Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN convoi in Moscova

Creat de maya, 24 August 2006, 00:00:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maya

17.08.2006     Source:    pravda.ru
   Ieri (16.08.06), cativa oameni care zburau din orasul rusesc Volgograd spre Moscova au fost martorii unei situatii neobisnuite.
   UFOs convoy planes in Moscow
   Prima care a observat ET a fost Eugenia Kazarinova. Ea a fotografiat accidental "invisibil" UFO care urmarea avionul. Eugenia K. nu a vazut nimic alceva decat un minunat peisaj afara, prin fereastra, dar cand a facut cateva fotografii a observat lumini ciudate in acele fotografii.
Ea s-a ingrijorat si a aratat aceste fotografii si altor pasageri. Acestia au inceput si ei sa faca poze folosind aparatele lor foto si telefoanele mobile. Straniile lumini apareau in aproape toate celelalte poze.
Pasagerii au devenit panicati din cauza acelor lumini care apareau ca si cum ar fi fost un alt avion dar nu putea fi observat cu ochiul liber.
Astazi expertii nu pot oferi nici o explicatie oficiala a acestui straniu fenomen. Cativa dintre ei spun ca ar putea fi o reflectie a aceluiasi avion dar fotografiile resping aceasta ipoteza.
Ufolog.ru
Pravda.ru

AdiM

Citat din: maya din  24 August 2006, 00:00:35
Astazi expertii nu pot oferi nici o explicatie oficiala a acestui straniu fenomen. Cativa dintre ei spun ca ar putea fi o reflectie a aceluiasi avion dar fotografiile resping aceasta ipoteza

Am mai auzit de acest fenomen in care, in fotografii, apar lumini sau chiar forme stranii, care nu se vedeau cu ochiul liber, si s-a intimplat asta chiar si in fotografii relativ normale, de pilda cind oameni erau fotografiati intr-o camera inchisa, si nimic nu parea sa explice de unde apar acele lumini sau forme.
Fenomenul e greu de verificat, si de aceea e usor de trecut cu vederea de catre experti.
Cert este ca se intimpla.
O posibila explicatie este ca fiinte din alte lumi/dimensiuni sau cu alta cunoastere decit a noastra, superioara, pot influenta radiatiile luminoase inregistrate fotografic si de aceea pot sa apara pe fotografii urmele lor chiar si acolo unde noi nu le vedem cu ochiul liber.
Probabil un sceptic poate interpreta asta ca un defect fotografic, sau ca o lumina dintr-o sursa nesesizata de fotograf, si totusi asta nu explica multe astfel de poze.


wlady

Este chiar ciudata poza ta ! De multe ori in momentul in care ceva nu se vede cu ochiul liber nu exista ! Ochiul poate fi derutat dar nu foarte des, mai ales cand respectivul individ are o vedere buna si gandire corecta ! Camerele foto / video sunt avansate dar totusi ... Inca ma mai uit la poza o sa fac un post mai incolo dupa ce analizez mai bine !

lylyt_ice

 Si ce spun expertii nostrii de pe forum...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

e foarte greu de spus ceva in afara faptului ca nu poti spune nimic...in primul rand,eu nu cred ca fotografia afisata face parte din cele in cauza...asta parand mai mult o creatie in photoshop,fara exif,fara posibilitate de download...si mai apoi,daca s-au facut atatea fotografii...unde sunt?
  as vrea si eu sa vad 20-30 de fotografii,facute cu 3-5 aparate diferite,cu acelasi subiect....convoiul de ozn-uri...din nefericire,nu avem asa ceva...deocamdata!
   asta e...avem o poveste frumoasa,dar cam atat! deocamdata!
    parerea mea   alx

ps. oricum,e cam mare misterul...de ce nu zice nimeni la ce ora a fost zborul?...eu as zice ca ziua,pentru ca atunci poti fotografia peisaje minunate...fotografia afisata pare a fi facuta noaptea...
   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Curiosul

Seamana cu cercurile jocurilor olimpice, cel putin in ceea ce priveste pozitionarea. Sigur nu survola China?

maiami

VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta