Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cipuri in oameni? Cumva 666?

Creat de IONUT, 01 Septembrie 2006, 21:59:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dedeiu

"s-ar putea ca pe viitor sa avem cipuri implantate in deget mai ales, prin care sa putem efectua tranzactii" ce are o carte de credit?

LupinThe3rd

Citat din: jackie28t din  08 Septembrie 2006, 20:03:31
plasma computer
http://www.youtube.com/watch?v=YTi4zOdz09I&mode=related&search=
Se numeste touch-display :D... Ca e mare ca e mic... Ceva asemantor cu palm-urile :))
Si cu acesta mica introducere va spun buna seara...
Foarte interesante cometariile pana acum... Da am si eu cateva intrebari tehnice:
1. In ce banda emit ca sa poti fi gasit oriunde?
2. Ca sa bata suficient emitatorul trebuie sa ai putere... Asta de unde se obtine? I
3. Daca se face implantul de cip in deget? In care? In ala mijlociu?
4. De regula sistemul ala cu cip-ul care are cardul de credit pe el functioneaza pe principiul inductiei... ca la smart key la masinile auto... Adica curentul se preia prin inductie? In cazul cipului de urmarire de unde se ia? De la linia de tramvai? Daca esti in jungla de unde sursa? Da' aia care saracii inca nu au curent ce fac?
5. Ce te faci la aeroport la detectorul de metal si alte chestii de genul asta?
Astept cu nerabdare topicul de AI...

Cu stima...
ps: si sa nu uit... Draga Alethia_Spitz eu dupa cate stiu eu GPS= Global Positioning System si asta merge cam asa: niste sateliti trimit niste semnale de bezmetici. Jos un GPS le primeste si pe baza lor calculeaza pozitia... Dupa cate stiu eu e nevoie de minim 3... Procesul daca nu gresesc e asemantor triangulatiei din geometrie...samd... Tu de care GPS vorbeai?

dedeiu

Eu va zic ca vin diesel HA HA. De ce nu un emitator puternic in creier care se conecteaza la o baza de date? Pai manipulare. Intr-o baza de date(pentru inceput ANSI-SQL) este destul o functie SELECT pentru a te recunoaste. Aceste tehnologi despre care vorbiti exista deja. Depinde acum de lungimea de banda, bateria ei si evident transmitatorul, probabil un motorola. Dar daca ma simt urmatorit si este in urmar de ce sa nu il scot cu tot cu sange?

