Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cipuri in oameni? Cumva 666?

Creat de IONUT, 01 Septembrie 2006, 21:59:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

Citat din: baaron din  03 Februarie 2007, 05:08:37
Sumer - Civilizatia sumeriana
Sistem de calcul sexagesimal.......Beep Beep :-D

http://en.wikipedia.org/wiki/Sexagesimal

Base-sixty has the advantage that its base has a large number of conveniently sized divisors {1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12, 15, 20, 30, 60}, facilitating calculations with vulgar fractions. Note that 60 is the smallest number divisible by every number from 1 to 6.

Unlike most other numeral systems, sexagesimal is not used so much as a means of general computation or logic, but is used in measuring angles, geographic coordinates, and time.

http://en.wikipedia.org/wiki/Precession_of_the_equinoxes

asadar: civilizatia sumeriana -> sistem de calcul sexagesimal -> masurarea timpului -> precesiunea echinoctiilor

nu suna nici un clopotel?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

baaron

Citat din: bluemoon8520 din  02 Februarie 2007, 20:43:11
Traducerea aia din latina pica daca se demonstreaza ca numarul 666 e mai vechi decat ziua de nastere a limbii latine. Si cu siguranta nr. 666 e mai vechi decat limba latina. Sapati mai adanc!

Deci e mai vechi....

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

IONUT

Forte bine ca ati observat ca nr 666 e mai vechi decat limba latina, de fapt situatia a fost urmatoarea:   
faptul ca acest numar, al Satanei, va fi implantat in mana sau pe frunte a fost vazut de Dumnezeu dinaintea aparitiei limbii latine, precum au fost vazute si alte nenorocirii al caror autor este tot Scaraoschi.

Problema nu este de cand e aparut numarul, ptr ca Satana a fost facut dinaintea lumii noastre cu muult.
Important este ca acest nr este al raului, al Satanei, care doreste sa ne controleze, si sa-si puna semnul sau - "pecetea" pe noi. Asta  e baiul acum, si nu mai e mult, de vreme ce s-a inceput deja. Atentie ca indiferent de forma ( cipuri, imprimare cu laser ori cu alte mijloace ) tot va incerca sa o faca. Iar cine va fi insemnat cu semnul fiarei nu va fi mantuit. Asa ca tre sa fim atenti ptr noi si ptr copii nostrii, ptr a veghea la semnele vremurilor care sunt si care vor fi. Banuiesc ca fiecare dintre noi va dori sa traiasca vesnic.  :wink: dar nu inainte de a ne termina examenul actual.
DOAMNE AJUTA-NE !

Nox

#109
Citat din: jackie28t
Ionut,
nu cred ca microcipurile implantate in corpul uman( la ora actuala sau in viitor)ca  are vre-o legatura cu nr.666 sau cu SCRIPTURA.De fapt nr.666 nu reprezinta nimic alceva decat un numar banal ca ori si care alt numar....la care multi superstitiosi i-l iau ca pe un ''simbol'' asa cum unii primitivi luau CROCODILUL drept GOD.
DIAVOLUL nu exista(dupa parerea mea) ci este doar un simplu cuvant metaforic care reprezinta tot ce este ''diabolic''
Sper ca ma intelegi ce vreau sa spun.Tehnologia avansata in viitorul apropiat va apela la lucruri foarte minuscule si inteligente.Chipurile implantate vor fi ca si ceasurile de la mana.Crezi ca ce-i ce poarta ceas la mana sunt asa spus ce-i care sunt insemnati cu numarul ''666''? :roll:
Eu nu cred :-D

Tocmai te-am contrazis/contra-argumentat... 666 nu este doar un numar! In acest numar este codificata destul de multa informatie--nu te gandi la modul cantitativ ci calitativ.

Citat din: jackie28t
Sunt inca multe de spus Adim despre acest subiect dar intrebarea este daca esti pregatit sa discuti serios despre astfel de subiecte.Daca nu esti pregatit si nu faci putina investigare prin documentare atunci cam greu vei pricepe si subiectul va deraia la cutotul altceva.Dupa cum vezi,doar ce se stie in public,chipurile exista implantate in corpuri civile pentru scopuri medicale deocamdata dar gandestete la ce se ascunde in spatele cortinei.La cea ce nu stim

Chiar te auto-contrazici. (I-ai spus lui AdiM ca sa se documenteze cand chiar tu ai vorbit fara sa te documentezi despre acest numar.)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

#110
Bine'nteles ca sunt multe de spus.

