Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Antihristul

Creat de alinutzu, 09 Noiembrie 2006, 21:26:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alinutzu

Am cumparat si eu cartea "codul lui nostradamus(al 3-lea razboi mondial)" de ,michael rathford
si am incercat sa fac niste cercetari pe cont propriu despre ce scrie in carte si despre stirile reale (pentru stirile reale am ales un site de incredere "hotnews")

ce m-a interesat mai mult este ce zice despre papa asa va incep totul

*****************************
PAPII SI BISERICA CATOLICA
2.4. Moartea celor trei papi - Biserica Catolica si Antihristul
(Centuria IV, Catrenul 86)
Actualul papa va fi asasinat si urmatorul nu va ramane mult pe scaunul pontifical. Ultimul papa va fi o unealta a Antihristului. Biserica Romano-Catolica este deja un instrument al acestuia, sustinandu-i indirect obiectivele, chiar daca, poate, nu e constienta ca o face.
(Centuria II, Catrenul 57)
Ultimii trei papi ai Bisericii Catolice se vor succeda rapid unul dupa altul. Antepenultimul va fi ucis de un glont asasin. Penultimul va fi "inghitit" de comploturile puse la cale de Anti-hrist. Ultimul, nascut cu o mica diformitate, va merge cel mai departe pe calea distrugerii Bi¬sericii. Antihristul il va folosi o vreme, pana cand va considera ca-i sta in cale si il va elimina. Tradarea sa va accelera sfarsitul Biseri¬cii Catolice, marcat de moartea lui.

2.5. Asasinarea actualului papa
(Centuria VIII, Catrenul 46)
In perioada in care Antihristul va incepe sa-si arate puterea, suveranul pontif va fi asa-nat in cursul unei calatorii departe de Vati-can. Cei doi cardinali apropiati lui vor intelege pericolul in care se afla Biserica dupa moar-tea lui si se vor inchide in Vatican pentru a se proteja.
Actualul papa doreste pacea mondiala si actioneaza impotriva unor grupari deja for¬mate in interiorul Bisericii Catolice. Va veni o vreme in care cei care au interese speciale in cadrul Bisericii si doresc sa-si pastreze puterea si averea il vor sfatui in mod gresit, punanandu-1 astfel intr-o situate periculoasa, de care el nu va fi constient. Asasinarea sa va provoca tulburari si revolte la Roma. Urmatorul papa nu-si va pastra functia mult timp. Dupa eel actual nu vor mai fi decat doi papi.
(Centuria II, Catrenul 97) Papa, impreuna cu mai multe persoane din anturajul sau, va fi asasinat la sfarsitul primaverii, cand vor fi inflorit trandafirii, intr-un oras european aflat la confluenta a doua mari fIuvii.

