Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Oameni dubiosi

Creat de dedeiu, 21 Octombrie 2006, 00:36:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dedeiu

Ceea ce va voi povesti poate este un caz despre oameni de care eu nu am mai auzit. Poate nu este ceva paranormal ci doar caracterul lor. Era o dimineata calduroasa, soare cat cuprinde. Trebuia sa ajung la facultate pentru lucrarea de licenta. Tocmai iesisem din casa si pe drum vad doi oameni, un el si o ea, cu ochelari de soare. Ceea ce am observat anormal la ei a fost mersul lor. Efectiv parca erau roboti. Se miscau doar din picioare iar mainile stateau drepte pe langa corp. Aveau privirea fixata inainte, nu isi miscau de loc capul, desi eu am trecut prin fata lor si m-am oprit sa ii privesc(poate nu a fost frumos si ei aveau o deficienta). Dar e ciudat, isi miscau numai picioarele si in rest parca erau hipnotizati si mergeau drept, fara sa conteze ce era in dreapta si in stanga. Imi amintesc sigur ca aveau aproximativ aceeasi inaltime, el era brunet, ea blonda. Parca erau niste roboti. In caz ca exista vreun handicap sau ceva de genul asta va rog sa stergeti acesti subiect si sa-mi explicati pe un private message despre ce este vorba. Numai bine.

jackie28t

Pare interesant incidentul dedeiu.
Daca eram in locul tau cred ca-i intrebam cat e ceasul ca sa vad cum vor reactiona. :-D
Nu stiu ce sa-ti spun.Se poate sa fi fost un cuplu care tocmai se certase intre ei sau sa fi fost cu deficientze fizice,ma rog un handicap.Greu de afirmat totusi.
Sa stii ''dedeiu'' ca exista o rasa de extraterestrii care seamna foarte mult cu infatisarea omului.Se numesc ''NORDICI''
Daca ar merge pe strada nici nu ai face diferenta fata de alti trecatori.Ei sunt inalti si blonzi si au un mers mai robotic.Dupa cate situ asta poate proveni din inadaptarea cu gravitatia noastra de pe pamant.Sunt foarte mlte cazuri si relatari pe care le-am citit referitor la astfel de intamplari unde unii maroti sustin ca au intalnit un om(o fiinta omeneasca) care crede ca ar fi fost un extraterestru.
Este o vorba in ufologie:
De la cer pana in ''HEAVEN'' multe mistre se intampla necunoscute noua.

dedeiu

Exact la asta m-am gandit si eu, de ce naiba nu i-am intrebat cat e ceasul. Parca mi-ai citit gandurile. Eu am 1.84 si aia erau mai mici decat mine cu cativa centimetrii. Poate totusi ai dreptate, un cuplu suparat. Am uitat sa zic, nu schitau pe fata nici un fel de gest. Adica stii cum e cand iti relaxezi toti muschii fetei. Si acum regret ca am avut aceasta ocazie, sa ii intreb ceva sa vad cum reactioneaza. De atunci m-am jurat ca daca ii mai prind si vad ca se comporta ciudat, ii iau la bataie, ii rapesc, vad eu ce fac :)

Skywalker

CitatSa stii ''dedeiu'' ca exista o rasa de extraterestrii care seamna foarte mult cu infatisarea omului.Se numesc ''NORDICI''
Daca ar merge pe strada nici nu ai face diferenta fata de alti trecatori.Ei sunt inalti si blonzi si au un mers mai robotic.Dupa cate situ asta poate proveni din inadaptarea cu gravitatia noastra de pe pamant.Sunt foarte mlte cazuri si relatari pe care le-am citit referitor la astfel de intamplari unde unii maroti sustin ca au intalnit un om(o fiinta omeneasca) care crede ca ar fi fost un extraterestru.
Mai degraba MIB se misca mecanic, nu stiam ca si nordicii, dar daca asa zici, asa este.

Acum va voi relata f. pe scurt, un caz de om dubios:
Notorita, Japonia(200 e.n.)

  In satul; Notorita, traia un barbat numit Hashiro-Kima-Washi. Era un individ de talie inalta, care poseda aripi pe corpul sau incat putea sa zboare si sa se ridice foarte sus in cer. El a refuzat sa se supuna ordinelor imperiale si jupuia oamenii.

