Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cipuri in oameni? Cumva 666?

Creat de IONUT, 01 Septembrie 2006, 21:59:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t


all4JESUS

eu as vrea sa va contrazic pe cei care nu cred in Biblie si cei care nu cred in Dumnezeu!Biblia a fost scrisa de oameni insa de oameni care au fost inspirati de Dumnezeu. Si Biblia este foarte adevarata din toate punctele de vedere.Si vreau sa va zic k s si implineste.Cititi q atentie Apocalipsa 13 si 14!!!Cititi in Daniel, toate sunt profetii.si veti vedea cum se implinesc dak aveti ochii deschisi.Evreii nu recunosc crestinismul pt k dak veti citi si prin evanghelii, D-zeu le-a impietrit inima k pedeapsa sa nu cunoasca adevarul si s nu-L recunoasca p Hristos pt o perioada de timp.Ink cv:oare de ce evreii sunt urati de atea popoare?Oare de ce traiesc numa in razboi?Ganditi-va la unele lucruri.Ce credeti, k noi oamenii suntem asa,la intamplare sau sau avem un Creator???

Skywalker

Totusi, sa ne intoarcem la cipuri in oameni!

  Si va propun sa priviti problema din alt punct de vedere! Stiti cu totii probabil, ce sunt cyborgii. Sunt fiinte, jumatate oameni, jumatate roboti. Au diferite implanturi electronice in corp.
 
   Credeti ca cyborgii nu sunt decat personaje din povestile SF? Implantarea de cipuri in oameni nu reprezinta cumva un inceput de cyborg?

Am putea dezbate problema in felul urmator. Oameni cu implant(cei de azi) vs. Cyborgi. O descriere ampla a ambelor categorii ne-ar ajuta sa vedem asemanarile si deosebirile dintre ei, dar cel mai important lucru: ne-ar ajuta sa vedem unde ne situam si incotro vom evolua.

Ce ziceti? Daca acceptati propunerea asta, eu voi face o descriere a cyborgilor, urmand ca cineva mai priceput la implanturi, sa faca o descriere a unui om cu implant folosind tehnologia actuala.

toma

CitatStiti cu totii probabil, ce sunt cyborgii
As spune mai dregraba si mai corect ce vor fi ciborgii!
Asta-i baiau, luam din filme si credem ca e si in realitate! Un cyborg nu este un om cu un cip ori stimulator sub piele ci o creatura juma om juma masina! Ceva de genul: are creier dar nu muschi, ci pistoane si verine, nu are piele ci un invelis de carbon armat cu titan! :-P
CitatSau vorbim vorbe teoretice despre teorii SF?
Pai...cam asa ceva! :lol:
Pina la urma definiti ce este un implant!!!? Diamantul din dintii vedetelor (altadata tiganii isi scoteau un dinte bun si il inlocuiau cu unul de aur :lol:)? O plomba? Un glog ocular fals? O proteza in loc de mina? Un stimulator cardic? O valva de plastic? Dau astea puteri sau caractre deosebite purtatorului (poate diamantul din dinte, dreapta fata :lol: :lol:, mai da vreo fatuca pe spate!)
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

prosecco

la naiba.....vad aici oameni cu potential,oameni care stiu ce vor de la viata lor,oameni capabili......si asta ma bucura......dar.....DAR....degeaba vorbim aici despre cipuri in oameni,si nu numai....degeaba....ramanem cu vorba.....tocmai asta e diferenta dintre NOI si EI....noi VORBIM,iar ei FAC.....ei ne rad pe la spate....ei stiu ca suntem naivi si nu vom face nimic....si asa isi vor duce planurile la indeplinire...tinandu-ne pe noi in ignoranta.....daca vrem un viitor mai bun....trebuie sa facem ceva ACUM...

eu ma infiorez numai cand ma gandesc la ce viitor sumbru ar putea sa vina....o populatie de robotei,cyborgi,un singur stat si ala fascist,o singura armata...... ,o singura religie.......vom fi ,daca nu suntem deja SCLAVII MODERNI....mentalitatea de turma e singurul lucru acceptat in societatea asta blestemata.....vad ca e o crima daca iti place sa fii unicat....daca nu intri in turma esti marginalizat...si este grav...