(Centuria II, Catrenul 15)
Actualul papa va fi asasinat cu putin timp ina-inte de aparitia unei comete ce va fi clar vizibila de pe cerul emisferei nordice. Preocuparile sale pentru situatia omenirii, care il vor duce la in-cheierea unor aranjamente de calatorie proble-matice, ii vor pecetlui sfarsitul. Urmatorul papa va fi asasinat de Antihrist, fiindca nu-i va accepta cererile. Crima ii va permite acestuia din urma sa-si instaleze "unealta" pe scaunul pontifical.
2.6. "Inghitirea" penultimului papa de complotul Antihristului
(Centuria I, Catrenul 4)
Penultimul papa, care isi va prelua functia dupa asasinarea celui actual, va avea o "dom-nie" scurta. Ca urmare a erorilor de ordin poli¬tic, va deschide calea ultimului papa, care va fi un instrument al Antihristului. Mandatul sau va fi un semn al prabusirii Bisericii.
(Centuria II, Catrenul 36)
Inainte ca Antihristul sa acceada pe deplin la putere, ceilalti lideri vor parea ca se afla deasupra lui, controland structurile de putere. In realitate, Antihristul ii va folosi in drumul sau catre cucerirea puterii mondiale. In aceasta
perioada, un cardinal tradator va lucra pentru el, spionandu-1 pe penultimul papa. Acesta va subtiliza informatii confidential si ii va modi-fica corespondenta, conferindu-i alte conotatii. Astfel, situatia va parea mult mai grava decat este in realitate, determinandu-1 pe papa sa reactioneze in mod necorespunzator. In acest fel, populatia va avea un motiv in plus pentru a-1 considera incompetent si a-i eroda autori-tatea, poate chiar prin asasinarea lui. Cardinalul va fi tulburat de propria tradare, din cauza pre-judiciilor evidente aduse Bisericii, dar, fiind aliat cu Antihristul, isi va gasi justificari.
2.7. Tradarea ultimului papa
(Centuria III, Catrenul 65)
Ultimul papa va fi ales la scurt timp, apro-ximativ la un an dupa ce va fi descoperit mor-mantul unei personalitati din Roma antica, o personalitate a carei filozofie a influentat pu-ternic gandirea occidentala. Acesta va fi pon-tiful wveninos<c - unealta Antihristului, care provoaca distrugerea Bisericii Catolice.
Ultimul papa va fi probabil de origine fran-ceza, cu ochi albastri si tenul oaches, fn jurul lui va pluti o aura de mister. Va avea o anume diformitate fizica, poate un umar usor adus sau un picior stramb, o malformape congeni-tala a osului. (Asa s-a nascut, nu este un defect dobandit ca urmare a unei raniri.) Mintea i-a fost afectata de aceasta diformitate si de cru-zimea pe care o manifesta oamenii fata de cei care sunt altfel decat semenii lor.
A intrat in randurile Bisericii la o varsta fra-geda, din disperare si amaraciune, fiindca stia ca nicio fata nu se va indragosti si nu se va casatori cu el. Parintii lui au fost implicati in miscarea nazista din Franca, iar colegii de scoala il tachinau cu porecle ca "iubitorul de nazisti". Daca altele ar fi fost mediul si experientele din copilarie, acest papa ar fi putut fi unul bland si binevoitor, dar suferintele 1-au transformat intr-un om crud si 1-au determinat sa-si do-reasca sa se razbune pe lume pentru suferintele indurate pe cand era mic. Aceasta este slabiciu-nea pe care o exploateaza la el Antihristul.
Acest papa va dori sa le spuna dusmanilor sai: «Uitati-va la mine; sunt puternic; pot s-o fac; sunt mai bun decat voi." Dupa ce va dobandi puterea la care aspira, va fi responsabil in mod in¬direct pentru moartea unor oameni nevinovati, ca urmare a alierii sale cu Antihristul. Nu va asa-sina pe nimeni cu mana lui, dar ii va da acestuia posibilitatea sa ucida, tintindu-i indeosebi pe cei care 1-au facut sa sufere in copilarie. In prezent, acest viitor papa pare bun la suflet, fiindca o astfel de imagine il avantajeaza, dar latura sinistra a per-sonalitati sale este adanc inradacinata in el.
(Centuria II, Catrenul 76)
Ultimul papa va trada Biserica dezvaluind in mod direct Antihristului informatii cruciale, delicate, pe care acesta nu le-ar fi putut obtine altfel, nici macar prin intermediul spionilor sai.
2.8. Distrugerea Bisericii Catolice
(Centuria X, Catrenul 70)
Biserica Catolica va fi distrusa din cauza do-rintei de putere a conducatorilor ei. Acestia vor deveni vanitosi si aroganti, crezand ca pot ob-tine tot ceea ce doresc, iar acest lucru ii va con-damna. Ambitiile lor vor fi zadarnicite atunci cand vor esua, iar Biserica va fi zdruncinata, papa fiind alungat de pe scaunul pontifical. Dezamagiti de setea pentru putere, catolicii nu vor mai sustine Biserica, sfera de influenza a acesteia reducandu-se considerabil.
(Centuria V, Catrenul 25)
Fundatiile Bisericii Catolice din Roma vor fi distruse intr-un accident care va lasa impresia ca orasul se cufunda in mare. Acest moment va co¬incide oarecum cu evenimentele din Orientul Mijlociu, iar unii oameni vor stabili o legatura intre ele, desi in realitate nu va fi decat o coinci-denta. Arabii vor exploata insa rapid situatia, cu toate ca nu ei au cauzat-o. Restrictile impuse la Vatican vor provoca distrugerea Bisericii. Lide-rii religiosi isi vor uni fortele, dar nu-si vor mai reveni de pe urma acestei lovituri.
Acest lucru va explica de ce s-a prabusit Bi¬serica, dupa ce a supravietuit atatea secole. Ac-cidentul va fi o combinatie de dezastre naturale si provocate de om. Implicate vor fi marea si o uriasa energie venita din cer, care va distruge pamantul in zona respectiva. Va fi considerat o catastrofa naturala fiindca niciun om de pe planeta nu are capacitatea de a produce o ase-menea forta. Nimeni nu va putea gasi o cauza, asa ca situatia va fi numita »un fenomen natu¬ral". Dar cel mai important eveniment al pe-rioadei respective, caruia lumea nu-i va mai da atentie, va fi invazia Antihristului in Turcia.