IONUT

Citat din: all4JESUS din  17 Septembrie 2006, 15:24:19
eu as vrea sa va contrazic pe cei care nu cred in Biblie si cei care nu cred in Dumnezeu!Biblia a fost scrisa de oameni insa de oameni care au fost inspirati de Dumnezeu. Si Biblia este foarte adevarata din toate punctele de vedere.Si vreau sa va zic k s si implineste.Cititi q atentie Apocalipsa 13 si 14!!!Cititi in Daniel, toate sunt profetii.si veti vedea cum se implinesc dak aveti ochii deschisi.Evreii nu recunosc crestinismul pt k dak veti citi si prin evanghelii, D-zeu le-a impietrit inima k pedeapsa sa nu cunoasca adevarul si s nu-L recunoasca p Hristos pt o perioada de timp.Ink cv:oare de ce evreii sunt urati de atea popoare?Oare de ce traiesc numa in razboi?Ganditi-va la unele lucruri.Ce credeti, k noi oamenii suntem asa,la intamplare sau sau avem un Creator??? .......................
Ma bucur ca sunt si persoane care observa realitatea oglindita si in semnele din Biblie, si la fel de mult ma bucur ca unii dintre dv observa adevaratul scop al chipurilor, MANIPULAREA DIRECTA psihica si fizica, chiar, motiv pentru care am dat semnalul de alarma.
Tin sa precizez celor ce indeparteaza Biblia din discutie ca gresesc ff mult, si nu sunt offtopic prin astra ptr ca in titlul topicului scrie despre "666" ceeea ce are o mare legatura cu biblia , la fel si motivul acestor chipuri.
Skywalker si jackie28t au prezentat exact motivul chipurilor.
Tin sa precizez ca aceste chipuri sunt si vor fi construite pe baza unei tehnologii mult mai avansate (zeci de ani) care exista deja. Tot sirul aparitiei si implantarilor chipurilor este descrisa in cartea "Apocalipsa 13" pe care o gasiti pe net - serch. Se urmareste ca materialul chipurilor sa fie de natura biologica ptr a nu fi respinse de organism. Si unele din actiunile lor vor fi manipularea gandurilor/constiintei in paralel cu evitarea organelor de simt .
Treaba este ff grava.
Intr-o postare anterioara cineva spunea ca religia e o cale si stiinta alta cale. Eu ma intreb oare nu cumva stiinta a aprut ca sa distraga omul de la conditia sa naturala data de Creator. Poate o sa contrargumentati ca stiinta a rezolvat multe probleme medicale,  bla, bla,,, si altele, insa nu cumva se precizeaza in Biblie ca cel cu credinta va trece peste toate problemele ? ba da !
Premergator chipurilor sunt buletinele cu 666, pentru care d-l Adrian Nastase a semnat in 2 timpi si 3 miscari un contract de realizare al acestora de catre o firma germana inca de anul trecut, apoi in 2 zile a aparut ordonanta in M.Oficial, iar de anul asta ar trebui sa apara. Pe buletine numele va fi codat dup codul AEN-13 sistemul european de codare al produselor, si anume: "6" apoi un nr care va vi reprezentartea codata a numelui, iar "6" prenumele (unul sau mai multe) si iar "6".
Datorita faptului ca aceste buletine, cartele, au fost sparte de un neamt de 25ani, s-a propus varianta cu chipuri, care deja este in desfasurare sub diverse acoperiri.
S-a propus introducerea chipurilor in structura armatei sua, la care s-au opus multi ofiteri de rang inalt, stiind despre ce este vorba de fapt, si au ajuns astfel in procese la Curte Martiala, respoectiv in inchisori, ptr a nu " ciripi".
Problema ca suntem deja urmariti este clara, tel mobil, carduri, etc, urmeaza pc-urile televizoarele, etc. Problema se pune in legatura cu acceptarea buletinelor , respectiv a cipurilor, adica semnam sau nu pentru ele. Deocamdata exista si o portita de scapare ptr cei ce doresc, pe motiv religios, buletine fara semnul fiarei.
Vorbiti despre cyborgi.. sunt multe de discutat si aici, insa este offtopic.
Semnul fiarei ... este deja purtat de o mare personalitate a zilelor noastre, de peste 1000 de ani, aici nu comentez ca sa nu gresesc si nici nu-l numesc.

Sunt ff multe de discutat, insa ma rezum la scopul ptr care am deschis topicul:
Multa atentie cand va luati buletin. 

Au spus muuulti ca Biblia nu este adevarata, ci ca a fost creata ptr a manipula masele,
dar...
............. DACA .. ESTE ....  ![
size=16pt]![/size]!

Costty

Cercetarile arata ca locul optim pentru implantarea de astfel de cipuri este or incheietura mainii drepte or in frunte ( exact cum este scris in Biblie  :?). Corpul uman este o sursa de enrgie, nu cred ca ar fi o problema asta

dedeiu


Costty

S-au facut cercetari in domeniul asta. O sa revin cu linkuri

LupinThe3rd

Buna seara tuturor...
Citat din: Costty din  30 Octombrie 2006, 01:24:39
Cercetarile arata ca locul optim pentru implantarea de astfel de cipuri este or incheietura mainii drepte or in frunte ( exact cum este scris in Biblie  :?). Corpul uman este o sursa de enrgie, nu cred ca ar fi o problema asta
De acord corpul uman e o sursa de energie. Singura problema e ca puterea e limitata si daca vrei sa transmiti suficient de departe ai nevoie putere in antena... Care de unde o iei? Asa ca pe mana dreapta, pe aia stanga, pe frunte, pe ...ur tot nu poti sa scapi de problema puterii in antena.