Ar trebui facut ceva cat inca se mai poate...pt ca mai tarziu va fi PREA TARZIU....

am fost cam offtopic...ar fi mult mai multe de spus.....dar nu e aici locul....

numai bine

Elvin

    topicul se indreapta intr-o directia gresita chiar din titlu. 666 n-are nici o treaba cu implanturile si cu 'semnul' laser imprimat pe mana dreapta sau pe frunte. Dupa Sfintii Parinti [trecand prin Parintele Cleopa] acel 666 e o metafora pentru imperfectiune [pentru ca 7 e perfectiunea divina; 7 zile ale creatiei, 7 culori in spectrul luminii etc] 666 inseamna pofta carnala, mandria, si lenea [aproximativ] ori astea deja domina pe mai toti oamenii. Parintele Cleopa a spus asa: cand vezi pe un om ca nu mai duce mana la frunte sa se insemneze cu sfanta cruce, sa stii ca acela are pecetea lui Antihrist pe mana lui. De fapt Antihrist insusi pare a fi si el o metafora, pentru ca 'antihrist' e orice om care nu recunoaste Dumnezeirea lui Iisus Hristos
   deci poti fi implantat peste tot si imprimat cu laser pe tot corpul. Astea nu iti pot rapi credinta, desi probabil ei incearca nishte manevre prin aceste implanturi [deocamdata doar pe ascuns, la 'abductees']
   

AdiM

Citat din: Elvin din  18 Septembrie 2006, 19:59:45
    topicul se indreapta intr-o directia gresita chiar din titlu. 666 n-are nici o treaba cu implanturile si cu 'semnul' laser imprimat pe mana dreapta sau pe frunte. Dupa Sfintii Parinti [trecand prin Parintele Cleopa] acel 666 e o metafora pentru imperfectiune [pentru ca 7 e perfectiunea divina; 7 zile ale creatiei, 7 culori in spectrul luminii etc] 666 inseamna pofta carnala, mandria, si lenea [aproximativ] ori astea deja domina pe mai toti oamenii. Parintele Cleopa a spus asa: cand vezi pe un om ca nu mai duce mana la frunte sa se insemneze cu sfanta cruce, sa stii ca acela are pecetea lui Antihrist pe mana lui.

Interesanta afirmatie, si sunt de acord cu ideea ca 777 e mai mult decit 666. Indiferent ce ar insemna "numarul de om" 666 (asa scrie in Biblie, ca numarul Fiarei este totusi numar de om), exista teorii care afirma ca 666 este doar o treapta catre 777, simbol al unei etape in evolutia omenirii, o treapta la care se poate ajunge doar printr-o mare schimbare. Fireste, cei care se tem de schimbare pot face sa para ca este o Fiara orice schimbare care atenteaza la ceea ce ei vor sa pastreze. Dar viata inseamna schimbare, si nici o teama, fie ea si bisericoasa sau bisericeasca, nu poate opri mersul lumii inainte, fiindca Dumnezeu nu este Teama, ci este Iubire, iar Viata nu este Stagnare, ci Este Schimbare si Evolutie.
Cit despre parerea parintelui Cleopa ca un om care nu isi mai face cruce ar fi Antihrist, asta e prea crestin-bisericoasa... Multi ne-crestini habar n-au sa-si faca cruce, fiindca nu i-a invatat nimeni.


jackie28t

In viitor,cat de curand voi deschide un topic in care este inclusa si motivul implantarii cipurilor in oameni.Totul duce la noua ornide mondiala numita si NWO.Ionut are dreptate intr-o oarecare masura.Trebuie sa ne trezim la realitate deoarece suntem dusi de nas usor usor si fara sa ne dam seama o sa ajungem la acele zile la care vom cumpara mancare cu cipurile implantate in corp.

Shadowman

Citat din: IONUT din  01 Septembrie 2006, 21:59:11


. Dintr-o întâmplare am discutat câteva min cu un calugãr bãtrân dar pe cat de varsnic pe atât de informat. A auzit de tendinþa / intenþia de a se implementa cipuri oamenilor. Voi aþi auzit de aºa ceva ?  Cicã cei ce nu vor avea aºa ceva nu vor putea vinde ºi nici cumpãra, probabil un fel de comerþ electronic cu citire de la distanþã ºi urmãrire individualã.