*****************************

Din cate mi-am dat seama eu actualul papa la care se face referire a fost (Papa Ioan Paul al II-lea)
in context se face referire la un glont ...
sursa hotnews :"La 13 mai 1981, lumea incremenea la aflarea vestii ca Papa a fost victima unui atentat, produs chiar in Piata Sf. Petru. Teroristul turc Mehmet Ali Agca a tras atunci, de la citiva metri distanta, mai multe gloante, dintre care doua l-au lovit in plin pe Suveranul Pontif, unul dintre ele ranindu-l grav la stomac."
poate ca nostradamus a prezis ceva dar nu a prezis cum trebuia

un alt citat care mi-a atras atentia este urmatorul
"Actualul papa doreste pacea mondiala si actioneaza impotriva unor grupari deja for¬mate in interiorul Bisericii Catolice. Va veni o vreme in care cei care au interese speciale in cadrul Bisericii si doresc sa-si pastreze puterea si averea il vor sfatui in mod gresit, punanandu-1 astfel intr-o situate periculoasa"

de aici reiese ca sunt implicati si cardinali sau ce or mai fi prin jurul papei
acum vine si sursa de la hotnews: "Pe de alta parte, intr-un interviu publicat pe 31 martie de "La Repubblica", Agca a facut o dezvaluire socanta, afirmind ca nu ar fi reusit sa traga de mai multe ori asupra Papei fara sprijinul unor preoti si cardinali de la Vatican"


Acuma vine rugamintea mea ce vreau eu de la voi
1.sa imi spuneti si mie toti membri Colegiul Cardinalilor (daca se poate si cv lor macar linkul unde il pot gasi)
2.a fost vreo cometa cu putin timp inainte de asasinarea papei
3.a fost descoperit acel mormant despre cel care se vorbeste ? la cine credeti ca se refera ? ce personalitate din roma antica cu o influenta in domeniul filozofiei din acea zona cunoasteti?
can't stop the signal ...

Elvin

    nu a fost asasinare, ci doar tentativa; ca doar n-a murit
     Nostradamus zice ca biserica apuseana isi va pierde puterea, iar profetii crestini arata si consecinta - ca se va reunifica Biserica apostolica [vor reveni catolicii la ortodoxie]
    Aparent va fi o epoca a urii, dominata de asasinate. Insusi 'capul rautatilor' va fi tinta unui asasinat, din care insa va scapa. Ma gandesc la 'rana lui, nu de moarte, fusese vindecata" din Apocalipsa
     

alinutzu

si eu ma gandesc la chestia asta...
totusi era aproape de moarte avand in vedere ca glontul a strapuns stomacul..... la cativa centimetri de aorta...
deci daca ii lovea aorta erau sanse ca previziunile sa se adevereasca...
a gresit si nostradamus cu cativa centimetri :P
dupa cum zici si tu nu poate fi numit asasinat ci tentativa ...
dar se mai adevereste o parte
in citate spune ceva ca va fi asasinat(hai sa zicem impuscat in cazul nostru) cand vor inflori trandafiri la sfarsitul primaverii, chestia asta este iarasi adevarat .. parca a fost impuscat pe 2 aprilie(de luna sunt sigur) nu mai stiu sigur anul...
deci pana acum este singurul papa care se potriveste descrieri facute...
acuma incerc sa aflu cine va fi ultimul se stie ca este de origine franceza(dupa spusele lui nostradamus "probabil") cu ochii albastri, cu o deformatie ceva, parinti sai au participat la o chestie cu nazisti...
daca ati gasit vreun cardinal care se potriveste descrieri dati si mie cv lui sau alte date despre el
can't stop the signal ...

fanaticul

#3
din cate am vazut exista o persoana care se potriveste .....Jean Marcel Cardinal Honoré....are ochi albastri si e cardinal francez alte informatii nu am gasit despre el ......cica a fost facut cardinal de papa ioan paul al 2 lea


FARA ABREVIERI TIP CHAT TE ROG! Ark

LP

http://www.cardinalrating.com/

Uita-ti lista cu cardinalii romano-catolici... Dar nu se vad ochii si defectele..

alinutzu

CitatUltimul papa va fi ales la scurt timp, aproximativ la un an dupa ce va fi descoperit mormantul unei personalitati din Roma antica, o personalitate a carei filozofie a influentat puternic gandirea occidentala.
Acum nu mai trebuie dacat sa asteptam sa fie decoperit un mormant(s-a decoperit cumva vreunul si nu stiu eu ?  :?) , daca nu s-a decoperit atunci mai este timp ...