Citat din: IONUT din  29 Octombrie 2006, 23:05:52
Tin sa precizez ca aceste chipuri sunt si vor fi construite pe baza unei tehnologii mult mai avansate (zeci de ani) care exista deja. Tot sirul aparitiei si implantarilor chipurilor este descrisa in cartea "Apocalipsa 13" pe care o gasiti pe net - serch. Se urmareste ca materialul chipurilor sa fie de natura biologica ptr a nu fi respinse de organism. Si unele din actiunile lor vor fi manipularea gandurilor/constiintei in paralel cu evitarea organelor de simt .
Da cum transmiti tu cu un chip biologic? Are paremeci care dau la pedale si invart un dinam? De unde puterea in antena? Sau astea nu mai transmit in satelit?
Citat din: IONUT din  29 Octombrie 2006, 23:05:52
Datorita faptului ca aceste buletine, cartele, au fost sparte de un neamt de 25ani, s-a propus varianta cu chipuri, care deja este in desfasurare sub diverse acoperiri..
Stai ca eu sunt nu inteleg? Cum a spart buletinele cartele? Ca datele ori le pastrezi pe o banda magnetica ori pe un chip problema e ca codurile tot la fel se sparg... Te rog da-mi un link la un articol mai detaliat ca descrierea asta nu prea se intelege...
Citat din: IONUT din  29 Octombrie 2006, 23:05:52
Semnul fiarei ... este deja purtat de o mare personalitate a zilelor noastre, de peste 1000 de ani, aici nu comentez ca sa nu gresesc si nici nu-l numesc.
Adica are varsta mai mare de 1000 de ani... Hai spune, daca gresesi ne ducem si ii cerem scuze.... Nu de alta dar vreau sa vad si eu cum arata un milenar...


spooky

#53
http://www.verichipcorp.com/

va rog... faceti putin research inainte sa aruncati comentarii de dragul comentariilor... nu o fi articolul genial, dar nici comentariile

un mini-documentar

http://youtube.com/watch?v=c2BF9MCjJdI
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

LupinThe3rd

De la http://www.verichipcorp.com/ citire

CitatVeriChip products marked by the "Implantable" icon mean they utilize the implantable, passive RFID microchip, the VeriChip™, in their solutions for the purpose of automatic identification.
Adica pasive :) Asta spune tot...

CitatAbout the size of a grain of rice, the microchip inserts just under the skin and contains only a unique, 16-digit identifier. The chip itself does not contain any other data other than this unique electronic ID, nor does it contain any Global Positioning System (GPS) tracking capabilities. And unlike conventional forms of identification, the VeriChip™ cannot be lost, stolen, misplaced, or counterfeited. It is safe, secure, reversible, and always with you.
Aia cu pierdut, furat,etc sa o spuan lu' mutu si lui George Bush... Cum se implanteaza se scoate si se schimab..
Pe cand despre securitate, reverse ing... Nu exista sa nu se poate  :evil: :evil: :evil:
Citat
Once inserted just under the skin, via a quick, painless outpatient procedure (much like getting a shot), the VeriChip™ can be scanned when necessary with a proprietary VeriChip reader, whether handheld or wall-mounted. A small amount of radio frequency energy passes from the reader energizing the dormant microchip which then emits a radio frequency signal transmitting the individuals unique verification number. This number can then be used for such purposes as accessing personal medical information in a password-protected database or assessing whether somebody has authority to enter into a high-security area.
E pasiv... E la fel ca orice sistem de etichetare din orice depozit care se respecta si pierde marfa nu haotic ci organizat...
:D

spooky

in cazul verichip... poate, esti sigur ca ei zic tot acolo?

crezi ca ceea ce vezi tu acolo e state-of-the-art?... :) ai fi suprins.

chiar nu am timp sa intru in dezbatere pe tema asta... pacat ca nu am la indemana un articol mai vechi cu ce declara un cercetator rus... si nivelul la care au ajuns ei cu implanturile... incat alea de la verichip or sa ti se para imense.

iar energia nu e o problema... daca, prin absurd, nu o poti lua din corp, poate fi transmisa... nimic nu te opreste.

iar referitor la fizica si restul "imposibilitatilor"... facand o analogie... daca tu ridici un zid in jurul tau, tu operezi in interiorul spatiului respectiv limitat de acele ziduri. in realitate, si asta cred ca e cel mai greu de crezut de 90% din fizicieni si oameni de stiinta, orice e posibil... daca ceva nu e posibil nu inseamna ca e imposibil doar pentru ca nu s-a descoperit inca.

revenind la subiect, un cip nu inseamna urmarire, inseamna si control individual. poti sa faci "mind control" si fara un implant...

