Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN'uri in Azerbaidjan

Creat de draculasblood, 02 Ianuarie 2006, 21:44:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

draculasblood

Salutare....deci eu ma aflu in Azerbaidjan...mai exact in Baku ( capitala care se afla pe tarmul Marii Caspice  ) ...aici sunt foarte dese aparitiile OZN'urilor...eu pana acu nu am vazut dar am vazut in ziare...
trec pe deasupra litoralului...se spune ca se afla o baza a lor in marea caspica...se mai spune si ca sunt atrase de zona asta...
aici nu sunt centre care sa analizeze...
in rest cer cate o parere...si intreb daca are cineva cunostinte despre zona asta ? ( in special pe admin-Paul- ) :)  :?

wlady

draculasblood , desi raspunsul meu este intarziat vreau sa afirm tot ce zici am gasit si eu inregistrari si poze , sunt foarte clare insa tind sa nu cred ca ar avea o baza in marea caspica , am auzit de o baza a lor secreta intr-o vale interzisa dar nu mai stiu locatia . revin cu informatii

draculasblood

e culmea sa fi gasit tu ceva pe NET :shock:  :shock:  :shock:
ca nu au pus decat vreo 3 poze de 60 x 60 pixeli sau cam asa ceva...daca ai gasit pune-le aici pe site...eu colaborez cu un ziarist de aici care imi da poze din arhiva...

draculasblood

dar de ce te mira ? :lol: serios sunt in Azerbaidjan  :-)

draculasblood

   Salutare lume ! Am revenit cu stiri despre FZ-uri de aici din Azerbaidjan !
   Deci mai nou s-a descoperit ca in Marea Caspica apa se ridica in sus in forma de cerc la o inaltime care difera, pana acum 10 ani toata luamea spunea ca e din cauza submarinelor Rusesti dar s-a dovedit ca nu. Atunci s-a cautat alta explicatie...si s-au cautat, discutat variante pana in zilele de azi cand s-a ajuns la concluzia ca ONU ( cum zic ei la OZN-uri ) sunt vinovate. ( acest fenomen s-a mai vazut si in Marea Baltica )
   Am citit in mai multe ziare ca au inceput sa apara iar aceste "turnuri de apa" . Martori fiind cativa marinari. Se spune ca UZN-urile au o baza in ( sub ) Marea Caspica si ca acele turnuri de apa se datoreaza faptului ca se face un transfer de energie intre Stele si baza lor. E cu adevarat ciudta chestia.
   Astept parerile voastre, si sa-mi spuneti daca ati mai auzit de asemenea cazuri !?
   Apropo, aici in Baku, pe malul Marii Caspice exista un monument vechi de 2600 de ani si se numeste "Turnul Fecioarei". S-a dovedit ca acest turn are legaturi cu piramidele egiptene !!!
   O sa revin cu mai multe informatii si despre acest turn si despre acel fenomen din apa.
   Pana atunci uitati o poza din ziar cu articolul despre acel fenomen din Caspica :



jackie28t

Hei bine ai revenit draculasblood ,chiar ma intrebam pe unde esti :wink:
Mersi pentru expunerea acelui text.Pare interesant.Poate sa fie totul un basm sau poate intr-adevar sa fie un fel de poarta dintre o alta dimensiune care intra direct in lumea noastra adica direct in baza de sub apa. :roll:  Cine stie...greu de spus :-D
De USOs (Unidentified Submerged Objects) am mai auzit si par chiar foarte ciudate toate cazurile.Arunca o privire aici cand ai ceva timp :wink:
Aliens Under The Sea: http://www.ufoarea.com/puerto_aliens_good.html


draculasblood

   Populatia Azernaidjanului este in majoritate musulmana iar ei normal ar fi sa nu creada in ONZ-uri dar cred deoarece in cartea lor sfanta ( Koran-ul ) scrie despre OZN-uri si alte civilizatii.

jackie28t

Citat din: draculasblood din  09 Mai 2006, 18:41:50
  Populatia Azernaidjanului este in majoritate musulmana iar ei normal ar fi sa nu creada in ONZ-uri dar cred deoarece in cartea lor sfanta ( Koran-ul ) scrie despre OZN-uri si alte civilizatii.
Pai cam in toate cartile sfinte tuturor religiilor se pot gasi referiri la OZN'uri si fiinte supranaturale si alte civilizatii.Nu-i de mirare ca noi am fost manipulati genetic din generatii in generatii :wink:

Skywalker

M-am uitat peste ziarul acela scanat, dar... nu inteleg limba aceea.

Din cate ai scris, se poate sa fie vb si de civilizatia din adancul Terrei.

 Sau, pot fi si OZN-uri. Multi martori oculari au sustinut ca au vazut OZN-uri care intrau in mari, oceane si dupa aceea se inaltau din nou la cer. Voi cauta niste cazuri concrete in acest sens si le voi posta.

  P.S. Pai zeii din vechime ce erau? Erau extraterestrii.

draculasblood

Citatjackie28t a scris :
Hei bine ai revenit draculasblood ,chiar ma intrebam pe unde esti
Mersi pentru expunerea acelui text.Pare interesant.Poate sa fie totul un basm sau poate intr-adevar sa fie un fel de poarta dintre o alta dimensiune care intra direct in lumea noastra adica direct in baza de sub apa.   Cine stie...greu de spus
De USOs (Unidentified Submerged Objects) am mai auzit si par chiar foarte ciudate toate cazurile.Arunca o privire aici cand ai ceva timp
Aliens Under The Sea: http://www.ufoarea.com/puerto_aliens_good.html
m-am uitat mersi mult...e ceva destul de asemanator
CitatSkywalker a scris :
M-am uitat peste ziarul acela scanat, dar... nu inteleg limba aceea.

Din cate ai scris, se poate sa fie vb si de civilizatia din adancul Terrei.

  Sau, pot fi si OZN-uri. Multi martori oculari au sustinut ca au vazut OZN-uri care intrau in mari, oceane si dupa aceea se inaltau din nou la cer. Voi cauta niste cazuri concrete in acest sens si le voi posta.

  P.S. Pai zeii din vechime ce erau? Erau extraterestrii.
deci e vorba despre Marea Caspica, si anume ca apa se ridica in forma de cerc. si se pare ca se datoreaza ozn-urilor care se afla sub apa ( unde cica ar avea o baza ) si fac transferuri de energie cosmica.

focusXX

#draculasblood

Salut!!
Vin in sprijinul celor spuse de tine cu un mic exemplu.
Priveste!