Paralela se conformeazã cu Biblia, cu cuvântul DOMNULUI DUMNEZEU, ºi anume cã cei ce nu vor fi insemnaþi cu numãrul "666" nu vor putea vinde ºi nici cumpãra, iar cei ce vor fi însemnaþi nu vor fi mântuiþi.

ATENÞIE oameni buni, mult nu mai este.


Mult zgomot pentru nimic...Cipuri implantate in oameni? "Fiara?" "666 ?"
Povesti pentru maturi infantili...
Va fi un dezastru daca identificarea,accesul in anumite institutii,cumparaturile si
altele se vor face doar pe baza acestor cipuri implantate....S-au spart baze de date
si s-a patruns in computerele  de la Pentagon,NASA,Microsoft,FBI,banci,companii de renume,etc...
Furtul de identitate va fi la ordinea zilei...Crezi ca hackerii se vor crampona de un amarit de
cip implantat ? Crezi ca nu vor fi scanere care sa le localizeze si sa le "decodeze"...? Imagineaza-ti
ce va insemna sa penetrezi banca de date cu numele posesorilor...Cred ca ar fi un haos...Nu mai vorbesc
ca cipurile s-ar putea fabrica undeva pe un vapor in apele internationale...Nu mai  discutam
ca cipurile la o furtuna magnetica solara s-ar putea face praf...Nu mai vorbim de o pana sau
un scurtcircuit la sistemele de securitate...O sa ai un cip implantat,il localizezi,il scoti
(daca vrei...)sau il strici,ce mare filozofie...!Sau il dai la obiecte pierdute ! Cred ca se vor
face schimburi de cipuri si se vor fura la greu...Va fi si contrabanda cu ele ! Altii vor purta
si 10 cipuri deodata...Tragi-comedie ! Ca va fi  o identificare pe baza ADN-ului,a desenului
irisului tot se va gasi o cale de a pacali sistemul...Cu siguranta ! Imi amintesti de un joc
(un shooter) in care eroul,pentru a deschide o usa(accesibila doar pe baza codului ADN) taie
o mina de la un extraterestru si o plaseaza in puctul de citire-decodare...Mare pericol si cipurile
astea... N-o sa dorm noaptea...

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

Citat din: Shadowman din  18 Septembrie 2006, 21:12:10Mult zgomot pentru nimic...Cipuri implantate in oameni? "Fiara?" "666 ?"
Povesti pentru maturi infantili...

Shadowman,te rog foarte mult sa te exprimi mai politicos.Ai ceva de adugat cu evidente, surse,argumentatii pe acesta tema pentru a acoperi cea ce afirmi ca sunt doar povesti pentru maturi infantili?Cred ca daca am discuta aici mai serios si mai matur atunci poate va iesi si ceva constructiv din acest topic.Motivile cipurilor implantate pentru cumparare este doar o mica parte din inscenare in masa.Cortina reala defapt duce la manipulare mintala.Mind control daca vrei sa-i spui asa.Ma intreb oare daca intelege cineva cea ce vreau sa spun. :-D LOL

Shadowman

 Ar fi ceva de argumentat CONTRA  spuselor mele ?
Imi pare rau,am un stil ironic de a discuta pe marginea acestui subiect...Si nici n-o sa mai
comentez,ca nu merita...Asta e problema fundamentala,serioasa,ca-mi introduce cipuri sub
epiderma si imi controleaza mie creierii...De razboi parapsihologic ai auzit...? De antene care
emit unde de joasa frecventa si creaza panica si neliniste in populatie stii ceva...?De feluri
si feluri ,care mai de care mai perverse (ex:mesaje subliminale...)  ? Manipulare a  fost,este si va fi ! Cu sau fara cipuri...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

 8-) Apropo, virusul HIV este un virus artificial,doar unul din experimentele guvernului fantoma raspandit in lume pentru a scadea din populatia globului.Vine tot din parte NWO.Daca vrei iti spun si din ce este format.Pot argumeta cele ce afirm,pot aduce surse,informatii dovezi si o mare parte de documente care sa sustina cea ce afirm aici in acest moment.Multi vad lucrurile mai serios si sar peste textele ironice intrand serios si direct la subiect.Dar eu te las sa crezi si sa cercetezi de unul singur, latura ironiilor, in cazul in care nu ma crezi.Numai Bine!