"The mind has no firewall".
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

IONUT

Intradevar .. principalul scop al chip-urilor este "mind control". Alt scop este insemnarea cu nr 666, caci acel nr nu va putea fi vazut de purtator, logic, fiin in chip in format electronic. Fiin un super circuit electronic, cu o capacitate preestimata la 5 Gb poate ascunde multe chestii, inclusiv softuri de manipulare si control. Parte cu identificarea si posibilitatea de a face cumparaturi va fi nimica-toata din toate abilitatile unui chip.

Nu e nevoie de antena. Chipul poate avea instructiuni clare, aa uitasem.. oricum ocoleste organele de simt, iar comunicatiile catre si de la calculatorul central, se va efectua cu orice ocazie de "intalnire" cu un  terminal al acestuia: bancomat, cumparaturi, etc .. . Si presupun ca la tehnica actuala te poate urmari/depista si prin satelit.

jackie28t

Citat din: IONUT din  01 Noiembrie 2006, 06:34:42
Intradevar .. principalul scop al chip-urilor este "mind control". Alt scop este insemnarea cu nr 666, caci acel nr nu va putea fi vazut de purtator, logic, fiin in chip in format electronic. Fiin un super circuit electronic, cu o capacitate preestimata la 5 Gb poate ascunde multe chestii, inclusiv softuri de manipulare si control. Parte cu identificarea si posibilitatea de a face cumparaturi va fi nimica-toata din toate abilitatile unui chip.

Nu e nevoie de antena. Chipul poate avea instructiuni clare, aa uitasem.. oricum ocoleste organele de simt, iar comunicatiile catre si de la calculatorul central, se va efectua cu orice ocazie de "intalnire" cu un  terminal al acestuia: bancomat, cumparaturi, etc .. . Si presupun ca la tehnica actuala te poate urmari/depista si prin satelit.

IONUT,bine spus.
Crestere de salar cu 50% pentru cel ce lucreaza peste program si se documenteaza cat de cat despre subiect.
Tine-o tot asa detectivule.  8-)

Shadowman

#58
Citat din: IONUT din  01 Noiembrie 2006, 06:34:42
Intradevar .. principalul scop al chip-urilor este "mind control". Alt scop este insemnarea cu nr 666, caci acel nr nu va putea fi vazut de purtator, logic, fiin in chip in format electronic. Fiin un super circuit electronic, cu o capacitate preestimata la 5 Gb poate ascunde multe chestii, inclusiv softuri de manipulare si control. Parte cu identificarea si posibilitatea de a face cumparaturi va fi nimica-toata din toate abilitatile unui chip.

