Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Dispozitive de protectie impotriva campurilor nocive

Creat de flow, 04 Februarie 2007, 03:32:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

flow

        Ce tip de dispozitiv recomandati?
        Ce parere aveti despre dispozitivele AIM, gen "Vital Protect"? Sau "Torser", al unei firme ucrainene? Acesta este un link, unde este criticat dispozitivul "Spiridusul", si este recomandat unul numit "Qi Magen": www.danmirahorian.ro

LupinThe3rd

Coiful din ziar... E cel mai bun
Iar in cazurile extreme: basca, fes sau caciula (duap dorinta captusite cu folie de aluminiu)

xennon_2000

lupin....ai uitat "licuricii" de la telefoanele mobile!

LupinThe3rd

xennon_2000 offtopic:
Nu stiu cum e cu licuricii de la telefonae mobile ca eu sunt posesor de Nokia 5110  :planet: si sta mai mult in geanta :)

xennon_2000

Sunt buni la protectie dar dupa scate am auzit iau din semnal!

LupinThe3rd

@xennon_2000,
Nu cred, daca e vorba de led-urile alea de pe telefon care palpaie. Alea sut alimentate de la bateria si primesc un semnal de On/Off pe un port de output digital. Cred ca protejeaza la fel de mult ca instalatie cu beculete din pomul de craciun.

xennon_2000

NUUUUUUU
Lupin se alimenteaza cu camputile mgnetice emise....nu ledurile din el!

jean

Rasfoind paginile de pe forum am aterizat si aici. Citesc ce se scrie mai sus si ma apuca rasul si chiar imi vine sa fac o gluma.
Ce mai buna protectie impotriva acestor campuri este sa nu mergem pe campuri daca sunt nocive. :lol: Mai bine batem campii. Campurile nocive pot fi de diverse tipuri si avem nevoie de diverse protectii. Nu exista o protectie pentru toate campurile. Poate doar moartea, ea le rezolva pe tote.
Consider acest subiect un lest pentru forum. Nu merita sa ne pierdem timpul.
Adevarul este dincolo de noi

alx

Citat din: jean din  26 Octombrie 2013, 21:02:24
Consider acest subiect un lest pentru forum. Nu merita sa ne pierdem timpul.
Mai nea Jane,mi-ai inseninat seara...rad singur citindu-ti postul...al dracu aterizare ai facut,fara sa ai trenul scos...sa fii fost pilotul putin putin complet...inveselit by tuica?
   Nu vazusi bre avertismentul ala cand ai apasat pe "posteaza",care iti spunea ca in topicul asta nu s-a mai postat nimic de fro 2000 de zile?(ma rog,am aproximat si io... ;D ).
     Ma-ntelegi,batui si io campii cu postul asta...sper sa nu ma reclame la politie pentru violenta...campeneasca... :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

StarDust

Unul din "campurile nocive" ce mi-a fost dat sa il intalnesc a fost intr-o traducere dintr-o limba straina in limba romana unde notiunea de camp electric a fost tradusa ca pasune electrica !!! No! da' astea chiar is de evitat!  :lol:
De asta mi-am amintit vazand acest topic  :lol:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16