dedeiu

Sper ca nu mi-a scapat, nu am vazut nicaieri semnificatia numarului 666. Acest numar reprezinta numele lui Nero, cel care facea masacre printre crestini. Atatea maceluri, ca l-au identificat ca fiind Satana.
http://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_the_beast#666_as_a_name

Evident ca daca vrei sa controlezi pe cineva ii speli bine creierul ca pe rufe cu inalbitor si apoi ii pui si niste balsam ca sa nu mai tina minte nimic. Ce conteaza ca ne mai implanteaza cip-uri? Enorm de multi avem deja telefoane mobile, suntem trecuti in niste baze de date, ne depisteaza in cateva secunde. Daca un om devine interesant pentru guvern si trebuie sa i se stie permanent pozitia, ce se intampla? Pai omul respectiv se duce la servici si pe drum apar doi oameni mari si puternici care ii ard cate un pumn in gura de sa-i scoata un dinte. La servici i se promite asigurare medicala la o clinica privata. Se duce acolo linistit ca nu trebuie sa plateasca, iar dentistul ii pune un chip in dinte. Mai sunt metode foarte subtile.

Alethia_Spitz

Prin implantarea cipurilor Noua Ordine Mondiala ne va putea controla si manipula mai usor.
Sub pretextul ca cipul este benefic pentru a ne descoperi mai usor in cazul vreunui cataclism(cutremur,inundatie, etc) ori daca ne ratacim in padure sau cadem in vreo prapastie prin microcipul cu sistem GPS ei vor sa ne manipuleze mult mai usor. Si ca sa ne forteze sa purtam cipul i-au mai gasit si lte functii cine nu re sa nu poata comercializa sau cumpara nimic.

Parca vad ca odata ce toti vom avea cipuri implantate filmul Matrix se va transforma in realitate. Parca acolo in film tot despre manipularea oamenilor de catre un computer central era vorba iar Neo a avut curajul sa inceapa lupta si sa elibereze oamenii de sub sclavia computerelor. Parca asa citisem intr-o revista despre filmul Matrix.

Skywalker

s-ar putea ca pe viitor sa avem cipuri implantate in deget mai ales, prin care sa putem efectua tranzactii. Deja s-au experimentat astfel de cipuri. Pretextul va fi ca astfel vom putea efectua mai usor tranzactiile bancare, insa de fapt, e cum zici tu, Alethia:
CitatSub pretextul ca cipul este benefic [...] ei vor sa ne manipuleze mult mai usor.
sau sa ne urmareasca.
De fapt, urmarirea se petrece si acuma, chiar daca nu exista implanturi pe scara larga. De exemplu cand efectuam o tranzactie cu cardul bancar la un bancomat, suntem localizati. Si mai exista multe metode de localizare a omului si de aflare a unor date despre el, fara ca sa-si dea seama... si asta fara sa aiba implanturi. Insa cred ca as fi offtopic daca as discuta aici despre cum poti fi urmarit fara sa-ti dai seama si fara sa ai cipuri implantate.

  Pe de alta parte, se vrea sa se creeze organe electronice, care contin si cipuri, menite sa imbunatateasca performanta omului, sau sa inlocuiasca unele organe bolnave. Acele organe electronice de fapt nu sunt cu rol de emitatoare, de aceea nu fac obiectul acestui topic. Pentru cine e interesat, voi deschide un subiect de discutii despre Inteligenta artificiala.

 
CitatParca vad ca odata ce toti vom avea cipuri implantate filmul Matrix se va transforma in realitate. Parca acolo in film tot despre manipularea oamenilor de catre un computer central era vorba iar Neo a avut curajul sa inceapa lupta si sa elibereze oamenii de sub sclavia computerelor. Parca asa citisem intr-o revista despre filmul Matrix.
Sincer nu am vazut Matrix, insa despre viitorul omului sub sclavia computerelor, tot aflu, se pare ca e o problema ingrijoratoare.
  S-ar putea sa existe in viitor niste programe care sa stabileasca numarul de oameni pentru o misiune si sa-i dirijeze, adica sa-i teleghideze complet in aceea misiune. Iar cipurile vor fi un fel de antena care primeste comenzile de la computer si transmite omului prin sistemul nervos. Si totul va fi automatizat. Vor exista pe calculator astfel de programe, pentru toate situatiile ce pot sa apara intr-un anume loc.  Ei, asta-i mai mult SF, dar nu e imposibil sa se intample.