spatiu etc) doar ca sa ne intrebe unde-i carciuma din coltz.  :-D
Poate ca mintea noastra este manipulata sa ne aducem aminte doar lucruri banale, in acest fel noi credem ca a fost o intamplare banala si nu o luam in considerare. Este o metoda de protectie a noastra si de mascare a intruziuni lor in viata noastra.
Adevarul este dincolo de noi

EMIL_48

  buna  seara  dragilor
....era ziua, seara sau noaptea?
 

da  era in  jur  de  ora  18  si  timpul  era inorat
-mai erau si alte persoane pe stada in acel moment. ...  da au  mai  trecut  pe  langa  noi  cateva  persoane



-persoana cu care ai stat de vorba aratau identic cu cele cunoscute?
...  da  asa  erau  imbracate   si in  glasul   lor  am  simtit  o  modificare  dar  am  pus-o pe   seama  unei  raceli  ...

-ai simtit ceva mai deosebit atunci, fiind in prezenta lui?
    da  simteam o  dorinta  de  comunicare  ceva  mai  mare  din  partea  lor
.... sigur  a fost  o    comunocare  obisnuita..
Acum   citind  ce  spune  TAYKA   mi-am adus  bine  in  minte  imaginea  lor ....
...Dar  intr-o  alta  intanlire  unde  am  dat   mana si am  simtit  o  forta  .o putere  ceva  mai  mare . privirea  <LUI>  evita  privirea  mea   . temperetura  maini  lui  era  mai  mica   avea mana  foarte  rece  .....stingea  lumunarile cu palma  maini  drepte  si  nu  doar  cateva    multe.    l-am  urmarit  cu  privirea  mult  timp  printre  oameni  ... si  atunci  cand  doream   sa  mai  comunic  inca  odata  cu  <EL> atunci  desi  era in  multime in  fata mea  cand  sa  ajung  la  el  .... disparuse...
Ma bucur  ca  DOREL6  a trecut  si  el  printr-o  experenta similara  si poate  ca  mai sunt  multi  care  au  trecut  prin  asa  ceva  dar  inca  nu  au  ajuns  pe< RUFON> toate  cele  bune   :ufo:

k3t3lin

Mda...dupa cum am citit si in alte topicuri se pare ca dorel6 a trecut prin multe... :-)

Xanadron

#104
Citat din: EMIL_48 din  09 Decembrie 2010, 21:26:36
   . temperetura  maini  lui  era  mai  mica   avea mana  foarte  rece  .....stingea  lumunarile cu palma  maini  drepte  si  nu  doar  cateva    multe.    l-am  urmarit  cu  privirea  mult  timp  printre  oameni  ... si  atunci  cand  doream   sa  mai  comunic  inca  odata  cu  <EL> atunci  desi  era in  multime in  fata mea  cand  sa  ajung  la  el  .... disparuse...
Ma gindeam sa ma abtin in continuare, da' nu mai pot, sincer... altfel simt ca explodez.  :-D
Am incercat sa comentez "elegant" pina acum aberatiile scrise aici, dar asta-i chiar "vinare de vint".

Asa ca, asumindu-mi riscul de-a fi injurat sau chiar banat, :roll: vin si spun: observ in ultima perioada cum principalul minus al Internetului, considerat de unii minor (adica accesul liber al absolut oricui de-a lasa "urme" in cyberspace, indiferent de integritatea lui... psihica mai ales  :-P) devine pe zi ce trece unul major. OK, de acord ca gradul de cultura n-ar putea constitui un criteriu (oricum imposibil de aplicat) de acces in spatiul virtual si chiar subscriu la opinia ca interactiunile internautice pot si ar trebui sa slefuiasca spiritele mai involuate - deseori fara voia lor. Dar macar gradul de... "mental sanity" ar trebui sa fie un criteriu de acces in virtual.

OK, de acord in principiu si cu opinia altora, care zic, aparent logic: "Ei si? Nu citi aberatii ca astea de mai sus!"  :|
Doar in principiu-s insa de acord - fiindca e imposibil sa selectezi ceva inainte de a-l cunoaste.
N-am nimic pina la urma nici cu forma exprimarii/postarii, fiindca-s si destui oameni cu idei interesante, chiar daca exprimate un pic deficitar, cu agramatisme hai sa le zicem... acceptabile. Desi nu doar fondul conteaza, iar exprimarea cel putin... atenta e o forma de respect a altora, dar si respect de sine si ar trebui, la modul ideal, sa reflecte complexitatea si armonia ideilor expuse.

Si-un pic ontopic, fiindca oricum teoretizez degeaba: daca, in urma interactiunillor cu ET-ii, rezultatele-s "confesiuni" de genul astora de-aici - cu lumunari [sic] stinse (multe  :-D) in palma rece a minutzei drepte (nu stangi, ca aia frige  :-P), pe strazi cu oameni areactivi in halucinatii bizare... tocmai prin vidul imaginativ dovedit de "povestitorii" lor (mintiti-ne, bre, dar mai frumos, va rog!), e clar ca EI sint printre noi doar ca sa ne distruga... psihic macar !!!  :lol:

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/