Voi reveni cu alte cazuri de oameni dubiosi

paleoastronaut

#4
Chiar a fost un documentar pe "DISCOVERY" pe tema oamenilor zburatori...
Era numit:"The hanging coffins of China"....
Legenda spune ca acest trib chinez era CONDUS de cativa "ZBURATORI"...
Imparatul CHI cel care a unit toate triburile pentru prima data a dorit sa-i extermine pentru nesupunere..
Dupa batalii grele a reusit sa ajunga cu armata in munti la ultima citadela...
Atunci ULTIMUL om zburator in putere si-a luat la subtioara pe doi dintre ceilalti zburatori raniti si a..ZBURAT peste armata ingrozita....
Din pacate scheletele din sicriele de lemn apartin DOAR membrilor "normali" ai tribului...
Sau cele cu schelet MIXT,OM-PASARE au fost dosite bine...
Se pare ca nu era vorba de forte de LEVITATIE ci de ARIPI AUTENTICE...
Sa nu uitam ca in multe religii exista ...INGERII INNARIPATI,ARHANGHELII...
Poate ca aripile lor NU SUNT SIMPLE METAFORE...
Interesant este ca TOATE sicriele erau carate si ridicate cu funii pana pe niste stanci URIASE,VERTICALE,practic imposibil de escaladat pentru un om neechipat special...
Darmite sa mai fie si furate de acolo..
Si uite asa aceste sicrie au stat suspendate deasupra unor defilee de rauri  pe fatade stancoase timp de mii de ani...
Astfel cei ramasi in trib,probabil "nezburatori" au dorit sa omagieze AMINTIREA conducatorilor DISPARUTI IN MUNTI...
Suspendandu-si sicriele pe stanci...la zeci de metri inaltime...
Inca un mister...
E clar....in toate religiile,legendele,zonele,perioadele istorice se vorbeste de "oamenii zburatori"...
Trebuie sa  admitem ca alienii diferitelor rase s-au "JUCAT" cu ADN-ul nostru si din ingineriile lor genetice puteau rezulta si asemenea specimene umane:

OAMENII ZBURATORI!

focusXX

sal!
Si mie mi s-a intamplat sa vad ceva de genul celor descrise mai sus.
Intr-o zi de vara, dimineata ma aflam in drum spre facultate, era una din diminetile in care chiar ma simteam odihnit si plin de energie, coborand din mijloacele de transport si intrand in puhoiul de oameni din zona Universitatii mi se blocheaza privirea pe un individ inalt(exagerat de inalt) alb ca varul ce mergea aproape in contra timp cu toti pe langa care trecea.
Un moment am crezut ca am vedenii dar langa mine se afla un cersetor care la fel de surprins se holba la acelasi individ.
Dupa cateva momente de uimire am reusit sa-l masor din cap pana in picioare. Aici chiar am ramas fara cuvinte:acel individ nu mergea ci plutea.
In secunda urmatoare m-am gandit ca am halucinatii sau ceva de genul asta dar m-am trezit imediat de socul provocat de acel cersetor care ma strangea de mana aproape tipandu-mi in urechi "ba asta nu merge ,asta pluteste sa mor euu!!"
In acel moment individul a intors capul spre noi si s-a topit in multime.
Fascinant este faptul ca omenii pe langa care trecea nu-l observau.

wlady

Dupa o pauza luunga revin si eu cu opinii mai bine gandite :-) !
Daca nu erau niste roboti de la SPP sau SRi nu stiu ce sa zic ! Ciudata chestia. Cum ai zis trebuia sa-i intrebi cat e ceasul ca nu aveai ce sa patesti dar se mai intampla ! Poate te mai intalnesti cu ei vreodata .... :wink: . Iar "oamenii zburatori" ar putea avea si ei o explicatie destul de plauzibila si in acelasi timp stiintifica ! Oricum foarte interesanta chestia pe care o zici tu ! Sa ma uit si eu mai bine in jur  :-D

calinahanna

CitatE clar....in toate religiile,legendele,zonele,perioadele istorice se vorbeste de "oamenii zburatori"...
Trebuie sa  admitem ca alienii diferitelor rase s-au "JUCAT" cu ADN-ul nostru si din ingineriile lor genetice puteau rezulta si asemenea specimene umane:

OAMENII ZBURATORI!

@paleoastronaut

A se vedea "x-men'' si locul de unde au plecat acestia (realitatea), a se vedea scoala solomonarilor, indienii yaqui, a se vedea "zburatorul" de care si Eminescu aminteste... a se vedea samanul amerindienilor si cel al Siberiei, santoaderul... 
Mie nu mi se mai pare cine stie ce.