Daca ai vrea sa ascunzi ceva foarte important unde ai face-o?! Iti zic eu: il lasi la vedere si ai baga spaima/frica in oameni si le-ai spune ca daca se apropie de acel lucru ii manaca bau-bau. Acei zei din vechime erau foarte avansati tehnologic. Tu crezi ca si-ar fi dorit ca oamenii sa detina si ei tehnologia lor? sa devina la randul lor zei? Eu zic ca nu. Acel turn babel care a fost distrus era o rampa de lansare a rachetelor pentru ca oamenii au incercat sa ajunga la cer (la propriu vorbind).

Acest numar nu este diabolic ci are in el codificata intelepciunea/cunoasterea.

P.S. ca sa intelgeti mai bine ca vreau sa va spun sa vedeti filmul calsic "Vrajitorul din Oz".

http://www.imdb.com/title/tt0032138/

Si urmariti cu atentie secventa in care unde Dorothy, Leul, Omul de Tinichea si Sperietoarea De Ciori ajung la Castelul Vrajitorului, care aflat in spatele unei cortine se da mare si tare. Observati cum se manifesta frica atunci cand sunt confruntati cu lucruri care nu le stiu/nu le cunosc?!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

LupinThe3rd

@bluemoon8520
CitatBase-sixty has the advantage that its base has a large number of conveniently sized divisors {1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12, 15, 20, 30, 60}, facilitating calculations with vulgar fractions. Note that 60 is the smallest number divisible by every number from 1 to 6.
Si ce daca 60 e primul numar divizibil cu toate numerele de la 1 la 6. Ce demonstreaza asta?
De aia a disparut civilizatie sumeriana :p. Ca au numarat atat de complicat ca probabil au venit unii care numarau pe degete din 10 in 10 si i-au trimis in istorie...
Tare oricum ideea cu rampa :). Eu cred ca era pentru invocatia ploii.... :D

xennon_2000

Trebuia facut un mic sondaj!....pro sau contra cipuri in oameni!

Arckadii

numarul fiarei nu este 666 ci 600 si 60 si 6 care inseamna de fapt un cod. nu stiu exact cum se face insa este vorba de literele din Torah(???!!?!) fiecarei litere ii corespunde un numar. trebuie decodat. si ne vom da seama despre ce e vorba.
Ark

p.s.:imi cer scuze pentru informatiile nu tocmai exacte insa batranetea isi spune cuvantul:))

LupinThe3rd

@xennon_2000 offtopic:
Eu sunt contra, din motive pragmatice. Cipurile alea se prespune ca vor avea si asigurarea medicala pe ele, si cardul bancar, etc.
Asa ca eu prefer sa imi fure portofelul decat sa imi taie mana.
Teoretic nu sunt o problema intr-o societate in care statul nu e paranoic, dar tendinta e ca statul sau respectiv institutiile sale sa devina paranoic din diverse motive.
Raspunsul meu este NU.
@Ark.
Exista mai multe variante. Una din ele e ca este 616 si ca ambele 666 si 616 ii corespund lui Nero. Wikipedia descriu destul de bine interpretarile actuale


xennon_2000

Lupin...ma gandeam la globalizare...nu la furt...ca acel card(cip) e facut individual...degeaba ai mana taiata!nu ai ce face cu el..

Arckadii

ar fi groaznic sa ai un cip in tine.
era mai demult un film cu Schwartzenegger(nu stiu daca asa se scrie dar ma rog) in care se chinuia sa isi scoata un cip din el.
Cred ca asta as face si eu. l-as pune intr-o halca de carne dupa aia si m-as duce cu ea la magazin sa cumpar cate ceva:) acum lasand gluma la o parte. cred ca este absolut o prostie sa se faca lucrul asta.
Si asa suntem controlati foarte puternic. Dar daca am avea si asa ceva in noi. Nici nu vreau sa ma gandesc.
Ark

xennon_2000


Shadowman

Citat din: Arckadii din  06 Februarie 2007, 12:33:27
ar fi groaznic sa ai un cip in tine.
era mai demult un film cu Schwartzenegger(nu stiu daca asa se scrie dar ma rog) in care se chinuia sa isi scoata un cip din el.

  Te referi la filmul "TOTAL RECALL"...
  Scenariul inspirat din povestirea "Ne putem reaminti totul pentru
dumneavoastra" a lui Philip K.Dick...Filmul respecta,in parte,povestirea ...Finalul e altul...!
  Ti-o recomand !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Arckadii

da. la ala ma refeream.
multumesc pentru recomandare. o sa o caut.
Ark