Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

ELICOPTERELE NEGRE SILENTIOASE

Creat de APOLLO, 16 August 2006, 02:30:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

APOLLO

Doresc sa deschid acest subiect din dorinta de a afla daca a mai vazut cineva asa ceva.Ma refer aici la "asa zisele" elicoptere negre pe care foarte multi oameni le-au vazut pe teritoriul SUA,(coincidand aparitia lor cu alte aparitii misterioase in zona sau/si cu vaci mutilate)care sunt nemarcate, nu au nici un fel de vopsea colorata pe ele ,deci sunt negre complet fara nici un fel de insemne si sunt complet silentioase ca motor , auzindu-se doar zgomotul produs de paletele invarite de rotor in contact cu aerul.
Cred ca am vazut si eu unul , de aceea scriu aici ,fiind poate si altii care au mai vazut si vor sa impartaseasca evenimentul.
Intamplarea a fost acum aprox. 2 sapt. adica adica in jurul datei de 2 august.Eram la un strand nou deschis langa Deva,la Uroi (pt. cunoscatorii zonei) la vreo 15 km de oras, pe malul Muresului.Era o zi din cursul saptamanii si era putina lume la strand ,dar afara era vreme buna ,cald ,cer senin si cu mult soare.In incinta strandului era un zgomot de fond mai mult ,dar nu galagie avand in vedere ca nu era prea populat in ziua respectiva.
La un moment dat , cum stateam pe sezlong si ma uitam la cer ,vad un elicopter la mica departare de aceasta incinta.Acesta era negru complet ,de marime medie si era foarte silentos.Defapt nu auzeam zgomotul acela caracteristic al elicopterelor , ci un zgomot mult mai silentios si diferit, ceva in genul unei masini mici cu motor nou,dar foarte incet.Il percepeam bine acest zgomot din cauza ca nu era galagie in strand.Nu-mi venea sa cred ce vad.In clipa aceea m-am gandit la faimoasele elicoptere negre si nemarcate vazute prin SUA.Acel elicopter a survolat un deal din apropiere,apoi a trecut exact pe deasupra strandului, fiind extrem de silentios, aproape de nesesizat daca nu il vedeai ca zboara pe desupra.Eu atunci le-am zis celor cu care eram sa se uite la el,ceva de genu:"Uita-ti-va, e un elicopter negru!!", la care ei nestiind de povestile din SUA:"Asa,si?!".Adica ei erau cumva in antiteza cu mine , eu fiind stupefiat de acea aparitie ,iar ei complet nepasatori ca si cand era ceva normal.Apoi m-am tot intrebat ce putea acel elicopter sa caute prin zona...n-am gasit nimic.Ma asteptam ca  in urmatoarele zile ,pana acum,sa apara vreun caz mai deosebit prin zona, eventual vaci mutilate si zic asta din cauza ca unde erau in SUA vaci mutilate , se vedeau si aceste elicoptere.
Astept raspunsuri si pareri.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

toma

Incearca sa descri elicopterul:
- forma?
- marime aparenta?
- inaltime estimata?
- cite rotoare avea?
- avea elice anticuplu, marimea ei?
- parea inarmat?
- traiectoria descrisa si "cursivitatea" deplasarii?
- altele
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Shadowman


1. Ca sa-ti spun ca putea sa fie un simplu elicopter ,civil sau militar,ar suna prea banal...
  Odata cu apartenenta noastra la NATO,e posibil sa-si fi adus americanii tehnica de ultima ora de care noi,turistii,sa ne minunam ! Interesant ca nu avea insemne...
2. Posibil elicopter in misiune de spionaj sau -o sa rizi!-contrabanda...Nu strica sa pui
mina pe telefon si sa sesizezi autoritatile...Faptul ca sunt "nemarcate",dupa cum spui,imi intaresc ideea ca se ocupa cu treburi "necurate"...Data viitoare ,din spirit patriotic si cetatenesc pune mina pe telefon si alerteaza autoritatile...S-ar putea sa nu fie extraterestrii sau "Man in Black" la bord ,ci unii care tranziteaza tigari Assos nemarcate ,niscai droguri,valuta sau obiecte de patrimoniu...Un Haissam...Sau,de ce nu,AL-QUEEDA...Fara gluma,anunta autoritatile ! Multi vad ,dar putini inteleg !
Vopsite intr-o culoare ne-reflectorizanta,facind putin zgomot si zburind noaptea la joasa inaltime,printre deluri, printre vai (vorba cintecului...) ,trec repede frontiera...
3.TOTUSI...In spiritul forumului ! E posibil sa apartina si unui centru de "interventii" in cazuri"speciale"...ET.,OZN-uri,"ingeri cazuti"...Caz in care e bine sa studiezi atent zona in care au aparut...Poate gasesti vreo parcela in care accesul e interzis,poate oameni care declara "mi-au interzis sa vorbesc","am copii de crescut","nu e domne nimic...!"...si elicopterul ii zboara deasupra capului...,poate niste luminite ciudate aprinse noaptea...
Atunci,sunt sigur,stii mai bine ce ai de facut...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

