Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vampiri

Creat de pri3st3ss, 17 Iunie 2006, 21:07:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darkness

nu prea am inteles ce vrei sa spui,dar raspunsul e da :-D
poti fi vampir fara sa iti dai seama,dar totusi pana la urma iti dai seama,ca vezi ca se simt rau oamenii de langa tine atunci cand  esti langa ei...

xennon_2000

Da...cam asta era de spus....multam de rabdare!Nu sunt vampir energetic dar nici nu am cunoscut!

pri3st3ss

Citat din: darkness din  26 Ianuarie 2007, 17:53:23
nu prea am inteles ce vrei sa spui,dar raspunsul e da :-D
poti fi vampir fara sa iti dai seama,dar totusi pana la urma iti dai seama,ca vezi ca se simt rau oamenii de langa tine atunci cand  esti langa ei...
darkness, tin sa iti amintesc totusi ca exista doua tipuri de vampiri de energie si ma refer in special la cei care constientizeaza acest lucru...

1. ia energie si persoanele din jur sunt doar "masa",nu le pasa de ceea ce simt in acel;moment sau dupa acel moment; victemele simt ameteli, caldura brusca ,slabiciune,dureri de cap etc
2. vampirul ia energie, dar victima se simte chiar excelent; acest vampir se hraneste cu  energie negativa,iar "victimele"  se simt linistite, usurate,"ca noi"

mai sunt si vampirii de sentimente...se hranesc cu  energia  sentimentelor...

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

sxn_b

Daca esti vampir, exista vreo posibilitate sa scapi de aceasta caracteristica?  :-)

xennon_2000

Nush ce sa-ti rtaspund sxn....dar imi place ideea de a fura sentimentele!!!!!!!!cum a spus prie3

pri3st3ss

sunt multe posibilitati si poti scapa,dar este greu ...iar "foamea" pentru energie e de cateva ori mai puternica decat foamea organica
in primul rand trebuie sa inveti ca exista destula energie in jur si in univers,iar oamenii nu ar trebui sa fie in meniul tau pentru acea zi!
"gustul" energiei universale nu e atat de bun ca a omului si daca nu sti sa te conectezi "la absolut" ,macar ar trebui sa incerci sa te hranesti cu sentimente negative...


xenon, nu e bine sa furi sentimente,dar  daca "victima" iti ofera sentimente negative, te poti "infrupta" cu mult drag..totusi ai grija ca prea multa energie negativa dauneaza...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

xennon_2000

glumeam in legatura cu furtul! :-D :-D :lol: :lol:

pri3st3ss

#82
nu e de gluma..

eu sunt vampir energetic si uneori  "ma ocup" cu asta inconstient...

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Shadowman

Citat din: pri3st3ss din  26 Ianuarie 2007, 20:57:15
nu e de gluma..
eu sunt vampir energetic si uneori  "ma ocup" cu asta inconstient...

  WOOOW :-o
  Acum inteleg de ce unii membrii de pe forum sunt lipsiti de vlaga si n-au putere de "kombat"...O sa propun postarea unei funii de usturoi pe fiecare topic...
Nu trebuie sa te ingrijorezi ,pri3st3ss...Majoritatea femeilor sunt vampiri...Sunt experte in "vampirizarea" portofelelor barbatilor...  :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

pri3st3ss

ce sa mai zic de barbati,dar in fine, discutia este despre vampirii energetici si nu ai decat sa iti atarni funia de usturoi la gat ca tot nu scapi..
cat despre portofel..nu e vorba de usturoi,cat despre capacitatea ta de selectie si acea intuitie..in plus, unui barbat nu ii sta bine sa fie zgarcit, mizerabil si prost imbracat, pe langa multe alte defecte,ca vad ca si darkness e curios in aceasta privinta...



apropo, shadowman,astept sa postezi si tu ceva  informatii, nu doar  atacuri si ironii...nu iti sade frumos...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

xennon_2000

pri3st3ss sa stiu sa ma feresc de tine.... :wink:

darkness

nu te poti feri de vampirii energetici!!! :lol:

Dreamy

Ba se pare ca te poti ferii daca reusesti sa-i detectezi, si sincer cred ca toti avem in grupul nostru de prienteni sau rude macar un vampir energetic..
Albert J. Bernstein incearca sa raspunda la cateva intrebari in volumul "Vampirii energetici – invata sa traiesti cu semenii care te secatuiesc de energie"
N-am reusit s-o citesc insa se pare ca dupa parerea unora este destul de elocventa in domeniu.
Va las aici un link de promovare a cartii

http://www.jurnalul.ro/articol_58663/vampirii_energetici.html

Nu cruci si usturoi, ci "chestii" destepte, care te vor ajuta. "Cele mai bune arme de aparare de care dispui sunt cunoasterea, maturitatea si buna judecata", crede Bernstein.

pri3st3ss

Citat din: xennon_2000 din  29 Ianuarie 2007, 12:00:00
pri3st3ss sa stiu sa ma feresc de tine.... :wink:

nu trebuie sa te feresti tu,te feresc eu....mi-am redirectionat activitatea spre alte categorii
da,poti infrunta un vampir...o metoda rapida e sa il privesti in ochi,il vei perturba...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Unidentified

Tari de tot vampirii astia ! Cum as putea sa devin si eu un vampir energetic ca mi-am dorit de mic copil sa fiu  :evil: .
@pri3st3ss  daca vampirul isi da seama si se uita rapid in alta parte ce alta metoda mai stii ca ma intereseaza :P