Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 20 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Casiopeea

#1800
Citat din: Siberia din  26 Octombrie 2011, 16:03:49
Uite ce vedeam eu (am verificat pe doua calculatoare diferite in doua locatii diferite).

Abia acum am vazut la ce te refereai. Inteleg...E ciudat! Mie mi s-a mai intamplat anul asta in vara sa fac poze cu data de 1.01.2037 (fara sa o setez) si anul trecut mi s-a intamplat sa primesc un mesaj pe telefon (nu mai stiu cu ce ocazie) si vroiam sa vad cand a fost trimis si la detalii arata anul 2025. Iti dai seama ca ne amuzam pe seama asta. Oricum treaba asta iti ridica niste semne de intrebare...Daca noi nu percem cum trebuie timpul ? :?

angellla29

Citat din: Casiopeea din  26 Octombrie 2011, 17:30:27
Abia acum am vazut la ce te refereai. Inteleg...E ciudat! Mie mi s-a mai intamplat anul asta in vara sa fac poze cu data de 1.01.2037 (fara sa o setez) si anul trecut mi s-a intamplat sa primesc un mesaj pe telefon (nu mai stiu cu ce ocazie) si vroiam sa vad cand a fost trimis si la detalii arata anul 2025. Iti dai seama ca ne amuzam pe seama asta. Oricum treaba asta iti ridica niste semne de intrebare...Daca noi nu percem cum trebuie timpul ? :?

Probabil s-a facut o calatorie in timp....si noi nu am perceput-o?? Straniu...foarte straniu

Ganditorul

#1802
Interesant... si ce scria in mesajele alea "nevinovate" venite din viitor ?
Nu de alta dar "calatoria in timp" parca nu e subiect in forum si asta ar fi un bun inceput.

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Casiopeea

#1804
Citat din: angellla29 din  26 Octombrie 2011, 17:35:26
Probabil s-a facut o calatorie in timp....si noi nu am perceput-o?? Straniu...foarte straniu

Nu prea cred ca s-a facut vre-o calatorie in timp. Pozele au fost facute cu anul 2037 din cauza ca probabil mi s-a defectat softul pe aparat. Iar data mesajului poate fi din cauza unei erori din retea. Cine stie... :| Dar ciudata e intamplarea lui Siberia cu site-ul NASA...

angellla29

Secretele Interzise Ale Pamantului - Imaginea de Ansamblu Partea 1

Secretele Interzise Ale Pamantului - Imaginea de Ansamblu Partea 1


Sunt 9 parti ...e un documentar interesant...nu am postat decat primul episod....Restul se pot gasi pe Youtube...nu le mai caut acum...ca vreau sa le urmaresc si pe alea cu Bucegi si pe astea....

Ganditorul

Asa cum era de prevazut - si cum ne-am dorit - lucrurile se aseaza pe o directie constructiva in U.E.
Mult mai placut e faptul ca solutiile adoptate in plan general au avut "radacina" aici in Romania... la fel ca in rezolvarea crizelor din anii 50-60, sau crizele din anii 70...


"Preşedintele Traian Băsescu a afirmat, miercuri, după Consiliului European, că decizia forului va da tututor statelor UE garanţia că subsidiarele băncilor mamă din alte ţări îşi vor menţine nivelul de capital şi pentru anii următori, iar România va putea continua creditarea economiei.

Băsescu a subliniat că propunerea României a fost materializată într-un text care acum vizează toate statele membre şi ceea ce a fost prezentat iniţial ca un interes al României s-a transformat într-o "obligaţie" pentru băncile mamă de a-şi finanţa corespunzător subsidiarele prin menţinerea fluxurilor de capital existente şi în anii următori. "Acest lucru va permite României atât creditarea economiei, cât şi achiziţia de resurse financiare pentru acoperirea nevoilor bugetului de stat. Altfel spus, va permite României să-şi menţină nivelul actual de pe piaţa datoriilor suverane", a mai spus preşedintele.




Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/basescu-declaratia-consiliului-garanteaza-tuturor-statelor-ca-subsidiarele-bancilor-mentin-fluxurile_881946.html#ixzz1bx8EPA46

angellla29

#1807
Cateva videos mai vechi este drept...dar arata ce manipulari si cat de...nu am cuvinte sa calific niste "oameni" care au ucisi oameni de aceesi nationalitate cu ei....pentru a avea motive sa inceapa un razboi pentru resurse naturale...si alte "motive" bine stiute de noi........adica uciderea altor oameni nevinovati as zice......Pai astia...sunt ucigasi in serie...genocidul facut de Hitler e o joaca de copil fata de cate crime au astia pe constiinta...asta dovedeste ca daca si-au ucis propri conationali...ah, stati sunt victime necesare...atunci sa distruga alte popoare ....nu au nici o remuscare sau jena...RUSINE!!!!!!!!!!!!!!