APOLLO

Elicopterul era de talia celui care l-am postat aici.Semana foarte bine cu acesta doar ca era negru , mat,fara sigle sau insemne pe el si era foarte silentios.Dupa cum am zis nici nu se auzea decat zgomotul paletelor rotorului, daca nu il observam pe cer ,nu-mi dadeam seama ca pe acolo a recut vreun elicopter.Era la o altitudine relativ joasa cam 100-150m de sol.A venit dintr-o directie din care nu decoleaza avioane de nici un fel, a survolat o data dealul din aproapiere (dealul Uroiului care seamna cu o paine pe vatra doar ca intr-o parte este turtit si are vegetatie pe el, iar in cealalta parte e stanca abrupta ca un zid vertical sterp).Apoi a plecat intr-o pe o directie cu o abatere de aprox. 90grade pe orizontala fata de directia din care a venit.
In zona nu s-au raportat nici un fel de incidente de nici un tip.NU este o zona de frontiera sau cunoscuta ca zona de trafic de nici un fel.Este langa un sat de minim interes (cel putin din postura mea).Nu parea a fi elicopter militar si nici inarmat.Dupa cate stiu eu cele militare romanesti au un cerc format din culori.Sper sa pot atasa poza si sa vedeti ce tip de elicopter era.Unul de talie medie,mica.
Chiar mi s-a parut bizara acea aparitie care parea lispita de sens, pt. ca in zona nu e nimic prea interesant , nici chiar ca obiectiv turistic si nici strategic.
Singurul lucru care ar mai fi ...e ca de pe dealul acela se dau parapantisti zilnic.Dar nu parea  a avea nimic in comun cu acestia fiind doar unul in zona in acel moment.De atunci nu am mai vazut elicopterul pe acolo.Nici nu cred ca era vreun elicopter angajat de administratia strandului pt. a preleva material pt. vreo reclama a acestuia deoarece strandul nu duce lipsa de clienti si nici de publicitate.
Chiar nu gasesc nici o legatura cu nimic si nici vreo explicatie,am si prieteni prin zona .dar nimeni nu a zis nimic de vreun caz deosebit, de aceea am si postat acest subiect si in ideea ca poate a mai vazut cineva pe undeva asa ceva.Chiar l-am vazut clar si nu am nici un dubiu de cele spuse anterior.
In rest luminite de tot felul toata lumea vede noaptea pe cer si nu prea au rost a fi comentate doar daca se creeaza vreo confuzie,dar ce-am vazut eu a fost in plina zi la pranz.
Mi-ar place sa stiu mai multe , dar nu mai am nimic de adaugat.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

toma

Lamurit: elicopter taxi, de mici dimensiuni, zgomot extrem de refus, negru, fara insemne, dar cu inmatricularea, obligatorie, YO, scrisa cu rosu a Romaniei! Intr-adevar rosu pe negru este destul de putin vizibil!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

jackie28t

Apollo,
foarte bine ca ai deschis acest subiect.Sunt foarte multe lucruri de aflat despre misterul acestor elicoptere negre.
Doar doua imagini ca la inceput pentru deschiderea apetitului despre acest subiect.Voi reveni de curand cu mai multe date despre elicopterele negre.Imaginile de mai jos sunt procurate de la un bun amic   :-D




toma

Nimic misterios si ...negru.
Este elicoprtul de asalt AH-64D LONGBOW sau cum este mai bine cunoscut APACHE.
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

toma

si unul, culmea,...gri!!!!!!! :lol: Sa-l fi vopsit ...masonii?
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

jackie28t

Citat din: toma din  25 August 2006, 16:02:36
Nimic misterios si ...negru.
Este elicoprtul de asalt AH-64D LONGBOW sau cum este mai bine cunoscut APACHE.