Citat din: fanaticul din  13 August 2007, 00:16:44
din cate am vazut exista o persoana care se potriveste .....Jean Marcel Cardinal Honoré....are ochi albastri si e cardinal francez alte informatii nu am gasit despre el ......cica a fost facut cardinal de papa ioan paul al 2 lea

Din cate date avem pana acum el este singurul care s-ar potrivi descrierii
Ca profetia sa se indeplineasca ar trebui ca toate citatele sa fie adevarate

CitatUltimul papa va fi probabil de origine franceza, cu ochi albastri ... , fn jurul lui va pluti o aura de mister ... Va avea o anume diformitate fizica, poate un umar usor adus sau un picior stramb, o malformatie congenitala a osului.
Citat

Daca datele furnizate de fanaticul sunt corecte atunci prima parte se adevereste, date prea multe despre acest cardinal nu am putut afla asa ca nu stiu daca are vreo malformatie

CitatA intrat in randurile Bisericii la o varsta frageda
Nu stiu sigur daca varsta poate fi considerata frageda dar a intrat in randurile bisericii la varsta de 23 de ani, s-ar putea ca pana  la acea varsta sa fi fost ucenic sau altceva(acest lucru nu este specificat), cert este ca este de mult in biserica
Citat
    * a priest for 64.15  years
    * a bishop for 34.68 years
    * a cardinal for 6.50 years
Date               Age       Event                Title
13 Aug 1920   87.02    Born                  Saint-Brice-en-Coglès
29 Jun 1943   22.9   Ordained Priest        Priest of Rennes (, Dol, e Saint-Malo), France
24 Oct 1972   52.2   Appointed         Bishop of Evreux, France
17 Dec 1972   52.3   Ordained Bishop       Bishop of Evreux, France
13 Aug 1981   61.0   Appointed        Archbishop of Tours, France
22 Jul 1997     76.9    Retired                    Archbishop of Tours, France
21 Feb 2001   80.5   Elevated to Cardinal
21 Feb 2001   80.5   Appointed         Cardinal-Priest of S. Maria della Salute a Primavalle


CitatParintii lui au fost implicati in miscarea nazista din Franta
Citat
Poate afla cineva acest lucru ?
can't stop the signal ...

Ronin

Nu stiu daca poti avea incredere in Nostradamus...de ce nu 'urmaresti' profetiile din Biblie, cartea lui Daniel si Apocalipsa lui Ioan...
Sau (garantat) cartea "Marea Lupta" de EG White, unde este prezentat istoricul papal si cel al protestantismului, dar si interesanta unire intre USA, Vatican, si religiile lumii , la 'final' de istorie...cu toate evenimentele deosebit de interesante si inedite...

Am citit ceva despre Fatima, acolo fecioara spune (profetia secreta)...sau se intelege...ca dupa Ioan Paul II, va fi un altul (Benedict) si apoi ultimul papa...numit "Petru Romanul"...
Benedict , se stie ca este descendent din familia celor care se ocupau (conduceau) "Oficiul Inchizitiei"...daca 'reapare' intoleranta (in alianta cu USA)...!!!... omu' asta este potrivit...posibil ca el sa se 'duca'...dupa care v-a apare ultimul, in timpul caruia v-a aparea si mesia...dar, atentie, acest mesia v-a fi un fals mesia...adica vorbim de satana care v-a pretinde a fi Iisus...desigur inconjurat de muuulte fiinte luminoase (ingeri decazuti)...eveniment transmis on-line pe intreg mapamondul...

Iisus cel real, v-a aparea putin mai tarziu...asa spun profetiile...om traii si om vedea...!?
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

loreley


            De unde stii ca Benedict este descendent din familia celor care se ocupau (conduceau) "Oficiul Inchizitiei"?
Eveniment transmis on-line pe intreg mapamondul?

Ronin

Ratzinger este cel de-al 265-lea papa...2+6+5=13...interesant...!
Ratzinger, inainte de alegerea ca papa...prefect in
"Congregation for the Doctrine of the Faith" sau, cum se numea in evul mediu, "Holy Office of the Inquisition".

http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Cardinal_Ratzinger

http://en.wikipedia.org/wiki/Congregation_for_the_Doctrine_of_the_Faith

http://www.revelation-illustrated.com/Antichrist/

Cat priveste descendenta lui...am citit o carte, unde era mentionata si sursa informatiei...ramane sa revin cu amanunte...
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Arhanghelul

ATENȚIE: în acest subiect nu s-a mai postat de cel puțin 120 zile.
Dacă nu sunteți sigur că e bine să răspundeți aici, vă rugăm luați în considerare deschiderea unui nou subiect.