Rare Never before seen footage of 9/11 Wtc Attacks Controlled Demolition Septembre 11th


9/11 Absolute Evidence Of Massive Explosions in Basement of WTC Long Before Collapse MUST SEE!!!!!!


BBC video about WTC7 is a hoax

Siberia

Welcome to the European Union - Bine ati venit in Uniunea Europeana

Un articol eduativ si amuzant  :wink:
http://english.pravda.ru/world/europe/27-10-2011/119445-eu_project-0/
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

angellla29

http://www.descopera.ro/dnews/4606889-adolescenta-care-nu-imbatraneste-niciodata

Adolescenta-care-nu-imbatraneste-niciodata

"Brooke Greenberg este fiica in varsta de 16 ani a sotilor Howard si Melanie Greenberg. Cuplul mai are alte trei fiice, cu varstele de 22, 19 si 13 ani, care cresc in ritmul firesc al oamenilor normali. Brooke pare sa fi ramas insa blocata la varsta copilariei. Aspectul ei nu s-a modificat cu nimic in 15 ani.

Brooke cantareste aproximativ sapte kilograme si masora 80 centimetri in inaltime. Fata are atat chipul cat si corpul unui bebelus. Acest lucru o face sa fie un caz unicat in toata lumea. Cercetatorii sunt de parere ca partile trupului fetei traiesc independent unele de celelalte. De exemplu, Brooke are dentitia si creierul unui copil mic, dar structura sa osoasa corespunde celei a unui copil de zece ani."

Cel putin ciudat as zice....

Casiopeea

Astazi se incheie Calendarul Mayas! Ziua de astăzi marchează un salt imens în conştiinţa omului. Astăzi se naşte UN NOU PĂMÂNT, O NOUĂ OMENIRE potrivit mayasilor. :rainbow:

http://dincolo-de-limite.blogspot.com/2011/10/astazi-se-incheie-calendarul-mayas.html

angellla29

Citat din: Casiopeea din  28 Octombrie 2011, 14:40:46
Astazi se incheie Calendarul Mayas! Ziua de astăzi marchează un salt imens în conştiinţa omului. Astăzi se naşte UN NOU PĂMÂNT, O NOUĂ OMENIRE potrivit mayasilor. :rainbow:

http://dincolo-de-limite.blogspot.com/2011/10/astazi-se-incheie-calendarul-mayas.html

Pai nu au zis ca in 21.12.2012???? Stati ca nu inteleg....

Xanadron

#1812
Citat din: Casiopeea din  28 Octombrie 2011, 14:40:46
Astazi se incheie Calendarul Mayas! Ziua de astăzi marchează un salt imens în conştiinţa omului. Astăzi se naşte UN NOU PĂMÂNT, O NOUĂ OMENIRE potrivit mayasilor. :rainbow:

http://dincolo-de-limite.blogspot.com/2011/10/astazi-se-incheie-calendarul-mayas.html

Asa o fi, :roll: desi "ingropatul vibrational" Bercea Mondial :-D si inca vreo 6,66 miliarde ca el (din 7) vad ca-s 100% neschimbati. Poate ca-s totusi imuni precum carcalacii la subtilul efect transmutational :star: al razelor central-galactice gamma etc, spre deosebire de alte anemone?! :roll:

Serios acum, draga Casiopeea... e usor a scrie bloguri / ce din coada au sa sune. :lol:
Iar Schimbarea cu S mare cred ca-i accesibila din viatza asta doar unor putini traitori, si numai cu eforturi proprii enorme de "resetare din mers".
Pe firul "reexaminarilor" succesivelor incarnari - poate mai multora, ce-i drept.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Nicipreaprea

Citat din: Xanadron din  28 Octombrie 2011, 15:00:31
Asa o fi, :roll: desi "ingropatul vibrational" Bercea Mondial :-D si inca vreo 6,66 miliarde ca el (din 7) vad ca-s 100% neschimbati. Poate ca-s totusi imuni precum carcalacii la efectul razelor central-galactice gamma etc, spre deosebire de alte anemone?! :roll:


Dar la tine, observi vreo schimbare ?   :roll:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

Xanadron

Sincer, NU - nici cu plus, nici cu minus. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/