   Incep sa intru in panica citind mesajul de mai sus...
  O sa ma caute fiscul sa vada daca mi-am platit darile catre stat...
Noaptea la culcare n-o sa mai aud in urechi "Tatal Nostru" ci Ode lui Big Brother...Marele Ochi si Frate imi va tine predici despre comportamentul in societate...Ziua cind voi merge sa fac piata,un stimul si un semnal nevazut ma va determina sa cumpar legume modificate genetic,carne cu E-uri,fructe de plastic si acadele cu microfon...Dimineata ma va trezi un sunet de trompeta care imi va aminti ca e vremea sa pun mina pe tirnacop...
  Ca sa faci "mind control" chip-ul ala care ,te citez "ascunde multe chestii,inclusiv softuri de manipulare si control " (ce simplu e sa spui,sa generalizezi,sa rezumi si sa presupui...!)  trebuie
IN PRIMUL RIND !, repet, IN PRIMUL RIND, sa posede o INTERFATA cu organismul uman...Sa poata fi conectat la reteaua neuronala,sa fie capabil sa emita stimuli electrici in dendrite ,axoni,centrii nervosi...Mai mult, trebuie sa fie capabil sa elibereze si substante chimice in circuitul sanguin,in cantitati precise si de o complexitate extrema !!! pentru a reusi un RELATIV ! control al individului...Ceea ce este ,inca, de domeniul SF-ului...Numai discutam de "softuri","harduri" cu conexiuni la organe si tesuturi
ca ne depaseste mult discutia...Si posibilitatile...Rezultatul unor asemenea implanturi e un "CYBORG" ...Ceea ce e cu totul altceva...
  Cit despre urmarire,stati linistiti...Citi dintre dumneavoastra
stiu ca pot fi urmariti prin telefonul mobil,chiar si cind l-am
inchis...? Sau nu stiati...? 8-)
  E usor de spus "ascunde multe chestii",care ne controleaza... :-D
  In practica...
  Mai aproape de un posibil control al omului ar fi unele microchipuri (invizibile cu ochiul liber...)care se folosesc acum
in unele investigatii ala organismului uman...Asa -zisii "nano-roboti" folositi in microchirurgie (nanochirurgie...)  care patrund in sistemul circulator si ofera informatii asupra corpului uman si chiar pot
"interveni " asupra unor celule sau tesuturi...
   La cit de mici sunt,nu te intreaba nimeni daca-i vrei sa-i porti sau nu...Hop ! in mincarica sau bautura si gata...i-ai luat ! :-D Si, te asigur, n-au semnul "fiarei" pe ei...
   Morala : Una-i una ,alta-i alta...  :-)

  PS : Observ ca eu si Toma (in mesajele de mai sus...) impartasim aceleasi idei...
     
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

LOL Shadowman :-D
Sa stii ca uneori lucrurile nu stau chiar asa cum ne li imaginam noi.
Sunt zeci de mii de oameni implantatzi cu cipuri pentru "mind control" unii nici nu stiu de ele ci doar simt efectul lor.
Cunosc oameni care au fost deja implantati cu astfel de cipuri ce fac parte din cadre militare.
Cipurile sunt de mai multe feluri.Cele pe care le cunoastem noi aici sunt pentru interes medical si alte motive facute publice dar mai sunt si altfel de cipuri ce sunt folosite pentru alte interese la care sunt inpotriva dreptului omului.Efectiv experimente.Este usor sa negi dar gandeste cat de greu este sa incepi sa investighezi sa te documentezi cat de cat ca sa poti intelege.

Cat despre domeniul SF-ului haideti sa fim putin realisti.
Daca le spunei stra strabunicilor acum 250 de ani ca in viitor va exista televizor ce va fi emisiuni in direct si sateliti prin jurul pamantului ce va prevedea orice pericol atmosferic din orice colt al lumii oare cum vor fi reactionat? :roll:
Sau daca le spuneam ca in viitor va exista ''INTERNET'' in care lumea va putea discuta in direct si va fi un mod de comunicare pentru milioane de oameni ce raspuns vor da?Sunt sigur ca ne-ar fi spus:
-Fugi mai de aici ca o dai in domeniul SF-ului.
Ei bine asa ca tehnologia de astazi si ma refer la tehnologia care se tine in secret este cu o anvansare de 30-40 de ani fata de ce cunoastem noi in prezent.
Totul poate fi posibil iar imposibilul este doar cea ce nu cunoastem.Trebuie sa incercam sa discutam seriosi.Decat sa speculam de dragul comentariilor mai bine am ajuta cu ceva constructiv,venind cu informatii,materiale,surse sa vedem cum si de.
In curand voi deschide un topic cu un material la care lucrez la el inca ce implica unle secrete din unele baze militare secrete din Marea britanie si nu numai.Experimente si lucruri ce va vor revolutiona parerile.
Informatii ce vin de la ofiteri de securitate,oameni pregatiti si investigatori cu experienta ce studiaza fenomenul de foarte mult timp si informatii de la persoane pe care le-a trait si in care au fost implicati in astfel de proiecte secrete.