Toma,
daca e negru asta nu inseamna ca trebuie sa fie un APACHE!
Daca e APACHE asta nu inseamna ca trebuie sa fie negru!

Punand cateva imagini cu cateva elicoptere negre asta nu inseamna ca s-a gasit raspunsul.
Acele misterioase elicoptere negre exista si sunt doar un mister la ora actuala.Foarte putine lucruri se cunosc deocamdata despre aceste elicoptere.Ele au fost vazute de unii martori la altitudine mica si semnaland ca nu aveau nici un sunet.Se spune ca ele sunt doar elicopterele pentru investigarea locatiei pentru unele operatiuni secrete.Aceste elicoptere negre sunt legate de subiectul MILABS.Mai intai trebuie sa stiii ce inseamna MILABS si dupa acea se merita sa investigezi mai departe.





Un link informativ pentru APOLLO
http://www.geocities.com/northstarzone/NIGHTWATCH.html

APOLLO

Multumesc de incurajare jackie.Am citit si pagina din link,dar aceea e ceva mai complicat si deja o dam iar in masonerie, conspiratii si alte cele...Poate e adevarat , poate e prea putin intocmai ,dar oricum NSA.-ul e foarte puternic si poate controla mult si multe,cat despre restul sunt doar presupuneri.
TOMA...elicopterul vazut de mine a fost clar negru si fara nici un insemn pe el.Nu traiesc in SUA ca sa vad toata ziua elicoptere zburand pe deasupra ,asa ca imi dau seama cand vad un elicopter negru fara insemne pe el.Nici nu l-am vazut intr-o zona de interes catusi de putin si nici nu s-a semnalat nimic deosebit in zona.Deobicei elicopterele care circula cel mai des pe la noi se aud mai repede decat se vad.Aici a fost invers.L-am vazut si nici nu-l auzeam.
Nu-s paranoic , nu caut conspiratii sau altele,dar pur si simplu,stiind si de faimoasele elicoptere negre,dupa ce l-am vazut pe asta am simtit direct nevoia sa postez ceea ce am vazut,aici.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

APOLLO

Si inca ceva TOMA...poze pe net cu elicoptere Apache sau alte elicoptere de asalt , pot sa imi downloadez si eu cate vreau ,dar nu exista comparatie intre asemenea elicoptere si cel pe care l-am vazut eu.Parea ceva mai mic dar nu ca cel de 2 locuri , cel foarte mic,ci dintr-o clasa medie cu locuri si in spate, nu multe,2-3 si era COMPLET NEGRU!!!!! :x Asa ca inloc de a tot baga contra-argumente , mai bine nu mai posta aici.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

toma

Apollo, daca te uiti la pofilul negru, atit de "misterios", postat de jackie28t si desenul lui Apache postat de mine, singura diferenta este domul ce contine o antena radar!
Da, sint sute de tipuri de elicoptere, mai mult sau mai putin negre, mai mult sau mai putin silentioase, aflate in dotarea unor grupari mai mult sau mai putin militare, oficiale, guvernamentale, turistice sau de alta natura. Dar de aici pina la  "misterioase" e cale lunga, "misterul" constind doar in fapul ce cele organizatii vor sau nu sa se stie de ele, iar aparatele sint pur  si simplu ...pamintene! Daca vrei, pot sa-ti arat si o poza a unui elicopter ....invizibil! :lol:, si e, da, tot ....negru!
Sti ca sint elicopetre care nu au rotorul contrarotativ din coada si ca atare sint mult mai ...silentioase???
Din pacate nu am gasit o fotografie a elicpoterului in cauza, intr-adevar negru, folosit la noi ca ....taxi! Dar mai sap!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

#14
Bravo APOLLO!Dar te rog nu-ti mai pierde vremea cu inca unul din asa zisii SCEPTICI ai Rufonului...Apollo iti garantez ca si daca ai fi postat o fotografie de inalta definitie a acelui BLACK HELICOPTER pe care l-ai vazut...Tot AI FI FOST CALCAT IN PICIOARE de unul sau de altul din gardienii MINCIUNII....Apollo.....Ai grija..Curiosii MOR REPEDE.... :-)
Nici daca veneai cu o fotografie de 100 de MEGAPIXELI tot nu aveai cum sa-i convingi...
Pentru ca rostul lor pe acest forum este DE DESCURAJARE!!!!!!!!