Sunt sigur ca aici trebuie sa postez informatia ...  :evil:

Profetia secolului.avi
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Urban

@Arhanghelul
Nu-i asa ca esti ortodox?
:evil:

Arhanghelul

Citat din: Urban din  26 Iulie 2011, 11:44:27
@Arhanghelul
Nu-i asa ca esti ortodox?
:evil:

C-am asa ... dar nu prea ajung la biserica ... si nu bat cruci pe strada ... e mai mult ceva personal (o traire interioara ) ... nu inteleg chestia cu plimbatul si pupatul oaselor ,etc. ... nu sunt in schimb "dogmatic" ...

Citat:

"De fapt, în înţelesul lor cuvintele "catolicitate" şi "ortodoxie", aşa cum au fost întrebuinţate de Biserica veche, de unde şi vin, ele sunt echivalente, dar în acest înţeles ele nu pot califica Biserica papală, ci numai pe cea Ortodoxă."
http://luptapentruortodoxie.blogspot.com/2009/11/despre-ortodoxie-si-catolicism.html
http://ortodoxiaprinochiimei.wordpress.com/2010/02/19/adevarul-despre-catolici-papistasi-spus-si-in-2010/

Nu sunt intru totul de acord cu "inchinarea" la icoane si "oase" (aka moaste) ...
Despre celelate culte/secte derivate din crestinism nu comentez , deoarece sunt niste adaptari si oportunitati la nevoile psihice si spirituale ale oamenilor din diverse zone geografice ... pot spune chiar oportunitati politice , economice si chiar manipulare egoista a multimilor umane (boborul) ...

http://proortodox.wordpress.com/2011/01/26/babilon-sursa-falsei-religii-inceputul-babilonului-nimrod-primul-lui-rege-un-vanator-puternic-un-razvratit-inaintea-lui-dumnezeu-sotia-lui-semiramida-copilul-ei-tamuz-inselaciuni-o-rela/


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Urban


calator astral

Am evitat sa particip pina acum la acest topic,nu vreau sa fiu catalogat de ortodox extremist,pt simplul motiv ca mama e ortodoxa si tata catolic, ma duceam cu bunicile prin alternanta in bisericile catolice si ortodoxe, si acum pastrez acest obicei,nu privilegiez ortodoxia. Dar deoarece slujba e in romana ma regasesc mai des la ortodocsi (cam o data la doua luni,urbane,sa nu crezi ca stau mai mult de o juma de ora!).
Am remarcat ca recentele superproductii americane trateaza acest subiect delicat. Asta seamana cu o indoctrinare.... O veni sau nu Anticristul nu stiu,vom trai si vom vedea.
Va propun o compilatie pe aceasta tema,regasim aceleasi fraze,parca decupate direct din Biblie:

The ANTICHRIST - his Coming in Hollywood movies

saver

Antihristul exista, traieste chiar acum si e doar o chestiune de timp pana la afisare. In cercurile oculte acest lucru a fost transmis printr-o circulara.
Biblia avertizeaza foarte clar semnele. Nu se stie ceasul (care il stie doar Tatal) insa semnele sunt clare.

2 dintre semne pot fi urmarite cu interes si acelea vor indica prezenta antihristului:
1. Al 3-lea templu din Ierusalim pe care evreii s-au apucat sa il reconstruiasca. Acesta e necesar pentru intrarea antihristului in el si se va declara pe sine dumnezeu.
2. Semnul fiarei, fara de care nimeni nu va vinde sau va cumpara. Acest proces este in desfasurare si inca intr-o faza avansata.

Dupa razboiul ce va veni, vor fi posibile 2 lucruri:
1. Instaurarea guvernului mondial.
2. O moneda unica electronica/virtuala. Banii fizici sunt pe cale de disparitie. Si evident moneda virtuala va putea fi accesata printr-un sistem electronic in care te poti identifica doar prin ceea ce Biblia numeste SEMNUL FIAREI.

O consecinta secundara a acestui razboi este depopularea. Chiar depopularea in sine va ajuta mult la cele 2 de mai sus, prin faptul ca oamenii vor fi mai putini si mai slab organizati, si ca vor fi supravietuitori ai unui razboi crunt cu multe orori.
Sfintii care vorbesc despre WW3 spun ca e un razboi pentru nimicire, nu pentru cucerire.