Poate e mai interesant de aflat mecanismul, daca tot am aflat de ei, decat sa ne minunam in continuare de faptul ca i-am "aflat"...

Si de unde stii ca suntem jucariile altora?
Eu inca refuz sa cred acest lucru. Ma gandesc ca e mai usor sa dai mereu vina pe altcineva/altceva decat sa iti asumi propria responsabilitate. Si pana nu gasesc un motiv serios si o proba valabila... nu vad de ce as crede asta.
Daca in gradina ta aparut o rosie intre celelalte, care e mai "altfel" decat celelate, nu inseamna ca asa ai vrut tu sa fie ea. Inseamna ca asa este ea. Punct.

xennon_2000

POATE SUNTEM SI NOI


In ultima vreme asistam la un fenomen nou cu implicatii majore in cultura moderna. Este vorba de aparitia unui nou curent spiritual. Vom vorbi despre o subramura a culturii New-Age si anume cei care afirma care pretind ca au origini non-pamantene. In literatura engleza sunt cunoscuti sub numele de walk-ins (intrupati) si wanderers (ratacitori, acestia din urma mai sunt numiti si star people (oameni stelari, oameni din stele), star born (nascuti din stele), star seeds (samante stelare) sau star children (copii stelari, copii din stele).

Termenul de walk-in (intrupat) descrie atat un proces inter-dimensional sau inter-planetar de schimb al sufletelor cat si indivizii care experimenteaza acest proces. In cadrul acestui proces, un ET (extraterestru) sau un suflet dintr-o lume angelica ori un suflet foarte evoluat intra voluntar intr-un corp pamantesc, pentru a servi mai bine umanitatea si Pamantul. Mai pe intelesul tuturor, un suflet ET intra intr-un corp in care  se afla un suflet omenesc, acesta din urma cedand locul sufletului extraterestru, pentru ca acesta sa-si indeplineasca mai bine misiunea pe care o are pe Pamant. Acestia nu mai trec prin procesul nasterii umane. Se spune ca aceste suflete nu mai doresc sa treca prin experienta copilariei deoarece misiunea lor este urgenta si se intinde pe o perioada scurta de timp.

Interesant este faptul ca unii walk-ins nu se consitera suflete ET (extraterestre) si prezinta un interes scazut fata de asemenea subiecte. Multi dintre acesti walk-ins sunt de fapt wanderers dupa cum veritabili walk-ins sunt mult mai putini decat oamenii isi imagineaza.

Termenul poetic de wanderer (ratacitor), a fost folosit de George Hunt Williamson si alti contactati UFO in anii '50 si descrie un proces de transfer al sufletelor planetar sau interdimensional prin care un suflet ET (extraterestru) dintr-o dimensiune inalta se incarneaza pe Pamant in mod normal (adica ca un bebelus) si este de acord sa uite identitatea sa de ET avand ca scop sa ajute evolutia umanitatii si a planetei. Acest proces de ratacire cosmica a sufletelor a avut loc de la inceputul experientei umane pe Pamant si este comun in tot Universul si exprima legea de baza a ajutorarii prin care sufletele mai batrane sau mai intelepte accepta in mod deliberat sa serveasca lumile la nevoie.


jean

#9
O intamplare petrecuta prin 1994 cu un om dubios este povestita in una din fostele revistele RUFOR.
Adevarul este dincolo de noi

romulus

----
CitatSa nu uitam ca in multe religii exista ...INGERII INNARIPATI,ARHANGHELII
Citatun ET (extraterestru) sau un suflet dintr-o lume angelica ori un suflet foarte evoluat intra voluntar intr-un corp pamantesc, pentru a servi mai bine umanitatea si Pamantul.
----Prin lunile mai -iunie 2006 urmaream la OTV o femeie care tinea o emisiune dimineata f.devreme cred ca era pe la 5  ori 6 dimineata .
----Ce facea ea? Lua apeluri telefonice de la telespectatori si le zicea de viitor in functie de data nasterii, ori le interpreta visele. Dar nu asta mi-a atras atentia. Femeia ( parca,parca se numea GEORGETA FLOREA, ori Floarea) a marturisit la un moment dat ca ea se afla in contact cu niste entitati din alte zone ale galaxiei carora ea le zicea "ingeri".
----Acesti ingeri o initiau in tainele universului si o indemnau sa atraga atentia lumii pamantene la pericolele care ne pasc in urma necredintei, a inarmarilor, a degradarii mediului, etc : ceva ca in cazul lui Petrache Lupu, numai ca ea nu spunea ca s-a intalnit cu Dumnerzeu ci cu INGERI  ai Domnului !
----Se pare ca femeia a scris si niste carti despre intalnirile sale dar eu, cat m-am straduit nu le-am gasit pe piata ! Poate din cauza faptului ca mu-mi amintesc bine cum o cheama.
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

oznbz

Citat din: romulus din  21 Octombrie 2007, 13:11:40
--------Prin lunile mai -iunie 2006 urmaream la OTV o femeie care tinea o emisiune dimineata f.devreme cred ca era pe la 5  ori 6 dimineata .
----Ce facea ea? Lua apeluri telefonice de la telespectatori si le zicea de viitor in functie de data nasterii, ori le interpreta visele. Dar nu asta mi-a atras atentia. Femeia ( parca,parca se numea GEORGETA FLOREA, ori Floarea) a marturisit la un moment dat ca ea se afla in contact cu niste entitati din alte zone ale galaxiei carora ea le zicea "ingeri".
----Acesti ingeri o initiau in tainele universului si o indemnau sa atraga atentia lumii pamantene la pericolele care ne pasc in urma necredintei, a inarmarilor, a degradarii mediului, etc : ceva ca in cazul lui Petrache Lupu, numai ca ea nu spunea ca s-a intalnit cu Dumnerzeu ci cu INGERI  ai Domnului !
----Se pare ca femeia a scris si niste carti despre intalnirile sale dar eu, cat m-am straduit nu le-am gasit pe piata ! Poate din cauza faptului ca mu-mi amintesc bine cum o cheama.
----Howgh !

mama 5-6 dimineata  :evil:dormeam ne intoarsa , si nu prea cred in chestii de astea serios e posibil cineva sa stie viitorul dor din ora

lylyt_ice

  Stiti ce m-i se pare curios la persoanele care sustin ca au contacte cu entitati de pe ...nu stiu ce planeta ? Ca intotdeauna vorbesc despre acea planeta cu lux de amanunte...dar! niciodata un autor de astfel de carti nu se baga peste planeta altuia (altui autor) si stiti de ce)...pentru ca atunci nu mai iese stamba la metru...fiecare spune altfel si pe urma cad de minciuna amindoi...de aceea fiecare cu entitatile si planeta lui personala...atunci poate scrie tot ce-i trece prin minte ca oricum nu poate proba nimeni daca este real sau nu. Cu putina fantezie si indrazneala oricine-si poate alege un coltisor in galaxie si citeva entitati si apoi;scrii ce-ti place si-i organizezi cum iti convine...totul este sa iasa cartea....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus


Citatdar! niciodata un autor de astfel de carti nu se baga peste planeta altuia (altui autor)

----Cam asa e Lylyt, dar stai asa, ca despre cucoana de mai sus (GEORGETA FLOREA)  care spune ca se afla in legatura cu ingeri eu nu stiam mare lucru ! Numai ce am vazut anul trecut la OTV. Acum, gratie link-ului oferit de un binevoitor de pe forum, am si vorbit cu ea ! Este destul de cooperanta.
-----Am sa-i cumpar cartile (cu toate ca's cam scumpe,250 de lei,  toate)   sa vad ce spunea ea acolo despre cei cu care se afla in contact si apoi mai discutam.
----Poate ea chiar nu se revendica unica "beneficiara" a legaturilor cu ingerii, mai stii .......?
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

 Eu te-as sfatuii sa cumperi intii una...si daca tu consideri ca merita da banii si pe celelalte...dar! eu iti spun din experienta mea, eu am cumparat o multime de astfel de carti (cind eram mai fraera) si aici costa o carte cu minciuni, cel putin 19,99 EUR...Un ex.;cartile lui Lisette Larkins: Kontakte mit dem kosmischen Bewusstsein....numai ca asta nu-i numeste "ingeri" ci "extraterestrii" si cind se apuca sa scrie carti a'pai o tine langa cu toate ca se repeta in ele...totul este sa fie cit mai multe la Nr.Vad ca ultimii ani a prins smecheria si in Romania si au inceput sa iasa autori si oameni cu puteri "supranaturale" ca ciupercile dupa ploaie.......Pe timpul lui "raposatul" nu stiau de smechiria cu extraterestrii si entitati...dar acum s-au emancipat, ca de; ...e democratie si minciuna este permisa...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?